Dodaj do ulubionych

Skradzione konto, kiepskie zabezpieczenia poczty.

28.06.17, 12:50
Jestem posiadaczem konta "heros271@gazeta.pl" od 10, 12 lat. Nie jestem pewien, założyłem to konto by zagrać w pewną grę online jako dziecko, i używałem go aż do 20 czerwca.

20 czerwca moje konto zostało mi odebrane - zmieniono hasło, pomocniczy email oraz, jak podejrzewam, dane osobowe. Kradzież konta miała na celu kradzież konta w usłudze Steam - co powiodło się, na szczęście Steam ma dodatkowe zabezpieczenia i konto udało się odzyskać.

Konta e-mail nie udało się odzyskać. Podejrzewam, że doszło do zmiany danych osobowych, bo oto informacja którą dostałem z działu pomocy.
" Uprzejmie informujemy, że dane zawarte w oświadczeniach, które otrzymaliśmy nie zgadzają się z danymi zamieszczonymi na wskazanym koncie."
Alternatywą jest, że jest tam adres na którym mieszkałem te 10-12 lat temu. Nie pamiętałem o zmianie adresu zamieszkania przez cały czas użytkowania z tego maila.

To, co się liczy to fakt że przy kradzieży konta nie można liczyć na pomoc Agory, nawet jeśli znasz hasła które zabezpieczały to konto przez lata. Prosta zmiana e-maila zabezpieczającego wystarczyła, by złodziej miał nieograniczony dostęp do mojego konta.

Piszę tu, bo może ktoś ma jakiś pomysł co do tego, co robić?
Edytor zaawansowany
  • 30.06.17, 14:18
    Nic z tym nie zrobisz, takie firmy nie świadczą pomocy poza przestępcom (temu pewnie wierzą w "jego dane").

I tak nie jest źle, Google to dopiero syf. Ty DOSTAŁEŚ odpowiedź, "Agora" sprawdziła sprawę, w przypadku Google nie ma ŻADNEJ pomocy, zero jakiejkolwiek możliwości kontaktu, w sprawie dużo prostszej niż twoja. Piszę, bo Google to dużo większa firma niż Agora, jak widać nawet takie nic nie gwarantują, nawet odrobiny wsparcia (dostałeś więcej niż odrobinę).

Piszę to tak dla zwrócenia uwagi żeby nie liczyć na cokolwiek. Niektóre firmy mają lepsze zabezpieczenia (Microsoft, Steam), ale zrobione dla usług płatnych, po kradzieży konta z grami na Steam bardzo realna jest sprawa sądowa nakazująca im zwrócić 100% pieniędzy za gry, na co nie mają ochoty więc dbają o bezpieczeństwo.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.