Dodaj do ulubionych

Basen POLONEZ - otwarcie 1 marca?

25.02.12, 18:39
Pojawiają się informacje o kolejnym terminie otwarcia basenu Polonez przy Łabiszyńskiej. Miejmy nadzieję, że tym razem się uda.

1 MARCA!
smile

www.targowek.to/2012/02/kiedy-otwarcie-basenu-polonez2/
Edytor zaawansowany
 • jogger007 26.02.12, 09:18
  Miejmy nadzieję, że wzorem całej okolicy także i na ZB powstanie w końcu basen. To wstyd, żeby budowano pływalnie w Ząbkach, Markach, a nawet na takiej wsi jak Stanisławów, że nie wspomnę o innych okolicach Białołęki (Targówek, Legionowo, Jabłonna) gdzie już istnieje po kilka basenów. Wstyd. Oto do czego doprowadziły nas rządy Kaznowskiego. Kryzys jest wszędzie, ale gdzie się nie obejrzę to coś nowego powstaję, są robione jakieś inwestycje. Tylko u nas dno!!!!
 • waldek_roszak 26.02.12, 11:12
  jogger007 napisał:
  > Miejmy nadzieję, że wzorem całej okolicy także i na ZB powstanie w końcu basen.
  > To wstyd, żeby budowano pływalnie w Ząbkach, Markach, a nawet na takiej wsi ja
  > k Stanisławów, że nie wspomnę o innych okolicach Białołęki (Targówek, Legionowo
  > , Jabłonna) gdzie już istnieje po kilka basenów. Wstyd. (...)


  Cześć!

  Mam nadzieję, że basen na ZB powstanie w ciągu max 3-4 lat. Nie ma go jeszcze w WPI, ale wszystko może się zmienić.
  smile


  P.S.
  Baseny w miejscowościach poza Wa-wą powstają między innymi za pieniądze, które Wa-wa przekazuje im z tzw. "janosikowego" (ok. 1 mld rocznie) oraz z podatków ludzi, którzy mieszkają w Wa-wie, ale płacą podatki poza nią (kolejne kilkaset mln rocznie).


  Pzdr

  Waldek
 • mlopaci 26.02.12, 20:32
  waldek_roszak napisał:

  > Baseny w miejscowościach poza Wa-wą powstają między innymi za pieniądze,..... oraz z
  > podatków l
  > udzi, którzy mieszkają w Wa-wie, ale płacą podatki poza nią (kolejne kilkaset m
  > ln rocznie).

  To mit. Migracja w Polsce wygląda następująco - młodzi ludzie wyjeżdżają z małych miast i wsi do Warszawy, a jak się już dorobią, to z Warszawy wynoszą się do miejscowości wianuszka Warszawiskiego. Zmiana meldunku jest bardzo często opóźniona w stosunku do faktycznego miejsca zamieszkania. Efekt jest taki, że sporo osób mieszkających pod Warszawą, płaci podatki w Warszawie i to Warszawa zyskuje na opóźnianiu meldowaina się. Wystarczy pojechać do dowolnej podwarszawskiej miejscowości i popatrzyć na rejestracje samochodów stojących pod domami. Do tego dochodzi (ale w skali problemu to drobiazg) np. sztuczne przemeldowywanie się taksówkarzy, którzy zostali zmuszeni do fikcyjnych meldunków w Warszawie.

  PS. Mieszańcom Zielonej Białołęki współczujemy reformy administracyjnej z 1975r i przeniesienia ich z gminy Nieporęt do Warszawy. Zamiast być w centrum zainteresowania swojej władzy, stali się dla niej śmietnikiem (Czajka, Marywilska, Zajezdnia R5, Derbo-Regato-Betonowe_Doliny, a wkrótce pewnie wysypisko).
 • waldek_roszak 26.02.12, 20:45
  > waldek_roszak napisał:
  >Baseny w miejscowościach poza Wa-wą powstają między innymi za pieniądze, które
  > Wa-wa przekazuje im z tzw. "janosikowego" (ok. 1 mld rocznie) oraz z podatków ludzi,
  > którzy mieszkają w Wa-wie, ale płacą podatki poza nią (kolejne kilkaset mln rocznie).


  mlopaci napisał:
  > To mit. (...)


  Moim zdaniem, to nie mit.
  Może mały przykład. Jakiś czas temu (chyba w zeszłym roku) zaglądałem na osiedla Lewandów przy Głębockiej. Jest tam bodajże ok. 1050 mieszkań. Do tego TYLKO ok. 350 osób zameldowanych.

  1 OSOBA NA 3 MIESZKANIA
 • mlopaci 26.02.12, 22:48
  waldek_roszak napisał:

  > Moim zdaniem, to nie mit.
  > Może mały przykład. Jakiś czas temu (chyba w zeszłym roku) zaglądałem na osiedl
  > a Lewandów przy Głębockiej. Jest tam bodajże ok. 1050 mieszkań. Do tego
  > TYLKO ok. 350 osób zameldowanych.
  Tego nie negowałem. Negowałem Twierdzenie, że gminy podwarszawskie mają pieniądze z podatków które powinny być płacone w Warszawie.
  Osoby które miejszkają w Warszawie bez meldunku, nie pochodzą z miejscowości podwarszawskich. Ich podatki trafiaja znacznie dalej -np. Białostockie, Lubelskie. Z drugiej strony Warszawa uzyskuje pieniądze od osób które w rzeczywistości mieszkają pod Warszawą, a podatek płaca w starym miejscu zalmeldowaia - w Warszawie. Jaki jest bilans tego dla Warszawy - nie wiem i chyba nikt tego nie wie.
  Dla gmin podwarszawskich tendencje migracyjne są jednokierunkowe - jak ktoś się przeprowadził, to przez pewnien czas płaci jeszcze podatki w Warszawie. Migracja w drugą stronę praktycznie nie występuje, więc nie ma zjawiska płacenia podatku pod Warszawą, a mieszkania w Warszawie. Dla gminy Nieporęt w 2010r. bilans migracji był następujący "z miasta do gminy" - 425 osób, "z gminy do miasta" 84 osoby. Niech tylko 1/3 z nich się nie zamelduje - to ok.120 płatników podatku i to raczej tych o wyższych dochodach płaci podatek w Warszawie zamiast w Nieporęcie. (źródło danych www.bip.nieporet.pl/pliki/rada_gminy/Kadencja%20_2010_2014/plan%20zalozen.pdf str. 20)
 • bialoleka.jest.jedna 27.02.12, 14:11
  Waldku, nie wiem, na ktorym osiedlu byłeś, bo jest ich kilka. Moze byles na tym dopiero budowanym, z niesprzedanymi mieszkaniami?
  Na pozostałych osiedlach az tak zle chyba z meldunkami nie jest. nie nalezy spodziewac sie, ze pierwsza rzecz, jaka zrobi wprowadzajacy sie mieszkaniec, to meldunek i poddanie sie egzekucji podatkowej. nowi na bialolece maja powazniejsze problemy, czasem czynione przez wladze dzielnicy i miasta. dopiero po ich rozwiazaniu spodziewalbym sie ich w urzedzie. nie wczesniej.

  Poza tym, nie oszukujmy sie, gdyby mieszkancy widzieli, ze ich podatki ida na cos konkretnego w ich okolicy, chetniej by sie meldowali, tymczasem przez dobrych 5-8 lat na wschodniej bialolece (z czego kilka lat waszych rzadow) nie dzialo sie kompletnie nic, zadnych inwestycji, zadnego zainteresowania. Teraz (od roku, dwoch) jest owszem troche lepiej (normalnie bedzie gdzies dopiero w 2015, jak sie nic zlego nie wydarzy), ale co wladze napsuly, to same sa sobie teraz winne. Od kilku lat się na coś czeka. Większość płaci i czeka.
  mieszkancy nie identyfikujacy sie z dzielnica, w ktorej mieszkaja, bo sa ignorowani przez wladze, nie placa podatkow. rzecz to chyba oczywista. mieszkancom trzeba najpierw cos dac. pomijam już sprawę niezbieranych, nienaliczanych, zle wyliczanych podatków gruntowych.
  Podatki od mieszkancow to inwestycja, ktora sie kiedys zwroci, o ile wladze samorzadowe beda madrze dzialaly.

  poza tym druga rzecz. tylko 1/3 podatku PIT idzie do dzielnicy (miasta), reszta do budzetu panstwa. wiec chodzi tylko o te 1/3 z kazdego PITa.

  poza tym, czy to nie PO obiecywalo zniesienie obowiazku meldunkowego?
  sa inne sposoby, by poznac liczbe mieszkancow.

  mowa o braku meldunkow to chyba jednak przede wszystkim wymowka i usprawiedliwienie wlasnych zaniedban.
  --
  Społeczna Inicjatywa na Rzecz
  Zrównoważonego Rozwoju Białołęki
  "Białołęka Jest Jedna"
  BLOG
 • waldek_roszak 29.02.12, 10:10
  bialoleka.jest.jedna napisał:
  > Waldku, nie wiem, na ktorym osiedlu byłeś, bo jest ich kilka. Moze byles na tym
  > dopiero budowanym, z niesprzedanymi mieszkaniami?
  > Na pozostałych osiedlach az tak zle chyba z meldunkami nie jest.


  O ile pamiętam, to były osiedla Lewandów Duży i Mały.

  Problem z wynikający z braku meldunków, to nie tylko fakt, że nie ma pieniędzy z podatków.

  Wiele osób jest zameldowanych w innych dzielnicach Wa-wy, więc teoretycznie podatki zostają w naszym mieście. Niby ok, ale podatki wpadają jednak do wspólnego wora, bez podziału na dzielnice. Przy ich podziale w mieście, na pewno ważną sprawą są dane meldunkowe.


  Pzdr

  Waldek
 • bialoleka.jest.jedna 29.02.12, 13:31
  Przy ich podziale w mieście, na pewno ważną sprawą są dane meldunkowe.
  lub inne. Rzeczywiście odzwierciedlające liczbę mieszkańców.
  Teraz mówię zupełnie serio. Dlaczego miasto nie zadba o wiarygodne dane? Meldunek jest tak niewiarygodnym źródłem danych demograficznych, że aż wstyd z niego korzystać i nań się powoływać.
  Przecież wiedza o mieszkańcach, faktycznej migracji, przyroście itp. może tylko pomóc.

  Czy czynione są jakieś kroki w tym kierunku? Czy nadal władze miasta będą zasłaniały się śmiesznymi w gruncie rzeczy wyjaśnieniami o braku mieszkańców (bo brak zameldowań).

  --
  Społeczna Inicjatywa na Rzecz
  Zrównoważonego Rozwoju Białołęki
  "Białołęka Jest Jedna"
  BLOG
 • bbkk 29.02.12, 14:02
  mam nadzieję że jak zniknie obowiązek meldunkowy nie będą nawet mogli robić planów na podstawie meldunków

  ale sam problem skąd wziąć wiarygodne dane jest otwarty
  ludzie niestety nie tylko się nie meldują ale również nie zgłaszają w spółdzielniach/wspólnotach ile osób mieszka w dany mieszkaniu bo mogą zaoszczędzić kilka złotych (bo od osoby to chyba tylko śmieci są ...)
  --
  'Demokracja ma sens jedynie kiedy jest kontrolowana'
 • sibeliuss 29.02.12, 15:33
  mlopaci napisał:

  > PS. Mieszańcom Zielonej Białołęki współczujemy reformy administracyjnej z 1975r
  > i przeniesienia ich z gminy Nieporęt do Warszawy.

  Rozszerzenie granic miało miejsce 1 stycznia 1977. W granice miasta Warszawa przyłączono wówczas południowe tereny Gminy Nieporęt należące wcześniej do gmin Marki, Pustelnik i Jabłonna oraz miasto i gminę Ursus.
  --
  W życiu wszystko jest pożyczone
 • rayker 27.02.12, 09:19
  A basen na ZB mógł powstać już dawno za pieniądze z niezbieranych podatków, który dzięki nieudolności urzędu mają szansę przepaść.

  Mam nieodparte wrażenie iż obecne władze samorządowe są już "u steru" siódmy rok, więc w sprawie tych podatków nie możecie nic zwalić na słynnych i niezastąpionych poprzedników?

  Pisząc tego posta kołacze mi się po głowie jednak myśl taka, że każdy kij ma dwa końce i to, że nie daliście rady odebrać ludziom ich ciężko zarobionych pieniędzy to też dobra rzecz. Wy ich z sensem wydać nie potraficie, bo nie są wasze i nie wy je zarobiliście.
 • waldek_roszak 27.02.12, 09:00
  TVN też o tym napisało:
  www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,basen-fuszerka-juz-po-remoncie-zajrzyj-do-poloneza,36563.html
 • waldek_roszak 01.03.12, 21:33
  Basen wciąż zamknięty sad

  cyt. "Kolejny odbiór straży pożarnej zaplanowano na piątek 2 marca"

  www.targowek.to/2012/03/basen-polonez-wciaz-zamkniety/
 • waldek_roszak 03.03.12, 10:27
  "– Re­mont zo­stał za­koń­czo­ny. Bu­dy­nek jest od­no­wio­ny. Dziś uzy­ska­li­śmy po­zy­tyw­ne opi­nie stra­ży po­żar­nej i cze­ka­my już tyl­ko na de­cy­zję in­spek­to­ra nad­zo­ru bu­dow­la­ne­go – mó­wił nam w pią­tek szef Ośrod­ka Spor­tu i Re­kre­acji na Tar­gów­ku Pa­weł Mi­cha­lec.
  Od osta­tecz­nych zgód służb i ter­mi­nu wy­da­nia po­zwo­le­nia na użyt­ko­wa­nie uza­leż­nio­ny jest ter­min otwar­cia Po­lo­ne­za dla miesz­kań­ców. Ale naj­praw­do­po­dob­niej na­stą­pi to za kil­ka dni. Kon­kret­na da­ta nie jest jesz­cze usta­lo­na, ale urzęd­ni­cy na­po­my­ka­ją o naj­bliż­szej śro­dzie lub so­bo­cie."  Więcej tutaj:
  Życie Warszawy, 2012-03-02
  "Koniec fuszerki. Znów popływamy w Polonezie"
 • bucksik 04.03.12, 14:33
  Zamiast narzekać pomyślmy, jak zrobić aby zachęcić mieszkańców do płacenia podatków lokalnie.
  Myślę, że nic tak na wyobraźnie nie działa jak rzetelna informacja. Tzn.
  Jadąc przy budowach z udziałem z funduszy europejskich są tablice informacyjne z podaniem kwoty jaką dołoży unia po rozliczeniu, a ile lokalny samorząd lub Państwo. A może tak zrobić i w naszej dzielnicy?
  Np. tablica informująca "Ta droga (chodnik, basen, szkoła) powstała z podatków mieszkanców Białołęki w wysokości xxxx. Jak jesteście tu zameldowani to możecie być dumny z siebie!
  Niezameldowani nie dołożyli nic....".
  Dodatkowo ulotki do każdego lokalu lub domu i świadomość rośnie. Tak powinien samorząd walczyć o pieniądze, a nie tylko narzekać, że nie meldują się, nie płacą części podatków od dochodów lub nieruchomości.
  Ps. Basen na ZB? Każdy ma basen po deszczach.... smile. Raczej pewnie powstanie dla Tarchomina bo tam więcej podatników mieszka. Smutne ale prawdziwe.


  --
  Pozdrowienia
  PB
 • tw.zecik 04.03.12, 14:46
  bucksik napisał:


  > Ps. Basen na ZB? Każdy ma basen po deszczach.... smile. Raczej pewnie powstanie d
  > la Tarchomina bo tam więcej podatników mieszka. Smutne ale prawdziwe.
  >
  Na Tarchominie już mają basen.
  --
  agent ze WSI wink
  www.youtube.com/watch?v=F_Oxtn000L8
  www.youtube.com/watch?v=Ty-3SDp7cb8
  youtu.be/mhDilu7-1DQ
 • bialoleka.jest.jedna 04.03.12, 20:56
  Bardzo dobry pomysł. Samorząd nie walczy o pieniądze, bo zawsze można powiedzieć "nie ma na nic pieniędzy" i będzie to zgodne z prawdą.
  Władze samorządowe to taki trochę bezrobotny alkoholik.
  Żyje z tego co ma, nie myśląc na serio, by mieć więcej; jak nie ma, to albo ogranicza potrzeby do minimum (alkohol), albo na wariata sprzedaje kosztowności za bezcen, albo się zapożycza. No i kiedy skapnie trochę więcej kasy, urządza bibę, żeby wszyscy widzieli, że balet trwa.

  --
  Społeczna Inicjatywa na Rzecz
  Zrównoważonego Rozwoju Białołęki
  "Białołęka Jest Jedna"
  BLOG
 • waldek_roszak 11.03.12, 09:26
  No i w końcu otworzyli!
  smile

  "- W piątek po południu otrzymaliśmy ostatnią decyzję z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i dziś rano mogliśmy otworzyć basen – mówi Ewa Wilczyńska, dyrektor basenu Polonez.
  Mieszkańcy mogą z niego korzystać codziennie od 6.15 do 22.00."


  Więcej tutaj:
  www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,mieszkancy-odzyskali-basen,38142.html
 • waldek_roszak 11.03.12, 19:44
  Byłem dzisiaj na basenie. Może kogoś zainteresują terminy zajęć grupowych dla dzieci i młodzieży.


  Doszkalające do 14 lat

  2 razy w tygodniu po 45 minut
  pn i cz, 16:00
  wt i pt, 16:00

  raz w tygodniu po 45 minut
  śr, 17:00


  Doszkalające powyżej 14 lat

  2 razy w tygodniu po 45 minut
  wt i pt, 20:00


  Są także zajęcia dla dzieci rozpoczynającej naukę pływania oraz dla dorosłych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.