Dodaj do ulubionych

Nękanie w pracy

IP: *.range86-130.btcentralplus.com 28.05.13, 13:51
Witam pracuje w TESCO juz 5 lat na nockach jest u nas jeden pracownik ktory pluje na ludzi wyzywa kopie itp tesco mimo skarg na niego i pisanych listach nic nie robi dodam ze on to robi ludziom innych narodowości niz angielska, osobom o innym kolorze skory,wyznania religijnym czy preferencjom sexualnym sam jest muzulmaninem (bardzo zatwardzialym) Co robić w sytuacji kiedy TESCO nie reaguje?
Edytor zaawansowany
  • Gość: Michal IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 29.05.13, 14:37
    Jest kilka możliwości:
    - kontakt ze swoim reprezentantem związkowym, jeżeli jesteś w związkach,
    - grievance,
    - Protector Line,
    - Policja
  • Gość: aga IP: *.bb.sky.com 30.05.13, 14:37
    ja to bym rzucila w niego schabowym ^^
  • Gość: Gość IP: *.range86-146.btcentralplus.com 30.05.13, 16:40
    Szybciej obleje go winem bo na tej alejce pracuje
  • Gość: go IP: *.tktelekom.pl 31.05.13, 10:18
    Kierownicy w tym sklepie zapewne chcą się pozbyć wszystkich, którzy nie są anglikami i kazali mu to robić – proste. Anglicy nie chcą teraz u siebie imigrantów i robią wszystko, żeby się ich pozbyć - ale nikt oficjalnie tego nie powie, bo to nielegalne. Nikt wam tam nie pomoże, a wręcz przeciwnie.

Przykład odmowy pracy w nowym magazynie Tesco Reading:
    I've been forwarded your email regarding your request for feedback following your recent interview with us.
    Unfortunately on this occasion you have not been successful in your application with us due to scoring poorly on the interview. This was due to a poor demonstration of English skills across all segments of the interview: personal integrity, drive, team working which meant you were unable to demonstrate key characteristics required at interview stage.
    Kind regards,
    Alexandra Brown
    Personnel Manager
    Reading DC

Pani personalna, która jest angielką bez jakichkolwiek oporów robi ze mnie złodzieja i osobę która nic nie potrafi, pomimo tego, że mnie nigdy nie widziała na rozmowie kwalifikacyjnej – rozmowę miałem z anglikiem, który nie posiadał wielu zębów. Ordynarne pomówienia i wymysły, bo pani brown (i inni angole) nie powie wprost, że praca z normalną umową jest tylko dla swoich, a reszta do agencji pracy i pracować za 6/2 godz. Anglicy z tesco stali się tacy sami jak naziści dawniej. Angielski kierownik potrafi powiedzieć na interviu do Hindusa: „You now my bitch” przy innych kierownikach (zero ich reakcji), a inny się śmieje z gościa z Afryki nie potrafiąc przeczytać jego nazwiska. Personalna Brown nie reaguje na to kompletnie pomimo dowodów - Anglicy z tesco stali się tacy sami jak naziści dawniej.

Najbardziej mi się chce śmiać jak słyszę o us daw – mnie mój przedstawiciel związkowy Ian Gilles zapewne na zlecenie pani personalnej MacLeish zaczął szantażować, że jeżeli zgłoszę w/w sprawy i inne łamanie przez nich prawa i prześladowanie w ich sklepie to nigdy nie dostane pracy w uk. groźby, szantaż i pomówienia to normalne metody stosowane przez te kreatury z tesco, które trzymają się razem, bo biorą po 50-60 tys funtów rocznie plus premie nie robiąc praktycznie nic – i zrobią wszystko, żeby tego nie stracić. Bagno
  • 01.06.13, 11:40
    I co z tym masz zamiar zrobić?
  • Gość: Gość IP: *.range86-146.btcentralplus.com 01.06.13, 13:49
    No właśnie nie wiem do końca dlatego czekam na jakieś normalne sugestie a nie ze schabowy itp Narazie jest on zawieszony do wyjaśnienia sprawy wiec zobaczymy jak bedzie
  • Gość: go IP: *.tktelekom.pl 02.06.13, 12:02
    Postawie 1000 funtów, że nic nie zrobią temu człowiekowi - zakończy się na upomnieniu i dalej będzie pracował. Jak przestanie jeść jedzenie z końskim mięsem z tesco to może mu przejdzie.
  • Gość: Tom IP: *.19-3.cable.virginmedia.com 02.06.13, 23:11
    Ciężka sprawa jakby był angolem to można pisać że jest rasistą a tak to lipa bo sam jest muzełmanin .Nie wiem czy to coś pomoże ,ale miałem podobną sytuacje tylko że z angolem wyzywał ,dokuczał itd.zlewałem to x miesiecy aż w końcu przelał miarkę i powiedziałem mu że nie boje się stracić pracy i jak będzie nadal tak gadał to straci parę zębów.Od tamtego momentu jest spokój.Chodzi mi o to że może się przestraszy bo nieważne kto zacznie bójkę w tesco odrazu dwie osoby zostają wyrzucone.Może to jest śmieszne dla nie których ale w moim przypadku pomogło.Związki nic nie zrobią bo to pic na wode .Jak znajdziesz jakieś rozwiązanie to napisz.
  • Gość: Gość IP: 46.233.72.* 02.06.13, 23:14
    No niestety ale to razwiazanie odpada bo przemoc rodzi przemoc będę starał sie w inny sposób i napewno poinformuje co i jak
  • Gość: aga IP: *.bb.sky.com 03.06.13, 17:57
    to moze napisz co zrobiles do tej pory? piszesz oficjalne listy do managementu ze skargami? od line managera poczawszy a na personal skonczywszy? bo gadac to sobie mozesz i oni beda to olewac - to jest ich sposob rozwiazywania problemow - ignorowac - same sie rozwiaze. Mozesz im pokazac ten artykul i powiedziec ze czujesz Twoje bezpieczenstwo w pracy jest powaznie zagrozone news.stv.tv/scotland/103561-shelf-stacker-admits-murdering-man-in-aberdeen-supermarket/
  • Gość: Gość IP: *.range31-52.btcentralplus.com 03.06.13, 18:10
    Pisałem listy i skargi do menagerow do personalnej on ma założona nawet specjalna teczkę oni tylko mi obiecują ze go przeniosą po ostatnim nawet juz go mieli przenieść na dzienna zmianę ale tam pracownicy nie wyrazili zgody na prace z nim mi tłumacza ze nie mogą mnie przenieść bo to nie moja wina wiec naprawde nie wiem co mam robić
  • Gość: aga IP: *.bb.sky.com 03.06.13, 18:38
    brzmi absurdalnie, moim zdaniem nie zostaje Ci nic innego jak tylko naciskac na rozwiazanie tej sprawy, za kazdym razem jak ten koles cos odwali lec do managera i mow, proponuje tez off sicka ze zestresowany jestes, moze to pozwoli im zroumiec powage sytuacji, A on tak traktuje obcokrajowcow czy brytoli tez?
  • Gość: Gość IP: *.range31-52.btcentralplus.com 03.06.13, 18:51
    Tylko obcokrajowców ostatnio pluł na gościa z filipoin a dla niektórych Anglików jest poprostu nie uprzejmy i tez pluje, parska, pchyka ciezko to określić a jak go biorą do biora to tłumaczy ze to nie jego wina ze wszyscy sa przeciwko niemu. Kiedyś nawet jednej osobie groził ze go zabije słyszał to klient zgłosili to do głównego menagera nocnej zmiany ale nic z tym nie zrobili
    Poprostu ręce odpadają ja zeby isc do pracy biorę leki uspokajające
  • Gość: tescowiczka IP: *.167.207.25.threembb.ie 28.06.13, 08:17
    Słońce czytam to wszystko i nie dam Ci pocieszenia .Jesteśmy obcokrajowcami ,ja sama mam również konflikt z "koleżanką"w pracy ona jest węgierką.Tak oni wysłuchają Cię ,powiedzą że coś z tym zrobią ale pamiętaj że kolorowi mają dodatkowe prawo które ich chroni i nie jest łatwo udowodnić kto ma rację w przypadku kiedy on będzie uparcie twierdził że to ty na tle rasistowskim masz coś do niego.Obowiązkiem pracodawcy jest zrobić spotkanie w obecności reprezentanta związków szefa tesco ,personalnego i oczywiście Was oboje.Miałeś już coś takiego??? Jeśli nie to są jeszcze bardziej radykalne sposoby i radzę to zrobić. Kup dyktafon weź go z sobą wiem ze nie możemy uzywać telefonów ale dyktafon to nie telefon,nagraj go ale pytając go czemu do Ciebie i do innych jest taką świnią???Jesli ma coś na sumieniu to wcześniej czy później i tak się potknie.A jednocześnie zgłoś na policję o całym zajściu z każdym detalem nie pomijając faktu że w pracy jest więcej ofiar a pracodawcy nic nie robią w tej sprawie.Myślę również że na polocji poinformują Cię co masz robić dalej,(jeśli oczywiście trafisz na policjanta z powołania).Daj znać co się ruszyło ale nie zwlekaj z tym to jest bardzo śliska sprawa.POWODZENIA
  • Gość: piotr IP: *.bb.sky.com 03.06.13, 18:52
    zbieraj dowody, zbierz swiadkow i przestan sie pie...c z tym baranem , tylko idz na policje, harasment without violence, musisz upewnic sie ze poprzez swoje zachowanie spowodowal u ciebie distress i ze jego dzialanie bylo uporczywe tzn zaczepial cie codziennie i byl nachalny nawet jak go ignorowales.Jezeli typ uzywal rasistowskich tekstow to juz wogole ma przechlapane, niestety musisz to udowodnic, bez dowodow to nawet nie zaczynaj bo przegrasz w sadzie, jak juz w sadzie pojdzie gladko to pozwij go z cywilnego za szkody moralne, tyle, pozdrawiam
  • Gość: Gość IP: *.range31-52.btcentralplus.com 03.06.13, 19:01
    Ciezko z dowodami bo on zawsze to robi kiedy nie ma świadków a pozatym teraz staram sie go unikać jak moge chodzę na magazyn kiedy on jest na alejce albo kiedy ktos jeszcze idzie tez na magazyn promocje uzupełniam kiedy on jest na przerwie albo kiedy widze ze on poszedł na magazyn A jezeli chodzi o kamery to mowia ze niestety ale akurat tam nie działają albo ze w nocy monitoring nie działa, wierzą mi ale bez świadków nic nie zrobią, biorą jego stronę i to mowia otwarcie prosto patrząc mi w oczy. Najsmieszniejsze ze jest duzo osób które sie skarżą i piszą skargi ale nic sie nie dzieje.
  • Gość: aga IP: *.bb.sky.com 03.06.13, 20:01
    czyli jak grupa powiedzmy 10 osob pojdzie na policje zglosic przesladowanie w pracy ale bez nagran to oni to zignoruja?
  • Gość: Gość IP: *.range31-52.btcentralplus.com 03.06.13, 20:14
    No nie wiem dzis mija tydzien od kiedy go zawiesili zobaczymy jak nic sie nie zmieni po rozmowie z personalną i on wróci normalnie do pracy wtedy bedziemy działać grupowo moze wtedy nikt nie bedzie nas ignorować
  • Gość: go IP: *.tktelekom.pl 04.06.13, 12:42
    Urzekła mnie ta historia - do niektórych jeszcze nie dotarło, że anglicy w tej firmie wszystkich oprócz swoich traktują jak ludzi drugiej kategorii - niewolnicy mają robić swoje i być cicho. Spytaj się lepiej swojej personalnej i kierowników jak awansował/a: dawała d...., piła z przełożonym czy donosiła wygryzając innych - a i jeszcze z jakiego collegu ma dyplom, który otrzymała po skończeniu 18 lat: większość z "managerów" nie posiada innego wykształcenia oprócz prania mózgu w akademii tesco i na opcjach.
  • Gość: go IP: *.tktelekom.pl 04.06.13, 12:58
    co do tej sprawy mnie ciekawi jedno - "jeden pracownik ktory pluje na ludzi wyzywa kopie itp". Jeżeli ten zawodnik kopie i pluje to na kogo lub na co? Jeżeli kopał innego człowieka to musiało to być więcej niż jeden raz: zakładając, że po kopnięciu powstają ślady na ciele to łatwo było ten fakt udowodnić. Więc o co chodzi? Czyżby znowu masowa histeria w sklepiku bo telewizji za dużo workerzy się ostatnio naoglądali?
  • Gość: Gość IP: *.range31-52.btcentralplus.com 05.06.13, 13:54
    Nie po każdym uderzeniu czy kopnieciu powstają ślady a jak bym chciał rozgłosu czy sławy to bym to naglosnil a ja chciałem jakis porad czy ktos miał moze podobne przypadki
    A co do reszty to normalne ze teraz nawet dzieci zostają menagerami ale to mnie nie obchodzi co oni myślą o mnie bo ja mysle swoje o nich ale chce pracować w "normalnych warunkach" robić swoje i isc do domu to tylko praca!
  • Gość: ik IP: *.play-internet.pl 08.06.13, 09:28
    mialem podobna sytuacje wiec po pracy wytlumaczylem recznie pewnemu osobnikowi zeby tak nie robil i sie uspokoil na jakis czas, jezeli nie reagujecie to nic sie nie zmieni nie rozumiem jak jedna osoba moze tak terroryzowac nie dajcie sie i juz
  • Gość: Gość IP: *.range31-52.btcentralplus.com 08.06.13, 15:31
    Staramy sie cos z tym zrobic ale jest juz zawieszony 2 tydzien niby cały czas dochodzenie jest wiec my czekamy ale juz napewno nie zostawimy tego tak sobie jak by nie bym Muzulmaninem to by było łatwiej bo (jakas rozmowa w oczy w oczy) pewnie załatwiła by sprawę a tak mamy jednak troche związane ręce !
  • Gość: tescowiczka IP: *.167.207.25.threembb.ie 28.06.13, 08:33
    wcale nie trochę ,całkiem dużo .Te głąby na czele bandy tesco boją się bardziej niż ofiary,że taki śmieć wpadnie z bombą i zamiast kilku osób, ofiar będzie więcej.Powiem Ci jeszcze że naprawdę wiele zależy od personalnej i bosa .Umnie w tesco są tylko tchurze .Jak wpadł gość były pracownik zwolniony nie słusznie ,chciał wklepać bosowi ten zwiał na dwa tygodnie bo bał się wrócić .Personalna ciągle z obstawą chodziła.A jak murzyn napadł na naszą koleżankę dając jej winem w głowę to menagerki stali z dala i patrzeli na akcję .dopiero jak klienci pomogli to hutrem zlecieli się z pomoca te głąby.Ktoś tam tak napisał dziwnie jak by oceniał całą sytuacje "jaki problem" trzeba znaleźc się w podobnej sytuacji że by to zrozumieć .Gadających jest wielu a działających nie ma.Zyczę gościowi muzumaninowi wszystkiego dobrego na oddziale zamkniętym i powodzenia dla Was pracowników:)
  • Gość: Gosc IP: *.range86-178.btcentralplus.com 16.08.13, 20:12
    On zostal przeniesiony na dzienna zmianę i tylko taka kara go spotkała
    My jesteśmy zadowoleni ze juz gonie ma z nami na zmianie, ja proponowałem personalnej żeby to mnie przenieśli na dzienna zmianę tylko ze na cały etat ale mówiła ze to nie moja wina i zero on ma zostać ukarany.
  • Gość: Nekany IP: *.host.pobb.as13285.net 30.12.13, 06:53
    Kolego, współczuje Ci, przerabiam podobny temat, też Anglia, też nocka, tylko że w innej firmie której na forum nie chce podawać. Gość mnie zastrasza, szantażuje i wyzywa. Śledzi mnie poza pracą. Byłem u super wizorów, top menadzerow (to dosc duza firma) i jedyne co zaproponowali to, to że porozmawiają z nim i zasugerują zeby sie uspokoil, jesli to nic nie da to podejmą dalsze środki. Mialem spokoj przez jakis czas, myslalem ze odpuscil, ale nie... Zaczelo sie nachodzenie, nękanie, śledzenie rowniez poza pracą. Myśle nad pójściem na policje, lub skontaktowanie sie z polskimi firmami prawnymi które dzialaja na terenie UK. Co byś zrobił na moim miejscu? Pozdrawiam i życze Ci zebys nigdy juz nie mial takich problemow, dodam że u mnie nie jest to muzułmanin, to polak. Katolik który ma rodzine i dzieci...
  • Gość: Gosc IP: *.range86-182.btcentralplus.com 30.12.13, 18:54
    U ciebie jezeli jest to Polak to jedyne co ci zostaje to policja zrobią mu zakaz zbliżania sie do ciebie a to napewno go powstrzyma na dodatek po kaDym zgłoszeniu beda go odwiedzać a wtedy to on bedzie sie bal a nie ty jak dla mnie to jedyne rozwiazanie
  • Gość: Gosc IP: *.range86-182.btcentralplus.com 30.12.13, 19:00
    Polaka latwo nastraszyć i pozbyć sie problemu z muzułmaninem jest gorzej bo oni powołują sie na religie i nękanie. Tego z mojego sklepu przenieśli na dzienna zmiane tam klijeci inni pracownicy sie na niego skarżą na kamerach maja jak kradnie podjada i wogole i nic mu nie moga zrobic
  • 31.12.13, 13:54
    Potwierdzam. Zadzwonić natychmiast na Policję pod 101, zgłosić harrasment i opisać całość sytuacji włącznie ze szczegółami dotyczącymi sfery uczuciowej i rodzinnej.
  • Gość: Kamila IP: *.244.206.91.rev.jpk.pl 19.04.15, 15:09
    Bardzo proszę osoby, które doświadczyły mobbingu w pracy o wypełnienie mojej ankiety prowadzonej w celach naukowych.
    www.survio.com/survey/d/Y3R5M0A2J5Y9X4U6Z
    bede bardzo wdzięczna!!
  • Gość: Kamila IP: *.244.206.91.rev.jpk.pl 22.04.15, 20:04
    Bardzo proszę osoby, które doświadczyły mobbingu w pracy (obojętnie czy ze strony szefa czy współpracowników) o wypełnienie mojej ankiety, którą publikuję w celach naukowych. Będę bardzo wdzięczna!!!

www.survio.com/survey/d/Y3R5M0A2J5Y9X4U6Z
  • Gość: Buuu IP: *.range86-178.btcentralplus.com 22.04.15, 21:31
    Dodam ze teraz z tym gosciem urzekają sie na dziennej zmianie nie chce obsługiwać klijetow nie chce pracowac i słuchać kobiet kradnie redukcje normalnych rzeczy sobie sam robi maja dowody na kamerze robia mu rewizje znajdują rzeczy ale nic mu nie robia czesto zawieszają go na płatne tydzien czy dwa a pozniej wraca do pracy a on sie zawsze zasłania tym ze go dyskryminują ze jest innego wyznania
  • Gość: Marek IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 23.04.15, 15:08
    ktos powinien to wreszcie zglosic na Policje
  • Gość: Gosc IP: *.range86-178.btcentralplus.com 23.04.15, 21:27
    Tesco jako firma boi sie ze on ich oskarży o dyskryminacje rasowa albo ze wysadzi to tesco w powietrze lol

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.