Uwaga na koszty za internet z Cyfrowego Polsatu Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Na początku września 2011 zachęcony prędkością technologii LTE zamówiłem internet z Cyfrowego Polsatu w wersji 25GB+50GB. Dla niewtajemniczonych dodam, że więcej już nie można, cena 100 zł miesięcznie (teraz trochę więcej). Teoretycznie powinno to wystarczyć, ale ... no właśnie i tutaj zaczynają się problemy. Jeśli słuchasz radia przez internet, korzystasz z wypożyczalni filmów on-line, oglądasz wiadomości w internecie (przecież właśnie dlatego potrzebny jest szybki internet) przygotuj się na 200 zł i więcej miesięcznie !!! Okazuje się, że taki limit (szczególnie dzienny) kończy się niestety po około 15-20 dniach swobodnego korzystania. W tym miejscu zaczyna się MASAKRA. Większego pakietu po prostu nie ma, a koszty 1GB powyżej limitu to 20 zł. Możesz dokupić dodatkowo 1 GB za 15 zł (nadal masakra), ale można to zrobić tylko 3 razy w miesiącu ! Efekt, wysokie rachunki albo internetowy celibat. Szkoda bo LTE chodzi fajnie (bywa, że transfer dochodzi do 70 MB) i chciałoby się coś sympatyczniejszego napisać. Mam nadzieję, że Cyfrowy Polsat coś z tym zrobi.
    • taki limit to mi sie konczy po 70 minutach
      • Ten internet nie jest do kradzieży 24h/dobę. 70 minut oznacza, że kradniesz na 99,99%.

Taki limit wystarczy mi na rok, a zwykłej osobie na dużo więcej. Np. teraz w aktywną godzinę (w tym filmiki na gazeta.pl) wykorzystałem aż 70 MB (zwykle ok.30), czyli 1GB to 14 godzin (realnie dużo więcej). Po prostu trzeba mieć mózg i uważać tam gdzie się najwięcej zużywa (piraty, youtube non-stop, radio non-stop).
        • Manhu, nie wiem skąd się urwałeś, ale mam wrażenie, że prosto z Cyfrowego Polsatu. Obejrzenie audycji "7 dnia tygodnia" na stronie Radio Zet to około 800 MB. Jeśli robisz to regularnie co tydzień to miesięcznie z konta znika już 3,2 GB ! Podobnie jest z "Tomasz Lis na żywo" co daje już 6,4 GB. O filmach w dobrej jakości z wypożyczalni VOD już nawet nie wspomnę. Wielkości, które podajesz byłyby ok., ... ale w 2000 roku ;)

Ps. Do tego co napisałem wcześniej dodam jeszcze jeden "kwiatek", który całkowicie kładzie wiarygodność Cyfrowego Polsatu. Wiecie, o której u nich zaczyna się północ ? Około pół godziny po 24.00. Sprawdzałem to po wyczerpaniu się limitu dziennego. Dostęp do internetu powinien pojawić się zaraz po północy. Okazało się jednak, że trzeba było czekać na to około 30 minut. Jeśli tak odbywa się rozliczanie Klientów to dla mnie jest to mega rzeźba.
        • Gość: maada IP: *.dynamic.chello.pl 22.10.13, 12:52
          absolutnie się z Tobą nie zgodzę - moi rodzice właśnie kupili pakiet 15gb i już w pierwszym niepełnym okresie rozliczeniowym dowiedzieli się, że przekroczyli limit (liczony oczywiście procentowo od 15gb). Nie oglądają ani nie ściągają filmów, nie włączają youtube... jedyne, co robili to tato czytał (czytał, nie ogląda filmików) wp, onet, mama robi przelewy przez internet (pięć na miesiąc!!!), czasami korzystają ze skype by pogadać z rodziną. Do tej pory korzystali z play i wykorzystywali 5gb miesięcznie!!!... tym razem w przeciągu 8/9 dni nagle wykorzystali grubo ponad ten limit - w sumie pokazało im w rozliczeniu 18gb . Jakim cudem? Ano takim, że przy instalacji doinstalowują Ci się dodatkowe programy na komputer, między innymi ipla, a ta zżera nieprzeciętną ilość z pakietu, czy o tym wiesz czy nie. I tak oto polsat cyfrowy nabija sobie dodatkowy zarobek. Co więcej, gdy próbujesz dojść do tego co się dzieje i co pożera ci tyle z pakietu, trudno jest dojść, bo uroczy polsat cyfrowy nawet na rachunku szczegółowym podaje Ci tylko jak duży był przesył i o której godzinie. Nie podaje Ci natomiast szczegółowych danych, z czym w tym momencie twój komputer się połączył. Zadzwoń i poproś o wyjaśnienie, a za każdym razem dostaniesz inną informację jak czytać rachunek (bo nie jest on tak klarowny). Pracujący przy infolinii albo nie są doszkoleni albo mają prykaz nie informowania? Trudno powiedzieć ale nie dowiesz się z jakimi stronami Twój komp łączył się czy o tym wiedziałeś czy nie. Usuń zainstalowaną automatycznie przez cyfrowy polsat iplę i przekonasz się, że skończy się jak ręką odjął wielki przesył.
          Więc jeśli nie jesteś dobrze poinformowany, nie polaczkuj i nie wal ludziom, że coś kradną tylko najpierw zorientuj się w temacie. To tyle ode mnie.
    • Gość: maciek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.08.12, 21:25
      Ja myślę, że właśnie nic nie zrobi. Dlaczego? Dlatego, że takie warunki to świetne narzędzie do wyciągania pieniędzy - poprostu działa, jak przynęta. Ja testowałem internet z polsatu przez 7 dni. Mieszkam w takiej dziurze, że HSPA w plusie raz działa, raz nie - np. na parterze domu idealnie, ale wystarczy, że wejdę na piętro już jest problem. Przy ściąganiu potrafi się przycinać itd. Generalnie strasznie niestabilnie. Stąd, gdy pojawiła się oferta polsatu z możliwością przetestowania najszybciej jak mogłem skorzystałem. No i kosmos, jak zobaczyłem prędkość (w porównaniu z tym co miałem) to zaniemówiłem. No i w 7 dni wykorzystałem 7GB transferu. Czy siedziałem non-stop w necie i ściągałem, właśnie nie. Obejrzałem jakiś film na youtubie, ściągnąłem update'y z microsoftu, instalki jakiegoś trialowego oprogramowania itp. Niestety to działa w taki sposób, że mając taką prędkość, aż chce się korzystać, a zawsze znajdziemy coś do obejrzenia czy ściągnięcia :) Gość na stoisku polsatu mówił mi, że istnieje możliwość ustawienia opcji ograniczenia szybkości po wykorzystaniu podstawowego transferu w abonamencie. Ja na szczęście mam internet w pracy i w wolnej chwili coś sobie ściągnę, czy sprawdzę, jak potrzebuję bez ograniczeń (niestety o oglądaniu filmów nie ma mowy), ale gdybym miał tylko taki internet to nie ma szans zmieścić się w 10GB miesięcznie. Podsumowując: prędkość zaj...bista, ale smycz bardzo krótka.
    • Gość: UWAGA NA LTE IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 31.08.12, 23:07
      Mam ten sam pakiet, na początku bardzo szybko wykorzystałam rzekomo transfer to dopłacałam około 500 zł, 3 miesiące był spokój. W zeszłym miesiącu otrzymałam do dopłaty około 300 zł ( nawet gdy byłam na wakacjach ). Założyłam limit 100 zł na dodatkowe doliczane opłaty, który jak się okazuje nie został w ogóle przez konsultanta aktywowany ! I na chwilę obecną mam 3 900 zł do dopłaty !!! za zaledwie 39,691MB.
      Uwaga, oszukują ludzi, nawet nie potrafią wyjaśnić za co to jest do zapłaty. Internet nic nie wyjaśnia, z jakiego IP, za co ? Dodam co najważniejsze korzystam z LTE tylko wieczorem, zaledwie kilka kodzin na odpisywanie maili, przeglądanie stron. Całe dnie pracuję na NETII, która w sumie bardzo kiepsko chodzi, ale nie ma absurdalnych opłat.
      Zamiast oferowane 119 zł miesięcznie szykujcie się na kilka tysięcy złotych, dodają to zazwyczaj ostatniego dnia rozliczeniowego.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.