Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

proszę o rade zakup rowerów

08.04.10, 10:31
    chcę kupić dwa rowery dla siebie i Męża, za każdy jesteśmy gotowi zapłacić 1500 2000 zł, potrzebuje rowerów na weekendowe wycieczki, modele do których można przymocować foteliki dla dzieci.
    Próbowałam w sklepie http://www.unibike.pl/rowery/pamirldss640.jpg unibike - model pamir
    proszę o opinie o marce i jakieś inne propozycję.
    • Gość: Justek IP: *.chello.pl 08.04.10, 11:31
      Hej
      mam ten sam problem, szukam dobrego roweru trekkingowego w cenie do ok max 2000.
      Przyglądałam się Unibikom i w 3 różnych sklepach rowerowych odradzono mi brać te
      modele, których komplet sterowy to GWINT. Podobno to największa wada tego typu
      rowerów. Dlatego ja zapewne zakupię Unibike Expedition Lds
      www.unibike.pl/expeditionlds.html
      Mam nadzieje ze pomogłam
    • emma_me 08.04.10, 13:52
      model, który zaproponowałeś to model, który zamierza kupić mój Mąż,
      ale mnie jakos nie przypadła do gustu ta kierownica.
    • Gość: Silver IP: 20.142.116.* 08.04.10, 14:24
      W sklepie pewnie bez problemu Ci wymienią, wystarczy zapytać.
    • Gość: wwwwwwwww IP: *.ttk209.sta.nsm.pl 08.04.10, 14:45
      bez przesady - gwintowane stery to nie jest żadna wielka wada - tym bardziej iż rower ma normalną główke i ewentualna wymiana widelca (jesli była by taka potrzeba) nie bedzie problemem.
    • Gość: Justek IP: *.chello.pl 08.04.10, 15:00
      jestem laikiem w tych sprawach, sama przeszłam przez kilkadziesiąt stron z
      rowerami, mam tonę wydruków najróżniejszych modeli, natomiast w trzech różnych
      sklepach rowerowych odradzono mi ten układ sterów, więc ja roweru z takim typem
      na pewno nie kupię.
      A co do kierownicy, to rzeczywiście wymienić jej to raczej nie problem, jakoś
      się nad nią wcześniej nie zastanawiałam, ale jeszcze na tym modelu nie
      siedziałam więc nie wiem czy wezmę taką jaka jest, czy wymienię.
      Pozdrawiam
    • Gość: wwwwwwww IP: *.ttk209.sta.nsm.pl 08.04.10, 20:11
      to jak jesteś laikiem to Ci powtórzę:)
      Stery klasyczne nie sa wcale jakimś złym rozwianiem. Owszem to rozwiazanie starsze, bardziej kłopotliwe w obsłudze (trudniejsza regulacja, montaż i demontaż, ect), obecnie wykorzystywane dość rzadko ale trafia także do rowerów turystycznych z wyższej półki. Bo ma też pewną zaletę - jest nią znacznie większa swoboda i zakres ustawiania wysokości mostka a wiec i kierownicy - dla laika który musi dopiero sobie wypracować właściwą pozycję na rowerze - jak znalazł.
      Wada też obok bardziej kłopotliwej regulacji jest to ze jest to nieco mniej sztywne i może być nieco cięższe - dlatego w rowerach sportowych czy górskich sie tego nie stosuje od jakiś 10-15 lat.
      Ja sam także uważam stery a-head za rozwiązanie lepsze - tyle ze z punktu widzenia zwykłego użytkownika w rowerach do zwykłej jazdy bez szaleństw nie ma to naprwde ŻADNEGO znaczenia. A jesli w dodatku lubisz mieć wysoko kierownice to w zasadzie tylko stery klasyczne oferyją taką możliwość.

Ludzie jeździli na tym kupę lat, ścigali sie zarówno na szosie, przełaju jaki w MTB jak i nic strasznego sie z tym nie działo.
    • bimota 23.12.10, 21:23
      A co ty tam chcesz regulowac, montowac, demontowac ?
    • Gość: ddd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.10, 07:08
      > Przyglądałam się Unibikom i w 3 różnych sklepach rowerowych odradzono mi brać t
      > e
      > modele, których komplet sterowy to GWINT. Podobno to największa wada tego typu
      > rowerów.

wada dla sprzedawców - dla klienta same pozytywy. Oprócz tego ze klasyczne stery
      są cieższe i mniej sztywne to poza tym we wszystkich aspektach przewyzszają
      stery ahead. sprzedawcy wolą ahead bo one nie dają żadnej prawie mozliwosci
      regulacji na wysokość poza tymi regulowanymi na jarzmie ale to i tak mało w
      stosunku do klasycznego. najczęściej więc trzeba kupić mostek nowy aby zmienić
      długość. Aby zmienić wysokosć nowy widelec jeśłi obciety za krótko. Komu się to
      opłaca? producentowi i sprzedawcy - kilentowi ne bardzo bo może kupić sobie
      klasyczny regulowany we wszystkich płaszczyznach

Nie polecam rowerów damek do fotelików z dziećmi. Owszem - spkojnie można na tym
      jeździć ale może zajść taka sytuacja że trzeba będzie przytrzymać rower udami
      i brak rury poziomej skutkuje wywrotką z dzieciakiem na bagażniku. częste przy
      ruszaniu z miejsca
      Unibike - dobra firma. rowery poskładane z głową
    • Gość: KLM IP: *.aster.pl 08.04.10, 20:03
      Szczerze mówiąc za te pieniądze (czyli do 2 tyś) można kupić coś Gianta, Treka,
      GT (mało znana w Polsce marka ale dobra), Schinna, może nawet Scotta,
      Specialized lub Kony coś by się znalazło. pzd
    • Gość: wwwwwwwww IP: *.ttk209.sta.nsm.pl 08.04.10, 20:20
      nie żebym nie uważał wspomnianych marek za dobre, ale tej cenie to niestety ich rowery nie oferują nic ciekawego. No może poza naklejką.

Speca czy scotta to można kupować jak jest szansa skorzystania z jakiś autorskich i ciekawych rozwiązań (FSR, brain, genius) albo gdy otrzymujemy bardzo wysokiej jakości rame ale w tej to raczej bym na to nie liczył...
    • Gość: KLM IP: *.aster.pl 09.04.10, 11:20
      Nie jestem zwolennikiem dopłacania za naklejkę ale nie mam nic przeciwko jeśli
      za tą naklejką idzie jakość. Patrzę właśnie na zeszłoroczny cennik gianta i z
      tego co widzę to w damkach, w klasie miejskich i komfort jest mnóstwo rowerów
      poniżej 2 tyś. Sedona (od tourneya do grupy deore -5 modeli), Cypress (to samo
      -4 modele), Tourer (modele cs2 i cs3 bo cs 1 kosztuje 2099 zł), Freeriders (rs 2
      i rs 3 bo rs1 kosztuje tyle co cs1), poza tym jeszcze Traffic, Expression,
      Avant, a dla kobiet o większym zacięciu sportowym mogą jeszcze być: X-sport (3
      modele), CRS (3 modele), Boulder (3 modele) oraz Ricon, Yukon disc i Rock. W
      sumie 28 damek poniżej 2 tyś. więc jest w czym wybierać. Wprawdzie nie wiem co
      uznasz za ciekawe ale w tej cenie roweru z karbonową ramą i grupą powyżej deore
      raczej nie znajdziesz, chociaż osobiście uważam, że na alivio już spokojnie
      można jeździć, a ludzie jeżdżą na tourney i acera i też są zadowoleni, więc nie
      popadajmy w szaleństwo komponentów. Pzd.
    • magda79pn 09.04.10, 14:11
      Mam gianta z shimano tourney i kocham go za wygodę, dla mnie osprzęt jest mało
      ważny bo nie jeżdżę w terenie więc rzadko zmieniam przełożenie :) no ale nie
      chciałam tego pisać bo zaraz będzie że spamuję, a czy to moja wina że w tej
      klasie cenowej gianty wydają mi się najfajniejsze? i wizualnie też mi się
      podobają, tegoroczny giant biały bodajże model boulder jest boski :)

--
      http://www.suwaczki.com/tickers/ukdyx1hpmlu03xc0.png

http://www.suwaczki.com/tickers/82doj44jkjaflhce.png
    • Gość: KLM IP: *.aster.pl 10.04.10, 07:40
      I o to chodzi. Póki jeździ to jest więcej niż dobry, a przełożeniami absolutnie
      nie masz się co przejmować, trzy lata (z czego dwa dosyć intensywnie) jeździłem
      na tourney'u i nie zdążyła mi się rozwalić.
    • Gość: bbbswing IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.10, 08:10
      bo przerzutki i manetki to części które praktycznie się nie zuzywają i nie
      psują. Wymienia sie je raz na kilka- kilkanascie lat jeśłi już. najwazniejsze w
      rowerze jest to aby był solidny i trzymał wszystkie regulacje. Oprócz
      dopasowania ramy i jej wykonania które w markowych rowerach jest mniej więcej
      tej samej jakości to warto zwrócić uwage na piasty, obręcze, szprychy. dalej
      opony muszą być dobre z wkładką antyprzebiciową najlepiej i bieżnikiem oraz
      szerokością dopasowane do przeznaczenia. na sfalt mogą być w ogóle bez bieżnika
      bo esfalt tak czy siak działa jak bieżnik na oponę.
      Nie ma nic bardziej wkurzającego jak rozregulowane hamulce które co kilkanascie
      km trzeba podciagać - regulować itd.. warto temu się przyjrzeć.
      A takie rzeczy jak przerzutka czy manetki to bzdury którymi nie warto sobie
      głowy zawracać tak naprawdę.. tym bardziej w rowerze rekreacyjnym tylko ż
      eniestety producenci dając takiego tourneya do roweru zwykle i koła daja
      podobnej klasy - czyli słabe a słabe koła to niestety porażka.
    • bimota 23.12.10, 21:29
      To moze jeszcze napisz jak po wygladzie poznac co jest dobre i trwale...
    • djcargo 20.01.11, 23:33
      Jeszcze popatrzyłbym czy coś w swojej ofercie ma może Cube lub KTM.

Jaki rower kupić?
    • adresnieprawidlowy 23.11.10, 19:28
      Najlepsze chyba będą trekkingowe rowery. Najbardziej uniwersalne pojeździcie i po mieście poza miastem. Może Kross Trans ALP model z 2010 roku dla męża i Pacific dla Ciebie? Zajrzyj sobie na mudserwis.com i poszukaj tych modeli. Za oba zapłacicie nie więcej niż 2500. Chyba nic wiecej wam nie trzeba.
    • millaisa 22.12.10, 16:31
      Jeśli chodzi o rowery rekreacyjne, to polecam Cypressm Gianta. Tu masz link: www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/cypress.w/7742/45761/

To bardzo solidny rower, zdecydowanie dobry stosunek jakości do ceny, do jazdy rekreacyjnej wystarczy. Rower kosztuje 1 899 zł.
    • specjalistagiant 22.12.10, 23:44
      Cześć... w tym przedziale cenowym oraz do tego typu uzytku polecam model Tourer RS 2 W www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/tourer.rs.2.w/7738/45626/ a dla męża RS 2 www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/tourer.rs.2.czarny.bialy/7738/45226/ Są to solidne konstrukcje, wytrzymałe i bez problemu poradzą sobie z wycieczkami za miasto z pociechami w foteliku. Pozdrawiam,
    • elpik 23.12.10, 08:20
      Czy w Giancie nie wyrobiliście rocznych "targetów" sprzedaży, że teraz taka ofensywa spamerska na forum?
      A czemu to prześwietny Giant wstydzi się podawać wagę swoich rowerów? Pewnie straszne kloce.
    • bimota 23.12.10, 21:31
      Ale padaki teraz robia... w sam raz dla emerytow...
    • mrukmrukmruk 04.01.11, 12:59
      Zerknij na stronę mudserwis.com, jeśli jesteś z krakowa to odwiedź ich sklep na miejscu, jeśli nie to rozejrzyj się w internetowej ofercie. Mają ogromny wybór rowerów, obsługę fachową i znającą się na rzeczy, a do tego niskie ceny.
    • jebiemnieto 23.01.11, 20:30
      Polecam rowery Kross. Alta dla Pani i dla Pana lub Pacific Długo szukałem w sieci rowerów ( małe miasto i nie mamy sklepu z prawdziwego zdarzenia) i ta oferta była najciekawsza. Rowery dobrze zapakowane i wyregulowane

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka