Dodaj do ulubionych

Pozdrawiam Was z Grecji... starożytnej ;-)

11.09.12, 09:12
Witajcie! smile
Długo mnie tutaj nie było, ale tak jak w ubiegłym roku szukałem starożytnej Grecji w Turcji, tak w tym roku postanowiłem jej poszukać w... Albanii i Macedonii smile.
Znaczną część tej włóczęgi już mam za sobą i mnóstwo mieszanych uczuć i odczuć, ale dostęp do internetu mam bardzo ograniczony, więc nie mogłem się nimi dzielić na bieżąco. Do pełni szczęścia doszło także i to, że telefon, w którym oprócz numerów miałem zapisane także adresy wielu z Was odmówił posłuszeństwa, więc i kartek nie będzie. Myślę jednak, że teraz będzie już tylko lepiej a jest bardzo prawdopodobne, że zawinę także na Corfu.
Korfu mam jednak zupełnie nie przygotowane, więc będzie to wielka improwizacja. Mam w zwi ązku z tym prośbę: Poradźcie, proszę, co na Corfu powinienem zobaczyć koniecznie?!
No to jak? Pomożecie?
Edytor zaawansowany
 • amigo50 14.09.12, 13:43
  A teraz już pozdrawiam z Grecji nowożytnej.
  Postawiłem nogę na Corfu, ale kompletnie nie wiem dokąd mam się ruszyć, bo żadnych podpowiedzi nie dostałem ;-(
  Corfu powitało nas burzą z kosmiczną ulewą i wiatrem 8 B. Ani błękitu nieba, ani błękitu morza, którego mi nigdy na Egeo nie brakowało. Tutaj na Jońskim ewidentny deficyt... Od godziny zaczęło się wypogadzać. Trzeba się dokądś ruszyć. Tylko dokąd... ? sad
 • bachula_gr 14.09.12, 15:47
  Na pewno na podboj stolic.
  Na pewno do Kanoni i Pontikonisi.
  Na pewno do gore - Achillion i rezydencja Sissy.
  fotoforum.gazeta.pl/72,2,882,83604123,125418831.html
  Na pewno na gore Pantokratoras.

  A jak sie wypogozi na plaze wink

  Tu troche forumowych fotowspomnien:
  fotoforum.gazeta.pl/72,2,882,83604123,83604123.html?wv.x=1
 • amigo50 16.09.12, 09:27
  Ha!Ha!Ha!
  Taki sprytny to ja też byłem smile. Zanim napisałem cokolwiek o poszukiwaniu pomocy, to oczywiście odwiedziłem nasze Fotoforum (nie tylko to zresztą) i przyznam, że było przydatną ściągą. Ale za chęć niesienia pomocy oczywiście bardzo dziękuję.
  Zalecane punkty już zrealizowane - za wyjątkiem Pantokratora, bo przez ostatnie dwa dni, to nad nim ciężkie chmury wiszą. Stolica też przetestowana - łącznie z tym, że znalazłem błędy na oficjalnym planie miasta.
  Kawałek wyspy też już objeździłem. Prawdę mówiąc, to liczyłem na to, że spośród tych tłumów, które na tę wyspę jeżdżą ktoś napisze o czymś ciekawym, zaskakującym, o czymś czego nie ma w przewodnikach. Ja na przykład już dokonałem takiego odkrycia. Absolutnym pozytywem jest dla mnie rodzinna tawerna Skala. Położona gdzieś w starych gajach oliwnych, właśnie koło Skali, gdzie mało kto zagląda (choć właściciel opowiadał, że ostatnio było tam dużo Polaków). Trudno tam trafić, trudno tam dojechać a jeszcze trudniej się stamtąd wyjeżdża.
  Na razie jednak Corfu mnie zawodzi. Dziękuję Bogom Olimpijskim, że moje kroki skierowały najpierw na kilkadziesiąt innych wysp greckich, bo gdybym najpierw trafił tutaj, to pewnie długo omijałbym wyspy greckie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka