Dodaj do ulubionych

Stan ulic: Bogoriów - Artyleryjskiej

13.07.12, 14:31
Otrzymałem sygnały o nierównej nawierzchni ulic: Bogoriów - Artyleryjskiej:
radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2-s8/t-i-m_bogor120712artyleryjska.pdf
ciekawy sam jestem jak sprawa się potoczy, bo faktycznie zakres prac JP-AVAX kończy się tam, gdzie w tej chwili jest równo na Bogoriów.
--
Pozdrawiam
www.radny.com.pl
Wojciech Tumasz (Wspólnota Samorządowa Gospodarnosc)
Strona internetowa SISKOM
Edytor zaawansowany
  • ninke 13.07.12, 18:08
    Wydaje mi się, że Artyleryjska przed dojazdem do Ostródzkiej bardzo się zwęża. Na krawężnikach widać ślady przytartych opon. Czy tak było w projekcie? Pewnie tak, ale jest to dosyć dziwne.
  • piotrekeke 20.07.12, 08:11
    Przydałoby się tam (w okolicach nowej kładki dla pieszych) oznakowanie poziome. "Podwójna ciągła" na środku?

Inaczej kierowcy utrwalą w sobie częsty tam obecnie nawyk do "koszenia zakrętu" i wjeżdżania co najmniej połową szerokości pojazdu na część jezdni przeznaczoną dla ruchu w kierunku przeciwnym.

A geometrię tamtejszą pokonać jest trudno, nawet osobom wytrenowanym w "jeździe po łuku".
  • piotrekeke 20.07.12, 08:03
    Brawo! Dziękuję za zajęcie się sprawą.

Podczas przebudowy Toruńskiej do parametrów drogi ekspresowyej wykonawcy "płatami" usuwali (lub zniszczyli) asfalt na Kopijników (według map googlemiędzy Bogoriów a Ostródzką, w "ciągu Altyleryjskiej" jest Kopijników). Nawet jeżeli wyrwy są na odcinku którego nie musieliby przebudować, to i tak wykonawca przebudowy powinien przywrócic asfalt do stanu poprzedniego!
  • piotrekeke 27.10.12, 12:24
    Aktualny termin zakończenia inwestycji S8 Armii Krajowej to ponoć koniec października 2012.

Nawet jeżeli wspomniane wyrwy w południowej części asfaltu drogi są na odcinku, którego wykonawca nie miał przebudować, to przed skończeniem inwestycji wykonawca przebudowy powinien przywrócić asfalt do stanu poprzedniego!
    Albo powinno być to dopisane jako uwagi do protokołu odbioru (do poprawienia w czasie późniejszym na koszt wykonawcy a nie podatników).
  • ladny33 27.10.12, 21:00
    ale naiwni jesteście, jasne jest że AVAX (firma grecka) nie ma grosza, kończy występy na trasie byle "szybciej" najtańszym nakładem sił i kosztów, zawija manele i znika z naszego pięknego kraju, o poprawkach to trzeba zapomnieć, tzw kaucja gwarancyjna pewnie dawno została wliczona w cenę ... niesamowita jest bezradność GDDKIA smile
  • sibeliuss 27.10.12, 23:17
    Nie zdziwię się jeśli okaże się, że "upadnie" wcześniej.
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone
  • tarantula01 29.10.12, 11:09
    radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2-s8/t-i-m_bogor121019artyleryjska_gddkia.jpg
    Było źle, to po skończeniu prac też jest źle. I smaczek: Bogoriów - Artyleryjska podlega Burmistrzowi Targówka, bo granica dzielnic przebiega po północnej stronie tego ciągu, więc niech Burmistrz Białołęki jak najszybciej porozmawia z Burmistrzem Targówka w sprawie napraw.

No i zobaczymy jak zareaguje Prezydent.
    --
    Pozdrawiam
    www.radny.com.pl
  • leming.nr1 29.10.12, 11:57
    tarantula01 napisał:

> No i zobaczymy jak zareaguje Prezydent.

Nie zauważyłem, żeby jakoś zbytnio reagował, od próby oświetlenia Ratusza na EURO 2012.
    Szczerze pisząc, to wcześniej też nie widziałem żadnych reakcji.
    --
    - PiSy szczekają, karawana jedzie dalej.
    "Obudź się, Polsko. Jeden naród, jedna Rzeczpospolita, jeden Wódz"
    Premierem zamierzałem zostać, mając lat 34, a skończyć rządy, mając lat 91. To byłby rok 2040. To jeszcze strasznie dużo czasu! Jarosław Kaczyński. Wprost, 15 stycznia 2007
  • piotrekeke 26.11.12, 10:36
    Odpowiedź GDDKiA nie zawiera całej prawdy o tym, że odcinkiem "Artyleryjskiej" na zachód od odcinka "którego przebudowa została juz wykonana", chociaż faktycznie nie był w najlepszym stanie, dało sie z dozwoloną prędkością przejechać po właściwej stronie drogi (teraz z powodu licznych dziur w asfalcie w kierunku na wschód najwygodniej jest jechać częścią drogi przeznaczoną do ruchu w stonę przeciwną)

W czasie prac ziemnych związanych z ekranami akustycznymi jego asfalt był przez wykonawcę usuwany "falami" (pogłębione granice tego widać do dzisiaj) i luki te nie zostały odtworzone na równo z pozostałą cześcia asfaltu. Ci, którzy jeździli tamtędy codziennie podczas przebudowy pewnie to potwierdzą.

Nie chodzi o to że koniecznie wymagane jest zerwanie asfaltu na całej szerokości drogi i jego odtworzenie tylko o to żeby przywrócić co najmniej tak płaską powierzchnię drogi jak przed rozpoczęciam prowadzonych z Artyleryjskiej prac przebudowy S8 i budowy ekranów akustycznych. Wtedy widać było że wyzwaniem dla wykonawcy było np. wylanie fundamentów ekranów z kopaniem poniżej poziomu Artyleryjskiej, która przebiega badrzo blisko ekranów.

Uważam że to co wykonawca zepsuł, powinien przywrócic.
  • ninke 26.11.12, 10:58
    To wszystko prawda. Wydaje mi się, że na całej długości Artyleryjskiej były krawężniki, a teraz przy ekranach mamy wyszczypane urwisko.
  • tw.zecik 26.11.12, 23:58
    O odkrytej studzience leżącej częściowo w jezdni, litościwie nie wspomnę.
    --
    agent ze WSI wink
    www.youtube.com/watch?v=F_Oxtn000L8
    www.youtube.com/watch?v=Ty-3SDp7cb8
    youtu.be/mhDilu7-1DQ
  • blue_jean 14.01.13, 19:02
    Dziur na Artyleryjskiej jest coraz więcej i są coraz większe. Strach tamtędy jeździć nawet gdy jest jasno.
    Kiedy możemy spodziewać się poprawy - wiosną?

--
    You might very well think that; I couldn't possibly comment.
    [Francis Urquhart]
  • old.school 15.01.13, 10:35
    Może na wiosnę, ale raczej przyszłego roku. W końcu będzie to rok wyborczy...
  • tarantula01 21.01.13, 13:37
    Pozwoliłem sobie zacytować:
    radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2-s8/t-i-m_bogor130118artyleryjska.pdf
    --
    Pozdrawiam
    www.radny.com.pl
  • tarantula01 13.02.13, 23:27
    Prezydent przesłał do dzielnicy, a dzielnica do GDDKiA:
    radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2-s8/t-i-m_bogor130211artyleryjska_dzb-gddkia.jpg
    --
    Pozdrawiam
    www.radny.com.pl
  • piotrekeke 27.02.13, 08:20
    Super że ktoś umocowany w stukturach miasta formalnie się zajmuje tą sprawą.
    Szczególnie dlatego że stan ulicy od środka skrzyżowania z Ojca Aniceta, na zachód do Kopijników, jest tragiczny - na południowej stronie jezdni)
  • ninke 13.05.13, 11:11
    Czy coś się dzieje? Stan ulicy woła o pomstę do nieba!
  • sibeliuss 13.05.13, 15:28
    ninke napisała:

> Czy coś się dzieje?

Dzieje - dziury rosną.
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone
  • tarantula01 16.05.13, 15:39
    Poproszę o aktualne zdjęcia. Poprzypominam się urzędnikom miejskim i z Generalnej Dyrekcji.
    --
    Pozdrawiam
    www.radny.com.pl
  • old.school 17.05.13, 09:26
    To proszę przypomnij się jeszcze Tarantulo w sprawie wiaduktu łączącego Ostródzką, niedokończonej ścieżki rowerowej z Decathlonu do Lidla na TT i przystanków autobusowych na TT które kiedyś nazywały się Pelcowizna (że o przystanku PKP Toruńska w kierunku Marek nie wspomnę)...
    smile
    Pozdrawiam,
    Tomek
  • tarantula01 21.05.13, 02:25
    Tylko zdjęć mi brak...
    --
    Pozdrawiam
    www.radny.com.pl
  • ninke 22.05.13, 00:00
    18 maja wysłałam na maila wojtum@gazeta.pl.
  • lucka6 22.05.13, 07:26
    Mi się podoba sposób naprawy "ubytków" - zasypali jakimś kruszywem, uklepali, po pierwszym deszczu 95% kruszywa zostało wypłukane smile
  • ninke 29.05.13, 10:35
    Pytanie do P.Wojciecha Tumasza - czy zdjęcia Artyleryjskiej się przydały? Czy w ogóle dotarły?
  • tarantula01 29.05.13, 22:43
    Dotarły i się przydały.
    --
    Pozdrawiam
    www.radny.com.pl
  • blue_jean 14.06.13, 11:24
    Rozumiem, że już mogę spokojnie jeździć (omijaną póki co przeze mnie) Artyleryjską?

Tak samo jak kładką na przedłużeniu Ostródzkiej przy przystanku autobusowym wygodnie przedostanę się na drugą stronę trasy Toruńskiej, zarówno pieszo jak i rowerem?

--
    You might very well think that; I couldn't possibly comment.
    [Francis Urquhart]
  • piotrekeke 16.06.13, 18:08
    Super, że uzupełniono ubytki na skrzyzowaniku Artyleryjskiej i Ojca Aniceta. Na prawdę to ekstra!
    Tam trzeba było wybierać: albo powolna jazda przez skrzyżowanie przeciwną stroną jezdni (a narożnik skrz. nie jest 100% przezroczysty), albo poważne uszkodzenie podwozia (szczególnie że często rozległa dziuuuuura-niespodzianka wypełniona była wodą kałużową).

Cały czas jednak trzeba jeszcze jeździć Artyleryjską (od myjni blisko O. Aniceta w stronę Ostródzkiej) slalomem, główie po przeciwległej stronie jezdni, żeby nie zniszczyć zawieszenia w samochodzie. Nawet jadąc 10km/h.
    Kto jest odpowiedzialny za ten fragment ulicy?
  • tarantula01 26.06.13, 22:23
    radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2-s8/t-i-m_bogor130624artyleryjska_prez.jpg
    --
    Pozdrawiam
    www.radny.com.pl
  • lkjhgfdd 02.07.13, 00:06
    No i się w końcu zaczeło remontowanie smile
  • piotrekeke 22.07.13, 22:29
    ... i skończyło też.
    Dobrze że przynajmniej południowe ok. 1/3 luicy jest równe
    Chociaz gdybym się kiedyś wziął i zrobił zdjęcia na etapie zrywania asfaltu związanego z budową ekranów akustycznych, to można by było wskazać ze dwa malutkie miejsca gdzie asfalt był wtedy zrywany a nie jest dokładnie teraz odtworzony, to wrażenie
    nowej południowej część ulicy to nadrabia.

Gratulacje że udało się naprawę to załatwć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka