zainstalowal mi sie quicktime, co to jest ? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • i czy mi jest potrzebne. Tez nie wiem gdzie to znalezc by sie pozbyc.
    Prosze o rady

• quicktime to player klipów filomowych .mov (a także innych popularnych typów)
      wyprodukowany przez firmę Apple. ja używam go tylko do .mov'ów. powinno dac się
      go usunąć z panel sterowania/dodaj-usuń programy.

--
      There are 10 types of people in the world:
      - Those who understand binary
      - and those who don't...
    • nie ma tego w panelu - programy
      Nie moge tez znalezc poprzez szukaj pliki w dysku C, a wiem ze to mam bo siedzi
      ikonk na pasku zadan
    • nawet piecyk nie chce mi pomoc :-(((
      • Gość: kell IP: 24.42.162.* 30.01.04, 06:16
        quicktime to taki okropnie zly program. instaluje sie to na komputerze, ma jakis
        dziwnie ladny interface, nie naraza twojego komputera na bledy w bezpieczenstwie
        i ma do tego jakis dziwny niezgodny z idealnym wmv format. wez to wywal najlepiej.
        ps. to paskudztwo chodzi czasem w parze z innym obrzydliwym programem "itunes".
        uwazaj, bo oba te programy sa BAAARZZOOO zle i wg microsoftu odbieraja tobie
        mozliwosc WYBORU, co wg microsoftu jest bardzo zle. bo przeciez w swiecie
        komputerow chodzi o wolnosc wyboru (tak dlugo jak sie wybierze produkt
        microsoftu oczywiscie:)
    • Gość: JP IP: *.hnllhi1.dsl-verizon.net 02.02.04, 09:33
      Jest to malo popularny player i w zwiazku z tym malo przydatny.
      Tym bardziej, ze wiekszosc formatow ktore odtwarza QT graja tez Media Player,
      Real Player czy WinAmp.
      Natomiast QTVR czyli Virtual Reality zastapila z powodzeniem Virtual Machine
      MS.
      Najczesciej takze jezeli na jakiejs stronie jest objekt QT, autorzy stron daja
      takze to w bardziej popularnych formatach do wyboru.

QuickTime instaluje sie czesto razem z innymi programami i jezeli nie posiada
      instrukcji uninstall, stanowi problem do usuniecia.
      Nalezy usunac jego pliki a takze klucze w rejestrze i zmienic
      przyporzadkowanie niektorych typow plikow.

QT moze tez instalowac sie jako plugin w Internet Explorerze i to stosunkowo
      latwo mozna usunac za pomoca programu HijackThis mjc1.com/mirror/hjt/
      Po skanowaniu zahaczyc wpisy dotyczase QT i nacisnac przycisk Fix Checked.

Mozna tez wylaczyc jego uruchamianie w autostarcie (msconfig) i usunac objekty
      QT w Opcjach Internetu (zaleznie od Windows) w XP Pliki Tymczasowe Internetu -
      przycisk Ustawienia - Widok Objektow.
      • Gość: sas IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.04, 18:54
        jak masz ikonke na pasku start i chcesz go naprawde usunac to dojdz do obiektu
        docelowego :) moze bedzie w katalogu program odinstalowujacy.
        najczesciej unisntall.exe albo cos podobnego :)
      • Gość: kell IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 03.02.04, 08:55
        wy tam w tej chameryce uzywacie samych dziwacznych formatow. to juz rozumiem, ze
        nikt nie odwiedza quicktime.apple.com, by poogladac trailery w porzadnej
        rozdzielczosci? a poza tym co to za belkot o qtvr? w jakim sensie m$vm zastepuje
        to? a czemu nie zwyczajna java co? mylisz znowu specjalistyczna aplikacje z
        appletem, ktorego dobrze dzialajacego i robiacego to samo qtvr jeszcze nie
        widzialem.
        eh, poza tym quicktime da sie odinstalowac, w przeciwienstwie do dziadowskiego
        m$ media player. micro$oft dba o to by jak najprosciej wywalic programy
        konkurencji, jednoczesnie czyniac niemozliwym wywalenie swoich badziewnych imitacji.
        znowu wypisujesz jakies chamerykanskie madrosci jp. smutny czlowiek musi z
        ciebie jednak byc:)
        • Gość: kevin IP: *.hnllhi1.dsl-verizon.net 03.02.04, 19:48
          Same rece skladaja sie do oklaskow.

Po tak wspanialym wystapieniu towarzysza kell (kanada, toronto), juz wszyscy
          wiedza jak sie pozbyc tego QuickTime.

A tu link do mojego rodzinnego miasta z dzialajaca Wirtualna Maszyna zamiast
          VR.
          www.sopot.pl/intgmservlets/WWW.Portal?EL_ID=996
          • Gość: kell IP: *.cs.yorku.ca 03.02.04, 20:18
            patrz, jp jednak sie do mnie odzywa:) ciekawe czemu tylko wstydzi sie swojego
            nicka;)

btw, wlasnie siedze na sun ultrasparc + mozilla + java sun jre1.4.2 i DZIALA!
            wiec trzeba m$ vm by ogladac to? niemozliwe, przeciez z java nic nie dziala;)
            • Gość: JP IP: *.hnllhi1.dsl-verizon.net 03.02.04, 23:33
              U mnie tez dziala w IE i MS VM. Nie potrzeba do tego QTVR. Jak widac mozna i
              tak. O tym pisalem ale nie zaskoczyles jak zwykle.

Moze cos doradzisz Brytanowi?

Jak narazie twoje rady, cyt: "eh, poza tym quicktime da sie odinstalowac, w
              przeciwienstwie do dziadowskiego m$ media player. micro$oft dba o to by jak
              najprosciej wywalic programy konkurencji, jednoczesnie czyniac niemozliwym
              wywalenie swoich badziewnych imitacji".
              Na nic sie nie przydaja.

Zdaje sie, ze weszles do tego watku nie poto aby cokolwiek komus doradzic.
              Bardzo typowe dla ciebie. Ty potrafisz tylko obrazac innych.
              • Gość: kell IP: *.cs.yorku.ca 04.02.04, 04:03
                a co nie da sie odinstalowac? do add/remove programs trzeba zajrzec. jezeli mu
                sie windows rozjechalo (co sie i tak predzej czy pozniej zdarzyc musialo) niech
                ma pretensje do microsoftu, a nie do apple. czego tu jeszcze nie rozumiesz?
                • Gość: JP IP: *.hnllhi1.dsl-verizon.net 04.02.04, 09:17
                  Przeczytaj drugi post Brytana i nie blaznuj.
                  • Gość: kell IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 04.02.04, 09:44
                    to poczytaj jeszcze raz to co napisalem i przestan chrzanic. zainstaluj
                    quicktime i sam sie przekonasz. => brytan ma schrzanione windows
                    • Gość: JP IP: *.hnllhi1.dsl-verizon.net 04.02.04, 10:06
                      Tak, umiem czytac. Tylko ciagle nie widze twojej rady.

Sam kiedys mialem taka sytuacje (dawno temu, za czasow Win98), ze z jakims
                      programem (z drukarka czy skanerem, juz nie pamietam), zainstalowal sie QT.
                      Byl co prawda w Add/Remove ale odinstalowac sie go nie dalo. Zajelo mi to
                      troche czasu aby sie tego pozbyc. Uzylem wtedy CleanSweep.
                      Nie mialo to zadnego zwiazku z samym systemem.

Piszesz Brytan ma schrzanione windows. Myslisz ze reinstalacja windowsa usunie
                      QuickTime?

Proponuje ci, jak nie masz nic do powiedzenia, poprostu nie pisz.
                      • Gość: kell IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 04.02.04, 10:15
                        tak, sam sie zainstalowal zly quick time, czy raczej zaznaczyles 'instaluj
                        wszystko', albo wybrales domyslna instalacje potem zrzucajac zlosc na produkt.
                        quicktime z pewnoscia nie jest produktem ktory instaluje sie sam ogladajac
                        strony www, chyba, ze msie sie jeszcze bardziej zeszmacilo od czasu gdy ostatnio
                        mialem z nim stycznosc, co jest wielce prawdopodobne.
                        zreszta denerwujace sa takie posty 'cos sie SAMO zainstalowalo', przy czym gdyby
                        taki uzytkownik poswiecil 2 sekundy by poczytac to co komputer mu probuje
                        przekazac, to by nigdy sie to nie zdarzylo.
                        zreszta wirus mydoom to tylko najnowszy przyjlad.
                        idiotyczny klikacz + idiotyczny system = pomocy! xxx mi sie SAMO zainstalowalo ;)
    • ja mam win98, usunalem go w misfig Autostart, nie wiem czy to wystarczy
      • Gość: JP IP: *.hnllhi1.dsl-verizon.net 04.02.04, 00:00
        To wystarczy do tego aby ten program sie nie uruchamial. Niestety jego pliki i
        zapisy w rejestrach i nie tylko, pozostaly.

Sprawdz w msconfig sciezke lokalizacji pliku startujacego lub sciezke klucza
        startowego w rejestrze.
        Sprawdz takze czy w Start - Programy, nie masz Quicktime i instrukcji
        uninstall (odinstaluj).
        Za pomoca Windows Explorera czy masz ten program w folderze Pliki Programowe i
        tam pliku uninstall.

Jezeli te dzialania sie nie powioda proponuje ci uzyc jakiegos programu
        czyszczacego typu Norton Utility, CleanSweep, itd.
        • Gość portalu: JP napisał(a):

>> Sprawdz w msconfig sciezke lokalizacji pliku startujacego lub sciezke klucza
          > startowego w rejestrze.

nie wiem jak to powyzej zrobic niestety

2.> Sprawdz takze czy w Start - Programy, nie masz Quicktime i instrukcji
          > uninstall (odinstaluj).
          3.> Za pomoca Windows Explorera czy masz ten program w folderze Pliki
          Programowe tam pliku uninstall.

punkty 2 i 3 powyzej probowalem, ale quicktime tam nie ma
          • Gość: kell IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 05.02.04, 08:33
            a tak poza tym, czemu sie uparles by wyrzucic ten quicktime? w czym tak bardzo
            przeszkadza? jezeli sie usadowil w 'tray obok zegara, to mozesz go wywalic by
            nie wlaczal sie podczas startu systemu. quicktime jest bardzo przydatny, sporo
            plikow video na sieci to wlasnie pliki *.mov (np zwiastuny filmow w porzadnej
            jakosci i z super dzwiekiem). quicktime to nie jest program ktory szpieguje, czy
            jest niebezpieczny. moze tak jak pisal jp zainstalowal sie z jakims programem
            (encyklopedia, programem 'multimedialnym') i jest do dzialania tego programu
            wymagany (dlatego gdzies sie ukyl, chociaz najczesciej taki program instaluje
            qtime oddzielnie). wg mnie niepotrzebnie panikujesz. qtime to jeden z
            najciekawszych plikow video dostepnych na netcie (do ogladania podczas
            sciagania). za kilka(nascie) dni wychodza zesci 11-20 CloneWars i beda dostepne
            wlasnie w formacie quicktime
          • Gość: JP IP: *.hnllhi1.dsl-verizon.net 05.02.04, 09:33
            Nie chce mi sie juz polemizowac z kell.

Odpowiadam tylko na twoje pytanie.
            W Start menu - Uruchom - wpisz msconfig, po otwarciu okna programu wybierz
            zakladke Autostart i przeczytaj lub przepisz na kartke sciezke czyli
            katalog\folder\plik, innaczej miejsce gdzie ten plik jest na dysku.
            Byc moze znajduje sie w katalogu systemowym i znajdziesz tam takze jego folder
            z innymi plikami jak uninstall.

Jednoczesnie proponuje ci sciagnac programik HijackThis ktory ci takze duzo
            powie. Przedtem jednak musisz postawic ponownie haczyk w msconfig ktory
            zdjales z tego programu i restartowac system.
            Za pomoca HijackThis mozesz usunac klucze w rejstrze dotyczace startu
            QuickTime. Po tym juz pewnie mozesz wykasowac jego pliki.

• kell dzieki :-), ja bym tak zrobil ale juz mam inne tego typu programy
              JP: wlasnie znalazlem to jest

C\\windows\System\QTTASK.Exe - atboottime

I teraz co mam zrobic?
              • Gość: kell IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 07.02.04, 07:29
                masz? serio jaki program pod windows odtwarza quick time i ma wtyczke do
                przegladarki? wyszedl port windowsowy MPlayera?
                • Gość portalu: kell napisał(a):

> masz? serio jaki program pod windows odtwarza quick time i ma wtyczke do
                  > przegladarki? wyszedl port windowsowy MPlayera?

Mam Media Player
                  • Gość: kell IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 08.02.04, 02:05
                    a fuj! ta zalosna wymowke dla dobrej odgrywarki multimedialnej?:) fuj, nigdy nie
                    rozumialem co widzicie wmp, jarmarcznym interface i dziwnej obsludze. przy tym,
                    to konsolowy mplayer jest idealem dobrego smaku;P)
                    ps. wmp odtwarza quick time, czy uzywasz formatu DRM (wwrrrrma) od
                    malomiekkiego? no to rob tak dalej, niedlugo nie obejrzysz tego za co nie
                    zaplaciles, albo ktos nie chce bys obejrzal;)
              • Gość: JP IP: *.hnllhi1.dsl-verizon.net 07.02.04, 08:01
                Z tego co podajesz to jest tylko procedura startujaca plugin-a QuickTime.
                Wyglada na to ze masz tylko zainstalowany objekt activex. To bardzo maly
                programik ok 300kB. Mozesz go zostawic a noz ci sie przyda.

Jezeli chcesz, zahacz ten wiersz w HijackThis i nacisnij Fix Checked.
                Powinnes do tego znalezc plik QTPlugin.ocx i jego tez wywalic.

Niczym nie ryzykujesz bo jak w przyslosci trafisz na jakas prezentacje w QT i
                bedziesz chcial ja zobaczyc, strona ta zaproponuje ci instalacje tego plugin
                ponownie.

I tak w kolko :)))
    • Gość: ania IP: *.icpnet.pl 07.02.04, 14:29
      pisalam juz o tym kiedys ma www.mojahistoria.republika.pl

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.