Dodaj do ulubionych

Jak i gdzie najlepiej załóżyć stronę internetową??

06.12.07, 13:19
Witam!
Mam małą firmę oferującą sprzęt medyczny i chciałem założyć stronę www na
której miałby się znaleźć opisy oferowanych przedmiotów i odpowiednie zdjęcia.

Gdzie najlepiej założyć sobie taką stronkę? Czy coś takiego jak nazwa.pl się
do tego nadaje?? Oczywiście konto na stronę www jak najtaniej lub za darmo.

z góry dziękuję za pomoc
Edytor zaawansowany
  • Gość: p2p IP: *.acn.waw.pl 06.12.07, 14:51
    Nadaje się - potrzebna jest domena + hosting. Tylko zdecyduj się - chcesz mieć
    poważna firmową stronę czy coś za darmo?
  • 06.12.07, 17:00
    Zgadzam się z przedmówcą zastanów się w jakim celu tworzysz stronę aby
    powiedzieć, że masz czy po to aby sprzedać oferowane produkty??
    Dobrze zrobiona strona może nie kiedy zwiększyć twoją sprzedaż o 50 % bo
    trafiasz ze swoją ofertą do wszystkich użytkowników internetu. Warto jest
    przeznaczyć pewne środki na stworzenie strony www, płacisz za wykonanie tylko
    raz a korzystasz z niej nie raz całe życie firmy.

Warto by skonsultować się ze sprzedawca i poradzić go.
    Ja jako średniej wielkości lecz o dużych możliwościach polecam
    webss.pl/zobacz/lap
    Jeśli chcesz darmowe miejsce na serwerze lecz w miarę dobre bez reklam to
    ovh.pl
    Co do strony która ma być prosta w obsłudze z możliwością osobistego zarządzania
    bez większej wiedzy informatycznej proponuje zacząć od CMS Joomla
    webss.pl/kjoomla.html
    Jeśli masz jakieś pytania proszę o kontakt.
    --
    WebSS Studio
    Świeża wizja twojego Sukcesu!
    webss.pl
  • 07.12.07, 02:39
    Gratuluję prezesowi webss, ładnie korzysta z możliwości reklamowania się.
    Nazwa.pl jest dobrym miejscem na założenie strony. Sam korzystam z ich usług od
    ponad roku i jak na razie nie miałem zastrzeżeń.
    Po kolei co musisz zrobić.
    1. Zarejestrować domenę np. w NASK-u.
    - po pierwsze sprawdź czy nazwa domeny, którą chcesz
    zarejestrowac jest wolna (www.dns.pl/)
    - szczegóły na temat co, jak, kiedy i za ile uzyskasz pod numerem telefonu
    Centrum Obsługi Klienta
    Biuro: pon. - pt., w godzinach 8 - 16
    Telefon: +48 22 380 83 00, pon. - pt., w godzinach 8:00 - 17:00
    Faks: +48 22 380 83 01, 24h
    Email: info@dns.pl

Jeżeli zarejestrowałeś domenę to używając porównania do rzeczywistości bardziej
    namacalnej, masz prawo do używania wybranej przez Ciebie nazwy na szyldzie.
    Pamiętaj, że co roku będziesz musiał wnosić opłaty za to prawo.

2. Poszukaj miejsca (ściany) gdzie mógłbyś "przybić szyld" czyli wykupić usługę
    hostingową. Takim miejscem może być np przykład serwer nazwa.pl Ranking firm
    hostingowych znajdziesz np. top100.pl/

Możesz pójść na skróty i dokonać rejestracji domeny przez firmę, która będzie
    świadczyła dla Ciebie usługę hostingową.

3. Wykonanie strony internetowej. Możesz zrobić to sam jeśli potrafisz lub
    zlecić osobie/firmie zajmującej się tym profesjonalnie.
    Pytaj znajomych, w ten sposób minimalizujesz ryzyko wpadki z niesolidnym
    wykonawcą. Jeżeli zlecisz to komuś, pamiętaj że przyzwoity serwis powinien mieć
    system zarządzania treścią (CMS). Jeżeli strona zostanie dobrze wykonana zmian
    treści będziesz mógł dokonywać samodzielnie.

To tak w największym skrócie.
    Ponieważ nie śledzę wszystkich wątków, w których udzielam informacji, gdybyś
    miał pytania lub wątpliwości zapraszam do kontaktu mailowego.
    ccutek@gazeta.pl
  • Gość: elwirka IP: 88.220.102.* 06.01.08, 00:00
    Jak i gdzie najlepiej załóżyć stronę internetową
  • 09.01.08, 14:45
    Który etap zakładania strony masz na myśli: rejestrację czy "położenie" grafiki
    i treści?
  • 24.01.08, 15:33
    Założyć stronę, czyli rozumiem, że chodzi o miejsce na serwerze i wykupienie domeny - czyli adresu internetowego.

Najlepiej znaleźć firmę, w której będzie można zrobić i to i to. Wymyślasz nazwę, sprawdzasz czy wolna, rejestrujesz, kupujesz hosting ( czyli miejsce na serwerze) i możesz tam wrzucić stronę internetową (o ile już masz gotową ;)).

Jeśli chodzi o to gdzie rejestrować, to sytuacja wygląda tak:

nazwa, home - płacisz na początku grosze za domenę, ale potem kolejne lata cena za przedłużanie ważności wynosi już około 100 zł.

active24 - tanie domeny - po kilka zł, ale też drogie odnowienia (chociaż minimalnie tańsze niż nazwa i home)

vbiz.pl i 2be.pl - minimalnie droższe rejestracje niż active24.pl, ale za to tańsze przedłużenia ważności domen. Z tego co pamiętam to vbiz ma około 80 zł, a 2be.pl chyba coś około 60-70 zł.

Więc musisz się zastanowić na ile chcesz tą domenę rejestrować. Jak na krótko to nazwa, home, na dłużej bardziej opłaca się wybrać vbiz.pl lub 2be.pl.

Jeśli chodzi serwery to wszystko zależy jaką masz stronę, ile ona wymaga miejsca, czy potrzebuje bazy danych itp. itd.
  • Gość: asia IP: *.adsl.inetia.pl 03.10.13, 08:57
    Ja jak zakładałam własna firmę to zleciłam założenie strony tutaj e-hermer.pl. Korzystne ceny zaleznie od potrzeb kazdy jest wstanie cos wybrac dla siebie
  • 04.12.13, 12:41
    ja ostatnio korzystałem z Webwave (to jest beta, darmowa, bardzo intuicyjna) i Wordpress (troche trzeba już ogarniac temat kodowania, ale nadal w miare przystepne, niestety bardzo "blogowe"). Polecam zrobic samemu stronke, super satysfakcja i kaska zostaje w kieszeni ;)
  • 05.12.13, 21:35
    Wordpress trudny do ogranieciazeby zrobic cos fajnego trzrba sie nagimnastykować :/ webwave jest lepszy pod tym wzgledem ale ti jest beta jeszcze, wiec mozna trafic na jakiegos buga. Wix jest jeszcze ewentualnie
  • 02.01.17, 10:58
    ani nazwa ani home, to są najgorsze serwerownie które działają "masowo" nie polecam.

--
    Studia administracja warszawa
  • 13.07.17, 17:02
    Hmm moim zdaniem powinieneś zainteresować się firmą Mediaeste, ponieważ słyszałam, że wywiązują się bardzo dobrze ze swoich obowiązków :))
  • 27.08.17, 21:45
    Polecam Ci Home, więcej szczegółów znajdziesz tutaj: beta.home.pl/testuj/#testuj
    Do końca roku można u nich testować hosting za darmo, więc niczym nie ryzykujesz. Zrobili też konkurs, związany z testowaniem właśnie - dzielisz się swoimi uwagami i do wygrania masz 2000 zł na usługi albo biznes hosting na dwa lata za darmo.
    Ja skorzystam na 100%, bo moi znajomi mają dobre doświadczenia z ich dotychczasowymi ofertami.
    Kamil
  • 20.09.17, 00:44
    Jak najbardziej mogę polecić platformę themeforest.net.pl. Tam wszystkie usługi odbywają się na najwyższym poziomie. Płacimy za pracę odpowiednich osób, na odpowiednim miejscu. Mogą oni się także zająć pozycjonowaniem Twojej strony oraz sprzedażą, jeśli sam sobie nie poradzisz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.