Dodaj do ulubionych

kolka-pomocy!!!

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.10, 09:33
Moja córeczka ma sześć tygodni i ciągłe kolki co ja mam robić? na poczatku plakala tylko wieczorami a teraz cale dnie a w nocy nie chce spac-pomozcie.
Edytor zaawansowany
  • Gość: mama IP: *.217.c66.petrotel.pl 06.10.10, 09:37
    ja synkowi dawałam espumisan w kroplach 15 krop. na dobę + kładłam na brzuszek ciepłą pieluszkę np. wyprasowaną i zawijałam w kocyk. Tak było przez 2 m-ce ale przeszło:)
  • Gość: młoda mama IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.10, 09:48
    przez dwa miesiące maleństwo płakało dopiero kolka ustąpiła?
  • Gość: ewa IP: *.021.c78.petrotel.pl 06.10.10, 11:41
    u nas kolka trwała 2msc przez całe dnie płacz w nocy cisza espumisan,pieluszka ciepła, koperi inne preparaty na kolke nie pomagały sprawdził się proszek troisty ciężko było go znależć w aptekach ale się udało podawałam 2 razy dziennie na czubek noża i płacze się skończyły szkoda że o tym wcześniej nie wiedziałam bo synek i ja tyle czasu nie męczylibyśmy się i przepajałam rumiankiem w minimalnych ilościach bo jak za dużo to jeść nie chciał wystarczy 30ml chociażby
  • Gość: ert IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.10, 15:49
    nam pomógł dopiero Debridat (na receptę)
  • Gość: Tata IP: 151.88.22.* 07.10.10, 07:18
    Mój synek miewał kolke mniej więcej przez miesiąc. Codziennie o tej samej porze był płacz. Przeprasowane pieluszki były obowiazkowo, Espumisan, ale mieliśmy też od lekarzy preparat o nazwie Debridat (na niedojrzałość jelit)
  • Gość: Mama IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.10, 08:50
    Przy karmieniu dziecka mlekiem modyfikowanym Hipp różowym nie było kolki
  • Gość: mamcia IP: *.030.c65.petrotel.pl 07.10.10, 20:55
    Żadne polskie apteczne specyfiki ani babcine sposoby nie pomagały. Na krótko pomagały zioła od zielarza z Radotek, ale strasznie było uciążliwe podawanie tego (jak kreda) i mała strasznie tym pluła. Pomógł dopiero niemiecki Sab Simplex. Jedno opakowanie dostałam, potem znalazłam w internecie kobitkę, która to sprzedaje i kupuję od niej.
  • Gość: fifi IP: *.191.c72.petrotel.pl 08.10.10, 13:20
    Mój syn miał kolkę przez 9 miesięcy,wypróbowałam wszystko,leczyłam gdzie się dało, lekarz przepisał mu czopki z luminalu, bo cały czas płakał.To była tragedia.Dopiero proszek troisty pomógł, a przepajałam go przegotowaną wodą,żadnych herbatek itp.Polepszyło się prawie zaraz.
    Pozdrawiam, współczuję.
  • paulina.oliwier 10.10.10, 12:20
    Polecam Sab simplex, ważne zeby specyfiki na kolke podawac w kazda butelke z ktorej cos pije czy je, nie wazne czy zje 20ml czy 120 ale musi byc tyle samo kropel i w ogole.!
    --
    Oliwier 17.08.2007 r.

Jakub 09.07.2010r.
  • Gość: adasiowa IP: *.052.c82.petrotel.pl 10.10.10, 14:08
    Dzisiaj pytałam w aptece o proszek troisty i był, ale pani powiedziała, że przez jakiś czas był niedostępny w aptekach i teraz jak się pojawił może mieć inny skład i nie poleca dla niemowlaczków. Tym bardziej że w ulotce jest napisane że stosować u dzieci od lat 12. My wypróbowaliśmy herbatki na koperkiem, espamisan w kropelkach, masaże brzuszka i ciepłą pieluchę i nadal szukamy złotego środka, choc ostanio pomogło ciepłe powietrze z suszarki do włosów puszczane na brzuszek. Teraz spróbujemy tego środka o któym piszecie sab simplex. Och straszne te kolki.
  • Gość: mama marudki IP: *.plock.mm.pl 10.10.10, 14:55
    Sab simplex ma DOKŁADNIE taki sam skład jak polski BOBOTIC, jest tańszy i bez recepty.
    Dowiedziałam się o tym od koleżanki, która jest farmaceutą.

Pozdrawiam
  • Gość: mamcia IP: *.199.c78.petrotel.pl 10.10.10, 22:28
    Sab Simplex ma podobny skład (nie identyczny) co Bobotic. Mojej małej Bobotic nie pomagał w przeciwieństwie do tego pierwszego. Poza tym Sab Simplex nie jest na receptę, można go kupić bez recepty w każdej niemieckiej aptece. A pieniądze? Bez przesady, wychodzi ok. 35 zł za buteleczkę, wystarcza na około 2 tygodnie. I mamy przespane noce i maluszek nie pręży się i nie krzyczy z bólu.
  • Gość: o.n.a IP: *.class147.petrotel.pl 11.10.10, 10:57
    U mnie pomógł INFACOL. próbowałam espumisan i nic nie pomagał. INFACOL się sprawdził. łatwy do podania dziecku-pompka.oczywiście herbatka koperkowa z HIPPa do picia.
  • Gość: Doświadczonamama. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.10, 20:04
    Droga mamo jedz z dzieckiem do homeopaty pana Różyckiego w Radotkach pomoże ci na pewno ja byłam z moim dzieckiem i jest u niego dużo matek z dziećmi z KOLKĄ też polecam.i pozdrawiam.
  • Gość: gosc IP: *.plock.mm.pl 13.10.10, 23:33
    hej - u mojego malca również była kolka - tzn tak mi wszyscy tłumaczyli, aż trafiłam na super pediatrę - wykluczyła kolkę po 40min wizycie. Powody płaczu były dwa- niedorozwinięty zwieracz oraz mleko. Karmiłam piersią i przyznam szczerze, że raczej mleka sobie nie załowałam - po odstawieniu wszelkich produktów mlecznych po kilku dniach widać - właściwie słychać było od razu poprawę. Z całego serca wszystkim radzę raczej nie spożywać produktów mlecznych - nie dość że kolki to i często skaza się pokaże. A potem to bardzo uciązliwe życie takiego malucha ze skazą... Pozdrawiam
  • Gość: Mamusia IP: 91.212.223.* 15.10.10, 08:40
    Muszę Cię zmartwić niestety. Mimo tylu porad ile tu i gdzie indziej przeczytasz, nie znajdziesz leku skutecznego na kolkę, bo tak naprawdę nikt nigdy nie zdefiniował pojęcia "kolki". Jest ono tak stare jak świat. Nie wiadomo co powoduje bóle brzuszka, prężenie się dziecka i płacz. Przeszłam to samo z moją córeczką. Nic nie pomogło. Specyfiki z Niemiec też nie. Woda koperkowa jedynie odrobinkę, ale na chwilę. To Trzeba po prostu przeczekać. Wiem, że jest ciężko. Mam tylko jedną radę, któa czasem pomaga. Jeśli kolka wieczorem pojawia się mniej więcej o stałej porze, spróbuj na chwilę przed tym momentem wąkąpać dzieciątko w cieplutkiej wodzie. Wiem z doświadczenia, że czasem bywa tak, że dziecko przyzwyczaja się szybko do rutuałów, tak więc i kolki o tej samej porze. Kąpielą oszukujemy troszkę jego organizm, aplikując mu kojącą ciepłą kąpiel. U córeczki mojej siostry ten sposób się sprawdził. Jedna przestroga- nie próbuj ziółek z Radotek. Mamy twierdzą, że to pomaga, ale to głównie dlatego, że jadą tam już w ostatnim stadium kolki, któa ma się ku końcowi. Pediatra mojej córki zbadał kiedyś skład tych ziółek i stwierdził, że to zwykłe placebo mogące bardziej zaszkodzić niż pomóc. Niektóre dzieci tym wymiotują lub się dławią. Cierpliwości- to przejdzie. Trzymaj się!
  • Gość: odpowiedzialnamama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.10, 00:29
    Droga mamusiu nie wypisuj bzdur i nie karz matce czekać aż samo przejdzie bo to może trwać bardzo długo sama się pogubiłaś w tym pisaniu nieprawdy jak pediatra twojej córki mógł zbadać skład tych ziółek skoro ten homeopata na kolkę nie daje akurat ziółek a u tego pana z Radotek to i lekarze się leczą - NA KOLKĘ NAJLEPSZY HOMEOPATA Z RADOTEK polecam bo mojemu dziecku też pomógł
  • Gość: sdt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.10, 17:29
    a nam pan z Radotek nie pomógł, było nawet gorzej
  • shapeshifter 18.10.10, 09:16
    nie mam doświadczenia ale dziewczyny pisały że skuteczny
    MASAŻ
  • Gość: ktosia. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.10.10, 23:16
    Na kolkę tylko pan z Radotek (homeopata) może pomóc nie znajdziesz w Płocku lekarza który ci pomoże wiem to z własnego doświadczenia.
  • agatam1973 19.10.10, 11:11
    moja coreczka miala tez bardzo silne kilki,probowalam wszystkiego i krople rozne,globulki,masaze z olejkiem kminkowym,czopki kminkowe i ciepla poduszeczka z pestek wisni raz pomagalo na krotko raz nic nie pomagalo.placz byl czesto po 8 godz.bez przerwy ja dostawalam juz do glowy bo dziecko darlo sie a ja nic nie moglam zrobic...proby kapania poznym wieczorem tez przerabialam ale pomagaly na krotko...dopiero moja tesciowa uzyskala od kogos zbawienny srodek ktory robia w aptece w postaci proszku,dawanie tego do mleka -a karmie butelka spowodowalo ze nasza mala od tygodnia spi duzo--chyba odsypia... budzi sie juz nie z wielkim krzykiem w nocy budzi sie co 3-4 godz.zjada i grzecznie zasypia jest duuuuzo spokojniejsza,codziennie chodze z nia na spacerki dlugie gdzie spi spokojnie.
  • Gość: Ola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.10, 22:18
    Bobotic i 2 razy dziennie po pół czopka Viburcol N. Pomagało.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka