Dodaj do ulubionych

A książki z Grecją w tle?

• 08.08.13, 21:31
    Hej,
    Uprzejmie donoszę, że jako Greckie Klimaty wznowiliśmy "Judasza...". Na wakacje idealne smile
    greckieklimaty.pl/ksiazka/judasz-calowal-wspaniale,9788364169007Tomek

--
    Nasze podróże
  • 04.09.13, 08:23
    Witajcie,

Niedawno przypadkiem wpadła mi w ręce książka naszego autora.
    Treść sensacyjno-religijna wink ale przynajmniej w większości rzecz dzieje się na Patmos.
    Może kogoś zainteresuje.

http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/269/414.jpg

KLUCZ DO APOKALIPSY
    Marcin Wolski
    ISBN: 978-83-7359-446-3
    Wydawnictwo Albatros, 2007
  • 25.09.13, 08:02
    Po okladce sadzac moze byc o Grecji, Atenach wink)))
  • 15.10.13, 22:39
    Będę przez parę dni tu aktywny, bo za chwilę pojawią się dwie nasze nowe książki, ale póki jeszcze się drukują, to polecam "Świat tańca greckiego", w powstaniu której również przyjaciele z tego forum palce maczali smile
    Mamy to w chyba wyłącznej dystrybucji.
    greckieklimaty.pl/9788363636005
    Pozdrawiam
    T.
    --
    Nasze podróże
    Grecka literatura
  • 22.10.13, 14:48
    Nowość smile
    "Nietoperze" to zbiór dwunastu historii o kondycji psychicznej współczesnego człowieka. Te małe narracje kryją w sobie intymną opowieść o walce z głęboko ukrytymi lękami i pragnieniami. Bohaterowie znajdują się w sytuacjach rodem z greckich tragedii, skazani na to, co konieczne i nieuniknione. Brudny realizm tej prozy wciąga jak narkotyk. Wdzierając się w myśli swoich bohaterów, Kitsopoulou poszukuje ukrytej prawdy o człowieku. Monolog matki oddającej dziecko Cyganom. Leżący na podłodze mężczyzna z guzikiem w ustach. Czy siedząca przy wspólnym stole kochająca się rodzina je pieczone koźlę czy też pożera już swoich bliskich? Surowy język autorki to prawdziwy manifest prostoty, chwilami niedbały i wulgarny, przywodzący na myśl prozę takich autorów jak Thomas Bernhard czy Elfride Jelinek.

"Aqua velva" to najnowsze opowiadanie Leny Kitsopoulou napisane specjalnie z okazji przygotowania polskiego wydania Nietoperzy. Polska premiera opowiadania jest jednocześnie premierą światową.

Do kupienia z rabatem 15%.
    greckieklimaty.pl/9788364169014
    Pozdro
    Tomek
    --
    Nasze podróże
    Grecka literatura
  • 27.10.13, 21:20
    Kolejna premiera: nowe wydanie "Kroniki pewnego miasta" Prevelakisa.
    Z okładki:
    "Rethimno jest jednym z najpiękniejszych miast zachodniej Krety, a Kronika –najpiękniejszym jego opisem. Mistrz prozy greckiej Pandelis Prevelakis maluje w nim obraz świata swojego dzieciństwa, świata sprzed stu lat prawie, bezpowrotnie minionego. Za pędzel służy mu język czarowny, ciepły, poetycki. Farbami są ludzkie losy i historia Krety. Kanwą – rethimnijskie zaułki, place i ulice.
    Ten obraz zachwycający jawi się oczom polskiego czytelnika dzięki znakomitemu przekładowi Janusza Strasburgera. Słowo wstępne tłumacza przenosi nas do Rethimno z lat 70. ubiegłego wieku, a arcyciekawe posłowie Bartosza Barszczewskiego oprowadza po mieście nam współczesnym. " Ewa T. Szyler
    greckieklimaty.pl/9788364169021
    Tomek
    --
    Nasze podróże
    Grecka literatura
  • 27.10.13, 23:39
    Gratuluję! Tomku będą pozostałe tytuły, będą? Marzę o trylogii kreteńskiej.
  • 31.10.13, 15:56
    bea-sjf napisała:

> Gratuluję! Tomku będą pozostałe tytuły, będą? Marzę o trylogii kreteńskiej.

Podejrzewam, że wznowimy "Słońce śmierci", ale to za rok najwcześniej. Trylogii raczej nie damy rady.
    Ale myślę, że przyszłoroczne nowości będą również atrakcyjne smile
    T.
    --

Nasze podróże
    Grecka literatura
  • 17.11.13, 20:13
    http://ecsmedia.pl/c/wielkie-ewakuacje-p-iext4835864.jpg
    Wielkie ewakuacje. Norwegia 1940, Francja 1940, Grecja 1941
  • 17.11.13, 20:18
    http://ecsmedia.pl/c/doktryna-trumana-aspekt-grecki-p-iext21091725.jpg
  • 17.11.13, 20:23
    http://ecsmedia.pl/c/grecki-ksiaze-p-iext22035279.jpg
    wink
    Schylił głowę i zaczął ją całować. Angelina znów czuła się wniebowzięta i zapomniała o całym świecie. To za tą chwilą właśnie tęskniła przez całą noc i cały dzień, ale podświadomie bała się, że drugi pocałunek nie będzie już tak cudowny, jak tamten w parku St. Jamesa. W rzeczywistości jednak nie tylko był równie piękny, ale wzbudził w niej ogromne pragnienie, którego ani nie znała do tej pory, ani nie potrafiła nazwać. A przyjemność, jaką odczuwała, stawała się coraz większa.
    Najwyraźniej książę zdążył wcześniej uprzedzić woźnicę, by nie wiózł ich do domu zbyt szybko, bo gdy Angelina nieco ochłonęła, zauważyła, że wkoło panuje zupełna ciemność. Zamiast głównymi ulicami, jechali okrężną drogą przez Hyde Park.
  • 12.01.14, 23:37
    Tu do poczytania:
    www.zeszytyliterackie.com/leigh-fermor-patrick-mani-wedrowki-po-peloponezie.html
  • 13.01.14, 00:30
    Pieszo z Holandii do Konstantynopola! Już jest moim bohaterem! No i ta kreteńska historia z porwaniem niemieckiego generała!
    Zamawiam tę książkę raz dwasmile
  • 23.06.15, 12:15
    Aktualnie u mnie w czytaniu: kopalnia wiedzy o Mani!!!! To nie jest czytadełko na lato ale i nie nudnawe opracowanie naukowe stąd czyta się genialnie! Napisane to tak obrazowo, że uwzględniając obszerność nie wiem kiedy zakończę, bo co kilka kartek odkładam książkę albowiem myśli moje przenoszą się na Mani właśnie, po którym dwukrotnie podróżowałam. Zawieszam się tak, że doprawdy trudno mi to czytać... - całkiem nieźle skoro tak mi wyobraźnia pracuje smile
    --
    bebiak=bbebiak=bebiakk
  • 16.01.14, 09:19
    za empikiem, niebawem, premiera 28/1/2014

http://ecsmedia.pl/c/grecka-mozaika-p-iext24336533.jpg

wink

Korfu, lato 2010 roku. Spokój Jannisa Kassalisa mąci pojawienie się tajemniczej, młodej Polki. Dziewczyna ma podstawy podejrzewać, że jest jego córką… Choć obojgu trudno odnaleźć się w nowej sytuacji, po przełamaniu początkowej nieufności nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Jannis stopniowo wyjawia Ninie swą przeszłość i kolejne rodzinne tajemnice. Co wyniknie z tego niezwykłego spotkania? Przeznaczenie bywa przewrotne i wiedzą o tym zwłaszcza Grecy…
    Hanna Cygler zaprasza czytelnika na kolejną pasjonującą przygodę, podczas której na przestrzeni lat przemierzy Grecję i Bieszczady, Kraków, Gdańsk, Londyn i Nowy Jork. Przygodę, w której wątki historyczne splecione będą z miłosnymi i sensacyjnymi, a z bohaterami jak zwykle trudno się będzie rozstać.
  • 07.02.14, 11:09
    jestem po lekturze "GReckiej mozaiki" i IMO, za mało tam Grecji zdecydowaniecrying Poza tym akurat akcja mogłaby się dziać w kilku innych europejskich państwach w czasie IIWŚ.
    Mnie akurat nie bardzo podeszła ta książka ot takie czytadło , dość przewidywalne i może łaskawiej bym oceniła gdyby tej Grecji jakoś więcej a tak, to tak sobie co nie oznacza, że komuś się nie musi oczywiście spodobać, czego życzę.
    --
    Japonia
    Kryminały i sensacje
  • 14.10.15, 10:32
    Dla mnie "Grecka mozaika" to spore zaskoczenie in plus smile Nie wiem czemu, ale podeszlam do niej jak do lekkiego czytadelka (kwestia okladki moze?), bo i nawet ze spotkania z autorka jakies poltora roku temu nie wynioslam przekonania, ze spodziewac sie moge czegos wyzszego w tresci, a tymczasem... Zaskoczenie spore: czyta sie jak dla mnie wysmienicie, a dramatycznych tresci historycznych merytorycznie ocenic nie umiem, bo zwyczajnie az tak (zeby oceniac poprawnosc) tej trudnej tematyki nigdy nie zglebilam.
    Jak dla mnie "Grecka mozaika" zdecydowanie na TAK i do polecaniasmile Mam wielka nadzieje, ze to nie tylko kwestia tego, zem ja czytala w czasie tegorocznych (aktualnie trwajacych jeszcze) wakacji w Grecji smile
    --
    bebiak=bbebiak=bebiakk
  • 16.01.14, 09:33
    Znowu przepiekna okladka....................... a w srodku histora pozaru w Salonikach
    wg empiku na Walentynki 2014 wink

http://ecsmedia.pl/c/nic-p-iext24493870.jpg

wiecej o ksiazce

• 14.05.14, 15:37
    a raczej gdzie jest???? wiek ktos? Miala byc na Walentynki, potem na Wielaknoc a tu ani widu ani slychu crying
  • 14.05.14, 19:20
    pytałam w empiku w Olsztynie i miała być w kwietniu
    ale niestety nic takiego nie mają też sie zastanawiałam czy ktoś kupił
    myślałam że tylko empik -Olsztyn tak słabo poinormowany
  • 14.05.14, 22:26
    Dziś mi koleżanka na Fb wrzuciła link, z którego wynika, że: "jeszcze w tym miesiącu" smile
    Ufajmy!
  • 15.05.14, 12:29
    M. twierdzi, ze 21 maja.....
  • 20.06.14, 20:21
    Ciekawa recenzja Padmy- z Miasta ksiazek
  • 17.05.15, 13:22
    Przeczytałam w ubiegłym tygodniu, łyknęłam w zasadzie, z lubością smile
    No, może nie łyknełam aż tak jak "Wyspę" gdzie nockę zarwałam ale czytało mi się naprawdę dobrze smile
  • 04.02.14, 14:56
    Nasza pierwsza książka w tym roku, nowe wydanie "Niebezpiecznych związków kulinarnych" Andreasa Staikosa w znakomitym tłumaczeniu Ewy T. Szyler.

Idealna na walentynki tongue_out

greckieklimaty.pl/9788364169038
    Siedemnaście wykwintnych potraw, ich dwóch, ona jedna.

Libertyński pojedynek o względy kapryśnej kokietki Nany, która doprowadza zalotników do szaleństwa. Kto dostąpi zaszczytu bycia jej jedynym kochankiem?
    Niebezpieczne związki kulinarne to połączenie rozkoszy uczto­wania i miłosnej intrygi rozgrywającej się na tle współczesnych Aten. Literacki pastisz Staikosa przywodzi na myśl postmodernistyczne gry z czytelnikiem, jakie prowadzili Julio Cortazár czy Eduardo Men­doza. Przepełniona zmysłową atmosferą książka to prawdziwa, pełna humoru, witalności, słońca i... wyśmienitej kuchni komedia pomyłek.

W każdym rozdziale przepisy greckich potraw smile

Zachęcam,
    Tomek
    --
    Nasze podróże
    Grecka literatura

• 10.02.14, 08:07
    http://ecsmedia.pl/c/achilles-w-pulapce-przeznaczenia-p-iext24709593.jpg

od 19 marca na rynku
  • 05.06.14, 09:50
    Nasza nowa grecka powieść:
    Kostas Hatziantoniou "Agrigento"

Agrigento, dziś niewielkie miasto na południu Sycylii, to niegdyś potężne starożytne Akragas, miejsce bogate w wielowiekową historię najeźdźców, osadników, filozofów i tyranów. Splatają się w nim losy doktora Anchite – lekarza i zaangażowanego badacza lokalnej historii – i jego rodziny. Wyborom dokonywanym przez bohaterów, poszukujących prawdziwego szczęścia i samopoznania, towarzyszą niezmiennie słowa Empedoklesa, starożytnego filozofa urodzonego w Akragas.

Atmosfera współczesnej Sycylii, jej przyroda, smaki i architektura łączą się z grecką filozofią i historią. Nostalgiczna opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi jest jednocześnie hymnem na cześć minionego piękna i… pełną temperamentu historią ludzi uwikłanych w romans i mafijne porachunki. Czy Agrigento ukoi okaleczonych jak antyczne posągi bohaterów?

Powieść Kostasa Hatziantoniou została nagrodzona Europejską Nagrodą Literacką w 2011 roku.

Tu można przeczytać fragment (no i kupić)

greckieklimaty.pl/9788364169045
    Pozdr
    Tomek
    Nasze podróże
    Grecka literatura
  • 13.06.14, 21:26
    http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/213000/213190/284712-60x84.jpg

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/213000/213202/248355-60x84.jpg

Akcja mangi toczy się w realiach starożytnej Grecji i skupia się na najmłodszym księciu Troi – niezwykle przystojnym Ganimedesie. Podczas parady wieku, zostaje on porwany przez Apollona i uwięziony w Ogrodzie Bogów, miejscu otoczonym nieograniczonymi łanami białych kwiatów, nad którymi góruje niebo z milionami pięknych gwiazd. Apollo czasem składa mu wizyty, ale nigdy nie ujawnia, dlaczego młodzieniec jest przetrzymywany...

• 13.06.14, 21:37
    http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/217000/217641/261299-155x220.jpg

Magiczna Kreta, tajemniczy mężczyzna i wielkie uczucie. Dla wszystkich spragnionych greckiego słońca i romantycznej miłości.

Selena Harper zawsze myślała, że ma idealną pracę: zatrudniona na luksusowym statku wycieczkowym pływała po całym świecie, od Alaski do Zanzibaru, a w każdym porcie czekały na nią emocje i przygody. Przygotowując się do zasłużonych wakacji na lądzie, odkrywa, że niespodziewanie została opuszczona przez przyjaciółkę, która właśnie się zaręczyła. Zaczyna się zastanawiać, czy życie na falach oceanu jest naprawdę spełnieniem jej marzeń. Dlaczego jedynie ona wciąż się nie ustatkowała? I jak może tęsknić za domem, skoro nie ma domu?

W przypływie fantazji zgadza się spędzić tydzień na idyllicznej greckiej wyspie – Krecie, w towarzystwie Alekosa, mężczyzny, który, jak jest przekonana, jest niepoprawnym kobieciarzem. Przesycona mitologią wyspa wkrótce zaczyna wywierać na Selenę magiczny wpływ, a co bardziej niepokojące tyczy się to również Alekosa. Czy naprawdę jest takim draniem, jak zawsze myślała? A może okaże się, że jego dom jest tam, gdzie jej serce?

• 15.06.14, 19:24
    http://4.bp.blogspot.com/--XD8IsJTA-s/U5IO_KcqpxI/AAAAAAAAMG8/tflfja_8hXk/s1600/118_139936077553688d0702d8a.jpg

Piękna grecka wyspa skąpana w południowym słońcu, gaje oliwne, plaże, luksusowy hotel i galeria interesujących bohaterów.
    Beata, która musi przewartościować swoje życie i uwolnić się z toksycznego związku, Jakub, któremu piękna figura i pozycja zawodowa narzeczonej przesłoniła własne pragnienia, dynamiczna Agnieszka, która czerpie z życia pełną garścią ale zapomina o najważniejszym, i nieludzko przystojny Grek, Kostas, właściciel gaju oliwnego.
    Wszyscy spotykają się w luksusowym hotelu w samym środku upalnego lata. Ciąg wydarzeń sprawi, że dla każdego z nich greckie wakacje okażą się przełomowe. Bo szczęście przychodzi znienacka, zaskakuje i obezwładnia jak piękne krajobrazy słonecznej wyspy. Szczególnie szczęście all inclusive.
    Lekka, wakacyjna opowieść o wartkiej akcji i ciepłym przesłaniu, skąpana w południowym słońcu uroczej, greckiej wyspy.
  • 17.05.15, 13:15
    O, a ja myślałam, że to coś nowego - widziałam ją wczoraj na Targach Książki smile
  • 17.06.14, 19:37
    http://ecsmedia.pl/c/pod-blekitnym-greckim-niebem-p-iext25358038.jpg

od lipca w ksiegarniach, letnia lekturka wink

Po niezbyt udanym związku, Jennifer wyjeżdża do słonecznej Grecji. Tańczy zorbę, podróżuje, zdobywa przyjaciół... Wraz z bohaterką poczujesz śródziemnomorską atmosferę, ciepły wiatr, szum morza i zapach tamtejszej kuchni. W te wakacje wybierz się z Jennifer do Grecji!
  • 16.09.14, 20:34
    tak lekka ale doskonały bo subiektywny przewodnik po Tilos...specjalnie nie czytałam ale sobie zostawiła jak już będę w Grecjiwink autorka prowadzi też fajnego bloga An Octopus in my Ouzowink
  • 23.07.14, 20:49
    http://ecsmedia.pl/c/szept-cyprysow-p-iext25264623.jpg

pod koniec lipca w em....
    Przepiękna grecka wyspa, mity, magia i barwne grono śmiertelników – oto wyjątkowo nastrojowa powieść.

Daphne, córka greckich imigrantów, dorastała w przekonaniu, że Stany Zjednoczone to kraj wielkich możliwości. Kiedy jej mąż ginie w wypadku samochodowym i nagle zostaje sama z malutkim dzieckiem oraz stertą rachunków do zapłacenia, inwestuje wszystko, co ma, w otwarcie własnej, greckiej restauracji, która powoli zaczyna zdobywać popularność. Dostaje także drugą szansę w życiu osobistym – zaręcza się z bogatym i przystojnym bankierem.

Na Erikousie, magicznej greckiej wyspie, mieszka Evangelia – babcia Daphne. Dzięki niej odkryła w sobie pasję gotowania i poznała rytmy wyspiarskiego życia, przyprawionego mitami i opowieściami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie, a babcia zawsze znała najskrytsze myśli wnuczki. Zbliża się dzień ślubu, więc postanawia wrócić na Erikousę, pod skrzydła Evangelii.

Przeszłość i teraźniejszość przeplatają się w tej cudownej, pełnej ciepła historii o kobiecie uwięzionej między światem tradycji, od których trudno się uwolnić, a wymaganiami, jakie stawia przed nią kariera zawodowa i związek z nowym mężczyzną.
  • 10.09.14, 20:27
    Trzy dni temu odebrałem książkę Jarosława Molendy "Wyspy greckie - przewodnik historyczny" a w podtytule: "Kontrowersyjne dzieje Hellady" (wraz z autografem autora smile ). Odebrałem, bo książka była nagrodą w pewnym, dotyczącym Grecji konkursie.
    Na dokładniejszą lekturę na razie nie było czasu. Jednak już pobieżna lekrura sprawiła, że zrobię coś, czego w zasadzie nigdy nie robię. Zabieram tę książkę na najbliższy rejs po wyspach greckich!
    Polecam tę lekturę i uprzedzam: wciąga!
  • 11.09.14, 09:25
    Amigo, pochwal sie co to za konkurs, nie badz taki wink))))
  • 23.06.15, 12:05
    O, tę pozycję nabyłam w miniony weekend w czasie Dnia greckiego we Wrocławiu smile

--
    bebiak=bbebiak=bebiakk
  • 10.08.15, 23:38
    Przeczytał ktoś może?
    Bardzo dobrze mi się to czyta a kiedy mowa o gotowaniu - czuję wprost zapachy smile
    Wielką sympatią darzę babcię głównej postaci: niepiśmienna jaja, żyjąca na maleńkiej wysepce i z daleka od wielkiej cywilizacji, jest wprost cudowna z tym swoim prostym i zupełnie nieskomplikowanym przepisem na życie smile
    W ogóle to proste podejście tambylców do życia, zestawione z zachowaniem cudzoziemców, naprawdę potrafi zachwycić smile

Chciałam jednak zapytać o coś innego: czy ta powieść jest prawdziwa?
    Głównie o kulinaria pytam oczywiście smile
    Jaja przygotowuje stifado - czy istotnie w taki sposób winno się je przygotować? I obkleić taśmą pokrywkę, aby gram zapachu się nie wydobył a cały aromat wchłonęło mięso?
    Nie robiłam nigdy stifado: naprawdę tak pracochłonne jak opisane tutaj?
    A przywołana na początku feta pieczona z papryką? Tak po prostu - i już? Gotowe?
    Ciekawe, bo takie proste a z zachwytu amerykańskiej wnuczki wnioskuję, że przepyszne smile
    Ładna ta powieść, naprawdę ładna - można się przenieść nad Morze Jońskie w sposób niezauważalny, no ale co z tym gotowaniem?
    Ktoś coś wie? smile
    Smutno mi, bo widzę już tylko kilka kartek, które mi zostały do końca ...sad

--
    bebiak=bbebiak=bebiakk
  • 21.09.14, 02:04
    Przeczytałam kilka dni temu bycząc się nad Morzem Egejskim i bardzo Wam tę książkę polecam.
    Charakterem zbliżona do reportażu, w obrazowy sposób pokazuje nam współczesną Grecję borykającą się z wieloma problemami ale wraca również do minionych już lat, bo wszystkiego tu po troszeczku i jak często w życiu bywa wszystko się ze sobą zgrabnie zazębia.
    Nawet o wielkiej Melinie Merkouri można u Sturisa poczytać, o!

www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/ksiazki/1550407,1,recenzja-ksiazki-dionisios-sturis-grecja-gorzkie-pomarancze.read
  • 29.10.14, 10:49
    Nasza nowa premiera. "Imaret. W cieniu zegara" Yiannisa Kalpouzosa w tłumaczeniu Aresa Chadzinikolau.

Rok 1854, Arta w Epirze. Dwóch chłopców, Grek i Turek, rodzi się tej samej nocy, a ich losy zostają związane na zawsze. Tej samej nocy zostaje popełnione tajemnicze morderstwo. W cieniu odmierzającego czas tureckiego panowania zegara spotykają się Grecy, Turcy, Żydzi... Wszystko ma miejsce w boskim imarecie, „jadłodajni Boga” otwartej dla każdego: życie dwójki przyjaciół, tajemniczy morderca, niewielka Grecja i niezmierzone Imperium Osmańskie, a małe konflikty i wielkie rewolucje splatają się z codziennością.

Kalpouzos zręcznie umieszcza swoich bohaterów w przestrzeni wieloetnicznego miasta, w którym, jak w soczewce, ogniskują się ich problemy, radości i odmienne sposoby postrzegania świata. W epickiej opowieści, bez uprzedzeń przedstawiającej trudne relacje grecko-tureckie, wątki historyczne mieszają się z literacką fikcją. Imaret. W cieniu zegara to zmysłowa podróż na Wschód, pełna kolorów, zapachów i smaków.

greckieklimaty.pl/9788364887031
    Zachęcam smile
    Tomek
  • 30.10.14, 11:45
    tomekza napisał:

> Nasza nowa premiera. "Imaret. W cieniu zegara" Yiannisa Kalpouzosa w tłumaczeni
    > u Aresa Chadzinikolau.

Już nie mogę się doczekać dnia, kiedy "Imaret" znajdzie się w moich łapkach - szczególnie, że to bezcenny egzemplarz: podpisany przez autora smile
  • 23.11.14, 12:16
    bebiak napisała:

> Już nie mogę się doczekać dnia, kiedy "Imaret" znajdzie się w moich łapkach - s
    > zczególnie, że to bezcenny egzemplarz: podpisany przez autora smile

Musze się podzielić mą radością - "Imaret" odebrałam wczoraj i od razu wracając ze spotkania zaczęłam czytać w tramwaju: przez pierwszy rozdział (tyle jechałam) przeszłam jak burza... Bardzo polecam smile
  • 23.11.14, 14:15
    bebiakk napisała:
    > Musze się podzielić mą radością - "Imaret" odebrałam wczoraj i od razu wracając
    > ze spotkania zaczęłam czytać w tramwaju: przez pierwszy rozdział (tyle jechała
    > m) przeszłam jak burza... Bardzo polecam smile

OOOO.... ja juz zainwestowalam ale na razie chomikuje w garderobie rodzicow I czeka na jakas okazje podroznicza.
  • 23.06.15, 12:07
    Mówiłam? Pisałam? Nie? "Imaret" czyta się świetnie, po prostu świetnie - to mnie zadowoliło w każdym calu, ale jakoś dziwnie nie wiem czemu wiedziałam już od zapowiedzi, że tak będzie smile

--
    bebiak=bbebiak=bebiakk
  • 15.10.15, 16:04
    bebiakk napisała:

> Mówiłam? Pisałam? Nie? "Imaret" czyta się świetnie, po prostu świetnie - to mni
    > e zadowoliło w każdym calu, ale jakoś dziwnie nie wiem czemu wiedziałam już od
    > zapowiedzi, że tak będzie smile

Okladka piekna, historia wspaniala, porzadna dawka wiedzy historycznej i kulturowej zapodana. Jednak........ tak niechlujnie wydanej ksiazki juz dawno nie czytalam. A czytam sporo. Korektor mial wieczna sjeste albo przysypial co rusz. No tylu literowek (sklejonych wyrazow, zlepkow wyrazow i przyimkow) wieki nie widzialam crying
    Napisalam na FB stronie wydawnictwa komentarz pod foto z okaldka ale...cisza jak makiem zasial...............

--
    bachula_gr = bachula_grr
  • 15.10.15, 17:02
    bachula_gr napisała:

> [...] Jednak........ tak niechlujnie wydanej ksiazki juz dawno nie czy
    > talam. A czytam sporo. Korektor mial wieczna sjeste albo przysypial co rusz. No
    > tylu literowek (sklejonych wyrazow, zlepkow wyrazow i przyimkow) wieki nie wid
    > zialam crying

Coz, skoro temat podniesiony - musze sie pod tymi zarzutami i ja podpisac.
    Istotnie: mnie taka ilosc wymienionych wyzej bledow dawno sie juz nie zdarzyla tyle, ze ja z takich, co to machaja reka [choc czasem doprawdy, czytajac, az sie zatrzymywalam].

--
    bebiak=bbebiak=bebiakk
  • 15.10.15, 19:43
    Korektor tez czlowiek wiec jak to jednostkowe sprawy to tez macham ale tutaj...epidemia. Bardzo to razi, bardzo....
    --
    bachula_gr = bachula_grr
  • 28.11.14, 20:51
    na poczatek po angielsku widze dostepna w Grecji taka:

http://web.webstorage.gr/MEDIA/books/bookdata/largeImages/9780755377794.jpg

a w Polsce taka:

http://ecsmedia.pl/c/the-sunrise-u-iext25416981.jpg

Ta grecka angielska wink okladka bardziej do mnie przemawia- trzeba sie bedzie pofatygowac do public'u pod byle grudniowym pretekstem.
  • 28.11.14, 20:54
    bachula_gr napisała:

> trzeba sie bedzie pofatygowac do public'u pod byle grudniowym pretekstem.

A gdzie masz ten swój Public?
    W Atenach może? wink
    Jeśli tak to w pierwszych dniach stycznia się wybieraj... - tak do 6ego wink
  • 28.11.14, 21:19
    Pudlo. W wielkim miescie Ioannina.
    A w Atenach juz w tym roku bylam, wystarczy na rok co najmniej wink)))))))
    Jak wiesz, nie podzielam Twojego zachwytu tym miastem ale robie wyjatek dla jego niektorych mieszkancow.

PS- uwazaj na kolednikow. Sezon sie zbliza!
  • 28.11.14, 20:54
    http://webstorage.public.gr/ProductImages/1024553/9789603647911-200-1024553.jpg
  • 30.11.14, 00:41
    Odnoszę wrażenie, że w temacie:

entertainment.in.gr/html/ent/210/ent.173210.asp
  • 30.11.14, 10:33
    Jak najbardziej bo najnowsze dzielo wygrac mozna.

Mnie zaczyna troche martwic, iz odkad Hislop sie sprowadzila do Aten to na akord leci.... nie daje szans na wyczekiwanie kolejnej ksiazki....
  • 30.11.14, 17:20
    No właśnie: toż niedawno "Nić" się ukazała, której jeszcze nawet nie kupiłam, a co mówić o przeczytaniu a tu już... A że się przeprowadziła - to nawet nie wiedziałam!
  • 11.01.15, 16:14
    Już zupełnie wkrótce ukaże się książka porównująca czy ukazująca Kretę wiadomego Aleksisa i współczesną - w ramach tych samych miejsc.
    Jak dla mnie - pomysł przedni i bardzoi, bardzo czekam na ukazanie się tej książki smile

ksiazkoweklimaty.pl/zapowiedzi/22/zorba-50-lat-po%C5%BAniej
  • 18.04.15, 01:03
    No dobra, książka już jest, mam nadzieję, że się będzie podobała smile
    sklep.ksiazkoweklimaty.pl/9788364887024
    Pozdrowienia
    Tomek
  • 18.04.15, 17:47
    tomekza napisał:

> No dobra, książka już jest, mam nadzieję, że się będzie podobała smile
    > sklep.ksiazkoweklimaty.pl/9788364887024

Jeśli kupię książkę z tej strony - mam szansę na egzemplarz z autografem ?
  • 19.04.15, 12:10
    bebiakk napisała:

> tomekza napisał:
    >
    > > No dobra, książka już jest, mam nadzieję, że się będzie podobała smile
    > > sklep.ksiazkoweklimaty.pl/9788364887024
    >
    > Jeśli kupię książkę z tej strony - mam szansę na egzemplarz z autografem ?

Oczywiście smile
    Tomek
  • 01.04.15, 12:34
    Właśnie od tygodnia jest już dostępna w przedsprzedaży w empiku książka znanej niektórym z Was Ani Laudańskiej pt. "Chalepianka.Zapiski z Krety" Tekst linka
    Ania wyjechała z Warszawy 11 lat i znalazła swój drugi dom w Chania. Jej książką jest bardzo osobistą opowieścią o Krecie, w zasadzie o Chania i jej okolicach oraz o Apokoronas.http://ecsmedia.pl/c/chalepianka-zapiski-z-krety-b-iext28537168.jpg
    --
    www.facebook.com/mojakreta
  • 05.05.15, 20:17
    Już jest [albo lada moment będzie] nowa powieść z Grecja (a dokładniej wysepką Koufonisi - Małe Cyklady) smile
    Wydawnictwo "Książkowe klimaty" w serii Greckie klimaty" wydało/wydaje tę pozycję a autor spodziewany jest na przyszłotygodniowych Warszawskich Targach Książki smile
    Tutaj dwa zdania o powieści:
    ksiazkoweklimaty.pl/zapowiedzi/28/dziennik-zdrady
  • 17.05.15, 00:12
    Już jest do nabycia w Polsce: w ramach trwających Warszawskich Targów Książki można ją również kupić, a wczoraj i dziś na Targach mozna było uzyskać autograf autora, podobnie zresztą jak autora książki "Zorba 50 lat później" tj Tomasza Zaroda i autorki książki "Chalepianka. Zapiski z Krety" - Anny Laudańskiej smile
  • 23.06.15, 12:02
    Bardzo zręcznie to napisane: przeczytałam w trybie przyśpieszonym, bo z każdą kartką coraz bardziej byłam zainteresowana smile I co ważne: gdybym dziś raz jeszcze popłynęła na wysepkę Koufonissi - po lekturze "Dziennika zdrady" zupełnie inaczej bym na wysepkę spojrzała niż 9 lat temu smile
    --
    bebiak=bbebiak=bebiakk
  • 18.06.15, 15:14
    Wczorajsza premiera z Pascala
    http://ecsmedia.pl/c/smakujac-grecje-wyprawy-po-greckicm-stole-u-iext29176125.jpg

za wydawnictwem:
    Christopher Bakken zbiera oliwki na Thasos, piecze chleb na Krecie, robi ser na Cykladach....W każdym miejscu szuka najlepszych kucharzy i lokalnych tradycji. Przede wszystkim jednak przepięknie opowiada o ośmiu elementach greckiego stołu–oliwkach, rybach, chlebie, fasoli, winie, serze i miodzie. Łącząc literaturę kulinarną z podróżniczą mistrzowsko wydobywa z kuchni greckiej jej smaki i pełnię.
    --
    bachula_gr = bachula_grr

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.