Dodaj do ulubionych

którą szkołę wybrać sp 22 czy sp 23 ?

02.05.12, 21:40
Witam,
Szukam opinii na temat ww szkół.Przeprowadzam się do Płocka z Warszawy,nic nie wiem na ten temat ponieważ nie posiadam tu rodziny ani znajomych.Córka będzie od września chodzić do piątej klasy,rejonową szkołą jest 23 , w szkole 22 byłam i powiem szczerze zamurowało nas z mężem jak zobaczyliśmy jak wygląda w porównaniu z warszawskimi szkołami ,na korzyść szkoły w Płocku.Bardzo proszę o opinie,może podzielicie się wiedzą i własnymi doświadczeniami.
Edytor zaawansowany
  • Gość: ewa IP: *.class101.petrotel.pl 03.05.12, 22:43
    z warszawy do płocka a co cię tu sprowadza ?z tego co się orientuje to zawsze było odwrotnie
  • Gość: monia IP: *.140.c86.petrotel.pl 03.05.12, 23:13
    my akurat wybraliśmy 22, ale moje dziecko jest dopiero w pierwszej klasie ... o 23 słyszałam że to wielki moloch, gdzie są wszyscy i tak jakoś to nam wystarczyło już nie pytaliśmy o więcej ... Poza tym do 22 mamy jednak trochę bliżej, szersza oferta zajęć poza lekcyjnych, mają swoją stronę więc możesz zerknąć. Warto jest też porozmawiać z dyrektorem czy wychowawcą klasy i zdecydować ..
  • Gość: sawe IP: *.dynamic.mm.pl 07.05.12, 22:20
    SP 22
  • Gość: aaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.14, 19:38
    Szkoła 23 też mam swoją stronę internetową. Uczniowie ze szkoły 23 osiągają lepsze wyniki we wszelkiego rodzaju konkursach. Są mistrzami Polski w piłce ręcznej
  • Gość: Bubu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.05.12, 11:50
    Wybierz szkołę 24, zdecydowanie najlepszy wybór
  • Gość: :) IP: *.adsl.inetia.pl 18.05.12, 17:29
    sp 22 - najlepsza podstawówka w mieście
  • jusia176 18.05.12, 20:10
    wydaje mi się, że sp 23 osiągają lepsze wyniki w konkursach
  • Gość: mama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.14, 22:19
    Ja wybrałabym sp 23 to lepsza szkoła. Osiągają lepsze wyniki w konkursach.
  • Gość: sisi IP: *.centertel.pl 10.03.13, 18:00
    Ani tej ani tej, jedno wielkie bagno
  • Gość: ZIGIZIGI IP: *.193.c79.petrotel.pl 14.06.13, 08:20
    nie znam szkoły 22,ale 23 to nie polecam.Chyba,że dziecko jest wybitnie zdolne(bo tacy tylko w tej szkole coś znaczą),a rodzice nie reagują,na jakiekolwiek problemy.Uczniowie średni ,nie mają szans z powodu wysokiego poziomu w tej szkole.Jest pani,która poniża dzieci,krytykuje przy całej klasie,a gdy rodzice idą do pani dyrektor ta (choć fajna babka)rozkłada ręce.I koło się toczy.Pani ma satysfakcję z tego,że dzieci się jej boją i przy pierwszej lepszej okazji śmiało to wykorzystuje.A rodzice zero reakcji.
  • Gość: mama IP: *.099.c74.petrotel.pl 19.06.13, 22:38
    Stanowczo odradzam 23 - mój syn dopiero w gimnazjum polubił szkołę. Teraz właśnie je kończy i dziwi się że to tak szybko minęło. W podstawówce (23) strasznie się szkoły bał, mogę śmiało stwierdzić że był przerażony i była to wina pedagogów (nie wszystkich rzecz jasna) jednak zatrudniają tam też niestety osoby które z nauczaniem i dziećmi nie powinny mieć nic wspólnego. Bardzo źle oboje z synem wspominamy czasy podstawówki - dla niego był to koszmar.
  • 2111m 20.06.13, 17:00
    Ja pisałam tego posta ponad rok temu,zdecydowaliśmy się kierując raczej intuicją szkołą 22 i była to dobra decyzja.A do jakiego gimnazjum poszedł syn?
  • jusia176 20.06.13, 20:41
    a ja szkołę 23 wspominam bardzo dobrze, nauczyciele bardzo wymagający, ale na tym czego mnie nauczyli przetrwałam całe gimnazjum:)
  • Gość: Asia IP: *.062.c71.petrotel.pl 11.07.13, 04:53
    Ja osobiście chodziłam do 22 i uważam, że lepszej szkoły dla córki nie mogli Państwo wybrać : ) W zasadzie każda szkoła ma swoje plusy, ale ja 22 bardzo dobrze wspominam, świetni a zarazem wymagający nauczyciele ale przede wszystkim wygląd szkoły do tego sprzęt, szkoła bardzo szybko podążająca za technologią itd. Po 22 udałam się do Gimnazjum nr 8 gdzie również po nim byłam zadowolona : ) Liceum też przeszłam a w tym roku wybieram się na studia : ) Uważam, też że w 22 jest dobre środowisko rówieśników, mało konfliktów było w szkole jak pamiętam, a są szkoły gdzie są dosyć często : ) Więc mogę tylko gratulować wyboru!
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.13, 18:11
    Szczerze polecam SP 22. Mój syn własnie skończył a córka będzie w 5 klasie. Uważam, że nauczyciele są wybitnymi fachowcami. Każdy problem jest rozwiązywany. Moje dzieciaki są bardzo zadowolone.
  • Gość: KIKI IP: *.133.c79.petrotel.pl 16.10.13, 23:34
    Stanowczo odradzam 23. Ja pomimo przestróg znajomych posłałam tam dziecko i juz po tygodniu zaczęłam żałować swojej decyzji. Dzieci są pozostawione same sobie, zalęknione przemierzają skomplikowane korytarze z mega ciężkimi plecakami. Klasy są przepełnione, po 30 osób, duszne i ciasne. wszędzie panuje bałagan i brak organizacji. Przerwy obiadowe są krótkie. Normą jest, że dzieci dostają obiad na minutę przed końcem przerwy. Podejście nauczycieli do dzieci też pozostawia wiele do życzenia. Wszystko jest winą rodziców, nawet to, że 7-latki są dziecinne :-) Nauczyciele bardzo szybko "lecą" z programem, a raczej sygnalizują treści, a resztę wypracowuje rodzic podczas mozolnego odrabiania lekcji. Ogólnie szkoła nieprzyjemna, źle zorganizowana. Moloch w którym zabija się indywidualizm dziecka. W klasie mojego dziecka, po I miesiącu nauki dzieci dzielą się na te które szkoły "nie lubią" bądź jej "nienawidzą" :-(
  • Gość: rodzic IP: *.071.c78.petrotel.pl 26.10.13, 09:33
    Absolutnie szkoły 23 nie polecam. Moje dziecko chodzi do tej szkoły, ale zastanawiamy się nad zmianą. Mimo, że dziecko jest zdolne i chodzi już do piątej klasy nienawidzi szkoły do tego stopnia, że już poprzedniego dnia wieczorem nie może zasnąć. Nauczyciele potrafią poniżać dzieci i zastraszają do tego stopnia, że przed niektórymi lekcjami jest kolejka do łazienki, spowodowana stresem. Nauczyciel, który najbardziej stresuje dzieci absolutnie nic nie uczy, dzieci rysują z planszy do zeszytu jakieś schematy, a groza na lekcji jest taka, że nikt nie odważy się nawet odezwać.
  • Gość: gość IP: *.plock.mm.pl 03.08.14, 15:15
    Co za bzdury!!! Ja szkołę 23 skończyłam trzy lata temu i wspominam ją bardzo dobrze. Nauczyciele są sympatyczni dla uczniów i w każdej sprawie można się z nimi dogadać. Co prawda są wymagający i konsekwentni w swoich czynach, ale z pewnością mają w tym jakiś cel. Jeśli chodzi o nauczycieli 1-3 to:
    -przez pierwsze miesiące nauki w pierwszej klasie oprowadzają dzieci po szkole, ale również do szatni, na stołówkę czy do biblioteki,
    - uczą dzieci poprzez zabawę,
    - pomagają im w trudnościach, z którymi muszą się zmierzać na co dzień
    Każda osoba może wypowiedzieć się na dowolny temat.
    Poza tym uczniowie bardzo dużo osiągają- a to w jakimś stopniu jest zasługą nauczycieli.
    Szkoła jest duża, sale przestrzenne, a w każdej klasie jest max 27-28 osób.
    Jak najbardziej polecam SZKOŁĘ 23!!!!
  • Gość: rrr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.14, 19:34
    Co za bzdury ktoś tu napisał. Klasy w szkole 23 są bardzo jasne i duży. Nie ma klasa 30 osobowych. Liczba dzieci w klasach do 25. To w szkole 22 w klasach jest po 27, 28 osób. W 23 pierwszaki przez pierwszy miesiąc prowadzane są wszędzie przez nauczyciela: np. do stołówki, do szatni. Szkoła jest czysta zadbana.
  • Gość: kkk IP: 46.77.124.* 07.03.14, 19:27
    Kłamstwa,kłamstwa kłamstwa. Szkoła 23 to świetna szkoła,przyjazna dzieciom.Nikt tam uczniòw nie stresuje. A, że nauczyciele wymagający to chyba dobrze. W przyszłości będzie to procentować
  • Gość: Absolwentka;) IP: *.234.c93.petrotel.pl 07.03.14, 20:36
    ręce opadają czytając pani komentarz. sama jestem absolwentką tej szkoły, dawno już ją skończyłam i proszę sobie wyobrazić nie jestem zastraszonym dzieckiem, a wręcz podstawówkę wspominam bardzo dobrze. wiadomo nauczyciele są różni, ale do nauczycielek z 1-3 absolutnie nie można mieć zarzutów że się nie opiekują dziećmi. co do programu - nauczyciele uczą na podstawie książek a poza tym nie wyobrażam sobie że pani wprowadzając literkę a omija temat i nie wprowadza go ;) być może pani dziecko nie było sobie w stanie poradzić więc ciekawa jestem jak mu poszło dalej;) jakaś wybitna szkoła? skoro ta była taka zła...
    ja polecam SP23 ;)
  • Gość: Absolwentka;) IP: *.234.c93.petrotel.pl 07.03.14, 20:38
    a co do klas? 30 osób? 26 to max. proszę sprawdzać informacje zamiast wypisywać takie durnoty. . .
  • Gość: Wiesniak IP: *.077.c69.petrotel.pl 28.10.13, 22:49
    Wyślij, że to ciele do bylejakiej szkółki, anie przezywasz babo szkołe jak żaba okres
  • Gość: Adam IP: *.010.c93.petrotel.pl 27.11.13, 08:05
    SP 23
  • Gość: Adam IP: *.010.c93.petrotel.pl 27.11.13, 08:10
    SP 22 najlepsza bo u mojego kolegi który mieszka na Podolszycach Północnych to powiedział że smród , nędza i ubóstwo.Nauczyciele to wiadomo że w każdej szkole czegoś wymagają ale w sp 23 to mówił mi że tam nauczyciele to już przesada.
  • Gość: Iga IP: *.079.c86.petrotel.pl 27.11.13, 09:44
    Bardzo mnie interesują te dwie szkoły.Moja mała prawdopodobnie będzie musiała iść do szkoły w wieku 6 lat i nie wiem która z tych szkół jest bardziej przystosowana pod takie maluchy?Proszę o opinie.
  • Gość: mojsze IP: *.041.c88.petrotel.pl 28.11.13, 00:30
  • zdziw-iona 16.12.13, 13:31
    zdecydowanie 22. mój syn uczęszcze do tej szkoły, jestem bardzo zadowolona, jest nawet przytulniejsza na samym wejsciu. Nauczyciele bez zastrzeżen od 1 klasy nie mam zadnych problemów. Rada rodziców służy pomocą bez problemu, czego nie moge powiedziec o 23 gdzie tez uczęszcza córka. Pozdrawiam.
  • Gość: aa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.14, 10:24
  • Gość: ona IP: *.183.231.61.dsl.dynamic.t-mobile.pl 23.05.14, 00:03
    Gang nauczycieli znęcający się nad uczniami? Rodzice bijący inne dzieci? Ale ktoś miał fantazję. Większych bzdur dawno nie czytałam.
  • Gość: anty_warwszawiak IP: *.class97.petrotel.pl 23.05.14, 22:40
    dla nich to nawet dziewiony szkoda
  • Gość: jusia IP: *.216.c84.petrotel.pl 19.06.14, 16:38

Witam.Nie wie jak szkoła23 ale sp22 jest bardzo dobrą szkołą.Nauczyciele raczej pilnują uczniów.są robione co roku sprawdziany kompetencji co nie jest bez znaczenia.jest to szkoła nowoczesna , sale zadbane, istnieje podział na starsze klasy czyli duźa szkoła i klash 1-3mała szkoła.Do tej szkoły chodzą moi synowie kl.6 i chyba nie mam jej co zarzucić.
  • Gość: Jas IP: *.class102.petrotel.pl 19.07.14, 23:26
    Szkola 23 a 22 jest szkola przereklamowana
  • 7porta 18.12.14, 13:00
    Jestem mamą jednego z uczniów SP 23 i niektóre z Pań w tej szkole dzielą dzieci na "bogate i biedne". Myślałam, czy przepisać dziecko do innej szkoły, ale stwierdziłam, iż poczekam na rozwój sytuacji. Po czasie okazało się też, że nauczyciele faworyzują dzieci swoich koleżanek i kolegów... Ciekawe też, czy przyjmowani nauczyciele są prześwietlani choć odrobinę ze swojego życia prawatnego - myślę, że powinni... Bo niektóre nauczycielki nie cieszą się poza szkoła opinią dobrej żony czt matki.
  • Gość: lol IP: *.126.c67.petrotel.pl 21.12.14, 21:02
    To jaka pedagog jest zona czy matka powinno tyle cie interesować co pedagogów stan materialny danego ucznia. Reasumując taka sama hipokryzja płynie z twojej postawy co z postaw krytykowanych przez ciebie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka