Dodaj do ulubionych

Jesienią wybory samorządowe - na kogo głosować?

27.03.18, 20:41
Mam poczucie, że przez 4 lata niewiele zmieniło się w ZB. Zapewne mam krótką pamięć, proszę więc o wyprowadzenie mnie z błędu. Proszę o posty z następującymi informacjami:
*) co się udało osiągnąć przez ostatnie 4 lata w ZB? OK, nie bądźmy małostkowi, zaliczmy niedokończone jeszcze inwestycje jak przeszkole na Agromanie do sukcesów
*) czy konflikt w radzie dzielnicy Białołęka był efektem czystej walki o władzę, czy też odmiennych wizji?
*) Na kogo (nazwiska / ugrupowania) nie powinniśmy głosować + uzasadnienie.

Dla cierpliwych i zaangażowanych - wątek o tym samym tytule sprzed 4 lat.

Edytor zaawansowany
 • ogrodnik2 03.04.18, 12:05
  Tutaj najnowsze info jak Ratuszowi idzie budowa praskiej części obwodnicy śródmiejskiej - stawiam dolary przeciw guzikom, że budowa zostanie kolejny raz odroczona, a zaoszczędzone pieniądze zostaną dołożone do drożejącej linii metra na dalekiej Woli (oferty przewyższają budżet inwestora o 400 mln). Tam jak wiadomo nie ma pól kapusty (za to u nas są) i prognozy ruchu pasażerskiego są znacznie wyższe niż z czysto już hipotetycznego hubu przesiadkowego Trasa Toruńska / Głębocka.

  A tutaj co się jeszcze udało osiągnąć - w 45 tysięcznym "mieście" jakim jest ZB będziemy mieli nowe 400m drogi!

 • ogrodnik2 12.04.18, 21:32
  Dla odmiany tutaj jak białołęckie PO wystraszyło się próby PiSu "odbicia" Białołęki za pomocą obietnic o zmianie trasy II linii metra na korzystniejszą dla Białołęki.

  Autor nie podpisuje się z nazwiska, więc to, że reprezentuje "obóz władzy w W-wie" jest tylko moim przypuszczeniem. Przypuszczam, że tak jest bo argumentacja jest typowa dla urzędników brnących w głupie pomysły. W tym przypadku, choć przy budowie bródnowskiego odcinka linii metra nie wbito nawet jednej łopaty, choć autor przyznaje (jak zrozumiałem z dyskusji), że metro na Rembielińską to zły pomysł, to przekonuje, że już nic, absolutnie nic nie da się zrobić i najlepiej jest wybydować metro na Bródnie wg złej koncepcji. Potem się PO dziwi, ze niejaki J. Kaczyński zarzuca PO "imposibilizm".

  Czy na prawdę muszą zostać wyborcą PiSu?
 • toojaam 14.04.18, 17:34
  Uważam PIS za jedno z największych przekleństw współczesnych czasów, tym nie mniej wybaczyłbym im wiele za metro na Biełołękę.
 • dan-y13 23.04.18, 15:13
  Osobiście stawiam na nowe: razemdlabialoleki.waw.pl/

  a co do inwestycji, to rok wyborczy, więc będzie wysyp micro inwestycji i obietnice wielkich smile
  1) oświetlenie Magicznej
  2) przedłużenie Berensona do Ostródzkiej, tzn. wyprostowanie
  3) przedłużenie Astrowej do Ostródzkiej
  4) budowa Geometrycznej
  5) budowa mostu nad Zdziarską

  A obietnica:
  - przyjęto już stanowisko w sprawie metra
  - trwają prace projektowe tramwaj na ZB
  - basen przy Ostródzkiej
 • ogrodnik2 23.04.18, 22:33
  Tutaj dla odmiany wyważony i myślę ciekawy artykuł podsumowujący 12 lat rządów PO w W-wie i nawołujący do nowego (koncepcyjnie) otwarcia.

  W skrócie:
  *) Za rządów PO dokonał sie olbrzymi skok w infrastrukturze Warszawy (drogi, komunikacja miejska, Czajka, etc)
  *) Inwestycje "miastotwórcze" okazały się olbrzymim sukcesem (bulwary wiślane, Centrum Kopernika, Veturilo, etc)
  *) kontynuacja pomysłów z lat ubiegłych ("więcej infrastruktury i obiektów ") będzie (jednak) stagnacją. Potrzebujemy nowych idei i pomysłów na miasto - tego oczekujmy od kandydatów.
 • dan-y13 24.04.18, 13:51
  artykuł może o Warszawie, ale nie trafia na Białołękę:
  - Białołęka potrzebuje asfaltu - tylko istniejących dróg gruntowych jest ponad 70 km, a co z planowanymi jeszcze nie zbudowanymi?
  - Czajka - mieszkańcy Choszczówki mają oczyszczalnie za płatem, ale nadal nie mają kanalizacji. Bareja lepiej by tego nie wymyślił.
  - Batalia o Park Lewandowski - słusznie, na działce przy Głębockiej powinien powstać park i szkoła, ale jednocześnie na działce miejskiej, na której mieszkańcy w ramach BP chcą utworzenia Paku na Brzezinach mieszkańcy spotykają się z odmową bo grunt przeznaczono na sprzedaż - powstaną kolejne bloki.
  - jakie inwestycje miastotwórcze powstały na Zielonej Białołece? Mieszkańcy nie mają gdzie spędzać czasu wolnego? Park Magiczna i Bociani Zakątek to zdecydowanie za mało. Białołęka nie ma oferty dla każdego.
  - komunikacja - to jest największą bolączką - brak dróg i komunikacji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.