Rower miejsko-trekkingowy - na jaki teren? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam serdecznie,
    kupiłam właśnie rowej miejsko-trekkingowy, rama 17, koła 28 cali. Ja mam 160cm wzrostu. Mam pytanie, czy rower na takich dużych kołach faktycznie nadaje się w lekki teren - czyli do lasu, na ubite ścieżki oraz drogi polne? Czy nie jest zbyt mało poręczny, skrętny?
    Jeśli ktoś ma już doświadczenia z takim rowerem na różnym terenie, baaaardzo proszę o informacje.
    Pozdrawiam!
    Karolina
    • k_majkusiak:
      > kupiłam właśnie rowej miejsko-trekkingowy, rama 17, koła 28 cali. Ja mam
      > 160cm wzrostu. Mam pytanie, czy rower na takich dużych kołach faktycznie
      > nadaje się w lekki teren - czyli do lasu, na ubite ścieżki oraz drogi polne?

Ja mam 28''. Jeżdżę po szosach, drogach, ścieżkach i łatwych bezdrożach, często z ekwipunkiem biwakowym. Nie uprawiam downhillu i skoków -- ale na krawężniki wskakuję. Mam kłopoty tylko na piachu, ale to nie z powodu 28'' tylko z powodu wąskich opon.

Jeździj i ciesz się życiem; nie daj sobie wmówić, że Twój rower nie nadaje się do czegoś, co dobrze służy innym rowerom.

- Stefan
      • Ja mam krossa trans alpa 17' i przy wadze ponad 100kg radzę sobie w lesie bardzo dobrze.
        Małe kłopoty z piachem, ale to wynika tak jak napisał Stefan, z cienkich opon.
        Nawe myslałem o zmianie tylnej opony na szerszą ale narazie się wstrzymałem.
        Traking to najbardziej uniwersalny rower.
    • Obwod felgi nie ma w tym wypadku znaczenia. Znaczenie ma mniejsza szerokosc i nizszy profil opony - gorsza amortyzacja i wieksze ryzyko dobicia felgi.

Jaki to jest "miejsko-trekkingowy" ?
      • bimota:
        > Obwod felgi nie ma w tym wypadku znaczenia.

28'' to raczej nie obwód tylko średnica.

Ja bym powiedział, że ma znaczenie, ale odwrotne, to znaczy im większa tym lepiej na teren. W terenie nie pojedziesz na rolkach, bo kółeczka będą wpadać w każdą nierówność. Istnieją specjalne terenowe rolki, różniące się głównie wielkością kółeczek:

http://www.windsurfing.pl/grafika/art/639_1.jpg(zdjęcie wzięte stąd).

Samochody terenowe też mają na ogół większe koła niż szosowe.

bimota:
        > Znaczenie ma mniejsza szerokosc i nizszy profil opony - gorsza amortyzacja i
        > wieksze ryzyko dobicia felgi.

Jeśli komuś zależy na amortyzacji, to może zainwestować w wyższe i szersze opony (albo w [tfu]amortyzator[/tfu]).

Co do dobijania felgą -- nie doświadczam tego problemu. Trzeba tylko porządnie napompować. Niektórzy pompują za słabo, żeby uzyskać ,,miękkość'' jazdy. Automatycznie uzyskują przy tym większy wysiłek przy pedałowaniu i możliwość dobicia obręczą do podłoża.

- Stefan
        • Gość: Bimota IP: *.icpnet.pl 12.05.11, 19:23
          > 28'' to raczej nie obwód tylko średnica.

Twierdzilem cos innego ?

Twierdzilem, ze rzeczywisty obwod opony jest prawie taki sam...

Rolkarzy widuje na plytach chodnikowych (na raczej standardowych kolkach), czyli da sie...
    • Taki rower jest uniwersalny jak nie masz dużych wrtepów tylk jakies polne sciezki płaskie , to ok. ja mam górala, , ale tutaj gdzie mieszkam jest taki teren, ze góral sie przydaje do jeżdzenia rekracyjnego po górkach, kamieniach lasach. Natomiast żeby tym rowerem po miescie jeżdzic to góral sie nie nadaje. Natomiast trreking to i miasto i lekki teren jak najbardziej a do sklepu po zakupy tez spoko.
      --
      Z cudami to jest tak , że z parkinsona czy raka to owszem kogos wyleczono, ale zeby noga czy reka pod wpływem cudu odrosła to juz sie nie zdarzyło. Jak komus odrosnie ręka czy noga to zaczne wierzyc w cuda.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.