Dodaj do ulubionych

jeszcze raz neostrada a vista

06.07.07, 11:07
Kochani błagam o pomoc!
Zakupiłam laptopa z oprogramowaniem Vista Home i nie moge poradzić sobie z
neostradą.Mam modem sagem Fast 800 . Weszłam na stronę
www.microsoft.com/poland/oem/oem/instr_neostrada.aspx
i postepowałam zgodnie z instrukcją dla instalacji Instalacja modemu Thomson
(wersja x86 i x64) lub Sagem (wersja x86).

Właściwie to próbowałam zainstalować na kilka sposobów i udalo sie. neostrada
działała. Ale właśnie powtarza mi sie taki problem , że po wyłączeniu
komputera nastepnego dnia juz nie działa. Zaznaczyłam opcje zapamiętaj
ustawienia. Nie wiem czemu po nocy przestaje działać. Nie jestem specjalistką
w tej dziedzinie.
A najgorsze w tym wszystkim jest zachowanie TPsa, która w ogóle nie chce
udzialać pomocy, mimo że bezpłatną pomoc techniczną pod numerem infolinii
gwarantują w umowie, odsyłają do microsoftu a ci twierdza ze neostrada to nie
ich problem ( i właściwie mają racje). Kurcze przeciez Vista jest obecna na
rynku już kilka miesięcy, kupując w tej chwili laptopa własciwie wgrana jest
tylko vista, nie rozumiem jak można tak traktować klientów i nie udzielać im
pomocy. Choć z drugiej strony przecież to TP sa więc nie powinnam sie dziwić -
jest to chyba najbardziej bezczelna i wciąż funkcjonująca firma .

Może ktoś z Was wie co może być przyczyną gubienia ustawień neostrady.
Obserwuj wątek
      • Gość: lajosz Re: jeszcze raz neostrada a vista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.07, 18:19
        Z tego co wiem, to sygnał ADSL nie ma nic wspólnego ze sprzętem komputerowym do
        którego dochodzi. Z opisu wynika, że w/w syganł jednak jest, więc nie jest
        możliwe, żeby nie było go po podłączeniu do innego (laptopa) kompa. Spróbuj
        poczekać chwilę, lampka DSL czasami miga jakiś czas, po chwili
        powinna "świecić" stale. Gdzieś czytałem, że przyczyną może być też to, że
        modem "Sagem fast800" pobiera bardzo duży prąd podczas pracy i być może laptop
        nie może sobie z tym poradzić, podczas gdy "stacjonarny" komp ma spory zapas
        mocy. A tak na marginesie, to po co podłączać modem kablowy do laptopa jesli i
        tak nie można go nigdzie ze sobą zabrać. Czy nie lepiej zostawić modem
        podłaczony do "zwykłego" kompa.
        • Gość: eliza1252 Re: jeszcze raz neostrada a vista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.07, 21:58
          zdaje swobie sobie sprawe ze dioda ADSL czasami mruga na początku, bo tak
          miałam w kompie, w laptopie jednak ona albo wcale sie nie zapala albo mruga
          cały czas ( najdłuzej czekałam ok. 15 min). Sadziłam ze cos dzieje sie z
          modemem ale po podpieciu do normalnego kompa wszystko jest ok. i tak jest za
          każdym razem. W TPsie powiedzieli ze to wina Visty bo TPsa nie wspomaga tego
          systemu!!
          Dzisiaj ustawiłam znowu wszystko od początku, robie to kilka razy az za którymś
          razem sie udaje i lampki świecią. Zobaczymy na jak długo tym razem.
          Co do sensu podłączania netu do laptopa, zamierzam z różnych przyczyn
          zrezygnować z normalnego kompa i chce zostać tylko przy laptopie :)
          POzdrawiam i dziekuje za reakcje.
          • soloviev Re: jeszcze raz neostrada a vista 07.07.07, 22:16
            Najlepsze rozwiązanie do Neo to własny router z ADSL. Nie potrzebuje żadnych
            sterowników, łączy się z każdym systemem obsługującym TCP/IP (czyli praktycznie
            każdym systemem na komputer PC, który powstał i który dopiero powstanie w
            przyszłości), login i hasło sa zapisane w routerze, nie trzeba konfigurować na
            kompie żadnych połączeń typu dial-up/pppoe, niezawodność i trzymanie połączenia
            są o wiele lepsze niż na modemach USB dostarczanych przez Tepsę. Prosty router z
            1-2 łączami RJ-45 to wydatek 70-90 złotych, 4 złącza - już przynajmniej 100
            złotych, 4 złącza+Wi-Fi - minimum 170 zł. Jeśli miałabyś się cały czas bawić z
            tym Sagemem, albo po prostu chciała podzielić Neo na kilka kompów, może warto
            rozważyć kupno takiego sprzętu? No ale na razie spróbuj powalczyć z tym ustrojstwem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka