Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Nowe forum Masowe- testy i przymiarki.

22.10.09, 22:45
    Wszystkich zainteresowanych zapraszam do testów "kandydata" do oficjalnego forum Masy:

masa.mw3.pl//

Testowanie powinno obejmować
    - kwestie bezpieczeństwa (jeśli ktoś się zna, niech szuka "dziury w całym" i poinformuje nas o tym)
    - wygodę i intuicyjność użytkowania,
    - propozycje usprawnień

Jest to autorski skrypt napisany przez jednego z naszych kolegów- Maćka, lecz nie jest przesądzone, że akurat ten skrypt forum zostanie, mamy na uwadze też popularne skrypty typu phpBB lub SMF. W tej kwestii także proszę o wypowiedzenie się tam:

masa.mw3.pl/t/187-sprawa-forum

:)

--
    --> www.noobforum.pl <--
    --> www.drex.waw.pl <--
    Zapraszam! :)
    Obserwuj wątek
        • maciejplonski Re: Nowe forum Masowe- testy i przymiarki. 24.10.09, 12:05
          gromanik napisał:

> Udało mi się zarejestrować, dostałem mail potwierdzający, ale nie mogłem się
          > zalogować ani skorzystać z przypomnienia hasła...

dzięki. faktycznie, był problem z potwierdzeniem założenia konta, który nie
          został zgłoszony podczas prywatnych testów. przesłałem do wszystkich
          użytkowników mailing z nowym linkiem aktywacyjnym.

--
          maciek
          rowerowa galeria
        • trawers01 Marne to nowe forum Masowe... 27.10.09, 16:33
          Ja też się przyzwyczaiłem do gazetowego i uważam, że spełnia swoją funkcję.
          Jak autorzy przedstawią DOPRACOWANĄ wersję nowego forum, które nie będzie
          tylko dostosowaniem tych schematów PhP, które się wszędzie powtarzają, to może
          się zainteresuję... Albo niech zrobią własną wersję forum, która będzie
          przypominała to obecne, przynajmniej jeśli chodzi o grafikę.
          Mnie się ta propozycja zupełnie nie podoba. Nie chodzi chyba o niszczenie dla
          samego niszczenia? Bo ktoś obsesyjnie nienawidzi Gazety?

--
          Bogdan („Trawers”)
          GG: 213748 · bogdan[malpa]travers.pl
          www.travers.pl/masa/
          • d_r_e_x Re: Marne to nowe forum Masowe... 28.10.09, 09:58
            trawers01 napisał:

> Ja też się przyzwyczaiłem do gazetowego i uważam, że spełnia swoją funkcję.

Jeśli uważasz, że forum gazety jest dobre, to chyba nie widziałeś innych systemów for... To jest jedno z najgorszych for jakie jest. Forum Gazety zostało w XX wieku, a mamy już za sobą dekadę XXI...

trawers01 napisał:

> Jak autorzy przedstawią DOPRACOWANĄ wersję nowego forum, które nie będzie
            > tylko dostosowaniem tych schematów PhP, które się wszędzie powtarzają, to może
            > się zainteresuję...

Ja proponowałem skrypty SMF lub phpBB, obydwa są sprawdzone, z dużą możliwością konfiguracji i zmiany wyglądu. Nie trzeba ich testować ani sprawdzać. Administrować może tym każdy, wprowadzać łatki i ulepszenia wszyscy którzy mają przynajmniej podstawową wiedzę o php i html. Maciek uparł się aby napisać forum w pythonie na co ja kręciłem nosem od początku.

trawers01 napisał:

> Mnie się ta propozycja zupełnie nie podoba. Nie chodzi chyba o niszczenie dla
            > samego niszczenia? Bo ktoś obsesyjnie nienawidzi Gazety?

A czemu od razu wysuwasz argument nienawiści do Gazety? Ja męczyłem od dłuższego czasu o zmianę forum, a Gazetę traktuję tak samo jak Focusa, Playboya czy AutoŚwiat- wisi mi to, bo ich nie czytam.

A o zmianę chodzi dlatego, żeby w końcu WMK miała własne, porządne forum a nie jakieś badziewie sprzed kilkunastu lat. Niewygodne, brzydkie i bez możliwości modyfikacji i administracji nim.
            --
            --> www.noobforum.pl <--
            --> www.drex.waw.pl <--
          • roweroraffi O co chodzi z tym forum? 28.10.09, 17:47
            trawers01 napisał:

> Ja też się przyzwyczaiłem do gazetowego i uważam, że spełnia swoją funkcję.

Spełnia. Po prostu uważamy od pewnego czasu, że inne forum spełni ją lepiej.

> Mnie się ta propozycja zupełnie nie podoba. Nie chodzi chyba o niszczenie dla
            > samego niszczenia? Bo ktoś obsesyjnie nienawidzi Gazety?

Argumenty są, od dawna te same. W skrócie mówiąc chodzi o funkcjonalność.

Na forum Gazety nie można wprowadzić działów, wszystko jest wymieszane i przez
            to mało czytelne - skutek jest taki, że wiele ciekawych wątków ginie w gąszczu,
            a wiele dyskusji umiera.
            Opcje moderacji są w zasadzie zerowe - moderator może tylko skasować posta i NIC
            WIĘCEJ. Nie ma opcji przenoszenia postów nie na temat, edycji (np wyalenia
            przekleństw zamiast usuwać cały post), zmiany nazwy tematu (czasem błędnej), ani
            wielu innych, które są przydatne i mniej restrykcyjne wobec userów niż
            kasowanie. Nawet by przykleić watek z czymś ważnym trzeba aż Admina.
            Samych userów też można tylko zbanować. Nie mogę ostrzec, upomnieć, nie mogę
            zabrac mu dostępu do działu konkrentego, albo zbanować czasowo - niby jest mail
            gazeta.pl, ale nikt z Niego nie korzysta.
            Nie mogę stworzyć zamkniętego działu tylko dla organizatorów, który by ułatwił
            dogadywanie się w naszym gronie w sprawach np zabezpieczenia - w 50 osób dogadać
            się milami to już kłopot, a spotkania raz w miesiącu to trochę mało!

Opcje dla użytkownika są też prawie żadne - jak się pomylisz w poście, to ani
            błędu nie masz jak poprawić, ani posta swojego sam usunąć nie możesz. Możesz
            tylko moderatorowi zgłosić, a ja jako mod mogę tylko skasować. Po czym możesz
            napisać wszystko od nowa. A jak już pod Twoim postem pojawiła się jakaś
            odpowiedź, to i ją muszę skasować kasując Twój post z błędem - choćby odpowiedź
            była sensowna, ciekawa i na temat, nie mogę jej zachować, a usunąć/poprawić
            posta z błędem.
            W samym poście możesz jako user tylko linka wkleić - żadnego filmika na Youtube,
            żadnych zdjęć, czy emotów. Cytowanie jest mało czytelne, zwłaszcza gdy masz w
            cytacie inne cytaty.
            Wyszukiwania postów na konkretny temat, czy w konkretnym zakresie dat w zasadzie
            nie ma - co dodatkowo utrudnia znalezienie informacji, bo nie ma tu także
            działów tematycznych. No i login masz nie taki jak byś chciał, ale taki, jaki
            akurat jest wolny w Agorze - np Raffi był już zajęty. Za to mieliśmy Czajnika74
            i Czajnika_74, czyli próby podszywania się - z tym też nic nie mogliśmy zrobić,
            bo nicków podobnych do naszych zwyczajnie tu nie da się poblokować, by user nie
            mógł mieć konta z podobnym nickiem - bo nicki są globalne dla całej gazety.pl.

Integracja z www Masy też jest zerowa. Graficznie to makabra, jedno do drugiego
            nijak nie pasuje. Nie można tez wsadzić forum jako ramki na stronie. Do tego w
            razie padu serwera Gazety (rzadko, ale się zdarzało), czy jakichkolwiek
            problemów tracimy wszystko - bez możliwości odzyskania, bo kopii zapasowej
            oczywiście zrobić nie może tu nawet Admin. Nie wspomnę, że kiedyś Płyń_Z_Wisłą
            mógłby zostać prezesem Agory i zostajemy bez forum :-D Stąd masz rację-
            gazety.pl nie lubię. I nie tylko ja. Ale nie lubię nie dla zasady - tylko z
            konkretnych powodów.

Forum gazety było dobre o tyle, że sprowadzało nam nowe osoby ze strony
            Gazeta.pl, było proste i co najważniejsze... przez wiele lat było najmniejszym
            złem jakie mogliśmy mieć. Teraz już tej synergii nie ma. Gazeta.pl już nowych
            użytkowników nam nie sprowadza. Mamy jako Masa mocny serwer, więc możemy
            postawić forum, które będzie działać szybko i nad którym będzie pełna kontrola i
            opcje, których forum gazety nie da nam choć byśmy o nie prosili. Stąd decyzja o
            zmianie forum podjęta na jednym ze spotkań przedmasowych po dłuższej dyspucie.
            Natomiast chcemy by to użytkownicy sami napisali jakie opcje są im potrzebne,
            jak nowe forum ma wyglądać itp - bo na nowym forum BĘDZIEMY MOGLI o tym
            zdecydować, zamiast skazywać się na coś z góry narzuconego przez Agorę. Ba, jak
            ktoś będzie miał chęć, to można zrobić kilka różnych skórek, by każdy dostosował
            sobie forum do wyglądu jaki lubi.

--
            Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
              • tomzoliborz Re: O co chodzi z tym forum? 04.11.09, 21:11
                Witam

Jak widzisz Trawersie idzie nowe ha ha, ja pamiętam pierwsze wypociny na tym forum - zwykłe ono ale z jakąś duszą :) Szczególnie piszących wcześniej tutaj - w ciągu ostatnich kilku lat.
                Masa się zalegalizowała to i forum będzie bardziej sztywniackie ;)
                Przejdźmy na reklamy i sms'y i będzie jak będzie.

Pozdrawiam "starą wiarę"

Tom
                • roweroraffi Re: O co chodzi z tym forum? 05.11.09, 15:08
                  tomzoliborz napisał:

> pamiętam pierwsze wypociny na tym forum
                  > zwykłe ono ale z jakąś duszą :)

Ja też. Wcześniej był tylko system komentarzy na stronie. Jak pojawiło się
                  forum, była olbrzymia burza, że to nie potrzebne, że gazetowe, że złe. Zostało,
                  przyjęło się, dziś piszesz, że "ma duszę" ;-)

> Masa się zalegalizowała to i forum będzie bardziej sztywniackie ;)

Jacy użytkownicy, takie forum będzie. Ogólnie, to wszyscy się starzejemy,
                  poważniejemy, więc możliwe ;-)

> Przejdźmy na reklamy i sms'y i będzie jak będzie.

Boże uchowaj, ja wtedy się wypisuję :-P

--
              • d_r_e_x Re: O co chodzi z tym forum? 29.10.09, 10:38
                boruta_wwa napisał:

> BEZ JAJ ;-(
                > ile tu postów dziennie jest zamieszczanych?
                > w porównaniu z innymi forami bardzo mało więc takie argumenty absolutnie do mni
                > e nie przemawiają !!!

BEZ JAJ ;-(
                A może dlatego ludzie tu pisać nie chcą właśnie dlatego że to forum jest takie jakie jest? Niewygodne i brzydkie? W porównaniu z innymi forami to jest masakra, więc takie argumenty absolutnie do mnie nie przemawiają!!!

:D

--
                --> www.noobforum.pl <--
                --> www.drex.waw.pl <--
                  • roweroraffi Re: O co chodzi z tym forum? 29.10.09, 18:22
                    bearowaty napisał:

> A może WMK nie chce być kojarzona z Gazetą

Na pewno chcemy być niezależni i postrzegani jako tacy.

Ale akurat problem postrzegania nas jako przybudówkę Gazety IMO nie istnieje
                    obecnie, choć forum tu mamy od lat - mała więc jest szansa, że kiedykolwiek by
                    powstał.

--
                    • skeler Re: O co chodzi z tym forum? 29.10.09, 22:33
                      > Ale akurat problem postrzegania nas jako przybudówkę Gazety IMO nie istnieje
                      > obecnie, choć forum tu mamy od lat

bo gazeta to przeciez nasza przybudowka, tak jak tvn, tv trwam, fakt i kilka
                      innych mediow ;-> To my im dajemy tematy o ktorych maja mowic/pisac, a nie
                      odwrotnie ;-)
              • roweroraffi Re: O co chodzi z tym forum? 29.10.09, 18:20
                boruta_wwa napisał:

> roweroraffi napisał:
                > >Argumenty są, od dawna te same. W skrócie mówiąc chodzi o funkcjonalność.
                >
                > BEZ JAJ ;-(
                > ile tu postów dziennie jest zamieszczanych?

Nie wiem, nie mam nawet możliwości sprawdzić, bo to forum mi tej funkcjonalności
                też nie daje. Co w sumie też można by uznać za kolejną niedoskonałość engine gazety.

> w porównaniu z innymi forami bardzo mało więc takie argumenty absolutnie do mni
                > e nie przemawiają !!!

Ja myślę, że zmiana na wygodniejsze może spowodować, że postów z czasem będzie
                więcej.

Zakładam iż fakt zastępowania oficjalnego forum Masy np przez Grono jest
                związany z kiepską funkcjonalnością obecnego forum - użytkownicy głosują "nogami".

Ale oczywiście jak usłyszę argumenty przeciw, możemy dyskutować.

--
      • olecky Re: Nowe forum Masowe- testy i przymiarki. 04.11.09, 17:58
        jak już kiedyś napisałem, dla mnie bardzo dużym plusem nowego forum byłby ewentualny wspólny system uwierzytelniania z forum ZM. Tak żeby po zalogowaniu na jedno nie trzeba było się drugi raz logować żeby pisać na drugim.

mogą być różne uprawnienia, różne szaty graficzne, ale skoro mają stać na tym samym serwerze, to loginy / hasła / podpisy / preferencje mogłyby być wspólne.
        --
        pozdrawiam, olek
        • d_r_e_x Re: Nowe forum Masowe- testy i przymiarki. 05.11.09, 13:45
          Jeśli znajdziesz kogoś, kto będzie potrafił zintegrować tak bazy danych tych for, że będą się dzielić danymi użytkowników i niczym innym, to powodzenia. ^^

Poza tym wiele osób (np. ja) nie ma potrzeby rejestrować się na forum ZM, i zapewne działa to też w drugą stronę. A jeśli chcesz mieć takie samo hasło w 2 portalach, to co to za problem?
          --
          --> www.noobforum.pl <--
          --> www.drex.waw.pl <--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka