Dodaj do ulubionych

Ulica Kąty Grodziskie

23.11.10, 09:34
Dla nikogo chyba nie jest tajemnicą, co dzieje się w deszczowe dni na ulicy Kąty Grodziskie. Z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej gdyż ruch samochodowy jest tu coraz większy (wciąż powstają nowe osiedla)

Szanowna Pani,

uprzejmie informuję, że Zarząd Dróg Miejskch, znając stan ul. Kąty Grodziskie stoi na stanowisku, że wspomniana ulica wymaga kompleksowej przebudowy związanej m.in. z budową nowej jezdni, chodników, odwodnienia i oświetlenia a to, z kolei wiąże się z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami i zagwarantowaniem środków finansowych na ten cel.

Zarząd Dróg Miejskich od dawna czyni starania aby zadanie to zostało umieszczone w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym m.st. Warszawy. W załączniku znajdzie Pani kopię pisma wystosowanego w tej sprawie do Biura Drogownictwa i Komunikacji UM st. Warszawy.

Z poważaniem
rzecznik prasowy ZDM

A to jest treść tego pisma.

Warszawa 31.08.2009r.
ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
ul. Chmielna 120
00 - 801 Warszawa,
tel. 620 10 21, fax. 620 91 71
e-mail: zdm@zdm.waw.pl
do
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Biuro Drogownictwa i Komunikacji
ul. Solec 48
00-382 Warszawa
ZDM/ZUWD/0717/PN/263/09

Edytor zaawansowany
  • 23.11.10, 09:49
    ciąg dalszy:
    A to jest treść tego pisma.
    >
    >
    > Warszawa 31.08.2009r.
    > ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
    > ul. Chmielna 120
    > 00 - 801 Warszawa,
    > tel. 620 10 21, fax. 620 91 71
    > e-mail: zdm@zdm.waw.pl
    > do
    > Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
    > Biuro Drogownictwa i Komunikacji
    > ul. Solec 48
    > 00-382 Warszawa
    > ZDM/ZUWD/0717/PN/263/09

Dotyczy: przebudowy ulicy Kąty Grodziskie

W związku z licznymi interwencjami mieszkańców, radnych i Burmistrza Dzielnicy Białołęka oraz w trosce o bezpieczeństwo ruchu, Zarząd Dróg Miejskich zwraca się z prośbą o umieszczenie zadania przebudowy ulicy Kąty Grodziskie, na całym jej odcinku od ul. Berensona do ul. Zdziarskiej (ok. 2000 m) w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym m.st. Warszawy.
    W uzasadnieniu informujemy, że osiedla wybudowane w ostatnich latach w sąsiedztwie tej niegdyś rzadko uczęszczanej ulicy, wpłynęły na znaczny wzrost natężenia ruchu pojazdów i pieszych. Brak zatok autobusowych, brak chodników po stronie wschodniej, liczne przerwy w ciągu pieszym po stronie zachodniej, wszystko to stwarza zagrożenie dla użytkowników przedmiotowej ulicy, zwłaszcza dla pieszych.
    Orientacyjny koszt inwestycji, z uwzględnieniem budowy oświetlenia, ścieżki rowerowej i obustronnie chodników – 11.115.000 PLN (bez ewentualnych kosztów wykupu terenu).

Do wiadomości:
    Burmistrz Dzielnicy Białołęka
    Miasta Stołecznego Warszawy
    03-122 Warszawa,
    ul. Modlińska 197

A.O. 550-17-21

Jak wynika z daty owego pisma, minęło już 1,5 roku i nadal nic się nie dzieje.
    Zwracam się więc do wszystkich, którym stan tej ulicy nie jest obojętny o interwencje, monity ... do właściwych władz. Może to wpłynie na przyśpieszenie owej inwestycji.
    Każdy kto kiedykolwiek podczas deszczu szedł pseudochodnikiem wzdłuż Kąty Grodziskie ma świadomość co to oznacza i wie, że bez prysznica od stóp do głów fundowanego przez jadące samochody nie jest to możliwe. Swoją drogą Panie/Panowie kierowcy - trochę wyobraźni i kultury, nie jesteście pępkiem świata, są jeszcze inni uczestnicy ruchu, a samochód jest tak skonstruowany, że można zwolnić - tam na prawdę nie ma nawet gdzie uciec przed lawiną błota.
  • 23.11.10, 10:26
    Drodzy Radni! To są prawdziwe problemy tej okolicy a nie brak prymitywnego zresztą placyku zabaw! Ciekawe zresztą że od ogłoszenia wyników zrobiło się tu jakoś cicho...
  • 23.11.10, 12:04
    Szkoda ze wybory sa na jesieni, jakby bylo bedzie cieplej to mozna zrobic jakas pikiete przed biurem HGW. Albo na wiosne zrobic piknik i jak AI, zrobic zbiorowe pisanie listow do HGW.

• 23.11.10, 12:49
    Wszystkie ulice i chodniki na ZB nie nadaja się do eksploatacji ( lepiej ulice wyglądają na dalekiej wsi) Ja jestem uzytkownikiem ( dwa razy dziennie rano i wieczorem ) ul. Lewandów z " pięknym Chodnikiem " i brakiem odpływów czyli tak jak na Kątach - prysznic błotka w dni deszczowe nie do uniknięcia . A według Wikipedi to:
    "Główną funkcją jest zapewnienie bezpiecznej i wygodnej komunikacji pieszym i oddzielenie jej od komunikacji kołowej na drodze. Mogą pełnić funkcje promenady. Ozdobne mozaiki oraz specjalna, mała infrastruktura może przekształcać chodnik w dzieło sztuki"
    Panie Waldku skoro ma Pan takie duże, poparcie to może przyziemne sprawy ( nie tramwaj w dalekiej za i dalekiej przed nierealnej inwestycji) a ulice i chodniki
    Gratuluję takiej liczby głosów dla Pana Waldka R. smile
  • 23.11.10, 14:03
    Stan wielu ulic wschodniej Białołęki jest tragiczny. Niemniej jednak Kąty Grodziskie biją na głowę wszystkie inne. Chodnik (fragmenty) szerokości ok 1-1,5 po jednej stronie, a na jego środku latarnie i kosze na śmieci (na przystankach). Chodzi się slalomem, a wózkiem inwalidzkim przejechać się wogóle nia da. Brak zatoczek dla autobusu, brak wiat na przystankach, brak poboczy i tylko wielkie błotne rozlewiska. Gdyby tak w deszczową pogode, chociaż na godzinkę (najlepiej w godzinach szczytu) postawić włodarzy na przystanku autobusowym - może zauważyliby problem i przestaliby zasłaniac się procedurami?. Sądzę, że nie wiedzą nawet gdzie taka ulica znajduje się i jak ogromny jest tam ruch.
  • 23.11.10, 16:04
    Proponuje przyjrzec sie ul. Lewandow. Do pazdziernika 2010 nie bylo chodnika. Bo tego plytowego pobocza, po ktorym nie dalo sie isc chodnikiem nazwac nie mozna! Teraz chodnik jest budowany (po 2 latach prosb), ale taka metoda, ze mimo ze nadal nie skonczony, juz wymaga remontu. Przy tej ulicy jest jakies 60 blokow.

--
    Społeczna Inicjatywa na rzecz
    Zrównoważonego Rozwoju Białołęki
    "Białołęka Jest Jedna"
  • 23.11.10, 14:12
    Witam,

Problem ul.Kąty Grodziskie jest mi bliski. Wspieram działania mieszkańców tej ulicy jako przedstawiciel Mojej Białołęki. M.in. w wyniku tych działań zostało podpisane porozumienie pomiędzy ZTM i ZDM i przystanek na ul.Kąty Grodziskie jest wpisany na listę przystanków priorytetowych jako 4 całej Warszawie. Będzie najprawdopodobniej wybudowany w połowie przyszłego roku. Jeśli Pani może, proszę przysłać mi do siebie kontakt na maila, to chetnie pomogę e-mail: kontakt@agnieszkaborowska.pl

przesyłam pozdrowienia

--
    Agnieszka Borowska
    www.agnieszkaborowska.pl
    kontakt@agnieszkaborowska.pl
  • 23.11.10, 15:11
    Kąty Grodziskie razem!!!!
    Bardzo się cieszę, że poruszono problem Kątów Grodziskich i braku oświetlenia, chodników i kanalizacji. Ja zaczęłam interwencje od tego ostatniego i wysłąłam do MPWiK pismo z prośbą o podanie kiedy planują skanalizowanie ulicy. W tej chwili czekam na odp. Proponuję by również inni przesłali pytania do tego urzędu, może zmasowany atak odniesie jakiś skutek (trzeba tylko wejść na stronę MPWiK i wysłać maila).
    W wakacje był nawet TVN na naszej ulicy i miano zbudować przystanek i zatokę bliżej osiedlii domków szeregowych, no i czekamy. Jeśli będzie więcej osób zainteresowanych to może coś się ruszy. Widzę wielką szansę przed nowymi radnymiwink)
    A przy okazji - zagrożenie powodziowe dla Kątów ze strony rzeki Długiej cały czas jest reane, dlatego proponuję również dopominać się o jej uregulowanie.
    Jestem za tym by zrobić wspólną listę i wysyłać do odpowiednich urzędów Kąty Grodziskie razem!!!!
  • 24.11.10, 00:00
    To może by tak hurtem i Zdziarska do tego projektu załapać?
    Przynajmniej w pierwszym etapie od Ostródzkiej do Kątów?
    Tu chyba mniejszy problem z wykupem ponieważ IMO jest rezerwa pod poszerzenie i chodniki.
    S<
  • 24.11.10, 12:21
    Witam,
    Zapraszam do kontaktu na maila, dziś robiłam zdjęcia Zdziarskiej - przy kanałku i rekonesans do Kraczewskiej, Chudoby.

--
    Agnieszka Borowska
    www.agnieszkaborowska.pl
    kontakt@agnieszkaborowska.pl
  • 09.07.16, 22:45
    6 lat minęło i co się Pani Agnieszko zmieniło?
    Jakie szanse, że ZMID wystąpi z wnioskiem o wpisanie modernizacji Kątów do Wieloletniej Prognozy Finansowej, a Rada Warszawy to poprze?
  • 17.07.16, 23:27
    Inne priorytety ma pani radna...

--
    W życiu wszystko jest pożyczone
  • 29.07.16, 14:42
    Dzień Dobry,

W dniu 07.07.2016 ponowiłam wnioski i pytania o przygotowanie inwestycji do wprowadzenia do WPF w sprawie ulicy Katy Grodziskie, ulicy Białołęckiej i skrzyżowania ul. Zdziarska - ul. Ostródzka
    Pismo jest dostępne pod linkiem:
    bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/00123e06/sorjyfrxxywcymyuyxeoydmwyghsugcs/11841Borowska.pdf
    Jest to kontynuacja pism z dn.02.02.2016
    bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/0011286c/zeiblecclnwndecdiqcfhpfftwwuzqlg/8571borowska.pdf
    Na porzednie działania otrzymałam odpowiedź ówczesnego Zarządu, że wszystkie wnioski inwestycyjne zostały przekazane i ZDM powinien wystąpić z prośba o wpisanie do WPF.
    Otrzymałam też informację, że ZDM poprał ten wniosek.
    bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/00113138/wdvsbruptjbhdhodekfboaipjmcdnaqr/8572Borowska.pdf
    W dniu 29.10.2015 roku przekazałam blisko 4 tys wniosków mieszkańców Białołęki zebranych przy zaangażowaniu Stowarzyszenia Moja Białołęka w sprawie potrzeby modernizacji ul. Kąty Grodziskie, skrzyżowania ul. Ostródzka ? ul. Zdziarska, skrzyżowania ul. Berensona ? ul. Ostródzka oraz
    ul. Białołęckiej. W odpowiedzi od Biura Drogownictwa otrzymałam informację, że są przygotowane odpowiednie tytuły inwestycyjne.

Podsumowując:
    Czekam na informację od obecnego Zarządu czy podjął działania w sprawie budowy ul. Kąty Grodziskie, ulicy Białołęckiej i skrzyżowania ul. Zdziarska - ul. Ostródzka oraz równolegle działam w tej sprawie w inny sposób. Zapraszam wszstkich chętnych do współpracy.

Odpowiadając na pytanie jakie są szanse, że wnioski zostaną poparte.

Chciałabym, aby były duże.
    W chwili obecnej jest planowana zmiana warunków technicznych drogi Kąty Grodziskie na obydwu jej końcach - bedzie modernizowane skrzyżowanie Kąty Grodziskie/ Zdziarska i Kąty Grodziskie/ Berensona.

Jeśli nie zostanie dostosowana ul. Kąty Grodziskie, do parametrów budowanych skrzyżowań na końcu będzie mieć wpływ na zwiększenie wypadków na drodze, tym bardziej, że cała ulica Kąty Grodziskie o długości 2 km nie ma ani jednego przejścia dla pieszych i zatoki autobusowej.

Powstanie tzw. wąskie gardło, a różne parametry techniczne będą powodować dodatkowe komplikacje i wprowadzać utrudnienia dla kierowców zwiększając niebezpieczeństwo pieszych np. w części modernizowanej będzie nowoczesne oświetlenie, a w części starej częściowy brak oświetlenia.

przesyłam pozdrowienia

--
    Agnieszka Borowska
    Radna Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy
    Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia
    e-mail: kontakt@agnieszkaborowska.pl
  • 01.08.16, 22:11
    po co Pani to pisze ???? przecież ten temat podbijany jest od 2010 ??? pokazuje Pani swój brak zaradność,i czy nie moc jako radna "nic nie mogąca" czy to ma być taki wstęp dla nowo osiedlonych mieszkańców Zielonej Betonowej żeby uwierzyli ?
    tu gmina nie zbudowała kawałeczka chodnika od 10 lat a oświetlenie tylko na Tymotki ale to z innych względów
    czy może z Waldziem się Pani zamieniła na g...
    sytuacja jest jasna - tu masz tanie mieszkanie ale musisz dwa samochody, masz tanie mieszkanie ale absolutnie żadnej infrastruktury nawet jeżeli jest to nie da się normalnie do niej dojść; niem masz szkoły, przedszkola a żłobek prywatny, jest sporo kościołów i plenerowych siłowni smile
    ale lipa
  • 17.08.16, 21:10
    no dobrze, że pisze. Padło pytanie, jest odpowiedź. Dziękuję.

"Podsumowując:
    Czekam na informację od obecnego Zarządu czy podjął działania w sprawie budowy ul. Kąty Grodziskie, ulicy Białołęckiej i skrzyżowania ul. Zdziarska - ul. Ostródzka oraz równolegle działam w tej sprawie w inny sposób. " - w jaki sposób? jak można pomóc?
  • 18.08.16, 09:48
    ladny33 napisał(a):

> sytuacja jest jasna - tu masz tanie mieszkanie ale musisz dwa samochody, masz tanie mieszkanie ale absolutnie żadnej infrastruktury nawet jeżeli jest to nie d
    > a się normalnie do niej dojść; niem masz szkoły, przedszkola a żłobek prywatny,
    > jest sporo kościołów i plenerowych siłowni smile
    > ale lipa

Ale dlaczego Ciebie to dziwi?
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.