przedszkola - nowe zasady rekrutacji 2012 Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy wiecie może coś więcej o nowych zasadach przyjmowania? Okazuje się, że muszą przyjąć wszystkie 5 i 6 latki. Mój maluch ma 4 lata i może się okazać, że od września nie pójdzie do przedszkola. Co można z tym zrobić?
    • Moje dziecko chodzi do przedszkola już od września 2011 ale w tym roku nie jest powiedziane, że nadal będzie tam uczęszczać - muszę na nowo starć się o miejsce, tak jak bym zapisywała je pierwszy raz (w roku ubiegłym rodzice dzieci już "chodzących" składali tylko kartę kontynuacji)Głupota totalna!
    • Gość: Iga IP: *.119.c78.petrotel.pl 07.03.12, 09:31
      Co roku to samo.Nowe pomysły, które w niczym nie pomagają tylko utrudniają życie rodzicom.Ciekawe co w tym roku trzeba będzie dołączyć do głównego formularza.Może w Płocku też wymyślą Pit jak na przykładzie Warszawy.
    • Gość: Porządek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.12, 09:39
      Nie wszystkie 3 letnie dzieci z miasta Płocka dostaną się do przedszkola, ponieważ miejsca zabierają:
      1. WYPYCHANE na siłę do przedszkola przez rodziców, dzieci 2 letnie,
      2. dzieci z poza PŁOCKA.
      Sposób jest jeden-zrobić z tym porządek.
      No i dodam-koniec z załatwianiem miejsc po znajomości.
    • a jak to było do tej pory? co poza kartą zgłoszenia trzeba dołączyć? ja jestem laik totalny a na stronie UM jest głównie do 5-6 latków info. Czy na tych kartach ma się zakład pracy podstemplować? czy to jakieś dodatkowe dokumenty? Zagubiłam się w gąszczu informacji:D
      --
      Szymonek [*] 20.08.2008
      http://lb3m.lilypie.com/6D50p2.pnghttp://lbdm.lilypie.com/dKdQp2.png
      • Gość: Iga IP: *.119.c78.petrotel.pl 07.03.12, 14:12
        W poprzednim roku :
        -zaświadczenie o zatrudnieniu z zakładu pracy
        -zaświadczenie z sądu -samotny rodzic
        -stopień nieoełnosprawności
        • no własnie, a jak z zakłądu powiedziałam, że chcę tylko zaświadczenie o zatrudnieniu to mówiły, że jakiś dokument się z przedszkola przynosi do wypełnieina. Trzymam jednak się tego, ze kwestionariusz i zaświadczenie mi wystarczy. No to od poniedziałku strona będzie wisiała pewnie nie?:)
          --
          Szymonek [*] 20.08.2008
          http://lb3m.lilypie.com/6D50p2.pnghttp://lbdm.lilypie.com/dKdQp2.png
          • moje dziecko chodzi drugi rok do przedszkola i dziś zapytałam wychowawczynię z przedszkola o zasady rekrutacji na przyszły rok do grupy pięciolatków, co usłyszałam: "że wszystko wisi przy wejściu na tablicy ogłoszeń, ale się dowie i jutro odpowie na moje pytania" niestety na tablicy ogłoszeń tylko to co w internecie, totalny brak informacji, w naszym przedszkolu nawet nikt nie pofatygował się aby zrobić zebrania z rodzicami dzieci już uczęszczejącymi do przedszkola i poinformowania o "nowych pomysłach płockich urzędników". Do tej pory były "karty kontynuacji" a tera nie mam pewności, że moje dziecko jako pięciolatek otrzyma miejsce w przedszkolu czy będzie musiało przymusowo iść do szkolnej zerówki, bo uprzywilejowani nie jesteśmy jesteśmy normalną pełną rodziną i oboje pracujemy i nie jesteśmy niepełnosprawni.
            Dodam że chciałam porozmawiać z Panią Dyrektor w przedszkolu niestety kiedy przyprowadzam dziecko po godzinie 7 Pani Dyrektor jeszcze nie nie ma a gdy odbieram dziecko około 15:30 już nie ma Dyrekcji,.
            Nasze "płockie władze" naprawdę świetnie informują społeczeństwo o swoich pomysłach, brawo - pełna dezinformacja :-((((
            Może jeszcze w szkołach wprowadźmy coroczne rekrutacje i nabory do kolejnej klasy
            --
            Krzyś 11.10.2007
    • Gość: Iga IP: *.119.c78.petrotel.pl 09.03.12, 09:35
      U nas w przedszkolu już po zebraniu.Nie ma już kart kontynuacji.Wszyscy on line wypełniamy kwestionariusze i czekamy czy się uda czy nie.Pierwszeństwo do przedszkola i te muszą zostać przyjęte mają sześciolatki i pięciolatki.W zależności ile będzie dzieci z tej grupy wiekowej tyle zostanie miejsc dla pozostałych dzieci.Może dojść do sytuacji że niektóre przedszkola nie będą przyjmować trzylatków bo po prostu dla nich zabraknie miejsc.
      • Gość: mamami IP: *.170.c67.petrotel.pl 09.03.12, 13:59
        faktycznie, u nas w przedszkolu również rekrutacja obowiązuje od początku... czyli nie ma kontynuacji :( no cieawe co z tego wyniknie:( szkoda słów na pomysły naszych włodarzy, oni naprawdę mają niepokolei w głowach!!
        • Gość: mamami IP: *.170.c67.petrotel.pl 09.03.12, 14:00
          dodam jeszcze, że winnych miastach jest kontynuacja, podzwoniłam to wiem! dlaczego w płocu tak jest?? pytam!!
          • Gość: mamcia IP: 91.212.223.* 09.03.12, 14:20
            ciekawe ile z dzieci obecnie chodzących do przedszkoli publicznych nie znajdzie się na listach przyjętych? jak 5-latkowi wytłumaczyć że nie starczyło miejsc w przedszkolu i musi iść do zerówki w szkole??
            kompletny bałagan i brak kompletnej informacji
            na stronie UMP napisali, że szczegóły 12/03 czyli w pierwszy dzień rekrutacji, a wydaje mi się że zasady powinny być jawnie przedstawione rodzicom już dużo wcześniej
          • Gość: mamami IP: *.170.c67.petrotel.pl 09.03.12, 15:03
            a ja o tym, że na nowo trzeba starać o miejsce w przedszkolu dowiedziłam się z tzw plotek!! było zebranie w przedszkolu 13 lutego ale szanowana pani dyrektor nawet nie zająknęła się na ten temat!!
            to chyba niedopełnienie swoich obowiązów prawda??
            a przedszkole o którym mówię to trójka na Gałczyńskiego...
            • Gość: mamcia IP: 91.212.223.* 09.03.12, 19:14
              ja również mówię o przedszkolu nr 3 nic nie wiedzą, dziś rozmawiałam i kazali składać dokumenty i czekać, w mojej grupie nie było żadnego zebrania informacyjnego w temacie rekrutacji, jakbym sama nie zapytała to pewnie czekałabym na krty kontynuacji;
              wiem że w innych przedszkolach były zebrania w temacie, a w 3 na gałczyńskiego nic, tylko pokazują wydruk z internetu, tyle to każdy rodzic potrafi wyszukać
    • Gość: mamami IP: *.108.c74.petrotel.pl 10.03.12, 13:33
      tu link do zarządzenia prezydenta płocka z dnia 9 marca 2012 w spr. rekrutacji do przedszkoli wraz z załącznikiem nr 1
      static-plock.nabory.pl/PLO/Zalaczniki/P/ZARZADZENIE_PLOCK_P.pdf

a tu fragment mówiący o dzieciach już uczęszczających do przedszola:
      Paragraf 3
      punt 7. Dziecko, które w obecnym roku szkolnym uczęszcza do przedszkola, uczestniczy
      w rekrutacji na kolejny rok na takich samych zasadach z tym, że będzie podlegało
      preferencyjnej punktacji.
      punkt 8. Dziecko, które w obecnym roku szkolnym uczęszcza do przedszkola, a jego
      rodzice w procesie rekrutacji na kolejny rok zdecydują się na zmianę placówki,
      uczestniczy w rekrutacji na takich samych zasadach jak dziecko zapisywane po raz
      pierwszy i nie podlega preferencyjnej punktacji, jak w przypadku dzieci
      kontynuujących pobyt w tym samym przedszkolu.

• Gość: mamami IP: *.108.c74.petrotel.pl 10.03.12, 13:39
        dodam, że wg mnie jest to staszne zamieszanie, punkty preferencyje... bla bla bla...
        Pozatym jak się wszyscy rodzice 3, 4, 5, 6-latków rzucą w poniedziałek na stronę do naboru to wszystko padnie... jak zwykle :( w zeszłym roku internetowy formularz zgłoszeniowy miał błędy, ciekawe co za niespodziani będą w tym roku?? Miało być ułatwienie naboru a było więcej zachodu niż zwykle. Myślę, że w tym roku będzie armagedon:(
        • Gość: mamcia IP: 37.30.3.* 10.03.12, 17:47
          dziękuję za link do zarządzenia :-) co do rzucania się do logowania to ja dlatego poniedziałek 12/03 odpuszczam bo podobno w zeszłym roku były niezłe zawieszenia sysytemu i potem były problemy, tak mi doradzono w przedszkolu, więc na spokojnie jest czas do 26/03 nie ma ciśnienia kto pierwszy ten lepszy :-) powodzenia w rekrutacji
    • Gość: Iga IP: *.119.c78.petrotel.pl 11.03.12, 08:06
      Przeczytałam dokładnie to zarządzenie i nic nie pisze o podbiciu karty w urzędzie miasta...
      • Gość: mamcia IP: *.204.24.9.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 11.03.12, 09:15
        potwierdzam, też nic w zarządzeniu nie znalazłam o potwierdzeniu zameldowania na terenia miasta Płocka, czyżby robili furtkę do naciągania i udostępniania miejsc dla dzieci mieszkających poza granicami administracyjnymi miasta
    • Gość: mamami IP: *.054.c72.petrotel.pl 11.03.12, 13:28
      paragraf 2 punt 5 załącznika mówi:
      Dzieci niebędące mieszkańcami Miasta Płocka mogą ubiegać się o przyjęcie do
      przedszkola w czasie trwania naboru uzupełniającego, pod warunkiem wolnych
      miejsc.
      • Gość: tak myślę IP: *.plock.mm.pl 12.03.12, 17:05
        A ja zapraszam wszystkie dzieciaczki 5 i 6 letnie do oddziałów przedszkolnych działających przy szkołach (bardzo dobrą ofertę ma SP nr 17). Każdy maluszek mile widziany! Już trwają zapisy internetowe. Zapisy są do 30 marca, więc do dzieładrodzy rodzice :)
    • Gość: mamami IP: *.126.c89.petrotel.pl 13.03.12, 14:21
      ja już zgłosiłam dziecko, strona działa bez zarzutu, wszystko poszło sprawnie. Muszę tylko zanieść wydrukowany formularz do przedszkola. Ciekawe tylko co z potwierdzaniem adresu zameldowania?? Bo faktycznie w formlarzu nie ma miejsca na potwierdzenie przez urząd miasta...
      no cóż wszystko podobno ma się opierać na zasadzie oświadczenia...
    • przedszkola-plock.nabory.pl/

to jest strona na której są wszystkie informacje
      • Gość: mamami IP: *.126.c89.petrotel.pl 13.03.12, 19:50
        na tej stronie nie ma wszystkich informacji, np. tej w jaki sposób zostanie zweryfikowany adres zameldowania dziecka - nie ma informacji o tym, że trzeba póść do urzędu miasta i powierdzić meldunek na terenie miasta płocka. Nie ma również informacji jakie dokumenty trzeba dostarczyć kiedy oboje rodzice pracują lub kiedy rodzić samotnie wychowuje dziecko... lub oboje rodzice studiują itp, itd...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.