Dodaj do ulubionych

Szpieg w kieszeni

05.10.10, 10:42
I właśnie dlatego wolę starą sześcioletnią Nokię
od współczesnych telefonów z niepotrzebnymi bajerami,
Edytor zaawansowany
 • naczelny_frustrat 05.10.10, 11:30
  co za pierdoły, nóż się w kieszeni otwiera... KAŻDĄ KOMÓRKĘ MOŻNA ZLOKALIZOWAĆ NAWET JEŚLI JEST WYŁĄCZONA!!!
  dopiero wyjęcie baterii pomoże
 • tagor 05.10.10, 11:59
  Panie redaktorze, proszę nie powtarzać wierutnych bzdur tylko sięgnąć do raportu na który się Pan powołuje: appanalysis.org/pubs.html Nie było badań "najpopularniejszych aplikacji" tylko 30 losowo wybranych spośród tych, które wymagają dostępu do internetu, lokalizacji, kamery i danych audio. Nie ma w raporcie wysyłania co 30 sekund. Jest wysyłanie lokalizacji przy restarcie telefonu. Nie ma wysyłania danych z GPS. W przypadku Androida nie ma mowy o wysyłaniu "danych osobowych" ani tym bardziej "dzwonieniu do domu". Proszę nie robić wody z mózgu czytelnikom dla odrobiny sensacji. I przede wszystkim proszę zwrócić uwagę na udział Intela w badaniu, który do Google ma określony stosunek (biznesowy).
 • apaczdrapacz 05.10.10, 12:00
  Bardzo rzetelny artykuł... Czarny PR przeciw Apple.
  Nie napisano, że te popularne aplikacje na iOS co niby wysyłają UID to programy używające powiadomień push. Nie napisano, że system zawsze pyta czy pozwolić na push dla programu (przekazywanie informacji) i że zawsze można to zablokować (w preferencjach są wypisany jakie programy się komunikują).
  Nie napisali, że Apple poza stworzeniem jakiś tam zasad (jak google) dodatkowo nadzoruje ich przestrzeganie i nie dopuszcza do App Store podejrzanych programów?
  Coś google i jego poplecznicy nie potrafią uczciwie walczyć tylko czarny PR uprawiają.
  ANDROIDOWI JUŻ DZIĘKUJEMY!
 • tagor 05.10.10, 13:28
  @apaczdrapacz, czytaj ze zrozumieniem i podziękuj rzetelnemu autorowi artykułu, bo to on połączył dwie wiadomości ze świata w jeden sensacyjny news.
 • kazimierz 06.10.10, 16:29
  Chciałbym zobaczyć jak działa lokalizowanie wyłączonej komórki... Ech, fachowcy, eksperci i fanatycy jak z koziej poopy trąbka :)
 • rukwlaz 09.04.19, 14:04
  Całkowicie się zgodziłem, że z dnia na dzień jest coraz gorzej

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka