Dodaj do ulubionych

szkoła prywatna

IP: *.plock.mm.pl 03.03.13, 22:54
Witajcie. Chciałabym uzyskać informacje na temat prywatnych szkół podstawowych w Płocku. Którą polecacie?
Obserwuj wątek
    • Gość: informacja dla mam Re: szkoła prywatna IP: *.plock.mm.pl 06.03.13, 13:40
     Witaj :)

     Z tego co wiem w Płocku z prywatnych Szkół Podstawowych dobre oferty dla dzieci mają: SP PTO, Profesor i słyszałam, że otwiera się inna szkoła (na Armii Krajowej). Znalazłam takie ogłoszenie na plocmanie:
     Szkoła Podstawowa Płockiego Towarzystwa Oświatowego
     PTO - Płockie Towarzystwo Oświatowe
     zaprasza
     do dualnej KLASY I
     SZKOŁY PODSTAWOWEJ

     ********************************************
     Oferujemy:
     * Zwiększoną liczbę godzin j. angielskiego
     * Szeroki zakres zajęć dodatkowych
     * Świetlicę do godziny 17:00
     * Opiekę zdrowotną (pielęgniarka, stomatolog)
     * Basen, zajęcia korekcyjne
     * Inne - w zależności od upodobań i zainteresowań dziecka
     * Wyjścia tematyczne - muzeum, teatr, kino, biblioteka itp.
     * Spotkania z ciekawymi ludźmi
     *********************************************

     Indywidualne podejście do każdego ucznia.
     Program autorski nauki Języka Angielskiego.

     *********************************************

     ZAPRASZAMY:
     Płock ul. Piłsudskiego 31
     tel. 24 262 90 85 lub 604 107 174
     pto.net.pl
     sp.pto.net.pl

     Sądzę, że warto zapisać dziecko :). Pozdrawiam :)
     • Gość: rodzic Re: szkoła prywatna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.13, 14:01
      Z tego co slyszalam PTO oferuje zapisy do kl. I dualnej tzn klasy z jezykiem angielskim. Poza tym ma ciekawą ofertę edukacyjną. Na Armii Krajowej w przedszkolu Gucio otwierają klasę 1 oraz w SP Profesor. Kazde szkoly organizuja drzwi otwarte z tego co wiem w PTO przez caly marzec w kazda srode od 15-19. Na pewno znajdzie Pani cos dla siebie. Czesne jest porownywalne w kazdej z tych szkol. Pozdrawiam
   • Gość: do rodzica Re: szkoła prywatna IP: *.plock.mm.pl 07.03.13, 21:04
    Analizowałam ofertę SP PTO i porównałam ją z ofertą innych prywatnych Szkół Podstawowych. Sądzę, że warto zapisać dziecko do klasy pierwszej w tej Szkole. Dużym plusem jest zwiększona liczba godzin z języka angielskiego (gdybym chciała posyłac dziecko na prywatne korepetycje musiałabym liczyć się z dodatkowymi, niemałymi, kosztami) Tymczasem PTO oferuje naukę języka angielskiego codziennie. Z tego co się orientowałam szkoła zapewnia dzieciom wiele kół zainteresowań i proponuje ciekawe zajęcia sportowe: tenis, hip- hop, basen (do wyboru) Mnie zachęca także rodzinna atmosfera. Szkoła jest niewielka, a to da dziecku poczucie bezpieczeństwa. Również byłam na drzwiach otwartych i zdecydowałam się już na zapis dziecka właśnie do tej szkoły. Pozdrawiam serdecznie.
   • Gość: Ela Re: szkoła prywatna IP: *.plock.mm.pl 13.03.13, 17:18
    Byłam na tej stronie internetowej cogito i sądzę, że za taką cenę nie posłałabym dziecka. Niczym się nie wyróżniają, a to co proponują za niemałe pieniądze są standardem w innych szkołach. Po co więc płacić?
    Wśród prywatnych placówek ciekawą ofertę ma Profesor (rozwija dzieci w każdej sferze- mój pierwszy syn skończył szkołę i byłam bardzo zadowolona), ale zaciakwaiła mnie też oferta PTO (zwłaszcza nacisk na angielski z którym dzieci będą miały styczność codziennie). Zastanawiam się czy tam nie posłać drugiego syna. Do Profesora dziecko musiałoby dojechać, a PTO mam na miejscu :) Czesne porównywalne, a dodatkowy angielski jest zachęcający.
  • Gość: Ela Re: szkoła prywatna IP: *.plock.mm.pl 13.03.13, 17:27
   Patrzę na cennik w Cogito wpisowe 400, czesne 500 w sumie 900 zł na samym starcie +książki, zeszyty, przybory... za dużo...
   Dla porównania profesor wpisowe 200, czesne około 400 +wydatki na wyprawkę
   PTO- ok. 450 zł (ale dzieci mają zapewnione w tym wycieczki, wyjścia, spotkania z ciekawymi ludźmi i codziennie angielski).
   O szkole Marii Montessori niewiele wiem, może ktoś ma informacje?
   • Gość: Gośc Re: szkoła prywatna IP: 91.212.223.* 14.03.13, 07:41
    Czesne w Cogito obejmuje już obiady, a wiec finalnie taniej niż w Profesorze ;) Poza tym jednak nie można powiedziec że jest to samo, co w szkole publicznej choćby dzieki odrabianiu lekcji z dziecmi (dla mnie ogromny plus), zdecydowania mniejszych klasach, zajęciach dodatkowych, spotkaniach z ciekawymi ludzmi, codziennym porannym czytaniu ksiażek itp. Ale przyznaję, ze sama jestem niezdecydowana....
    • Gość: Ela Re: szkoła prywatna IP: *.plock.mm.pl 14.03.13, 13:19
     w każdej szkole prywatnej dzieci odrabiają lekcje pod okiem nauczyciela i zawsze mogą liczć na pomoc (więc tu Cogito się nie wyróżnia), w PTO z tego co wiem też ma być jedna klasa pierwsza (do 15 dzieci) więc zapewnione będzie indywidualne podejście. Nie chcę płacić za poranne czytanie książek (czytam z dzieckiem sama) wolę nie mieć dodatkowych kosztów, więc oferta PTo mnie zainteresowała (odejdą mi koszty za wycieczki, wyjścia- bo to będzie w czesnym). I tak dziecko raz w miesiącu będzie jechało do kina, teatru, wycieczkę poza miasto i wówczas ja już nie poniosę dodatkowych kosztów, więc dla mnie to jest plusem :) Z tego co wiem to w PTO też posiłek będzie w czesnym (2 śniedanie). Poza tym dzieci będą miały mleko. Ja się waham między Profesorem (bo znam tą szkołę i byłam zadowolona) a PTO bo przyciąga mnie ten angielski (dybym miała płacić dodatkowo za korepetycje to musiałabym iczyć się z większymi kosztami) a tak mam wszystko w pakiecie :) Poza tym każdy może do PTO przyjść na drzwi otwarte w każdą środę marca od 15 do 19 i ocenić czy chce posłac tam dziecko. Jeszcze się zastanawiam też między tym Montessori ale nic na temat tej szkoły nie wiem... jak myślicie drogie mamy?
     • Gość: Guciowa mama Re: szkoła prywatna IP: *.254.c72.petrotel.pl 16.03.13, 22:23
      A ja przestrzegam przed Cogito, bo ten sam właściciel co w przedszkolu. Oczywiście w pierwszym roku będzie super, żeby przyciągnąć ludzi, a potem z każdy rokiem coraz gorzej. Masa ukrytych kosztów, zmiany w umowie wprowadzane są tylnymi drzwiami, tzn. przedszkolanka podsuwa ci aneks i albo podpisujesz, albo zabierasz dziecko. Nie ma odliczeń za nieobecności. Ciągle zmieniana jest kadra, szczególnie specjalistyczna-niby w trosce a jakość, a tak naprawdę to cięcie kosztów. W miarę ciekawe zajęcia są dodatkowo płatne, a reszta to podstawowy program wychowania przedszkolnego. Wogóle nie ma zajęć które wypisane są na stronie www. Generalnie to wszystko wygląda jak mydlenie oczu rodzicom, bez składu, ładu i ogólnej koncepcji. Wszystkiego dużo, ale bez dostosowania do potrzeb dzieci. Ostatnio nie ma wyjazdów, a jedyną atrakcją było wyjście do WISŁY na pokaz smoków ??!!! Żenada, jestem totalnie rozczarowana i już nie mogę doczekać się kiedy moje dziecko przestanie tam chodzić. Pan Gucio jest nieodpowiednim człowiekiem na nieodpowiednim miejscu. Nie ma pojęcia o prowadzeniu tego typu placówki i jest kiepskim menadżerem, a także niepoważnie traktuje klientów. Nie wyobrażam sobie, że to on zarządza szkołą. Nowa pani dyr. jest bardzo sympatyczna i raczej wie o czym mówi, ale obserwując przez 4 lata to przedszkole obawiam się, że ekonomia zwycięży z dobrem dzieci, a zresztą właściciela charakteryzuje "słomiany zapał" i może mu się pani szybko odpodobać.
      • Gość: też tak mysle Re: szkoła prywatna IP: *.plock.mm.pl 17.03.13, 15:07
       Całkowicie się zgadzam z Guciową mamą. Dobrze, że ktoś w ogóle porusza te kwestie- do tej pory myślałam, że tylko ja mam takie odczucia. Mnie ukryte koszty przerażają. Myślałam, że wszystko będzie w ramach czesnego (tak zapewniono od początku) a tu co i rusz nowe niespodzianki. Ja z całą pewnością nie dam potem dziecka do szkoły Cogito, przygoda z Guciem mi wystarczy w zupełności. Zalezy mi na jakości kształcenia dziecka i chętnie zapłacę za szkołę prywatną ale nie mam zamiaru być kantowana. W sobotę byłam w galerii i otrzymałam ciekawą ulotkę, długopisy tej nowej szkoły prywatnej, co ma być na Piłsudskiego, oferta bardzo przemyślna pod kątem dydaktycznym i może zaryzykuję i tam zapiszę synka. Boję się tylko, że znów się zawiodę bo po tym Guciu mam mieszane uczucia. Jedno jest pewne do szkoły Cogito dziecka nie dam.
       • Gość: Anka Re: szkoła prywatna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.13, 13:11
        Dla mnie największym minusem jest fakt, iż te szkoły są nowe i dopiero powstają. Nie można nic powiedzieć na temat jakości kształcenia i poziomie wykształcenia jaki będzie miało dziecko opuszczając tą szkołę. Szkoda, że otwierają się dopiero teraz, mając nadzieję na dużą ilość dzieci w związku z reformą sześciolatków. O Profesorze natomiast rodzice dobrze mówią o gimnazjum, o podstawówce troszkę słabiej. Montessori znacznie różni się od tradycyjnych podstawówek, więc trzeba poznać tą metodę nauczania i ocenić czy odpowiada to rodzicom i dziecku.
       • Gość: mama z gucia Re: szkoła prywatna IP: *.208.c93.petrotel.pl 08.04.13, 09:28
        Ja też zgadzam się z rodzicami z Gucia, wszystko odbywa sie tanim kosztem, zmiany wprowadzane sa "za plecami" rodziców, drogo - a przedszkole niczym nie wyróznia się na tle innych prywatnych. A co do szkoły to 900zł za standard jak w każdej innej szkole to po prostu naciąganie rodzica na kase i mydlenie mu oczu.
   • Gość: le Re: szkoła prywatna IP: *.plock.mm.pl 24.03.13, 15:55
    ... na tle szkół Państwowych nie wypadli jakoś rewelacyjnie ... zresztą liga nie jest wykładnikiem, rzeczywiście w porównaniu do szkół publicznych zależy im żeby przygotować kilku uczniów a potem się tym chwalić, w porównaniu z 23 nie wypadli lepiej. 16 osób w klasie to nie jest wcale mało, są plotki o kilku kiepskich praktykach w profesorze, ale nie ma co pisać bo to plotki nie wiem dokładnie, zobaczymy co będzie z "profesorów" w przyszłości zawsze można iść do Włodkowica blisko i w ogóle. Jednak namawiam żeby posyłać tam swoje dzieci dziecko nie spotka - nie równe traktowanie, patologia, nie dopilnowanie i inne rzeczy z którymi stykamy się w dorosłym życiu, no i ta licytacja kto ma więcej i lepiej...lei
    • Gość: ja Re: szkoła prywatna IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.13, 08:40
     nietrudno z 10-ciu klas danego rocznika w sp 23 (czyli z trzystu dzieci) wybrać kogoś zdolnego podczas gdy w profesorze są dwie klasy (podobno teraz trzy)- zatem dzieci raptem nawet nie czterdzieści
     a ile ty byś chciał dzieci w klasie? nauczanie indywidualne?
     a licytacja kto ma? kiepskie praktyki? opierasz się na plotkach właśnie
     ps. a propos plotek - sp 23 - degeneraci z mtbsów i hołota - też tę plotkę powtórzysz?
     • Gość: mamuska Re: szkoła prywatna IP: *.099.c75.petrotel.pl 28.03.13, 16:36
      Ja polecam zdecydowanie Szkołę Montessori, gdyby nie względy finansowe zapisałabym tam moje dzieci. Dwóch nauczycieli w tym jeden tylko anglojezyczny (nawet z Rodzicami rozmawia tylko w tym języku :-), zapewnione wspólne posiłki, czynna do 17, brak dodatkowych kosztów na podręczniki i pomoce.
      www.przedszkole-modrzewiowa.pl
  • 2111m szkoła prywatna 12.02.14, 18:24
   i jakich wyborów Państwo dokonali?czy były słuszne?Mam w tym roku ten sam problem i zastanawiam się nad wyborem szkoły prywatnej dla swoich dzieci.
   Będę wdzięczna za wszelkie opinie:)
   • Gość: Mama Re: szkoła prywatna IP: *.plock.mm.pl 12.02.14, 19:36
    Ja zdecydowanie polecam Szkołę Podstawową PTO na Międzytorzu - ul. Piłsudskiego. Szkoła mała, w klasach ok. 17 dzieci max, szkoła bezpieczna, monitorowana, dzieci mają swoje szafki, mają organizowane różne spotkania, wycieczki, ostatnim hitem był iluzjonista :) Do tego bezpłatne dodatkowe godziny angielskiego, basen, chór i inne zajęcia dodatkowe do wyboru. świetlica długo czynna i rodzinna atmosfera - tego niestety brakuje we wszystkich innych dużych szkołach. Moje dziecko już teraz kończy szóstą klasę i z czystym sumieniem mogę polecić tą szkołę innym.
    www.pto.net.pl
    • Gość: mamas Re: szkoła prywatna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.14, 23:18
     Ja poważnie zastanawiam się nad szkołą Montessori, córka znajomych chodzi tam do zerówki i są bardzo zadowoleni. W każdym razie wybieram się na dni otwarte, które mają być podobno w marcu. Zobaczymy też jak spodoba się tam mojemu dziecku, które uczęszcza teraz do państwowego przedszkola więc niewątpliwie byłaby to dla niego ogromna zmiana.
     Mam nadzieję, że na lepsze...
  • Gość: dziwna sprawa Re: Cogito IP: *.plock.mm.pl 23.04.14, 16:53
   To strasznie dziwne, że osoby o loginach mama6latka (wpis z dnia 22.04.2014 godz 15.15), mama (wpis z dnia 22.04.2014 godz. 15.31), iżałujcie (wpis z dnia 22.04.2014 godzina 15.41) oraz mamazprofesora (wpis z dnia 22.04.2014 godzina 15.59) piszą tego samego dnia pochlebne opinie o cogito a negatywne o profesorze a w dodatku z tego samego numeru ip. Czyzby reklama niby nowej super szkoly? Bardzo nieprofesjonalnie.

   Re: szkoła prywatnaIP: 185.9.124.*
   Gość: mamazprofesora 22.04.14, 15:59
   Re: szkoła prywatnaIP: 185.9.124.*
   Gość: mama 22.04.14, 15:15
   CogitoIP: 185.9.124.*
   Gość: mama6latka 22.04.14, 15:31
   Re: szkoła prywatnaIP: 185.9.124.*
   Gość: i żałujcie 22.04.14, 15:41
  • Gość: Herubin Reklama reklama :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.05.14, 13:09
   Ludzie przestańcie już reklamować swoje szkoły ... bo to idiotycznie wygląda.

   "Polecam bla bla bla, zobaczcie ich stronę bla bla (akurat wyszukałam link dla Was), jest super... bla bla - a "konkurencja" jest bee, bee tylko kasę zbierają"

   Nikt poważny nie bierze tych wpisów na poważnie - jedynie drogą pantoflową trzeba się dowiadywać bo tutaj to prawie każdy może być pracownikiem jednej albo drugiej firmy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka