Dodaj do ulubionych

"Polska": Nasza-klasa pomaga namierzyć naiwnych

10.01.08, 10:51

"Użytkownik, który normalnie w internecie występuje jako np. +Łysy- 38+, na
tym portalu się odkrywa. A to wystarczy, by szybko zebrać wszystkie jego
wypowiedzi na wszystkich forach".

Oczywista oczywistość.

Edytor zaawansowany
  • Gość: Monika IP: *.net.pulawy.pl 10.01.08, 11:40
    Kurde ! Chciałam wykasowac z naszej-klasy zdjecia dzieci i nie moge.
  • Gość: Monika IP: *.net.pulawy.pl 10.01.08, 17:19
    Juz mozna. Wyrzuciałam zdjecia dzieci. Jak mi sie ma jakis pedofil na nich gapic
    to wole sie nimi nie "chwalic" ;-/
  • Gość: tak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.08, 04:44
    nie zapomnij o meza, bojakis pedal moze sie gapic hehe
  • Gość: insajder IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.08, 12:12
    Wystarczy, że zbytnio uzewnętrznisz się w profilu GG albo Skype i już możesz mieć przechlapane. Niestety wszędzie roi się od osób wyśmiewających szyfrowanie korespondencji i stosowanie do wszystkiego różnych haseł, a jeśli hasło ma być długie, to już w ogóle wszyscy się z tego nabijają. Pożyją, zobaczą...
  • nessie-jp 10.01.08, 18:31
    Jezus. Maria.

Czy minie jeden dzień bez artykułu w Gazecie o tym portalu? Czy wy nie
    przesadzacie z tym marketingiem?

--
    Every procedure for getting a cat to take a pill works fine -- once. Like the
    Borg, they learn... -- Terry Pratchett
  • Gość: qwerty IP: *.karolinka.ds.polsl.pl 10.01.08, 23:34
    prawdę piszesz, w dodatku jeszcze nie czytałem na Gazecie pozytywnej opinii o
    tym portalu, czytałem do tej pory, że jest kalką zachodnich serwisów, że atakują
    pedofile (od czego są rodzice, kontrolować strony oglądane przez dzieci...), w
    najbliższym czasie za pewne napiszą, że nasza-klasa obraziła jaśnie prezydenta... :P
  • Gość: tak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.08, 04:45
    nie wazne, co sie mowi, wazne, ze sie mowi - im wiecej sie mowi, tym wiecej osob
    uslyszy o portalu i sie zarejestruje
  • Gość: Anty IP: *.domtel.ptc.pl 11.01.08, 09:09
    kiepska strona, serwery nie działają, na polskie warunki odnieśli jedynie sukces
    medialny, bo zrobiło się trochę szumu wokół nich. Natomiast funkcjonalność i
    opinie użytkowników nokautują ten serwis. Nie byli przygotowani na taką ilość
    uzytkowników /brak badań, analiz, brak kasy na zakup odpowiedniego sprzętu/ i to
    odbiło się na jakości obsługi i działaniu strony /a właściwie braku działania/.

Reasumując: porażka.
  • snajper55 11.01.08, 14:46
    Właśnie startujemy. Zapraszam !

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50328
    S.
    --
    Na nic płacze, na nic krzyki,
    Koniec przygód Fiki Miki.
  • Gość: Tommy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.08, 12:00
    Dziwie sie niektorym , pokazuja domy, samochody , szpan na calego ,
    pytam sie PO CO ? nie wystarczy tylko zdjecie swojej osoby ?

Ja nie jestem zarejestrowany i nie mam zamaiaru, utrzymuje kontakty
    z ludzmi ze swoich szkol i tylko z tymi ktorymi chce, a reswzta mnie
    nie interesuje

PS. Przeciez jak cos nabroicie, to oczywistym jest ze organa
    scigania beda mialy dostep do wszystkich waszych znajomych i oto w
    tym wszystkim chodzi, wiec pomoze ujac wiecej bandziorow
  • Gość: świr IP: *.ip.netia.com.pl 16.01.08, 09:13
    No pewnie to dobrze że pomaga windykatorom namierzyć dłużników.... no nie?
    Przestępcy jak chcą i tak namierzą swoje ofiary łatwiej im to przyjdzie za
    pomocą polskiego prawa niż Naszej klasy ...Na tym portalu nikt nie podaje
    adresu a w aktach spraw są wszystkie dane....Tym się zajmijcie drodzy spece od
    ochrony danych osobowych
  • Gość: LO IP: *.ghnet.pl 16.01.08, 11:48
    Nie bawi mnie "Nasza ..." klasa,cela i co tam jeszcze. Szczerze mówiąc znam ją wyłącznie z relacji innych. Ale jeśli tak jest jak w kometowanym artykule, to problem nie jest w "Naszej..." tylko w ludziach którzy wykorzystują (normalne ?) a pewnie raczej pozytywne podejście większości użytkowników. To zło nie jest chyba wpisane w "Naszą..."ale problem polega na tym że znajdą sią ludzie którzy coś dobrego (a może przede wszystkim dobrego) potrafią wyciągnąć na swoją (złą) stronę. I to ich należy ścigać....a nie "Naszą..." Tylko że takie zło trudniej jest namierzyć, zlokalizować nazwać i ukrócić. A łatwiej jest "czepić" się "Naszej..." To jest tak naprawdę problem ogólniejszy..ale na potrzeby komentarza wystarczy to.
    Pozdrawiam
  • pzgr 16.01.08, 12:45
    należy zburzyć słupy ogłoszeniowe, bo na nich niemądrzy ludzie też
    mogą wywieszać swoje dane.

problemem, jak zwykle zresztą, nie jest medium, ale brak rozsądku
    ludzi - po co robić sobie zdjęcie z domem i samochodem? jak ktoś
    jest nuworyszem chwalącym się kasą - to słusznie ma za swoje, ale
    nie ma w tym winy n-k.pl
    można pewnie też pochwalić się zdjęciem karty kredytowej (oczywiście
    platyna) i numerem pin dla większego fasonu.

jeżeli chcecie wpiszcie się na próbę w google. jeżeli piszecie,
    publikujecie, uczycie w szkole, leczycie w szpitalu etc. wygugla Was
    kilkaset razy. wniosek - zamknąć google, albo najlepiej wszystkie
    serwery.
  • Gość: piggi IP: *.unused.derbynet.waw.pl 16.01.08, 12:58
    Czy komuś odbiło, czy jak? Grono funkcjonuje od lat, informacji tam więcej niż na naszej klasie i nikt się nie czepia... Twórcy n-k komus podpadli?
    Proponuję zlikwidować noże, bo jakiś niezrównoważony idiota może sobie albo innym krzywdę zrobić...
  • Gość: MotoFFanka IP: *.rdm.vectranet.pl 28.03.08, 18:14
    Ja też uważam, że to nie wina n-k.pl, ale ludzi. Takie strony nie są dla wszystkich! Tylko bezmyślny sędzia, prokurator czy policjant umieszcza swoje konkretne dane, to gdzie pracuje, gdzie się uczył itd. Podobnie jeżeli policjant dodaje zdjęcie to niech daje swoje a nie z kolegami. Przecież nie widział ich jakiś czas, a taki kolega może być obecnie "tajniakiem" i pracować przy bardzo niebezpiecznych sprawach. Sama jestem wpisana na naszą klasę i zdaję sobie sprawe, że pewnych rzeczy nie umieszcza się. Bezmyślność i tyle!
  • Gość: Kasia IP: *.mofnet.gov.pl 15.04.08, 08:02
    Co z tego, że windykator wie, ze dłuznik ma samochód?? Poda
    źródło "nasza klasa"?? buhahahah, a jak ludzie są tak naiwni, że
    podają dane o stanie majątkowym, by sie pochwalić (nie oszukujmy
    się), to niech potem nie mają pretensji. Jak sie chce, to się ze
    wszystkiego zrobi zły użytek, taka juz natura ... Polaków.Ten portal
    to ciekawy pomysł.
  • Gość: Marcysia IP: *.multimo.gtsenergis.pl 14.10.08, 02:04
    Nasza-klasa.pl – serwis społecznościowy oraz największa baza danych o Polakach, w chwili obecnej znajdują się tam niestrzeżone dane 11 milionów osób. Ponadto pół miliarda zdjęć.

Profil działania
    Pozwala znaleźć swych dawnych przyjaciół spod celi, kumpli spod sklepu monopolowego, dłużników, ewentualnie znajomych ze starej klasy. W praktyce chodzi o to żeby cudowna liczba znajomych znajdująca się przy profilu osiągnęła jak najwyższą liczbę.
    Ostatnio uważa się za zabawne w kręgach Dzieci Neostrady, by znajdować znane osoby (kabareciarzy, aktorów, sprzedawców tanich win) i uprzykrzać im życie przez masowe wysyłanie próśb o dołączenie do grona znajomych. Modne jest również zakładanie klas i specjalnych profili w których gromadzą się fani Tokio Hotel i inne Emo.

Spragnieni wiedzy o swych rozległych koligacjach rodzinnych użytkownicy lubią zakładać specjalne konto użytkownika, z którego zapraszają wszystkich ludzi noszących to samo nazwisko, jak on. Jak leci. Bez selekcji, czy owo nazwisko jest rodowe, czy po mężu. By podwyższyć swoje poczucie własnej wartości, użytkownik, który takie konto założył, dodaje do galerii profilu wszelkie możliwe herby i wiadomości typu: ’Pierwsza wzmianka o <tu wstaw nazwisko> pochodzi z <tu wstaw jakiś rok z epoki średniowiecza, najlepiej wczesnego>. Przodek miał na imię <tu wstaw jakieś imię, najlepiej staromodne, typu Sławomierz, Ziemowit, czy Maćko> i był rycerzem księcia/króla <tu wstaw imię księcia/króla. Pamiętaj, że musi być to postać rzeczywista i musiała panować w podanym wcześniej roku>.

Bardzo popularną funkcją Naszej Klasy jest rozsyłanie ludziom bezsensownych, do niczego nie przydatnych wiadomości zwanych pozdrowieniami.

Serwis w miarę upływu czasu coraz bardziej upodabnia się do fotka.pl,(posiadamy tutaj oszołamiający transfer miesięczny, 1mb na żenujące zdjęcia) a to dlatego, że jej użytkownicy powoli dorastają i niektórzy nawet idą do szkoły.

Użytkownicy
    Jak wiadomo, na tym portalu gromadzą się różni ludzie, normalni i normalni inaczej.

Normalny użytkownik:
    Przyjmuje zaproszenia od osób, które zna i wysyła do nich zaproszenia, o ile mu się chce.
    Dla świętego spokoju zdarza mu się przyjmować zaproszenia od osób, których nie zna.
    Nie interesuje go liczba znajomych.
    Nie wypisuje nikomu komentarzy do profilu i zdjęć, które niczemu nie służą.

Normalny inaczej użytkownik:
    Rozsyła zaproszenia do znajomych wszystkim, jak leci (całym szkołom, do których chodził lub chodzi, sąsiadom, rodzicom kolegów, etc.).
    Pragnie, by liczba jego znajomych liczona była w setkach, jeśli nie w tysiącach.
    Szpanuje, czym się da w galerii zdjęć, podpisując fotografie komentarzami typu: To ja i moje kochanie :*, To ja na wakacjach w X, To ja i moja CALIBRA!, To moja wnusia/córka/syn/druga połowa/córka sąsiada cioci przyjaciółki szwagierki .
    Spamuje na forach.

Użytkownik a kompleksy
    Flip i Flap, Kajko i Kokosz, Ogniem i Mieczem, portal społecznościowy i kompleksy. Od wiek wieków są to nierozerwalne pary. Dlaczego?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Najbardziej zakompleksione i sfrustrowane osobniki homo sapiens, zniesmaczone swym dotychczasowym życiem, w poczuciu ogarniającej ich bezsilności, kreują siebie na nowo. Cechy z jakich powyższy osobnik jest najmniej zadowolony, są wyraziście maskowane metodą na siłę w drugą stronę.

Tak więc, klasowe brzydule, które w szkole nie miały powodzenia, teraz prezentują z dumą swoje zdjęcia ze ślubu lub z narzeczonymi, ludzie z biednych rodzin obnoszą się samochodami, domami, niby przypadkiem zamieszczają takie zdjęcia, jakby nie mieli innych, ludzie którzy w szkole nigdy nie brali udziału w imprezach i nie pili alkoholu teraz przedstawiają siebie jako szalonych imprezowiczów, ci którzy nie mieli znajomych, teraz prześcigają się w ich kolekcjonowaniu na portalu itp.

Portal ten, jest więc doskonałym materiałem do analizy kompleksów społeczeństwa polskiego.

Ciekawostki
    Na portalu można znaleźć 120 kont Doroty Rabczewskiej (Dody), siedmiu Szymonów Majewskich, trzydziestu Jezusów Chrystusów oraz dwudziestu Lechów K.
    Portal służy do autoreklamy i bez problemów można się dowiedzieć, gdzie ktoś był na wakacjach.
    Złodzieje, za pośrednictwem zdjęć, mogą się dowiedzieć, kogo ze znajomych i sąsiadów warto okraść. Jeśli chcesz kogoś znaleźć, by po naśmiewać się np. z jego zdjęcia, to znajdziesz wszystkich, ale nie owego ktosia.
    Nasza-klasa jest miejscem, gdzie przenikają się różne światy. Bez problemu można zaprosić do znajomych osoby ze świata fantasy, począwszy od Geralta, a skończywszy na Legolasie.
  • Gość: irko IP: *.greenlan.pl 30.11.08, 23:30
    nasza-klasa.pl/profile/20383329 chcę odnaleść jego adres
    zamieszkania

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka