Dodaj do ulubionych

Zamknięcie Głębockiej (czyli Sajgon 2014)

10.01.14, 22:42
www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=4258&l=1
--
W życiu wszystko jest pożyczone
Edytor zaawansowany
  • bialoleka.jest.jedna 11.01.14, 14:01
    Oczywiście, znowu ZTM widzi tylko potrzeby Derbów!

Pasażerom z Lewandowa odbiera się większość 120 i wszystkie 527. Zostawia się w szczycie kilka 120 i co pół godziny jadące 732. Przecież to jest bezczelność.
    Sorry, ale tak być nie może. Mieszkańcy, piszcie listy do ZTM!

Dlaczego ci spece z ZTM nie puścili 527 do Oknickiej i Lewandów? 5 min dłużej a obsłużono by 3 duże osiedla!
    --
    Społeczna Inicjatywa na Rzecz
    Zrównoważonego Rozwoju Białołęki
    "Białołęka Jest Jedna"
    FACEBOOK
  • bialoleka.jest.jedna 11.01.14, 14:05
    O sajgnonienna Głębockiej nawet nie wspomnę. Białe Łąki i okolice całkowicie pozbawione komunikacji zbiorowej. Do odwołania.
    --
    "Białołęka Jest Jedna"
    FACEBOOK
  • old.school 11.01.14, 22:23
    Często się z Tobą zgadzam, ale tym razem niestety nie mogę.

Dobrze wiesz, że przegubowce ledwo się mieszczą na Oknickiej, a z taką częstotliwością z jaką jadą w szczycie 527 to cała ulica Lewandów to stałaby aż hen do Marek. Przecież pamiętaj o tym, że wszystkie wozy musiałyby stać na pętli Grodzisk. Widzisz to? Ja nie.

Poza tym samochody osobowe z Marek i okolic nadal będą jeździć Lewandowem i pchać się albo do Skarbka albo do Ostródzkiej. Więc tak jak napisałem wcześniej, tabor autobusowy albo zablokowałby cały fragment Berensona od Głębockiej do Oknickiej i byłyby przeogromne opóźnienia (i tak będą) albo byłby zablokowany Lewandów.
    Nie rozumiem też czemu piszesz, że odbiera się mieszkańcom Lewandowa większość 120. Przecież kursy skrócone będą dalej jeździć naokoło (Berensona-Oknicka-Lewandów).

Zresztą - znając ZTM i ich gamoniowatość po tygodniu lub dwóch będzie albo korekta trasy albo rozkładów.
  • bialoleka.jest.jedna 12.01.14, 16:22
    > Przecież pamiętaj o tym, że wszystkie wozy musiałyby stać na pętli Grodzisk. Widzisz to? Ja nie.
    a czy 132 stoi na Grodzisku? Bardzo rzadko, jeśli już to 1-2 minuty.

> Poza tym samochody osobowe z Marek i okolic nadal będą jeździć Lewandowem
    ooo, mam nadzieję, że pojadą Piłsudskiego do TT i Radzymińskiej.

> Nie rozumiem też czemu piszesz, że odbiera się mieszkańcom Lewandowa większość
    > 120.

Dziś skrócone kursy 120 jeżdżą co 20 min i to tylko w godzinach szczytu. Jeśli tak zostawią, będzie naprawdę krucho.

Jeśli komunikacja zbiorowa będzie kiepska, ludzie wsiądą do samochodów. Zagryzą zęby i odpuszczą sobie ZTM i będą stali sobie w swoim samochodzie w korku po horyzont. Rozumiem to.

Ale zobaczymy jak będzie.

--
    "Białołęka Jest Jedna"
    FACEBOOK
  • sibeliuss 12.01.14, 18:07
    bialoleka.jest.jedna napisał:

> Jeśli komunikacja zbiorowa będzie kiepska, ludzie wsiądą do samochodów. Zagryzą
    > zęby i odpuszczą sobie ZTM i będą stali sobie w swoim samochodzie w korku po h
    > oryzont. Rozumiem to.
    >
    Ale, żeby nie sarkali, że paliwo jest drogie. A trasy objazdowe z pewnością będą zmieniane.
    ps. co ma w sobie 120 czego nie ma 132?
    --
  • bialoleka.jest.jedna 12.01.14, 22:55
    > ps. co ma w sobie 120 czego nie ma 132?

dojazd na Bródno, Targówek i Pragę.
    Tam się wozi dzieci do przedszkoli i szkół (bo u nas nie ma miejsc), robi zakupy (bo są carrefoury i inne), pracuje, jeździ na basen, na zajęcia dodatkowe...

--
    "Białołęka Jest Jedna"
    FACEBOOK
  • sibeliuss 13.01.14, 07:53
    To może nie robić tej kanalizacji tylko puszczać szambiarki?
    --
  • jacrem68 13.01.14, 08:40
    A kto robi wykopy w zimie? Już widzę tempo prac... Druga sprawa: została olana Głębocka pomiędzy Kartograficzną a Lewandowem - brak jakiejkolwiek komunikacji miejskiej. Rozumiem, że dzieci do szkoły mają zapieprzać w śniegu na Zaułek? (jeżeli spadnie). I to jest chore. I jeszcze jedno: jak gminie się wymyśli kiedyś wykonanie kanalizacji burzowej to czeka nas powtórka z rozrywki?
  • sibeliuss 13.01.14, 13:13
    jacrem68 napisał:

> brak jakiejkolwiek komunikacji miejskiej.

Spróbuj nie używając zwrotu "nie obchodzi mnie to, nie muszę się znać" opisać jak po rozkopaniu Głębockiej przeprowadziłbyś komunikację miejską na wspomnianym odcinku?
    --
  • jacrem68 13.01.14, 16:01
    Rozumiem, że można odciąć ok. 2000 mieszkańców i mieć to wszytko tam gdzie słońce nie dochodzi? Znasz takie pojęcie jak "komunikacja zastępcza"? Trzeba tylko chcieć i mieć na to przeznaczone środki... Ale o czym my mówimy. Dla Ciebie to nie problem bo nie Ty będziesz zapieprzał na piechotę ( nie każdy ma po 2 samochody). Podpowiem: autobus 8 metrowy spokojnie nawróci przy nowym kościele (wystarczy trochę utwardzić pobocze) - jest na tyle szeroko, ale trzeba mieć chęci a tych najwyraźniej brakuje.
  • sibeliuss 14.01.14, 08:02
    Zawróci i pojedzie dokąd? W kierunku Grodziska? Naprawdę uważasz, że to jest dobry pomysł? Już prędzej powinna zostać utwardzona ul. Skarbka z Gór na Odcinku Głębocka-Magiczna, żeby można było dojść do autobusu suchą noga.
    --
  • jacrem68 14.01.14, 11:00
    sibeliuss napisał:

> Zawróci i pojedzie dokąd? W kierunku Grodziska? Naprawdę uważasz, że to jest do
    > bry pomysł?

A dlaczego nie? Masz lepszy pomysł. Spytaj się zainteresowanych, czy chcą podjechać do najbliżej pętli, czy też przejść się (wiosną i latem rozumiem, ale nie zimą - żadna przyjemność). Skoro można zrobić na Białołęce linię 900 (do Domu Samotnej Matki) która ma poza krańcami 1 przystanek i czas przejazdu od pętli do pętli 3 minuty, a tu nie można zrobić podobnej linii dla 2000 mieszkańców?

Nie widzisz, że chcą wszystkich wepchnąć na ul. Berensona i Skarbka z Gór?
    Nawet łącznikiem pomiędzy Głębocką a Magiczną będzie można pojechać tylko w jednym kierunku - do Głębockiej - odwrotnie będziesz miał zakaz wjazdu.
  • sibeliuss 14.01.14, 12:49
    Jak rozumiem wspólnoty mieszkaniowe reprezentujące tych 2000 już wysmażyły i wysłały pisma?
    ps. jesteś przekonany, że odcinek kościół-Lewandów będzie przejezdny?
    Tak czy siak czeka nas spacerowanie, oby jak najkrócej.
    --
  • bialoleka.jest.jedna 13.01.14, 12:54
    Robić! Ale tak, by zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców.

--
    "Białołęka Jest Jedna"
    FACEBOOK
  • jolsaw1 14.01.14, 15:26
    Czy oprócz zrobienia kanalizacji ściekowej zostanie poprawiona nawierzchnia Głębockiej?
    Czy ktoś coś więcej wie na ten temat?
  • old.school 11.01.14, 22:10
    No cóż,
    czyli dla pracujących w Śródmieściu i na Mokotowie jedyne rozsądne wyjście, by dojechać do pracy, to 132 -> przesiadka na Annopolu w 41 lub jakikolwiek inny tramwaj. Bo Skarbka będzie permanentnie zatkana.
  • biala.laka 14.01.14, 15:51
    www.gazetaecho.pl/mpwik-zamknie-glebocka-na-pol-roku_60153
  • jacrem68 14.01.14, 17:29
    biala.laka napisała:

> www.gazetaecho.pl/mpwik-zamknie-glebocka-na-pol-roku_60153

Jeżeli już, to ten link.
  • biala.laka 14.01.14, 17:45
    Mówią o tym samym tylko data inna
  • bialoleka.jest.jedna 15.01.14, 15:05
    A więc wszystko jasne.

Na Lewandów (i Głębockiej przystanek Grodzisk) będzie:

120 co 20 min, ale TYLKO w godzinach szczytu
    132 po staremu
    732 po staremu (czyli co 30 min)

Derbocentryzm i Kobiałkocentryzm trwa. Derby tylko zyskały, Kobiałka nic nie straciła. Tylko Głębocka i Lewandów dostały po ... Jak zwykle.

Okres "dogodnych przesiadek" i korków niczym w 2008 uważam za otwarty.

--
    "Białołęka Jest Jedna"
    FACEBOOK
  • jolsaw1 15.01.14, 15:26
    Rozumiem rozgoryczenie mieszkańców, jednak ponawiam pytanie czy przy okazji budowy kanalizacji ściekowej zostanie wyremonowana nawierzchnia Głebockiej? Czy zostanie rozkopana po budowie kanalizacji ? I za kilka lat ponownie ja zamkną na remont nawierzchnismile?
    Proszę o info.
  • biala.laka 15.01.14, 15:33
    Myślę ze te pytania zdecydowanie należy kierować do Radnych ZB
  • sibeliuss 15.01.14, 16:21
    biala.laka napisała:

> Myślę ze te pytania zdecydowanie należy kierować do Radnych ZB

Waldemar R się obraził, ze nie interesuje nas metro - a niczym innym rozmawiać nie może/nie umie/nie chce - on jest radnym od metra (i ciut ciut).
    --
  • bialoleka.jest.jedna 15.01.14, 16:16
    Z tego co wiem MPWiK ma przywrócić stan sprzed remontu, czyli lepiej nie będzie.
    O jakim remoncie nawierzchni mówisz? O tym, który radni obiecają na jesieni w ramach przedwyborczego koncertu życzeń? No tak, może obiecają.

Póki co, milczenie ze strony radnych rozumiem jako "lepiej się nie odzywać, żeby nie podpaść wyborcom".

--
    "Białołęka Jest Jedna"
    FACEBOOK
  • bialoleka.jest.jedna 15.01.14, 16:23
    I przy okazji zapowiedzi ZDM-owskich remontów.

w 2012 planowano:
    4. Kąty Grodziskie odc. Zdzierska (sic!) – Berensona;
    6. Lewandów odc. Głębocka – Okniska (sic!)

www.zdm.waw.pl/aktualnosci/remonty-2012-po-konferencji/
    Chyba wszyscy wiemy, że nie zrobiono ani pkt. 4, ani pkt 6.

--
    "Białołęka Jest Jedna"
    FACEBOOK
  • biala.laka 15.01.14, 18:02
    A jak mieli zrobić chodniki skoro nie mogli znaleźć Zdzierskiej i Okniskiej ?
  • poulq 16.01.14, 10:20
    Ja mam kilka pytań. Czy dzielnica/radni musieli się zgodzić na te objazdy? Bo są skandaliczne. SzG powinno być utwardzone, można było np dociągnąć kilka metrów Kartograficznej i cały Lewandów by miał wyjazd na TT. Pewnie miejscami można by i puścić ruch w jedną stronę Głębocką podczas trwania inwestycji. Natomiast oczywiście najłatwiej jest wyznaczyć dwa raczej bezsensowne objazdy... I tak np. osoby z posesji SzG nr.7, którzy są 100m od magicznej muszą skręcać w prawo ze swojego bloku i robić pełne kółko kilku kilometrów objazdu. Rozumiem, że nieutwardzony odcinek jest jedno kierunkowy, ale dlaczego oni akurat nie mogą szerokim fragmentem podjechać do magicznej? Dzisiaj nawet słyszałem jak mieszkańcy Derb cieszą się w autobusie, że 527 bezposrednio do nich będzie jechać. Wszystko fajnie ale cała ulica będzie stała, to pewne... Generalnie przygotowanie tej inwestycji jest skandaliczne - ja nie widziałem ani jednego znaku na drodze o zamknięciu Głębockiej i jestem przekonany, że jutro (czemu zaczynają w piatek a nie w sobotę...? tego chyba nikt nie wie) dużo osób się zdziwi, żę zamknęli Głebocką.
    Pytanie o tym gdzie są radni, to dobre pytanie.
  • bialoleka.jest.jedna 16.01.14, 10:24
    A kogo w ratuszu i ZTM obchodzi Kartograficzna?

--
    "Białołęka Jest Jedna"
    FACEBOOK
  • poulq 16.01.14, 10:57
    Ja nie mieszkam na Lewandowie, więc mnie osobiście też nie obchodzi wiele. Ale jakby można wyprowadzić część mieszkańców na TT przy Decathlonie to chyba zmniejszyłoby się zatłoczenie na SzG?
  • sibeliuss 16.01.14, 13:14
    A dlaczego mieszkańcy Jasińca nie mają wjazdu na Geodezyjną?
    --
  • bialoleka.jest.jedna 16.01.14, 13:30
    Główny powód jest taki, że ul. Geodezyjna jest drogą prywatną, zbudowaną przez dewelopera. Miasto nie widzi potrzeby budowania dróg. Liczy na deweloperów. Sęk w tym, że deweloper nie wyraził zgody na korzystanie z tej drogi przez osoby postronne, czyli mieszkańców ul. Jasiniec. Podobnie jest z w przypadku pozostałych osiedli (z wyjątkiem osiedli Agromana).
    Miejscowe plany sobie, urząd dzielnicy i deweloperzy sobie.

§ 22.
    Plan ustala zasady powiązania układu obsługującego teren objęty planem:
    4) z terenami usługowymi położonymi po południowej stronie Trasy Toruńskiej na Targówku i w Markach poprzez projektowany bezkolizyjny przejazd nad Trasą Toruńską (bez powiązań z Trasą Toruńską).

Przejazd nad Trasą jest, nawet powiązany z Trasą. Nie ma tylko dostępu do przejazdu.
    --
    "Białołęka Jest Jedna"
    FACEBOOK
  • piotrusx 16.01.14, 17:32
    Mieszkam na os. Lewandowski Park II.
    Staraliśmy się o wyjazd od TT.
    Warszawski Holding Nieruchomości odpowiedział naszemu zarządowi, że główny inżynier ruchu warszawy wydał negatywną opinię co do podłączenia osiedla. Jakby droga miała nie obsłużyć takiego ruchu...
    Co ciekawe opinii nie chce pokazać naszemu zarządowi...
    To chyba wszystko tłumaczy...
  • sibeliuss 16.01.14, 13:13
    A potem się okaże, że 527 może na tej trasie zostać - tylko czemu kończy trasę pod Netto , a nie jedzie na Grodzisk? (bajki o przegubowcach są śmieszne, przez długi czas 120 jeździło przegubowe)
    --
  • gosc004 16.01.14, 13:47
    "[...] czemu zaczynają w piątek a nie w sobotę...?"
    Jak ludzie dostaną "obuchem" w piątek, to przez weekend wykombinują, jak jechać w poniedziałek. No i może trochę "para" z nich zejdzie...
  • sibeliuss 17.01.14, 07:59
    Był było znośnie.
    --
  • poulq 17.01.14, 08:56
    No nie wydaje mi się...
    o 7 wszystko stało, autobusy nie jeździły normalnie. Do 527 nie można było wsiąść już na derbach, nie mówiąc o magicznej. Scenariusz jest prosty, na skarbka nie ma zatoczek, staje autobus i ludzie chcą się wydostać i wsiadają, jest ich za dużo i autobus nie może zamknąć drzwi i robi się wielki korek.
    Oczywiście SzG, odcinek jednokierunkowy, miał być utwardzony a nie jest. Na razie mamy mróz, ale jak zrobi się +3 to będzie część osób grzęznąć w błocie idąc do autobusów.
  • sibeliuss 17.01.14, 10:17
    poulq napisał:

> Do 527 nie można było wsiąść już na derbach

W 132 było normalnie.
    --
  • old.school 17.01.14, 20:23
    Nie było znośnie. W kontekście 527.
    527 opóźnione już na SzG ok. 6:45 o 10 minut. Zauważ że jest mniej kursów (co 10 minut). Ścisk w autobusach okropny, co do 132 - zgoda.
    Ale nie wszyscy jeszcze się dowiedzieli, że jest remont wink

Zobaczymy co będzie w poniedziałek.

Ale jestem zdziwiony, że po południu bez problemu 132 wróciłem na Skarbka. Nawet na Moście Grota jakby było luźniej. No i w końcu policja stoi na buspasie na wysokości Osiedla Potok to i autobusy płynniej jadą smile
  • sibeliuss 17.01.14, 22:02
    Dlatego w kontekście dojazdu do metra o 527 można zapomnieć.
    --
  • sibeliuss 17.01.14, 08:00
    tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,zamkneli-wazny-przejazd-na-bialolece-kierowcy-i-autobusy-na-objazdy,111196.html
    --
  • len-kaa 17.01.14, 17:44
    Czy ktoś z Państwa wie, kiedy otworzą Głębocką?

Czy to dopiero początek budowy kanalizacji wzdłuż Głębockiej i Berensona i będą robić po małym kawałeczku latami czy to jednorazowa krótka akcja?
  • bartek742 17.01.14, 18:52
    > Czy ktoś z Państwa wie, kiedy otworzą Głębocką?
    >
    > Czy to dopiero początek budowy kanalizacji wzdłuż Głębockiej i Berensona i będą
    > robić po małym kawałeczku latami czy to jednorazowa krótka akcja?

Ten etap chyba do maja, potem beda szli na polnoc. Calosc ma sie skonczyc chyba w polowie 2015.
  • poulq 18.01.14, 08:30
    No ale 132 nie obsługuje części ZB. Ja np mam do 132 z 2 km piechotą. A 527 miałem do niedawna 200 m.
  • sibeliuss 18.01.14, 15:04
    poulq napisał:

> No ale 132 nie obsługuje części ZB. Ja np mam do 132 z 2 km piechotą. A 527 mia
    > łem do niedawna 200 m.

Do czego masz teraz bliżej?
    --
  • poulq 18.01.14, 15:12
    Nadal do 527, poza tym kompletnie mi się nie opłaca jechać na metro marymont. Czasowo nadal 527 bardziej mi pasuje, ale komfort podróży w gigantycznym ścisku jakby gorszy.
    Z innej beczki po 2 dniach objazdu nawierzchnia SzG (ta nieutwardzona) praktycznie nie nadaje się do użytku. Przed wjazdem na Głębocką jest, nie przesadzając 20 cm dół) a na samej drodze myślę, że z 300-400 dziur mniejszych bądź większych. Ciekawe co na to ZDM, bo jest to oficjalnie objazd, oficjalnie droga. Rozumiem, że przy np urwaniu zawieszenia trzeba wezwać policję, spisać protokół i niech płaci miasto za naprawę.
    A tak serio, to muszą chyba coś z tym zrobić, jakieś płyty rzucić albo coś? Ta droga nie wytrzyma następnego tygodnia, chyba, że ściśnie mróz. Ale to rozpadnie się przy pierwszych roztopach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka