Dodaj do ulubionych

Nowe obwody szkolne - JAK DOJECHAĆ DO SZKOŁY?

11.06.14, 10:14

JAK ZMIENIĆ TRASY AUTOBUSÓW, ABY DZIECI MOGŁY DOJECHAĆ DO SZKÓŁ?

@Len-kaa poruszyła temat, nad którym "siedzimy" od zeszłego roku. Odbyło się sporo spotkań z mieszkańcami, ZTM. Jest kilka koncepcji. Żadna niestety nie jest dobra. Sieć dróg jest kiepska (np. brak dojazdu z Ostródzkiej do Głębockiej przy TT).

len-kaa napisała:
> Czy można prosić o opisanie planów co do ewentualnych nowych tras autobusów 132
> , 204, 134?
> Czy dzieci z ul.Ostródzkiej będą miały dojazd do szkoły przy ul.Zaułek (zgodnie
> z ostatnimi zmianami obwodów szkół)?

Od 1 września mamy duże zmiany w obwodach szkolnych. Pojawia się NOWA szkoła przy Głębockiej. Będziemy więc mieli w tej części ZB 4 szkoły:
* SP 231 przy ul.Juranda ze Spychowa,
* SP 112 przy ul.Zaułek,
* NOWA SP przy Głębockiej,
* GIM 165 przy Ostródzkiej.
Dla przypomnienia, wstawiam link do mapki z obwodami szkolnymi:
1drv.ms/1qsi1mD
Mamy 2 lokalne linie z małymi autobusami - 204, 304 - te można zmieniać łatwiej. Do tego kilka ponad-dzielnicowych.

CO ZMIENIĆ?
JAKIE MACIE PROPOZYCJE?

P.S. Myślę, że osobę, która stworzy taką sieć tras, która zadowoli wszystkich oraz (co jest bardzo ważne) będzie to możliwe do wykonania, należałoby ozłocić.
smile smile smile

Pzdr

Waldek Roszak
--
radny dzielnicy Białołęka
waldek@roszak.eu, tel. 0790-014066
w w w . r o s z a k . e u
Edytor zaawansowany
  • bialoleka.jest.jedna 11.06.14, 13:41
    Może trzeba było o tym pomyśleć, zanim utworzyło się nowe rejony lub nawet zanim zaprojektowano szkoły?
    Zwaliliście sprawę i teraz obudziliście się z ręką w nocniku?

--
    Społeczna Inicjatywa na Rzecz
    Zrównoważonego Rozwoju Białołęki
    "Białołęka Jest Jedna"
    FACEBOOK
  • waldek_roszak 11.06.14, 15:23
    bialoleka.jest.jedna napisał:
    > Może trzeba było o tym pomyśleć, zanim utworzyło się nowe rejony lub nawet zani
    > m zaprojektowano szkoły?
    > Zwaliliście sprawę i teraz obudziliście się z ręką w nocniku?

Cóż... nie spodziewałem się pochwał z Twojej strony a wręcz na odwrót (masz takie hobby i tyle big_grin ). Mam tylko wielką prośbę do Ciebie. Przeczytaj, bardzo proszę, jeszcze raz to, co napisałem w tym poscie, co powiedziano wcześniej na ten temat. Przeczytaj spokojnie i bez zbędnych negatywnych emocji, co jest najważniejsze. Mam nadzieję, że zinterpretujesz to inaczej.

Pozdrawiam popołudniowo i mniej "nerwów" życzę smile

Waldek Roszak
    --
  • waldek_roszak 12.06.14, 10:05
    waldek_roszak napisał:
    > JAK ZMIENIĆ TRASY AUTOBUSÓW, ABY DZIECI MOGŁY DOJECHAĆ DO SZKÓŁ?

Dostałem wczoraj kilka maili z nowymi propozycjami. Bardzo dziękuję. smile

Może powiem jeszcze, że wg rozpoczętych w zeszłym roku rozmów z ZTM na temat zmian tras autobusów "szkolnych", cała koncepcja ma być gotowa do końca czerwca. Tak, aby ZTM zdążył je wdrożyć przed 1 września.

Pzdr

Waldek Roszak
    --
  • 7karolinka22 12.06.14, 13:01
    Chodzi też o to, że nie ma autobusu bezpośredniego z np. Vikinga (tam mieszkają uczniowie 231, bo to "stary "rejon) natomiast ze Skarbka z Gór jest dojazd bezpośredni. I to ja z Juranda mam kłopot z dostaniem się do szkoły 231 bo Skarbek melduje się dobrej szkoły i zajmuje miejsca dzieciom z rejonu. To jest chyba najlepszy przykład na to że wszystkim nei można dogodzić. Bo sam w sobie 204 jest ok.
  • bialoleka.jest.jedna 12.06.14, 13:59
    w innym wątku zadałem pytanie odnośnie prowadzonych robót na Głębockiej i planów dzielnicy odnośnie przyszłych prac. Bez odpowiedzi.
    Ciężko proponować zmiany, skoro nie wiadomo, czy Głębocka, główna ulica dla tych osiedli, będzie przejezdna, czy nie.
    Jeśli będę miał podstawowe dane, chętnie podeślę swoją propozycję.

--
    "Białołęka Jest Jedna"
    FACEBOOK
  • 7karolinka22 12.06.14, 15:35
    Głębocką Pan Burmistrz obiecał otworzyć najwcześniejszej 1 czerwca najpóźniej ostatniego. Ale zastrzegł że na około rok bo potem muszą zakończyć prace. ale już nie powiedział na ile będzie zamknięcie nr 2.
  • bialoleka.jest.jedna 12.06.14, 16:22
    Czy to jest informacja z wczorajszego spotkania z ZTM?
    --
    "Białołęka Jest Jedna"
    FACEBOOK
  • poulq 12.06.14, 17:07
    Może otworzą 1 czerwca (ups, nie udało się), może 30 czerwca, może 1 lipca, może 30 lipca. Burmistrz dzielnicy nie może uzyskać informacji od MPWiK ile zajmie im dalsze kopanie. Ja rozumiem, że budowlańcy od metra nie są w stanie oszacować czy budowa tunelu zajmie im 20 miesięcy czy 23 miesiące ale poziom skomplikowania tej inwestycji chyba na to pozwala?

Druga sprawa to ponowne zamknięcie - za rok, może dwa... Też nic nie wiadomo! Miejmy tylko nadzieję, że tym razem przygotują inwestycję lepiej niż obecnie bo za to, jak już pisałem, ktoś powinien stracić jakiś stołek. Burmistrz, miasto, MPWiK chyba nie zdają sobie sprawy jak uciążliwe jest zamknięcie Głębockiej. Każdy kto patrzy na tempo prac i widzi, że od stycznia powstały z 4 dziury w których coś panowie robią, dłubią. Nikt mi nie powie, że przez pół roku kładzie się 150 metrów kanalizacji, to nie jest normalne. Przecież jak na każdym odcinku 150 m do Berensona panowie będą mieli 2 miesiące poślizgu to to potrwa z 3 lata.
    To nawet zabawne jak się pomyśli, że położenie kanalizacji na jednej z głównych ulic dzielnicy trwa 3 lata. I kogo to obchodzi?
  • jogimik 14.07.14, 23:34
    Czy coś wiadomo w w/w temacie? Interesuje mnie dojazd do sp 356 (Głębocka) z okolic Juranda ze Spychowa/Ostródzka?
    Wrzesień szybko się zbliża...................
  • waldek_roszak 16.07.14, 15:18
    jogimik napisała:
    > Czy coś wiadomo w w/w temacie? Interesuje mnie dojazd do sp 356 (Głębocka) z ok
    > olic Juranda ze Spychowa/Ostródzka?
    > Wrzesień szybko się zbliża...................

Jeszcze trzeba chwilkę poczekać na finalne decyzje.
    Wg aktualnych rozmów, najprawdopodobniej zmieni się trasa linii 204. Raczej nie 132. Są duże szanse na powstanie nowej lokalnej linii typu 304.

Więcej informacji wkrótce.

Pozdrowienia

Waldek Roszak
    --
    Profil Facebook - Lubię to!
  • bialoleka.jest.jedna 18.08.14, 15:15
    A propos dojazdów.

Panie Waldemarze, "wstępnie planuje się, że dopuszczenie ulicy Kartograficznej do ruchu powinno nastąpić do końca września." Tymczasem, prace stanęły w martwym punkcie, bo rozumiem, że mówimy o całej Kartograficznej do Jasińca, a nie tylko o tym ogryzku do szkoły. Więc pytam: zdążycie, czy kolejna czeka nas kolejna inwestycja z półrocznym poślizgiem?
    Macie już wszystkie grunty, łącznie z działką 46/23 z obrębu 41639? Czy dopiero "staracie się o wykup"?
    --
    "Białołęka Jest Jedna"
    FACEBOOK
  • bialoleka.jest.jedna 21.08.14, 15:32
    jak widać radnym nie śpieszy się z odpowiedzią. Wobec tego udzieli jej urząd.
    A z Panem radnym spotkamy się jesienią przy urnie. big_grinbig_grinbig_grin
    Pozdrawiam
    big_grinbig_grinbig_grin
  • jogimik 11.08.14, 14:15
    Może się trochę niecierpliwię, ale czy już coś wiadomo?
  • grzdek 14.08.14, 20:06
    Pewnie nic.
  • jogimik 20.08.14, 12:50
    Czy naprawdę nic nikt nie wie?
  • slawekc71 20.08.14, 13:01
    Mam takie samo pytanie,mamy juz 20-go sierpnia.Wydaje mi sie,ze juz jakies decyzje zostaly podjete.Panie radny czekamy ?
  • waldek_roszak 20.08.14, 15:44
    ZTM ma już praktycznie gotowe planowane zmiany tras autobusów (w związku z nowymi obwodami szkolnymi), aby dzieciaki mogły dojechać do szkoły.

Będzie całkowicie nowa trasa linii 304.

Więcej informacji wkrótce. smile

Pozdrowienia

Waldek Roszak
    --
  • len-kaa 20.08.14, 20:12
    Czy będzie dojazd i do szkoły podstawowej przy Ostródzkiej i do szkoły przy Zaułku i do szkoły przy Głębockiej?
    Nie może Pan powiedzieć nawet o wstępnych planach?
    --
    "Ten kto chce szuka sposobu,
    Ten kto nie chce szuka powodu"
  • sibeliuss 26.08.14, 13:25
    Będzie zmiana trasy 304 i powstanie linii 334.
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone
  • len-kaa 26.08.14, 17:25
    Dzięki za info.
  • slawekc71 20.08.14, 15:49
    Panie radny W.Roszak zacznij Pan podawac konkrety à nie rozpoczyna Pan wiele watkow,z ktorych nic nie wynika.Ustalenia i podjete decyzje prosze.Pozdrawiam.
  • waldek_roszak 26.08.14, 14:10
    slawekc71 napisał:
    > Panie radny W.Roszak zacznij Pan podawac konkrety à nie rozpoczyna Pan wie
    > le watkow,z ktorych nic nie wynika.Ustalenia i podjete decyzje prosze.Pozdrawia
    > m.

Przepraszam za opóźnienie i proszę o jeszcze chwilkę cierpliwości. Uzgodnienia z ZTM są na tak - to znaczy, dzieci z NOWYCH obwodów szkolnych będą miały czym dojechać do szkół.

Pozdrowienia

Waldek Roszak
    --
  • sibeliuss 26.08.14, 14:53
    To dziwne, że ja zwykły zjadacz chleba wiem z ZTM wszystko, a pan nie wie? Myślałem, że pan koordynuje temat?
    --
  • blue_jean 28.08.14, 13:19
    www.ztm.waw.pl/aktualnosci.php?i=1230&c=100&l=1
    Ślepa jestem, bo nadal nie widzę bezpośredniego połączenia z okolic przystanku Współczesna ze szkołą rejonową.....
    --
    You might very well think that; I couldn't possibly comment.
    [Francis Urquhart]
  • len-kaa 28.08.14, 14:57
    Nie rozumiem jak ma jeździć ten nowy autobus:

Zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa 334, która będzie podstawowo obsługiwała trasę: OLESIN – Kobiałka – Mochtyńska – Oknicka – Berensona – Kąty Grodziskie – Zdziarska – Ostródzka Juranda ze Spychowa – JURANDA ZE SPYCHOWA-SZKOŁA. Dodatkowo autobusy linii 334 będą realizowały kursy wariantowe z podjazdami do szkół.

Nie powinno być Ostródzka zamiast Oknicka?
  • sibeliuss 28.08.14, 15:13
    Coś nie tak, dwa razy będzie jechał w tą samą stronę Ostródzką? (odcinek Zdziarska-Berensona)?
    --
  • jogimik 01.09.14, 12:20
    No i nie mamy jak dojechać do szkoły na Głębockiej, 334 "zbiera" dzieci do sp 221.
    Czy to wszystko? Jestem rozczarowana, albo ślepa. Ślepo wierzyłam obietnicom lub ślepa , gdyż nie widzę połączenia Juranda ze Spychowa z sp356.
  • jogimik 01.09.14, 12:21
    Oczywiście chodziło mi o 231 a nie 221
  • waldek_roszak 02.09.14, 09:00
    Dzień dobry smile

Przeszliśmy "gorący" 1 września. Jak wcześniej zapowiadałem, z powodu zmian obwodów szkolnych, będą też zmiany w trasach linii autobusowych. Tak, aby nasze dzieci mogły bezpiecznie dojechać. Negocjacje z ZTM trwały niestety długo. Zmiany są wprowadzone. Udało się też "wyrwać" z ZTM kompletnie nową linię - 334. smile smile smile

Nowe rozkłady jazdy pojawiły się na stronie ZTM chyba w piątek. Wczoraj rozmawiałem z wieloma osobami na ten temat. Widać (także na forum), że te nowe rozkłady nie są idealne i być może będą wymagały korekty. Dajmy sobie na "testy" trochę czasu. W połowie września ukonstytuują się nowe rady rodziców w szkołach. Z pewnością będą świetnym źródłem informacji od społeczności szkolnej. Tak samo, jak dyrekcje szkół.

Najłatwiejsze będą zmiany linii 304 i nowej 334. To nie są regularne linie kursujące na dłuższych trasach. To raczej "gimbusy", przeznaczone praktycznie wyłącznie do obsługi lokalnej społeczności i szkół. Mają być w jak największym stopniu dostosowane do rozkładu "dzwonków" na przerwy w szkołach.
    W zakresie 304 i 334 mamy więc bardzo spore możliwości wpływu na ZTM. Trudniej będzie np. z 204.

PROSZĘ też o OPINIE NA FORUM
    Co jest ? Co jest źle?
    Co zmienić? Co poprawić?

Link do rozkładu jazdy 304:
    www.ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=182&l=1&q=304
    Link do rozkładu jazdy 334:
    www.ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=182&l=1&q=334

Pozdrowienia

Waldek Roszak
    --
    Profil Facebook
  • sibeliuss 02.09.14, 09:07
    Rozkład 334 też wskazuje na lekkie wyrwanie z rzeczywistości, bo dla wielu pasażerów ta linia nic nie wniosła. Rok temu pytałem o to, czy nie warto powalczyć o wydłużenie linii 126 z CH Targówek do pętli Grodzisk/Zaułek (kierunek jazdy odwrotny niż 132). Byłaby to dodatkowa linia dla mieszkańców Lewandowa, dodatkowa dojazdowa do nowej szkoły, centrum handlowego i szkół na Bródnie. Ale to chyba jedna z tych rzeczy niemożliwych, tak jak poprawa rozkładu 132 w soboty i niedziele i wzmocnienie 204.
    --
  • waldek_roszak 04.09.14, 07:46
    sibeliuss napisał:
    > Rozkład 334 też wskazuje na lekkie wyrwanie z rzeczywistości, bo dla wielu pasa
    > żerów ta linia nic nie wniosła. Rok temu pytałem o to, czy nie warto powalczyć
    > o wydłużenie linii 126 z CH Targówek do pętli Grodzisk/Zaułek (kierunek jazdy o
    > dwrotny niż 132). Byłaby to dodatkowa linia dla mieszkańców Lewandowa, dodatkow
    > a dojazdowa do nowej szkoły, centrum handlowego i szkół na Bródnie. Ale to chyb
    > a jedna z tych rzeczy niemożliwych, tak jak poprawa rozkładu 132 w soboty i nie
    > dziele i wzmocnienie 204.

Jak dobrze wiesz, zmiana tras i rozkładów jazdy linii "rejsowych", kursujących na długich trasach pomiędzy dzielnicami jest niezwykle trudna, ponieważ wiąże się z dużymi kosztami (czyt. potrzeba więcej autobusów).
    Jeżeli pozwolisz, w tym wątku chciałbym się skupić na liniach 304 i 334. Są to tzw. "gimbusy", których głównym zadaniem jest właśnie obsługa szkół.
    Jeżdżą na krótkich trasach. Z rozmów z ZTM wynika, że są możliwości dużej ingerencji w rozkłady jazdy. Wiem dobrze, że obecnie nie są idealne. Dlatego też na różne sposoby (np. na tym forum) próbuję zbierać uwagi. Mam nadzieję, ze uda się je zmodyfikować tak, aby lepiej służyły mieszkańcom.

Pzdr
    Waldek Roszak
    --
    Profil Facebook
  • sibeliuss 04.09.14, 08:15
    Z tego się orientuję ZTM postanowił obsłużyć wszystkie warianty minimalną ilością wozów, pomijam fakt, że każdy wariant powinien mieć oddzielny numer (młoda wczoraj zaliczyła podróż w inną stronę niż była przekonana, że pojedzie). Otóż jak widac z rozkładu 334 jest w przypadku Głębockiej traktowane jako linia w jedną strone - ma dowieźć do szkoły, odwieźć już nie koniecznie. Obie linie powinny mieć takt i godziny kursowania dostosowany do godzin lekcji - wszystkich lekcji.
    --
  • waldek_roszak 02.09.14, 09:17
    jogimik napisała:
    > No i nie mamy jak dojechać do szkoły na Głębockiej, 334 "zbiera" dzieci do sp 2
    > 21.
    > Czy to wszystko? Jestem rozczarowana, albo ślepa. Ślepo wierzyłam obietnicom lu
    > b ślepa , gdyż nie widzę połączenia Juranda ze Spychowa z sp356.

Rozumiem, że chodzi o SP231.
    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Ulica Juranda ze Spychowa, to rejon pobliskiej SP231 a nie SP356. To zupełnie nowa szkoła, która po raz pierwszy przyjęła dzieci wczoraj. Jej rejon obejmuje okolice południowej części Ostródzkiej i Głębockiej.

Głównym zadaniem zmian tras autobusów było dowiezienie dzieci do szkół rejonowych. Na tym trzeba się skupić w pierwszej kolejności.
    Czy potrzebne są także inne połączenia "gimbusów"? Nie będzie to łatwe zadanie...

Pozdrowienia
    Waldek Roszak
    --
    Profil Facebook
  • jogimik 02.09.14, 11:15
    OK, skoro "obsługuje" sp z 356 dla dzieci z Ostródzkiej, to jak dzieci z sp356 mają wrócić do domów na np. Ostródzkiej skoro ostatni autobus przy Głębockiej (przystanek Jesiennych Liści 002) odjeżdża o 11.30. Jestem pewna, że 100% dzieci jest jeszcze w szkole 356 na lekcjach i do domów na "niech będzie" na Ostródzką wraca ok. 12,13,14, a nawet ok.15.00.
    Nie łapmy się za słówka, bo nie o to chodzi.
    Chodzi o zapewnienie dzieciom dotarcie i powrót ze szkół do domów.
    Mieszkamy w okolicy Kamykowej i dzieci uczęszczają do sp356.
    Ale nawet gdybyśmy mieszkali na ostródzkiej to dzieci nie mają jak wrócić do domu po zakończeniu lekcji. Nie kończą wcześniej jak 11.30!
  • waldek_roszak 04.09.14, 07:27
    jogimik napisała:
    > OK, skoro "obsługuje" sp z 356 dla dzieci z Ostródzkiej, to jak dzieci z sp356
    > mają wrócić do domów na np. Ostródzkiej skoro ostatni autobus przy Głębockiej
    > (przystanek Jesiennych Liści 002) odjeżdża o 11.30. Jestem pewna, że 100% dziec
    > i jest jeszcze w szkole 356 na lekcjach i do domów na "niech będzie" na Ostródz
    > ką wraca ok. 12,13,14, a nawet ok.15.00.
    > Nie łapmy się za słówka, bo nie o to chodzi.
    > Chodzi o zapewnienie dzieciom dotarcie i powrót ze szkół do domów.
    > Mieszkamy w okolicy Kamykowej i dzieci uczęszczają do sp356.
    > Ale nawet gdybyśmy mieszkali na ostródzkiej to dzieci nie mają jak wrócić do do
    > mu po zakończeniu lekcji. Nie kończą wcześniej jak 11.30!

Dziękuję za informacje - zapisane. To nie pierwszy taki głos. Rzeczywiście jest chyba taki problem. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda się go rozwiązać.

Pzdr
    Waldek Roszak
    --
    Profil Facebook
  • waldek_roszak 02.09.14, 09:26
    mag74 napisała:
    > Witam,
    > Chciałabym zapytać się o nową linię autobusu 334. Według aktualnego rozkładu ja
    > zdy dzieci potrzebujące dojechać do szkoły SP231 z przystanku - Jesiennych liśc
    > i 02 – mogą wyjechać do szkoły tylko o godzinie 11.30, natomiast w
    > rócić z przystanku - Juranda ze Spychowa – Szkoła 04, mogą tylko o godzin
    > ie kolejno – 7.35 ; 8.30 ; 9.25 ; 10.20 ; 11.20.
    > Moje pytanie – dla kogo jest uruchomiona ta linia, bo dzieci zapewne z ni
    > ej nie skorzystają.

Ważny głos. Jak więc powinien wyglądać ten rozkład jazdy?

Pozdr
    Waldek Roszak
    --
    Profil Facebook
  • mag74 02.09.14, 10:06
    Zgodnie tym co sam Pan napisał autobus 334 - „Mają być w jak największym stopniu dostosowane do rozkładu "dzwonków" na przerwy w szkołach.”
    Wobec powyższego podaję rozkład dzwonków szkolnych
    1. 8.00-8.45
    2. 8.55-9.40
    3. 9.50-10.35
    4. 10.45-11.30
    5. 11.45-12.30
    6. 12.45-13.30
    7. 13.40-14.25
    8. 14.35-15.20
    9. 15.30-16.15
    10. 16.25-17.10
    11. 17.20-18.05
  • chudoby77 02.09.14, 12:43
    Fajnie że jest nowa linia my mieszkamy na ulicy chudoby obok Zdziarskiej to oznacz niestety że miasto nie chce edukacji naszych dzieci. Nie ma nawet jedego autobusu do żadnej szkoły !!! i jest 800 m bez chodnika na przystanek co dziennie widzę matki z dziećmi które odprowadzają dzieci ludzie co za paranoja pozwolenia na kolejne osiedla mówimy tyle o edukacji a nawet nie ma jak przetransportować dzieci do szkoły dodam że nawet linia 134 która kursuje aż 2 razy na godzinę nie jedzie do żadnej szkoły !!
  • ruddas14 02.09.14, 23:25
    matko jedyna, pisz przecinki człowieku, bo czytać trudno….
  • 3zielona 02.09.14, 18:55
    Dodatkowo ten autobus powinien dojeżdżać do samej szkoły. Chodniki wokół skrzyżowania glebocka-magiczna to jakaś masakra. Wąskie, słupy pośrodku, nijak nie ogrodzone od jezdni. I ten wielki ruch. Takie coś przy samej szkole to pomyłka. Dlaczego tam nie ma plotow? Przejście z przystanku jesiennych liści do szkoły jest po prostu niebezpieczne.
  • sibeliuss 02.09.14, 19:36
    Czyli zaorać wszystko, bo jest szkoła.
    Opowiedz nam, jak Ty chodziłaś do szkoły - tylko napisz prawdę.
    Mieszkałem w centrum dużego osiedla, w drodze do szkoły musiałem przejść dwa duże skrzyżowania bez świateł, ja i większość uczniów. Rodzice pracowali, od początku chodziłem sam.
    --
  • ruddas14 02.09.14, 23:29
    racja. Nie róbmy z dzieci kalek. Są bramki przed przejściem dla pieszych, są progi zwalniające. Ja również latałam od pierwszej klasy sama do szkoły przez ruchliwe skrzyżowania, bez świateł i nikomu jakoś do głowy nie przyszło piany bić, że autobus nie podjeżdża pod same drzwi
  • bialoleka.jest.jedna 03.09.14, 09:34
    Otóż to, nie dajmy się zwariować. I pytanie o to, kto jeździ Głębocką. Przecież to MY stwarzamy zagrożenie naszym dzieciom. Więc więcej myślmy na drodze.

To skrzyżowanie pokonywałem codziennie w 1-2 klasie szkoły podstawowej. Samodzielnie. Ruch pewnie był mniejszy niż dziś. Ale miałem wtedy 7-8 lat, więc nie róbmy z naszych dzieci sierot...

www.google.pl/maps/@52.232942,20.99183,3a,75y,335.47h,74.38t/data=!3m4!1e1!3m2!1s1fFNfvX5ndnyMSsWmVV_NQ!2e0
    --
    "Białołęka Jest Jedna"
    FACEBOOK
  • jogimik 05.09.14, 09:00
    Ja też chodziłam do szkoły na pieszo 2,5 km, przez skrzyżowania, ale to było kiedyś, kiedy do szkoły szły 7 letnie dzieci, a i samochodów było mniej.
    Jako 5 i 6 latka chodziliśmy z rodzeństwem do przedszkola, zaprowadzani i odbierani przez rodziców "od szatni". Kiedy staliśmy się starsi i i poszliśmy do szkoły, moi rodzice zawsze drżeli o swoje dzieci. Dbali o to, aby dzieciaki z bloków szły w grupie. Po powrocie z ulgą dzwonili do domów( nie było komórek) czy dotarliśmy bezpiecznie. Nie śniło się o autobusach szkolnych.
    I to nie kwestia robienia kalek z dzieci, jest to tylko normalna troska każdego normalnego rodzica.
  • 3zielona 05.09.14, 22:23
    Nie zaorac. Szkoła spowodowala że tam chodzi dużo, bardzo dużo spieszących się ludzi. Chodnik ma metr sszerokości i słupy pośrodku. To jest niebezpieczne przejście dla dorosłych nie mówiąc o dzieciach.
    Więc gdyby autobus dojedzal dalej byłoby lepiej. Bo na zabezpieczenie chodnika nie liczę.

a jak ja chodziłam do szkoły... samochódów na takiej ulicy było dużo dużo mniej... nie da się porównać.
  • jogimik 05.09.14, 08:50
    Zgadzam się, dojście do szkoły nie jest bezpieczne. Kierowcy próbują omijać progi i jeżdżą niemal po chodnikach i zatoczkach autobusowych. Jeśli już puszczono autobus szkolny, to powinno zadbać się o wszelkie udogodnienia i max. bezpieczeństwa. I dzieciom będzie lepiej a i rodzicom spokojniej.
  • mag74 24.10.14, 13:49
    "Ważny głos" i nic się nie dzieje, czy jest jakaś siła sprawcza która nas wesprze? ZTM odsyła do urzędu dzielnicy, dzielnica umywa ręce.... a dzieci chodzą na Derby na przystanek żeby dojechać do szkoły.....
  • mag74 24.10.14, 13:51
    "Ważny głos " to cytat wypowiedzi p. W. Roszaka na temat kursowania autobusu szkolnego...
  • len-kaa 03.09.14, 10:09
    Witam,
    Jeśli Pan pyta co można poprawić, to dla dzieci z odcinka Ostródzkiej od Juranda ze Spychowa do Berensona (czyli obwód SP112) dojazd do szkoły wiąże się z przesiadką ze 132 na 304. Dlatego ważne jest aby poranne kursy 132 i 304 były zsynchronizowane tak, aby można było zdążyć się przesiąść ze 132 w 304. A w godzinach popołudniowych w drugą stronę.
    Czy jest możliwość wybudowania wiat przystankowych np. przy Kątów Grodziskich czy przy Zaułek-Szkoła? Te przystanki są na odsłoniętym terenie, wiatr tam zawsze chula co przy minusowych temperaturach czy deszczu jest niezbyt przyjemne i dla dzieci i dla rodziców.
    Pozdrawiam.
  • waldek_roszak 04.09.14, 07:33
    len-kaa napisała:
    > Jeśli Pan pyta co można poprawić, to dla dzieci z odcinka Ostródzkiej od Jurand
    > a ze Spychowa do Berensona (czyli obwód SP112) dojazd do szkoły wiąże się z prz
    > esiadką ze 132 na 304. Dlatego ważne jest aby poranne kursy 132 i 304 były zsyn
    > chronizowane tak, aby można było zdążyć się przesiąść ze 132 w 304. A w godzina
    > ch popołudniowych w drugą stronę.

Dziękuję za głos - zapisany. Będziemy "atakować" ZTM

> Czy jest możliwość wybudowania wiat przystankowych np. przy Kątów Grodziskich c
    > zy przy Zaułek-Szkoła? Te przystanki są na odsłoniętym terenie, wiatr tam zawsz
    > e chula co przy minusowych temperaturach czy deszczu jest niezbyt przyjemne i d
    > la dzieci i dla rodziców.
    > Pozdrawiam.

Tak, brak wiat, to jeden z największych problemów. Co jakiś czas udaje się zdobyć środki na ich postawienie, ale wciąż brakuje pieniędzy.
    Myślę, że wiat brakuje też przy gimnazjum i przedszkolu przy Ostródzka/Hemara. Nie ma też ich przy innych szkołach.

Pzdr
    Waldek Roszak
    --
    Profil Facebook
  • len-kaa 04.09.14, 08:31
    Wiat brakuje prawie wszędzie smile Skoro udało się z progami zwalniającymi, to może uda się też z wiatami?
    W pierwszej kolejności przy szkołach i punktach przesiadkowych.

--
    "Ten kto chce szuka sposobu,
    Ten kto nie chce szuka powodu"
  • waldek_roszak 04.09.14, 13:45
    len-kaa napisała:
    > Wiat brakuje prawie wszędzie smile Skoro udało się z progami zwalniającymi, to moż
    > e uda się też z wiatami?
    > W pierwszej kolejności przy szkołach i punktach przesiadkowych.

Jestem oczywiście ZA (wszystkimi kończynami) ale...

...ale z wiatami (podobnie jak z zatokami autobusowymi) jest duuuuużo trudniejsza sprawa.
    Progi instaluje się na jezdni, która leży na gruncie należącym do miasta.
    Budowa wiat i zatok bardzo często wymaga przebudowy chodnika a tym samym poszerzenia pasa drogowego. W większości wypadków wymagane jest pozyskanie prywatnego gruntu.
    Jak zapewne wiecie, z powodu ograniczeń prawnych, takie procedury mogą się niestety ciągnąć latami... sad

Dlatego budowa wiat na najbardziej popularnych przystankach jest priorytetem, ale to zabierze trochę czasu. Bądźmy jednak optymistami. smile

Pzdr
    Waldek Roszak
    --
    Profil Facebook
  • abaw04 10.09.14, 14:30
    Jak dojechać do szkoły ??? Odwieczny problem i zagwozdka dla wielu. Wszyscy się martwią jak połączyć szkołę 231 z ulicami nie będącymi w rejonie (np. Derby,Kobiałka) a dzieci mieszkające od lat w rejonie szkoły (południowa Ostródzka i ulice przyległe)-pozostawione są same sobie, bądź też rodzicom, którzy nie mając innego wyjścia organizują dzieciom dojazdy na własną rękę, bo przez wiele, wiele lat nikt nie pomyślał, jak zrobić, aby w cywilizowanej Warszawie z wieku XXI dziecko mogło normalnie dotrzeć do szkoły !!! Od tego roku zmienił się rejon szkoły dla w/w ulic, co nie znaczy, że dzieci chodzące do szkoły 231 przeniosły się na Głębocką -nie kontynuują naukę w szkole, gdzie ich droga się zaczęła i męczą się by do niej dotrzeć i wrócić do domu.
    Swego czasu na kanałku w okolicy ulicy Piasta kołodzieja była kładka umożliwiająca dzieciom przejście przez nią i dotarcie ulicami Echa Leśne, Zbyszka z Bogdańca aż do szkoły przy Juranda -niestety tej kładki już kilka lat nie ma a okolica jest głęboko zarośnięta, że aż strach tamtędy przejść nie mówiąc już o puszczeniu samego dziecka. Wybierając inną drogę- do autobusu nadal nie mamy normalnego połączenia, jak tylko dojazd 2 autobusami z przesiadką i przejściem przez ruchliwą i niebezpieczną Ostródzką! Nikt nie jest zainteresowany, aby dzieciom z południowej części Ostródzkiej umożliwić normalne dotarcie do szkoły, natomiast dzieci mieszkające w północnej części Ostródzkiej mają teraz 2 autobusy do i ze szkoły 231 - tj. 204 i 334 - gratuluję pomysłu i wielkiego poświęcenia w planowaniu tras! A może tak dla odmiany warto byłoby puścić autobus skręcający w prawą stronę Ostródzkiej od Juranda dojeżdżający do TT i dalej wjeżdżający w Białołęcką, bo jak słusznie zauważyliście z Ostródzkiej na TT w lewo nie ma jak skręcić. Może warto byłoby pomyśleć, że dzieci z tego rejonu też chciałyby samodzielnie i bezpiecznie dojechać do szkoły i domu?!
    Ten temat jest wałkowany już kilka lat-na początku każdego roku szkolnego temat wraca a potem szybko cichnie.
    Czy znajdzie się ktoś, kto pomyśli o naszych dzieciach?!
  • blue_jean 10.09.14, 17:20
    Myślę, że można by włączyć Artyleryjską w trasę autobusów "szkolnych"...
    --
    /Francis Urquhart/
  • ibla 10.09.14, 22:16
    jak się nie myle 2-3 lata temu Rada Rodziców SP 231 przedstawiała mapkę z propozycją nowej lini autobusowej własnie robiącego kółko ze szkoły ulicami Juranda - Ostródzką- TT- Białołęcką, ale jak widać się nie udało....
    podzielam zdanie abaw0, że z dojazdem do szkoły trochę kiepsko. Nie chcę nikomu zabierać autobusu ale dzieciom z południa Ostródzkiej, (starsze klasy, które nie poszły na Głębocką) nie ułatwiono dojazdu do szkoły, szczególnie że zaraz Biedronka otworzy swoje drzwi i skrzyżowanie Juranda i Ostródzkiej będzie zatkane i bardziej niebezpieczne (bardziej ruchliwe) a jak tu przejść przez jednie jak pędzą samochody ponad 70 km...
    o braku ciągłości w chodniku na ostródzkiej już nie wspomnę.... czy radni o tym myślą?
  • blue_jean 10.09.14, 22:46
    forum.gazeta.pl/forum/w,36264,128743211,,Dojazd_do_szkoly_nr_231.html?v=2

--
    /Francis Urquhart/
  • mag74 06.10.14, 21:53
    Rok szkolny mija a autobusu "szkolnego" jak nie było tak nie ma.... Czy ktoś może ma jakieś dobre wiadomości w tym temacie .... ?
  • jogimik 07.10.14, 08:41
    Napisałam list do ZTM, przekazano ponoć "moje zażalenie celem rozpatrzenia", (na początku września). Do tej pory cisza. Napiszę ponownie, jak się czegoś dowiem, dam znać
  • mag74 08.10.14, 09:40
    Pismo do ZTM również pisałam i tez póki co cisza, ponoć maja 30 dni na odpowiedz, ale liczyłam na naszych radnych, że dadzą radę coś zdziałać....
  • sibeliuss 09.10.14, 13:06
    Ty to potrafisz zepsuć ludziom programy wyborcze, wiesz?
    I jak to teraz przed wyborami wygląda, że na ich spektakularne sukcesy będzie kładł się cień jakichś ludzi? Serca nie masz, byli zaangazowani w metro i w coś tam jeszcze, no w szkołę i żeby bezpiecznie dało się dojść do obu Biedronek. To znaczy to akurat jest w planach, a nawet nie tylko to, wiesz?
    big_grin
    --
  • mag74 17.10.14, 10:23
    Bardziej zależy mi na bezpieczeństwie dzieci i dogodnym dojeździe do szkoły, a programy wyborcze niech pęcznieją zasłużenie - jeśli uda sie coś zdziałać w tym kieruku....
  • sibeliuss 17.10.14, 10:56
    Albo, albo big_grin
    --
  • jogimik 22.10.14, 10:45
    Niestety, udało misię w końcu dodzwonić do ZTM i usłyszałam, że do szkół NIE rejonowych nie będą zapewniać transportu, gdyż nie mają pieniędzy. Chyba nie interesuje ich też, że niektóre dzieci , które już uczęszczały do sp231 nie przepisały się do swojej rejonowej 356. Przynajmniej z okolic Juranda nie ma transportu ze szkoły 356, choć jest do szkoły. Dziwny jest też nasz ZTM.
    Pojęcie "autobus szkolny" jest abstrakcyjny. Może radni pomogą (?) .................Chyba nie pomogą. Muszę dziecko przepisać do rejonówki i inni też niech poprzepisują.
  • sibeliuss 22.10.14, 11:05
    jogimik napisała:

> Pojęcie "autobus szkolny" jest abstrakcyjny. Może radni pomogą (?) ............

To powinien być darmowy autobus zorganizowany przez urząd miasta, a nie rejsowa linia o piętnastu wariantach. Wsiadasz i nie wiesz dokąd tym kursem dojedziesz.

--
  • mag74 22.10.14, 13:09
    To bardzo ciekawe bo autobus linii 334 ma główną trasę - najwięcej kursów - do przystanku Olesin, a to jest raczej rejon szkoły SP31, natomiast dzieci z ul. Ostródzkiej z rejonu SP 356 na Głębockiej też nie mają możliwości korzystania z tego autobusu.... wiec nie wiem o jakim rejonie jest mowa.... i po co w takim razie jest kurs (jeden to jeden ale jest) np. z przystanku "Jesiennych liści" do "Juranda ze Spychowa" skoro to nie rejon....
  • jogimik 22.10.14, 13:17
    Ja też nie wiem, ale Ci z ZTM (a zwłaszcza ten kto planował te trasy jeszcze mniej wiedzą) Argumentów nie przyjmują, nie rozumieją..................A co ich to zresztą obchodzi, i tak nie ma kasy
  • abaw04 06.11.14, 13:09
    W dniu 08.10.2014 wystosowałam do ZTM pismo- dziś (06.11) dostałam odpowiedź:
    Odpowiadając na Pani kolejne wystąpienie Zarząd Transportu Miejskiego uprzejmie informuje, że zgłoszony przez Panią postulat dotyczący bezpośredniego połączenia linią autobusową południowej części ulicy Ostródzkiej ze Szkołą Podstawową nr 231 został ponownie szczegółowo przeanalizowany.

Postulowane połączenie nie może być realizowane obecnie przez żadną z istniejących linii autobusowych. Uniemożliwiają to ograniczenia infrastrukturalne i organizacyjne (konieczności dojazdu na określoną godzinę do wielu szkół na raz). Tym samym wymaga ono zaangażowania dodatkowych autobusów do jego obsługi.

Aktualnie nie posiadamy jakichkolwiek rezerw taborowych. Cały będący w dyspozycji tabor jest wykorzystywany do obsługi obecnego układu komunikacyjnego. Tym samym obecnie nie mamy jakichkolwiek możliwości zwiększania liczby taboru kierowanego do ruchu, a wymagające poprawy sytuacje występowania wysokiego napełnienia autobusów obserwujemy na wielu liniach w różnych częściach miasta, zwłaszcza w godzinach szczytu porannego. Jest to związane ze zrównaniem godzin rozpoczęcia pracy i nauki przez większość firm, instytucji i placówek oświatowych, przy jednoczesnych wspomnianych ograniczonych możliwościach taborowych komunikacji miejskiej.

Dodatkowo, uwzględniając, że osiedla wzdłuż południowej części ulicy Ostródzkiej znajdują się obecnie w większości poza rejonem Szkoły Podstawowej 231, z przykrością informujemy, że realizacja Pani postulatu nie będzie aktualnie możliwa.
    Z poważaniem,
    Paweł Mudant
    Kierownik Działu Organizacji Przewozów

• jogimik 06.11.14, 16:10
    Ja to nawet odpowiedzi nie otrzymałam, chociaż pismo było z początku września, sama wydzwaniałam do ZTM, Jakie to dołujące, nie mam słów, nie chcę przeklinać, ale słowa same mi się cisną do ust.
  • waldek_roszak 09.11.14, 13:49
    Dzień dobry smile

Jak wiadomo (przeczytać o tym też można w tym wątku forum), przy okazji uruchomienia linii 334 ZTM niestety zapomniało o dojeździe dzieci z południowej części Ostródzkiej do SP231 przy ul.Juranda ze Spychowa. Teoretycznie coś jest dla powracających, ale ostatni kurs spod szkoły jest chyba o 11:20, czyli całkiem do kitu. sad

Od września na wszystkie możliwie sposoby staramy się "atakować" ZTM w tej sprawie. Na spotkaniu Rady Rodziców poprosiłem o przygotowaniu specjalnego pisma. Dostałem je na początku października.

16 października udało mi się spotkać w tej sprawie z "samą górą" ZTM, czyli dyrektorem Wiesławem Witkiem (w towarzystwie jego współpracowników). Rozmowa trwała ok. godziny. Bardzo pomogło pismo z Rady Rodziców. Dyrektor obiecał, że ZTM sprawdzi możliwości i postara się to jak najszybciej załatwić.
    Pod koniec października od dyrektora Witka otrzymałem pisemną odpowiedź. Niestety ZTM stwierdził, że obecnie nie ma dodatkowego autobusu, który jest konieczny do uruchomienia takiego połączenia. Niestety... sad

Tak to wygląda na dzisiaj. Nie ustajemy jednak w "atakowaniu" ZTM. Takie połączenie jest niezbędne i kropka. Musi zostać uruchomione jak najszybciej.

Bardzo proszę, aby jak najwięcej osób pisało oddzielne pisma w tej sprawie do ZTM. To naprawdę baaaardzo pomaga. Niech wiedzą, że to niezbędne.

Nowym dyskutowanym pomysłem (dość radykalnym) jest użycie do tego celu linii 204. Obecnie ze Skarbka z Gór autobus jedzie Berensona. Po ewentualnej zmianie, 204 od pętli pojechałby trasą przez Magiczną, rondo, Trasą Toruńską, Ostródzką i dalej jak poprzednio Juranda ze Spychowa do SP231. Myślę, że to rozwiązałoby wszystkie problemy.

Pozdrowienia

Waldek Roszak
    --
    facebook.com/waldemar.roszak
  • jogimik 03.12.14, 12:33
    Czy coś wiadomo? Niedługo I semestr się skończy, a moje dzieci nie mają jak wrócić ze szkoły. Do szkoły podróż trwa ok 10 min, ze szkoły, ciężko, bo 334 odjeżdża najpóźniej 11.20, a potem tylko 204, które kursuje co 40 min.
  • ladny33 04.12.14, 20:42
    Pan Waldzio ucichł coś po wyborach przecie ma przed sobą cztery latka spokoju, teraz będzie bujał w obłokach, opowiadał o metrze oraz wspinał na góry i szczyty swojej ......

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka