Dodaj do ulubionych

JW Destruction i ich Betonowa Dolina...

21.06.10, 14:50
No i zaczęła się kameralna inwestycja na 63 bloki (1100 mieszkań) czyli pewnie
średnio 2000 nowych aut, które radośnie zasilą szerokie arterie Kątów
Grodziskich i Ostródzkiej.
Właśnie rośnie dojazdowa droga budowlana od zdziarskiej (współczuje
właścicielowi designerskiego domku przy Zdziarskiej).
Od Ruskowego Brodu już zrobili
Edytor zaawansowany
  • rayker 21.06.10, 16:05
    Ostatnio wały na rzece Długiej były umacniane workami dokładnie w miejscu gdzie rzeka sąsiaduje z terenem osiedla. Ciekaw jestem kto będzie płacił za umacnianie wałów.
    Rozumiem też że jak wysoka woda przeszła to fakt stawiania osiedla w takim miejscu nie ma znaczenia.
  • man-a 22.06.10, 10:43
    właśnie. Niedawno burmistrz wypowiadał się, że nie powinno się
    budować tak blisko wałów. Wspominał że mieszkańcy budują i ,,nie
    stosują się do zaleceń" Ciekawe o jakich zaleceniach wspominał, no i
    jakie dał Zalewowej dolinie?
    A za umacnianie wałów to nikt nie zapłaci bo pewnie nic nie
    zrobią.Niedługo wszyscy zapomną o tym zagrożeniu. Zresztą nawet
    jeśli umocnią wały tylko przy osiedlu to nie uchroni to przed
    zalaniem. Należy tylko współczuć tym, którzy dadzą sią złapać na
    haczyk i kupią tam mieszkanie.
  • jar-kont 22.06.10, 23:32
    od ruskowego?, w którym miejscu dokładnie

pozdrawiam
  • slavecky4 23.06.10, 00:04
    a jakieś 300-400 m od Zdziarskiej.Wysypana tłuczniem i gruzem.
    S,
  • ma_kr 23.06.10, 08:40
    Raczej nie jest droga dla JW. Wg mnie tam sa dzialki do sprzedania,
    na wiosne stala tabliczka, nie wiem czy nadal stoi. To raczej
    sprzedajacy zrobil dojazd.
  • jar-kont 24.06.10, 18:45
    to jeden z właścicieli działek na sprzedaż zrobił do nich drogę
    dojazdową, no chyba, że go podkupili???

pozdrawiam
  • piotrekeke 28.06.10, 11:10
    Na ortofotomapie cały czas widać "działki projektowane" formujące
    się w drogę dojazdową biegnącą od Zdziarskiej na północ. Długość
    drogi 460m, odchodzi od Zdziarskiej mniej więcej na środku
    odległości między rz. Długą a Ruskowym Brodem.

Wygląda mi to na drogę dojazdową do Zielonej Doliny...

Już teraz dzielniica powinna zacząć projektować sugnalizację
    świetlną na skrzyżowaniu Zdziarska/Kąty Grodziskie i rondo
    Zdziarska/Ostródzka!
  • ptr_i 28.06.10, 18:31
    Z planów, które można zobaczyć na prezentacji osiedla wynika że
    wjazd na nie będzie od ul. Ostródzkiej. Budowaną drogą od
    Zdziarskiej pewnie odbywać się będzie dostawa materiałów na budowę
    (mają przecież gotowy mostek i nie muszą budować kolejnego).
    Swoją drogą ciekawe czy wytrzma taką budowę...

Pozdrawiam,
    P
  • osiedlekobialka 03.08.10, 12:44
    W Wydziale Architektury dowiedziałem się, że Wojewoda uchylił
    pozwolenie na budowę Betonowej Doliny. Ciekawe co dalej. Pewnie JW
    Destruction się odwoła, ale budowa się odsunie w czasie (na
    szczęście!)
  • man-a 03.08.10, 14:51
    a czy wiadomo jakie sa powody uchylenia decyzji o pozwoleniu na
    budowę , czy chodzi o mostek czy może o to, że budowa jest palnowana
    na terenie zagrożonym powodzią.
  • sibeliuss 03.08.10, 21:37
    To już druga ich inwestycja wysłana w kosmos.
    www.zw.com.pl/artykul/1,350628.html
    --
    W spodniach,
    czy w sukience
  • ptr_i 11.08.10, 14:47
    Czy to pewna informacja? Bo widzę że jakieś prce koparką tam ciągle
    trwają...
  • jar-kont 12.08.10, 09:21
    niestety, po cichu wydano w pałacu ponownie pozwolenie dla betonu
  • ptr_i 24.09.10, 09:46
    A jednak deczyja o pozwolneiu na budowę jest ciągle wstrzymanasmile Ciekawe czy to element kampanii wyborczej w aspoekcie powszechnych protestów czy rzeczywiście ktoś poszedł po rozum do głowy...
    Przy okazji dowiedziałem się że góra ziemi tworzona na działce obok Betonowej Doliny to najprawdopdobniej nielegalna działaność nie mająca nic wspólnego z planowanym osiedlem. Firma przebudowująca Trasę Toruńską wynajęła ten grunt i urządziła tu sobie zwałowisko ziemi...
    Prdr
    Ptr_i
  • slavecky4 24.09.10, 22:57
    Oby więc się wszyscy ze wszystkimi wplątali w spory prawne na kolejne 10 lat i żebyśmy sobie przez ten czas mieli gdzie psiaki wyprowadzać, na spacery chodzić, dzikie zwierzaki podglądać smile))

S.
  • osiedlekobialka 27.09.10, 09:20
    Nie wiem, czy są to spory prawne, ale wiem, że wydana przez Prezydent W-wy decyzja o pozwoleniu na budowę została ponownie zaskarżona do II Instancji, czyli Wojewody.
    Teraz Wojewoda zadecyduje, czy decyzję utrzymać, czy uchylić.
    Oby zadecydował o uchyleniu !!!! Myśle, czy nie powinno się zaktywizować Stowarzyszenie "Zielona Białołęka", aby być uznane za strone w tym postępowaniu, a co za tym idzie, mieć możliwość wyrazenia opinii.
  • ptr_i 27.09.10, 10:29
    A czy wiesz może kto zaskarżył tą decyzję? Ja próbowałem stać sie stroną postępowania ale odpowiedziano mi że 250 m od granic osiedla to nie jest już "strefa oddziaływania". Co do wiary w aktywność stowarzyszenia to sugeruję raczej samemu nękać odpowiednie instytucje - czym więcej jednostkowych protestów tym lepiej. Dodatkowo jeśli nie chcecie aby mostek na Zdziarskiej wyglądał za moment jak ten na Kobiałce to proponuję pisać i dzwonić w sprawie składowiska ziemi w okolicah planowanej Betonowej Doliny. Nr do Straży Miejskiej: 986.
  • volak68 30.09.10, 09:52
    a może, żeby uniknąć znanych z Kobiałki problemów z wyjaśnieniem kto zawinił, należy zgłosić konieczność monitoringu tej przeprawy przez służby drogowe. Sądząc po ilości i gabarytach przejeżdżających tamtedy samochodów ciężarowych to długo ten mostek nie pociągnie...
    Swoją droga to co sie "robi" wzdłuż ruskowego brodu???
  • mk_2 30.09.10, 10:17
    Wzdłuż Ruskowego powstaje wodociąg. Do końca listopada na Ruskowym będzie dalsza częsć chodniku i odwodnienie ulicy. Moderniazcja czeka także układ drogowy Zdziarska – Berensona i modernizację ulic Mochtyńska – Ostródzka więcej - aktualność na stronie Mojej Białołęki z dn. 18 września www.mojabialoleka.pl/szczegoly/article/321.html

O mostku, przynajmniej nasze stowarzyszenie bardzo pamięta i już działamy w tej sprawie. Prosimy jednak mieszkańców o własne inicjatywy w tej sprawie.
    --
    Agnieszka Borowska

Partnerstwo Ulic Zielonej Białołęki
    www.mojabialoleka.pl/
  • volak68 01.10.10, 09:36
    mk_2 napisała:
    > O mostku, przynajmniej nasze stowarzyszenie bardzo pamięta i już działamy w tej
    > sprawie. Prosimy jednak mieszkańców o własne inicjatywy w tej sprawie.

Chętnie się podłączę z podpisami moich sąsiadów ( jakieś 15 dusz - Leśny Potok / Złotokwiatu).
    A własne inicjatywy - do kogo stowarzyszenie kieruje pisma?
  • ptr_i 01.10.10, 12:01
    Dziś po mojej mailowej interencji dostałem telefon z Wydziału Ochrony Środowiska z informacją że inspektorzy byli na miejscu, ale nie zastali nikogo z kierownictwa odpowiedzialnego za składowisko ziemi.... (ciekawe kogo spodziewali się spotkać bo tu urzędują tylko kierownicy koparki i kierownicy ciężarówek). Kolejne ich działanie to wystąpienie do JW Construction (właściciela gruntów) z zapytaniem czy to jest ziemia z ich wykopów pod budowę osiedla bo muszą zebrać więcej informacji...
    To pokazuje jakich mamay sprawnych urzedników choć idę o zakład, że jak ktoś wytnie sobie krzak na działce to przybiegną sprawdzić czy aby nie trzeba było mieć na to zgłoszenia/pozowlenia.
    Reasumując dziś wysyłam pocztą pisma w tej sprawie do nadzoru budowlanego, miejskiego wydziału architektury, wydziału ochrony srodowiska i to są jak mi się wydaje właściwi adresaci skarg. Dam znać jak coś się uda załatwić choć zachęcam do podobnych działań. W przeciwnym razie potraktują mnie jak jakiegoś nawiedzonego awanturnika występującego przeciw zbliżającej się cywilizacjismile
  • bezkompro 01.10.10, 12:32
    słuchajcie, ja z innej beczki - do kogo można zgłosić fakt użytkowania terenu niezgodnie z zapisami planu miejscowego?
  • varsava 18.10.10, 09:59
    Podciągam, bo ja też jestem tym zainteresowany. Czy ktoś może wie?

bezkompro napisał:

> słuchajcie, ja z innej beczki - do kogo można zgłosić fakt użytkowania terenu n
    > iezgodnie z zapisami planu miejscowego?
  • mk_2 01.10.10, 12:55
    Podaję źródło na podstawie którego sąsiedzi mogą domagać się mycia okien i mycia samochodów od firmy powodującej uciążliwości.

W myśl Art. 5. 1. Ustawy z dnia 7 lipca 1994 Prawo budowlane (Dz.U.06.156.1118) j.t. „Obiekt budowlany wraz ze związanymi z nim urządzeniami budowlanymi należy, biorąc pod uwagę przewidywany okres użytkowania, projektować i budować w sposób określony w przepisach, w tym techniczno-budowlanych, oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, zapewniając m.in. 9) poszanowanie, występujących w obszarze oddziaływania obiektu, uzasadnionych interesów osób trzecich, w tym zapewnienie dostępu do drogi publicznej”

Jeśli chodzi o mostek -dobrymi adresatami wniosków w sprawie nowych inwestycji są radni miasta np. Komisja Budżetu.

Nasze stowarzyszenie sprawę mostku i organizacji ruchu omawia podczas tworzenia studium komunikacji wschodnich terenów Białołęki.

--
    Agnieszka Borowska
    Partnerstwo Ulic Zielonej Białołęki
    www.mojabialoleka.pl/
  • slavecky4 02.10.10, 00:59
    Hej! No co Ty!
    Trzymamy kciuki i w razie czego jesteśmy do dyspozycji!
    S
  • volak68 05.10.10, 08:45
    ptr_i napisał:

> Dziś po mojej mailowej interencji dostałem telefon z Wydziału Ochrony Środowisk
    > a z informacją że inspektorzy byli na miejscu, ale nie zastali nikogo z kierown
    > ictwa odpowiedzialnego za składowisko ziemi....

pojawiły się tabliczki z informacją o ziemi ogrodowej - jak sądzę do sprzedania
  • volak68 18.10.10, 09:33
    nie ma tam znaku zakazu przejazdu ciężkich pojazdów - ktoś pamięta czy był?? Nie mogę sobie przypomnieć, ale wydaje się mi, że był...
  • slavecky4 02.10.10, 00:57
    Volak!
    15-20 dusz z mojego osiedla się też chętnie podpisze! smile
    S.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.