Dodaj do ulubionych

Jak skutecznie odzyskać usunięte pliki

IP: *.dynamic.chello.pl 24.09.11, 23:05
Witam. Otóż problem jest taki: na początku września skasowałem ważny dla mnie plik w Wordzie 2007, po czym wyczyściłem kosz. Szukałem po necie różnych programów. Na wszystkich forach najbardziej polecano program Recuva. Zainstalowałem, ale program odzyskał tylko jakieś śmieci. Pliki mają rozmiar 1 kb i jak się je otwiera, jest tylko trochę krzaczków. Jest jakiś sposób, żeby sobie z tym poradzić? Jakiś (najlepiej darmowy) program, a może te śmieciowe pliki da się jakoś reanimować?
Edytor zaawansowany
  • piotrskrzypczak.pl 25.09.11, 11:45
    Jeśli w tym czasie korzystałeś/aś z komputera, a tym bardziej z partycji, na której znajdowały się pliki, jest niewielka szansa, że uda się je odzyskać. Osobiście mogę polecić program R-Studio, niestety jest on płatny, ale bardzo dobrze skanuje i potrafi odzyskać sporo cennych danych. Z darmowych spróbuj może jeszcze Pandora Recovery.
    --
    Pozdrawiam,
    Piotr Skrzypczak
    jetpack wordpress plugin
  • Gość: Moonshadow IP: 89.72.17.* 26.09.11, 16:04
    Zainstalowałem Pandorę. Zaskoczeniem było dla mnie, ze pliki, które znajduje, miewają inne nazwy niż oryginalnie. Ale nadzieja mi wróciła. Zwłaszcza że już widzę, że jest o wiele skuteczniejszy od Recuvy. W Recuvie zaskoczyła mnie jedna rzecz: te jednobajtowe pliki, które miały tylko kilka linijek krzaczków, program oznaczał jako nienadpisane i w znakomitym stanie. No nic, będę próbował Pandorą :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka