Dodaj do ulubionych

wersje językowe googla

01.11.17, 21:36
Od jakiegoś czasu obojętnie czy wpiszę google.de, google.pl czy google.cz to pokazuje mi się wersja polska (gdy przebywam w Polsce, bo jak jestem w Niemczech, to wersja niemiecka). Ciekawym, kto wymyślił to kolejne ubezwłasnowolnienie użytkownika, który nie może sobie sam wybrać wersji językowej, bo jakiś tam algorytm wie lepiej, czego on potrzebuje? Niech to szlag! Po cholerę w ogóle te różne końcówki adresu, skoro i tak niczego to nie zmienia?
Edytor zaawansowany
  • 01.11.17, 23:11
    Spróbuj pogrzebać w ustawieniach wyszukiwarki google wybierając stosowny język i region,
    znaczy dla google.de niemiecki, a dla google.cz czeski.

• 01.11.17, 23:20
    wariant_b napisał:

> Spróbuj pogrzebać w ustawieniach wyszukiwarki google wybierając stosowny język
    > i region,
    > znaczy dla google.de niemiecki, a dla google.cz czeski.

W ustawieniach da się to zrobić, tylko wtedy obowiązują one dla wszystkich otwartych okien wyszukiwarki, obojętnie, jaki URL wpiszę, a kiedyś mogłem mieć jednocześnie w jednym oknie czeskie google, a w drugim polskie. To było wygodne, ale niestety, ktoś wie lepiej, co dobre dla użytkownika.
    Dzięki za poradę.
  • 01.11.17, 23:43
    Wydaje mi się, że nie.

Jeśli wpiszesz google.de, ustawisz na niemieckie i zapamiętasz,
    to ustawienia języka dla google.pl nie ulegną zmianie.
  • 02.11.17, 09:36
    wariant_b napisał:

> Wydaje mi się, że nie.
    >
    > Jeśli wpiszesz google.de, ustawisz na niemieckie i zapamiętasz,
    > to ustawienia języka dla google.pl nie ulegną zmianie.

Masz rację, tak to działa. Dzięki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.