Dodaj do ulubionych

Dlaczego Firefox podbija internet?

• valhala Re: Dlaczego Firefox podbija internet? 06.12.05, 21:11
      Na windzie używam Mozilli. Nie ma lepszej przeglądarki - klient pocztowy, bez
      porównania lepszy niż w Operze, kompozytor stron !!! (NVU), przeglądarka przy
      której IE to jakieś nędzne demo nie wiadomo czego. Na linuchu (ubuntu) - używam
      firefoxa. Miałem długi czas operę, równiez świetna, ale mozilla jednak lepsza.

Fakt, że wiele stron otwiera tylko IE, ale to dlatego, że strony nie są pisane
      zgodnie z zasadami W3C.
      --
      "I've seen the future and it sucks"
    • Gość: - Re: Dlaczego Firefox podbija internet? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.05, 21:53
      Kompletnie nie rozumiem zachwytu nad Operą. Zainstalowałem, zaczęła mnie
      irytować. Pomyślałem - przeczekam. Po dwóch tygodniach wróciłem do Firefoksa.
      Dobijało mnie wiele rzeczy - ta przeglądarka jest zdecydowanie przeładowana i
      niestety mało stabilna (choć Fx też wzorem nie jest pod tym względem). Nie ma
      jak "lekki" Firefox, którego można "wzmocnić" wieloma dodatkami.
      A IE 6 to historia, nie da się porównać z resztą. Może jednak IE 7 będzie
      naprawdę dobry?
      • Gość: trybol Re: Dlaczego Firefox podbija internet? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.12.05, 23:04
        Jak Opera działa Ci nie stabilnie to zgłoś się do jakiegoś dobrego informatyka, bo może masz coś nie tak ze sprzętem. W zasadzie Opera od kilku wersji nie wywala się w ogóle. Używam jej od wersji 3.5, a FF od 0.5 czy 0.6. Firefox jest ubogi, a Opera w sam raz. Wzmacnianie FF dodatkami to zabawa dla odważnych i cierpliwych -- najpierw wybierz spośród 300 dodatków to co chcesz, a potem módl się, żeby chodziły wszystkie ze sobą ;(.

No to se pojechałem ;). Ale szczerze to lubię też Firefoksa, tylko chciałbym żeby go trochę bardziej "wygładzili" ;)
    • Gość: lulu ten wywiad jest do dupy IP: *.aster.pl 06.12.05, 22:18
      szkoda ze sie pan Olszewski nie pofatygowal z pytaniem, dlaczego Firefox rznal
      rozwiazania z Opery i udawal glupa i wszystkim naokolo trabil, ze to jego
      innowacyjne rozwiazania. FF to dobra przegladarka, ale zdecydowanie lepszy ma
      marketing niz produkt. cos jak z ipodem - ciagle sie o nim slyszy, a w Polsce w
      sprzedazy to w pierwszej piatce na bank sie nie miesci. Poza tym to nie pierwszy
      artykul o Firefoksie na gazecie- bylo juz kilka - pierwszy widzialem chyba 2
      lata temu. Tyle ze chyba pierwszy tak wyeksponowany. No ale cush, gazeta.pl musi
      sie dowartosciowac - wywiad z arcywaznym gosciem :)) w koncu lokalizacja
      polskiej wersji to jest dopiero cos, tak tak nie byle co... cush, wywiad plytki,
      jak na taka dlugosc, to strasznie malo ciekawy.
      • dastro Re: Opera gora !!! :) 06.12.05, 23:38
        Mam operę od 2 lat, jest najlepsza bo zastępuje kilka programów:
        np. get righta, bo ma wbudowanego klienta ftp
        np. the bat, bo ma bardzo dobrego klienta poczty, prostego ale funkcjonalnego, z filtrami, grupami użytkowników itd.
        Jeśli chodzi o interfejs, to jest bardzo intuicyjny i łatwo go dostosować do swoich potrzeb.
        To, co tu przeczytałem, w ogóle nie zachęciło mnie do firefoxa.
    • Gość: whatever Re: Dlaczego Firefox podbija internet? IP: *.chello.pl 06.12.05, 23:37
      Ja używam Operę, wszystkim tą szybciutką przeglądarkę gorąco polecam. Ale mam tez na dysku FFi IE z nakładką Maxthona, i dziwię się tym wszystkim maniakom powyżej, którzy twierdzą że właśnie ich ulubiony program jest super hiper extra. IMHO prawda jest taka że nie ma ideałów. Operze moim zdaniem do tego ideału najbliżej, więc napiszę o jej właśnie wadach:

1) beznadziejne zapisywanie stron - pliki html razem z obrazkami, css-ami itd.. Nie jestem jedynym, który na to narzeka, niestety nasze prośby sa jak na razie ignorowane. Ja zainstalowałem sobie wirtualną drukarkę PDFa, ale to mimo wszystko trochę więcej klikania i nie zawsze się sprawdza :(

2) obsługa gestów myszki - jest zarówno w Operze, FF (jak sobie zainstalujesz) oraz w Maxthonie. IMHO - najlepsze rozwiązania w tym ostatnim. W Maxthonie gesty myszy obsługuje się lewym przyciskiem - i bardzo dobrze - w końcu z tego przycisku korzystamy najczęściej. W FF próbowałem paru dodatków i można sobie niby wszystko skonfigurować, ale jak przyjdzie co do czego to w przypadku lewego przycisku gesty kolidują z innymi funkcjami. Odczuwalny był także czas reakcji na gest - rzecz niezauważalna w Maxthonie.

3) Konfigurowalność paska narzedzi - wiem że można pozmieniać to i owo, zmiany są jednak ograniczone - ten kto używał Maxthona ten wie.

4) Co więcej - jak już coś sobie zmienisz i chcesz z tych ustawień skorzystac na innym kompie - no to szukaj sobie gdzie jest plik, który za to odpowiada. Póżniej poszukaj sobie jeszcze inne pliki (np. notatki, dodatkowe niestandardowe przyciski itd). Autorzy przewidzieli praktycznie tylko backup ulubionych :(

5) Minimalizacja do traya, odświeżanie wszystkich zakładek jednym przyciskiem i jeszcze parę opcji, których standardowo Operka nie ma, a Maxthon ma. Wiem że za to Opera ma mnóstwo innych możliwości, jest chyba najszybszą przeglądarką obecną na rynku itd. Ale nie piszcie że jest doskonała, a inne sa do d...

Pozdrawiam
    • Gość: Remek No i łatwiej kantować w sondażach "Wyborczej" IP: *.srg.vectranet.pl / 195.205.63.* 07.12.05, 01:15
      takich jak ten tutaj, pewnie dzięki mechanizmowi blokowania
      zapisywania "cookies". Stąd te cudowne wyniki i tysiące fanów FF. Zacofany
      użytkownik IE musi wyjść z przeglądarki, ręcznie usunąć "cookie" gazety i
      wrócić ponownie - co na dłuższą metę jest zbyt czaso- i pracochłonne. Admini
      Wyborczej powinni znaleźć jakiś lepszy sposób na zapobieganie kantom w ich
      sondażach.
    • ne_01 najlepszynajlepszynajlepszy 07.12.05, 12:30
      !!!najlepszynajlepszynajlepszynajlepszynajlepszynajlepszynajlepszy!!!!
      uzywam od roku, najlepsze sa rozszezenia typu forecastfox, footiefox, i
      funkcyjne, typu flashgot, tabbrowserpreferences... POLECAM!
    • Gość: drummerz Re: Dlaczego Firefox podbija internet? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.05, 12:51
      Najbardziej boli fakt iz mase oprogramowania (Comarch, Platnik i wiele wiele innych) jest dostepna tylko pod Windows, ze tylko na IE mozna przegladac mase frajersko napisanych stron (firmowych, bankowych, itp...)
      Boli fakt ze ktos majac Linuxa, MacOS X czy inny alternatywny od M$ system nie moze w pelni skorzystac z niektorych programow niezbednych czasem do funkjonowania przedsiebiorstwa i sila rzeczy ktos umiejetnie lobbuje nasze wladze po to by w firmie byla min 1 maszyna z systemem M$. A szkoda.
      • praptak Re: Dlaczego Firefox podbija internet? 07.12.05, 15:39
        > Najbardziej boli fakt iz mase oprogramowania (Comarch, Platnik i wiele wiele in
        > nych) jest dostepna tylko pod Windows, ze tylko na IE mozna przegladac mase fra
        > jersko napisanych stron (firmowych, bankowych, itp...)
        > Boli fakt ze ktos majac Linuxa, MacOS X czy inny alternatywny od M$ system nie
        > moze w pelni skorzystac z niektorych programow niezbednych czasem do funkjonowa
        > nia przedsiebiorstwa i sila rzeczy ktos umiejetnie lobbuje nasze wladze po to b
        > y w firmie byla min 1 maszyna z systemem M$. A szkoda.

Prawda to - część tego badziewia działa (zazwyczaj z trudem) pod WINE, co
        oczywiście nie zmienia faktu że zmuszanie użytkownika do korzystania z
        oprogramowania konkretnej firmy jest wk..jące.
        Pół biedy gdy robi to firma prywatna - trudno w końcu komuś odmówić prawa do
        rządzenia się u siebie. Jak chce wpuszczać klientów tylko w bobrowych czapkach,
        czy używających oprogramowania MS, to w sumie trudno. Miejmy tylko nadzieję że
        wolny rynek wyprostuje takie zachowania.

Ale gdy robi to państwo, to niestety jest już dużo gorzej. Za "udostępnianie
        informacji" w pliku *.doc bez alternatywy urzędnik powinien wylatywać z roboty,
        podobnie jak za ustawienie przetargu pod konkretną firmę.

P.S. Nie lubię Microsoftu, ale pisanie "M$" uważam za wieśniactwo, podobnie jak
        cały 1337sp34k. M$ teh L4MERZZZZ & suxx0rz!!! lol!11!!!!11!
      • Gość: gość Re: Dlaczego Firefox podbija internet? IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 07.12.05, 17:59

> Najbardziej boli fakt iz mase oprogramowania (Comarch, Platnik i wiele wiele in
        > nych) jest dostepna tylko pod Windows, ze tylko na IE mozna przegladac mase fra
        > jersko napisanych stron (firmowych, bankowych, itp...)
        > Boli fakt ze ktos majac Linuxa, MacOS X czy inny alternatywny od M$ system nie
        > moze w pelni skorzystac z niektorych programow niezbednych czasem do funkjonowa
        > nia przedsiebiorstwa i sila rzeczy ktos umiejetnie lobbuje nasze wladze po to b
        > y w firmie byla min 1 maszyna z systemem M$. A szkoda.

Znam ten ból ale przyzwyczaiłem się. Zasada jest prosta, jeżeli mnie gdzieś nie
        chcą to się nie wpycham. Bez łaski. Jeśli strona jest dostosowana tylko do
        technologicznego mamuta to więcej tam nie wracam. Podobnie z kamerkami i grami
        on line - jak to ma miejsce np na wp. Nie to nie bez łaski. Co mnie denerwuje to
        brak profesjonalizmu niektórych twórców stron nawet dużych portali np interia
        czy wp umieszczają na stronach jakieś materiały filmowe. Jakoś ani razu nie
        udało mi się tego tworzyć. Pewnie używają śmieci typu DRM ale to powoduje że
        takiego filmu nie da się otworzyć. Cóż nie chcą mnie to nie. Przeglądam Gazetę.
        To co chcę powiedzieć, to to,że nikt ale to absolutnie nikt nie może zmusić
        mnie to używania konkretnego programu. Jeśli ktoś nie potrafi zrobić w pełni
        funkcjonalnej strony dostępnej pod wszystkie przeglądarki to żegnam i więcej nie
        wracam.
      • ne_01 mi max 15% 07.12.05, 13:53
        Natomiast mi zuzywa max 15%, srednio 7-10%, a mam 1,4 GHz podczasd gdy opera
        zuzywala srednio 25-30%, max 40. Nie wiem niestety od czego to zalezy :(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka