Dodaj do ulubionych

Zmiany komunikacyjne na ZB

13.09.12, 12:56
www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=2707&l=1
--
W życiu wszystko jest pożyczone
Obserwuj wątek
        • bucksik Re: Zmiany komunikacyjne na ZB 13.09.12, 20:48
          tw.zecik napisał:

> old.school napisał:
          >
          > > Podziękujmy Zarządowi Dzielnicy!!! smile
          >
          > Dzię-ku-je-my big_grin

O a co się stało? Czyżby już się zakończył remont? Nie byłem tam ostatnio więc nie wiem. A jeszcze w dniu 04.09 pisano, że nic się nie dzieje na budowie. Cud?
          Czyli jesienne przyśpieszenie? To może i za tydzień zrobią remont skrzyżowania Kątów Głębockich i Zaułek ?

--
          Pozdrowienia
          PB
                  • gabiszonka Re: Zmiany komunikacyjne na ZB 14.09.12, 20:37
                    Tego nie zauważyłam sooory i szacun za Twoje spostrzeżenie. Nie mniej jednak zabranie 527 z Ostródzkiej to dla mnie granda!!! Tutaj tez mieszkają ludzie i dojeżdżają do miasta, do pracy i w innych celach. Nie mówiąc o tym, że skoro taaaaaakie przebicie ma Derby to i Derby jest przy Ostródzkiej, ale jak widac traktowane po macoszemu bo w innej odległosci niz cała reszta centrum osiedla i daleko od pępka świata....
                    • old.school Re: Zmiany komunikacyjne na ZB 14.09.12, 20:54
                      Szczerze Ci powiem, że mimo że mieszkam na SzG to do pracy jeżdżę 132.
                      Dlaczego? Bo szybko dowozi mnie do Marymontu, a stamtąd mam i metro i tramwaj i autobus.
                      A 527 dojedzie "tylko" do Bankowego i też będą przesiadki.
                      Z Ostródzkiej do Marymontu jedziesz niespełna 20 minut, a 527 będziesz jechać 30 smile

Nie narzekaj smile
                    • bialoleka.jest.jedna Re: Zmiany komunikacyjne na ZB 14.09.12, 21:11
                      Ale gabiszonko, w końcu będzie normalnie, będzie wiadomo, że jeden autobus jedzie Głębocką, drugi Ostródzką - dwukierunkowo. Obie ulice coś stracą, ale też coś zyskają. Mniej krążenia i kombinowania, chyba jest więcej "plusów dodatnich".
                      --
                      Społeczna Inicjatywa na Rzecz
                      Zrównoważonego Rozwoju Białołęki
                      "Białołęka Jest Jedna"
                      BLOG
                      • gabiszonka Re: Zmiany komunikacyjne na ZB 18.09.12, 14:14
                        Powtórzę kolejny raz - nadal 527 mógł wracać Ostródzką, było znacznie szybciej niż teraz Głębocką. Wjeżdżać w Skarbka na aktualną pętlę i dalej w drogę jechać Głębocką. Wszyscy mieli by dobry dojazd.
                        Nie zgadzam się, że dobrze się stało, że 527 zniknął z Ostródzkiej. Plusów dodatnich nie widzę. 132 jeździ rzadko po za szczytem - co 30 minut. Dzieciaki do szkoły latają na 2,5 zmiany, a więc będą musiały jechać do szkoły z duuuuuuuzym zapasem czasu niekiedy godzinnym, ale co tam. To tylko jakieś dzieciaki, które kończą niekiedy i po 18 a tu prezesy i menadżery muszo do roboty dojechać 5 minut wcześniej i jak najszybciej wrócić na kanapę przed TV.

Jakoś nie wodze tych plusów a widzę coraz większy rozłam już nie tylko między Tarchominem a ZB ale tu, na własnym podwórku. Przykre...
                          • gabiszonka Re: Zmiany komunikacyjne na ZB 18.09.12, 16:05
                            sibeliuss napisał:

> A z jakiej linii Ty korzystasz? Mam wrażenie, że z linii własne auto. Ty, nie T
                            > woje dzieci.

No to masz bardzo mylne wrażenie, niestety niczym wg mnie nie poparte moimi wpisami. Ja po prostu nie boje się chodzić ulicami bez chodników, przechodzić na przystanki gdzie NIE PASÓW i trzeba fruwać. Natomiast - TAK - boje się o moje dzieci, które w takich warunkach tez muszą się znaleźć i żyć. Boje się o nie, gdy nawet idąc chodnikiem stykają się z kierowcami jadącymi ponad setkę, niezwracającaymi uwagi na kałuże czy brak chodnika. Boję się o nie, gdy odcinek kilkuset metrów muszą przebyć w ten sposób, ze przechodzą 5 razy przez ulice przy kiepskiej widoczności, bo pasy za zakrętem lub przed. Boję się bo należy chronić najsłabszych a nie tylko posadzić tyłek i się uśmiechać.
                            • poulq Re: Zmiany komunikacyjne na ZB 18.09.12, 16:26
                              Faktycznie, większość ulic jest źle przygotowanych dla pieszych. To samo dotyczy głębockiej gdzie po deszczu jest radosna kurtyna błotna jak się idzie chodnikiem. Ale z opisu wynika jakby to przejść do tego przystanku to jak przedarcie się nocą przez favele w Rio. Trzeba zachować proporcje! Nawet jak się mieszka w centrum miasta to zawsze na drodze do szkoły są niebezpiecznie przejścia, ulica, zakręty. Kultura jazdy kierowców, którzy są niebezpieczni w podobnym stopniu we wszystkich częściach miasta to już inna historia i rozkład autobusów nie ma tu nic do rzeczy.
                        • poulq Re: Zmiany komunikacyjne na ZB 18.09.12, 15:49
                          Ja codziennie jezdze 527 do pracy i jakoś nie widziałem tłumu dyrektorów, którzy jadą do pracy (chociaż może jacyś są, bo im mniej samochodów tym lepiej, więc oby!). Natomiast widuje wiele osób, które jadą do pracy, dzieci do szkoły (bo szkoły też są na targówku, w centrum i w innych miejscach) studentów na UW. Argument z dziećmi jest dosyć populistyczny, aczkolwiek z pewnością jest to jakiś problem dla niektórych osób.
                          Ja jak kiedyś mieszkałem na Bielanach na osiedlu z wielkiej płyty to do naszej szkoły chodziło mnóstwo osób osiedli domków pod Warszawą (Laski, Izabelin itd) i jakoś wszyscy wychodzili wcześniej, dowozili ich rodzice a 700setki kursowały wtedy raz, no góra dwa razy na godzinę przez całą dobę.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka