Dodaj do ulubionych

statystyki z bloga

29.05.17, 13:37
Ostatnio na jednym blogu widziałam post, w którym autorka wymieniła co ludzie wpisują w google, żeby trafić na jej stronę. Powychodziły strasznie śmieszne i dziwne rzeczy z tego :) ale zastannawiam się, skąd ona wzięła takie informacje? Też prowadzę bloga i chciałabym sprawdzić coś takiego, jak to zrobic?
Edytor zaawansowany
  • 30.05.17, 09:05
    Takie rzeczy można sprawdzić w raportach google analitics, tam są informacje o tym, kto wchodzi na nasza stronem, jak się tam dostał i jak długo na niej zostaje :)
  • 30.05.17, 15:35
    Hmm no dobra, próbowałam cos w tym podziałac, ale widze, że to jest jakies bardziej skomplikowane narzędzie? Mozna z tego korzystac tak amatorsko bardziej, czy juz trzeba byc jakims zawodowcem?
  • 30.05.17, 17:59
    Poszukaj w panelu administracyjnym bloga - często tam są takie funkcje (statystyki, źródła wejść oraz właśnie słowa kluczowe z wyszukiwarki).
  • 31.05.17, 09:45
    Google Analytics to narzędzie, które monitoruje ruch na stronie internetowej oraz zbiera dane na temat użytkowników, które można potem pobrać w formie raportów. Nie znajdziesz w nim jednak szczegółowych informacji na temat słów kluczowych po których trafili do Ciebie użytkownicy z wyników organicznych. Większość fraz jest grupowana w jedno “not provided”. Te dane możesz jednak znaleźć w Google Search Console.
    W Google Analytics możesz jednak sprawdzić, jak użytkownicy znaleźli się na twojej stronie, z jakich źródeł ruchu jest ich najwięcej. Możesz także zobaczyć statystyki dotyczące tego, jak długo ktoś pozostawał na stronie i czy to był nowy czy powracających użytkownik.
    Na początku musisz założyć swoje konto w systemie Google Analytics. Po otrzymaniu kodu należy go umieścić na wszystkich stronach serwisu, tak, aby za jego pomocą mogły być pobierane odpowiednie informacje.

--
    Ekspert firmy Supremum SEO - supremumseo.pl/
  • 01.06.17, 08:55
    Niestety w panelu administracyjnym nie mam takich opcji :( ale za to pokombinowałam z tym analyticsem i jestem dumna z siebie, że nawet to ogarnęłam z tymi kodami - teraz mam tylko pytanie - jak mogę sprawdzić które moje teksty są najczęściej czytane ( sama ilość komentarzy nie jest dla mnie jakimś wyznacznikiem ;)
  • 02.06.17, 10:44
    W zakładce “Zawartość witryny” → “Wszystkie strony” znajdziesz statystyki dotyczące liczby odsłon, średniego czasu spędzonego na stronie oraz współczynnika odrzuceń. Współczynnik odrzuceń to procentowa liczba osób, które po wejściu na Twoją stronę przeglądały tylko jedną podstronę. Nie musi to oznaczać, że treści na stronie są mało ciekawe, czasem wynika to z faktu, że użytkownicy szukali innej informacji lub znaleźli ją bardzo szybko. Zachęcam Cię do dokładnego przestudiowania tych danych, ponieważ pomoże Ci to bardziej dostosować swoją stronę do osób Cię odwiedzających. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania - zapraszam do kontaktu.

--
    Ekspert firmy Supremum SEO - supremumseo.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.