Dodaj do ulubionych

Mohito - przepis potrzebuje PILNIE!!!

15.05.13, 17:23
Potrzebuję przepis na Mohito takie jakie robią w pubach, nie mam pomysłu co tam dolewają. Ale jest przepyszne!!!
Edytor zaawansowany
  • 16.05.13, 11:10
    przepis jest bardzo prosty

Prosty przepis na mojito:
    * 40 ml rumu
    * limonka
    * łyżeczka cukru trzcinowego
    * 7-8 liści mięty
    * woda gazowana
    * lód
    Sposób przygotowania:
    Limonkę należy pokroić na 3-4 części i wrzucić do szklanki. Następnie dodać miętę, cukier trzcinowy lub syrop cukrowy i ugnieść wszystko razem, aż poczujemy aromat mięty. Szklankę dopełnić kruszonym lodem (lód można ukruszyć np. zawijając w ściereczkę i używając młotka). Wlać 40 ml białego rumu, dopełnić wodą gazowaną i wymieszać długą łyżką. Na końcu ozdobić zgodnie z opisem powyżej.
    --
    Ocieplenie domu krok po kroku
  • 16.05.13, 11:41
    Oooo może tajemnica tkwi w wodzie gazowanej:)

Dzięki,
    Pozdrawiam!!!
  • 11.08.13, 21:35
    właśnie przypomniałam przepisik i w środę będę działać mniam, mniam :)))
  • 14.08.13, 14:02
    ja też uwielbiam mohito!:) kupiłam sobie nawet mohito bacardi, ale domowe zrobione też jest pyszne! uwielbiam też bezalkoholowe mohito, które dobre orzeźwia latem. w ogródku rośnie mięta, więc tylko limonka i drink gotowy :) prostyprzepis.wordpress.com/2013/08/07/bezalkoholowe-mohito-z-mieta-limonka-i-brazowym-cukrem/ nie dodaje cukru, bo jest za słodkie chyba, że odrobinę lubię wersję ze spritem potrafiłam to kiedyś pić hektolitrami:):)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.