Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Kradzież rowerów w Warszawie

24.06.13, 13:15
    Z tego co śledzę informacje, to już chyba jakaś epidemia kradzieży. Mój (i kilka innych) zostało skradzionych w środku nocy, z terenu osiedla na Ochocie-Rakowcu teoretycznie chronionego przez "wyspecjalizowaną" firmę i pod czujnym okiem (tak, tak) dwóch AGENTÓW ochrony i kamer monitoringu. Złodzieje weszli za pomocą jakiegoś wytrychu, przecięli zabezpieczenia w dwóch rowerach, wyprowadzili je z terenu osiedla, gdzieś zaprowadzili i wrócili po kilkunastu minutach. Oczywiście powtarzając sekwencję wydarzeń. Wszystko elegancko się nagrało. Naszej wspaniałej ochronie w Berberysowych Ogrodach to nawet mysz się nie prześliźnie...
    • gom1 24.06.13, 13:23
      Będę nudny pytając o rodzaj użytych zabezpieczeń.
    • Gość: oskar_zz IP: *.nik.gov.pl 24.06.13, 13:36
      Zabezpieczeniem była tylko linka. Na szyfr. Zwiodło nas wszystkich poczucie bezpieczeństwa, które rzekomo miał zapewnić monitoring z dwoma agentami cały czas przebywającymi na terenie osiedla
    • Gość: b0b IP: *.static.chello.pl 24.06.13, 15:03
      Czyli niestety nic nowego. Do lamania szyfrow sluza zwykle nozyce do drutu, a tanie zapiecie niestety bardzo prowokuje. Ochrona to zazwyczaj emeryci i rencisci i glownie spia w kanciapie.
    • stefan4 24.06.13, 15:15
      oskar_zz:
      > Zabezpieczeniem była tylko linka. Na szyfr.

Kiedyś taką linką na szyfr przypiąłem mój rower do balustradki na uniwerku. Po pracy znalazłem go starannie przypiętego tą samą linką do całkiem innej balustradki, kawałek dalej. Okazało się, że robotnicy musieli pomalować balustradkę, więc przestawili mój rower w inne miejsce, żeby go nie zachlapać farbą.

Teraz ja też już wiem, jak otwierać bez użycia nożyc takie tanie zapięcia na szyfr. I oczywiście sam używam kłódy-podkowy.

- Stefan
      Zwalczaj biurokrację!
    • bimota 26.06.13, 13:27
      TAK, BO WSZYSTKIE ZAMKI SZYFROWE NA SWIECIE SA TAKIE SAME...
    • kino.mockba 26.06.13, 22:20
      > Teraz ja też już wiem, jak otwierać bez użycia nożyc takie tanie zapięcia na sz
      > yfr. I oczywiście sam używam kłódy-podkowy.

Miałam kiedyś taką, gdzie wystarczyło obracać numerki przy wciśniętym przycisku do otwierania i dało się wyczuć kiedy wchodzi ten właściwy. Tanio sprzedam :p
      --
      www.youtube.com/watch?v=kSyKrR9V_Q0
    • gom1 27.06.13, 00:13
      Ja mam takie, którego kod to 001 - co ciekawe, nie da się go zmienić ;-)
    • robertrobert1 27.06.13, 23:36
      gom1 napisał:

> Ja mam takie, którego kod to 001 - co ciekawe, nie da się go zmienić ;-)

I co...Jesteś tym zachwycony...Czy wyrzucisz to dziadostwo do kosza i pójdziesz na zakupy po profesjonalnego U-locka...
    • gom1 28.06.13, 07:59
      robertrobert1 napisał:
      > I co...Jesteś tym zachwycony...Czy wyrzucisz to dziadostwo do kosza i pójdziesz
      > na zakupy po profesjonalnego U-locka...

A w życiu. Ze strachu, że mi ukradną rower, wcale go nie kupiłem. Mam teraz 100% pewności!

Wyczuwasz czasem ironię, czy wszystko bierzesz na poważnie?
    • j666 13.08.13, 19:26
      Podnieca Cię to?
      Nie wiesz, że są kraje, gdzie rowery i nie tylko zostawia się ot tak po prostu, niezamknięte i nieprzypięte?
      BTW jestem za obcinaniem dłoni za kradzież.
    • robertrobert1 25.06.13, 19:28
      Tia... Nowe osiedle... mieszkania droższe od domów...garaż droższy od samochodu...w garażu rower za kilka tys pln przypięty linką za 20 pln. ŚMIECH NA SALI!!!
      --
      I taka wlasnie jest wyzszosc roweru nad samochodem.
    • Gość: tomek IP: *.nik.gov.pl 26.06.13, 11:54
      robertrobert1 FANTASTYCZNY KOMENTARZ!!! Naprawdę, widać że masz głowę na karku. Tak to wszystko spuentować w dwóch wierszach. Tylko tęgie głowy tak potrafią. No i ten Bold na samym końcu wpisu. Jestem zbudowany. Mistrzostwo Świata. Pojawiaj się częściej na wszystkich forach świata. Internauci czekają na twoje świeże spojrzenie
    • Gość: b0b IP: *.static.chello.pl 26.06.13, 13:12
      Ja bym jeszcze kopnął i opluł.
    • robertrobert1 27.06.13, 23:34
      A co innego miałbym napisać... Od kilkunastu lat istnieją profesjonalne zabezpieczenia rowerowe i co roku przeprowadza sie test i pokazy informujące o nikłej skuteczności popularnych linek. Tymczasem linek zabezpieczających mamy na potęgę. I widzimy gościa na wypasionym rowerze, w wypasionym stroju z mega komórą i linką za 20 pln. Więc jak mam się nie śmiać... No może faktycznie nie powinienem się śmiać lecz... płakać...nad totalną głupotą.
      Od lat wiadomo, że zabezpieczenie rowerowe powinno kosztować minimum 10 % wartości roweru. Czy to naprawdę tak dużo... Czy dla roweru za 3500 pln U-lock za 350 pln będzie przesadą... nie sądzę.
      --
      I taka wlasnie jest wyzszosc roweru nad samochodem.
    • Gość: b0b IP: *.static.chello.pl 28.06.13, 09:48
      Po prostu lezacego sie nie kopie. Wiele osob nie zdaje sobie sprawy, ze super mocne hartowane linki nie nadaja sie do przypinania rowerow. Sami producenci wciskaja ludziom kit stosujac chwyty marketingowe w postaci "wzmocniona kevlarem" "opatentowany splot" albo poziom zabezpieczen 7 stopnia... Do tego sprzedawcy nierzadko podtrzymuja mit skutecznosci linek.

Jak ktos jest niedzielnym rowerzysta i nie przesiaduje na forach to nie ma pojecia, ze linka jest g*wno warta, a u-lock wydaje sie byc kosmicznym zapieciem dla kurierow rowerowych. Taki ktos zasugeruje sie wypasionym opisem i wygladem pancernej "kielbasy" albo grubszej linki za 90-140zl, ktora czesto kosztuje ponad 10% wartosci roweru.
    • Gość: r IP: *.226.195.12.dormar.net.pl 28.06.13, 10:23
      Oto mała lektura edukacyjna pomocna w wyborze zapięcia rowerowego.

www.stichtingart.nl/sloten_resultaat.asp

Jeśli ktoś nie potrafi zinterpretować opisu to podpowiadam, że im więcej gwiazdek w kółeczko tym zabezpieczenie jest lepsze. Najlepsze zabezpieczenia mają

5 gwiazdek ...są to wybrane modele łańcuchów ABUSa, Artago, AXA, Kryptonite, Luma, Oxford i Pro-tect a także SXP
      3 i 4 gwiazdki to standard...ma większość U-locków i łańcuchów
      1 gwiazdkę posiadają linki

Także sklasyfikowane są kłódki i U-locki połączeniowe

Polecam wybrany towar przed zakupem sprawdzić z owym zestawieniem.
    • mruwa9 13.08.13, 21:50
      U-lock za 350zl???
      Kogos pogielo?
      Ja uzywam takich za ok. 20 zl. Na kluczyki, zaden szyfr. Uzywam dwoch jednoczesnie, przy czym jednym przypinam rame do stojaka, drugim spinam przynajmniej tylne kolo z rama, zeby nie dalo sie jechac (chyba, ze jest mozliwosc przypiecia ramy do stojaka dwoma U-lockami jednoczesnie).
    • tomasz.tomy 10.08.13, 12:22
      Gdzie zgłosić kradzież roweru w Warszawie ???\
      Nie mówcie , że na policji :-(

dzięki
      Tomasz
    • gom1 10.08.13, 12:43
      tomasz.tomy napisał:
      > Nie mówcie , że na policji :-(

To nie mówimy. Gdzie indziej chciałbyś zgłosić?

Tommy z Grona?
    • Gość: zonkii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.13, 15:56
      niedługo nie będzie można zgłaszać kradzieży roweru na policji, bo policja nie będzie się zajmowała kradzieżami poniżej 1000zł, nawet jak kupisz rower za parę tysięcy, to jeszcze będziesz musiał udowodnić, że nadal jest tyle wart, a jak znam chęć policji do pracy, to raczej będzie trudno

także nic śmiesznego
    • Gość: KLM IP: *.warszawa.vectranet.pl 14.08.13, 16:54
      o ile nic się nie zmieniło to policja nadal musi przyjmować każde zgłoszenie o przestępstwie, tylko sami gliniarze mówią inaczej bo im się nie chce papierków wypełniać. Trzeba się po prostu uprzeć albo nawrzeszczeć na kolesia, można też zażądać rozmowy z komendantem (małe szanse) albo przynajmniej z oficerem dyżurnym, ewentualnie można spisać gliniarza w okienku złożyć potem na niego skargę. Oczywiście żaden z sposobów nie usposobi do Ciebie zbyt przyjaźnie gliniarzy więc najlepiej po prostu upierać się, że chcesz złożyć doniesienie i nie dawaj się zbyć stwierdzeniem, że np. wydział kradzieży jest na innym posterunku. Może i jest ale zawiadomienie mają obowiązek przejąć gdziekolwiek się zgłosisz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka