Drętwienie ręki Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy ktoś z Was tak ma?2 palce lewej reki od jakiegos czasu mi dretwieją ale
    tak jest cały czas nawet w nocy.Z czego to moze być?
    • Nawet nie szukaj przyczyny.Nie znajdziesz jej.To nowy objaw tej samej
      choroby,FIBROMIALGII.Moje paluszki u prawej rek sa zdretwiale cos okolo
      roku.Raz jest mocniej raz lzej.
      Odwiedzilam z tego powodu,ortopede,neurologa,reumatologa wszystko jest ok/
      Od miesiaca stosuje gimnastyke izometryczna(tylko do takiej sie nadaje)jest
      troszke lepiej.
      Wlasciwie to nie latam juz po lekarzach.Wszystkie dolegliwosci to
      fibromialgia,juz mi sie nie chce opowiadac im jak cierpie.
      W domu mi mowia ze wiem z czego jest jakakolwiek dolegliwosc,pojecze troche i
      przechodze z tym do porzdku dziennego.
      Teraz to nawet nie wypowiadam sie glosno co mi dolega.
      Mam was to mi lzej i jakos leci.Zawszw bede czekac na dzien w ktorym nic nie
      bedzie bolalo.Pozdrawiam.
    • Od dłuższego czasu też mam drętwienie rąk, szczególniej lewej ręki.Staram się
      tym nie przejmować, bo chodzenie po lekarzach nic nie daje.Tak jak
      pisze "myalgan" wszystko jest w normie,a my mamy coraz więcej
      dolegliwości.Staram się ukrywać cierpienie w domu bo bardzo źle to wpływa na
      moje stosunki z mężem.Fajnie że możemy między sobą poruszać co nas boli,łatwiej
      to znieść i cierpiwie czekamy na lek który nam pomoże.Miłego dnia bez bólu.
      • Z ta reka to jest tak.
        Dretwienie nie przeszkadza jesli nic nie robie,juz gdy podnosze jakis przedmiot
        to nie moge jej ufac bo niekiedy nie mam czucia i naprzyklad talerz laduje na
        podlodze.Kubek z kawusia tez podnosze lewa reka bo taj prawej to nie ufam.Na
        dodatek jeszcze lokiec mi nawala,nie umie zgiac tej lapeczki.A juz jak wieszam
        firany to krew mnie zalewa bo zabki nie umie zlapac.Jak juz sie uda ja powiesic
        to z drabiny zchodze zlana potem a nerwy to mi zyly rozrywaja.
        Dobrze ze tych okien nie trzeba czesto myc.
        • Mnie bolą łokcie przy dotyku,noszeniu np.zakupów,muszę mieć rękę zgiętą w
          łokciu a siatkę przewieszoną na ręce.Słabe mięśnie powodują że trudno jest
          otworzyć np.słoik.Często drętwieją mnie ręce i nogi w nocy.
          • Ty to jeszcze podjedz kilka dni magne B6.
            Powinno zelzec te dretwienie.
          • Dziewczyny, ja też to miewam okresowo. Na łokcie biorę diadynamik, właśnie
            teraz skończyłam. A na dłonie wirówkę. Wierzcie mi jest naprawdę dużo lepiej.
            Ale mimo wszystko takiej siły jak miałam dawniej w rękach to już nie mam. A
            zakupy też noszę przewieszone na ręce, natomiast na większe zakupy biorę
            poprostu wózek, co mi tam, że patrzą na mnie jak na babcię drypcię,
            najważniejsze jest moje zdrowie.
        • Zafunduj sobie plastikowe karnisze z plastikowymi zaczepami, takimi jak
          agrafki. Z tym się pierze firanki i zasłony i nie trzeba ich upinać, tylko
          wrzuca się je w szyny. Nie wyobrażam sobie upinania firanek i zasłon tak jak to
          sie dawniej robiło, mam za dużo okien. Teraz to mogę robić co tydzień, jest
          super.
    • U mnie był to chyba jeden z pierwszych objawów, wiele lat temu.
      W nocy! Budził mnie okropny ból zdrętwiałych dłoni, przedramienia (czasem też
      stóp), uczucie jakby były z betonu lub żelaza.
      Musiałam wstać, poćwiczyć, żeby odpuściło ...
      Czasem ból pozostawał i nocny wypoczynek diabli wzięli.
    • W mim przypadku zaczelo sie to juz 4 lata temu.Zglosilam sie do lekarza,ktory
      wykonal podstawowe badania lacznie z rtg kregoslupa.Wynik pokazal ucisk kregow
      szyjnych na nerw odpowiadajacy za dzialanie prawej reki.Najsilniejszy bol jak
      mi towarzyszy wystepuje w okresie jesienno-zimowym.W nocy po prostu nie czuje
      reki od palcow po lokiec.W ciagu dnia czasem tez reka mi dretwieje,nie pomaga
      masowanie,masci,leki przeciwbolowe.Skierowano mnie na rehabilitacje.Po
      masazu,gimnastyce,dzialaniu pradem na kregi szyjne jakis efekt byl i 2 lata
      spokoju.W tym roku bol juz sie tak nasilil,ze nie bylam w stanie spokojnie
      przespac nocy.Obecnie jestem znowu na rehabilitacjach.Niedawno przeczytalam,ze
      mozliwe,ta choroba wlasnie tak sie nazywa bo lekarze nie wiedza dokladnie co mi
      jest.Chce jak najwiecej wiedziec o tej dolegliowsci dlatego tez dziekuje za
      informacje,jakie od Pani otrzymalam.Oto moj emial liza232@op.pl,pozdrawiam.Ela

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.