Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Masa sierpniowa a Bródno i dresy

27.08.04, 11:16
    Jak wiecie jedziemy na Bródno, dzielnicę m.in. chłopców gładko ogolonych i w
    zdobnych szatach jakim są dresy. Nie jedziemy tam przez przypadek. Bardzo
    zjechać rzeczone Bródno, chciałem by wszyscy ci kolesie dla których celem
    jest tylko rozbój i picie, zobaczyli nas wszystkich ROWERZYSTÓW z Masy
    Krytycznej i może choć jeden na stu wpadnie w `zadumę` gdu zobaczy 1000
    kolesi w sile czyli nas wszystkich! bo do nich argumenty tylko siły trafiają.
    Naszą siła będzie właśnie nasza pełna obecność - im nas więcej tym lepiej,
    oczywiście weżcie dzwonki, trąby, air zoundy, gwizdki i cokolwiek co sygnał
    wydaje. Niech nasz kolorowy i głośny peleton nastroi pokjowo okolicę. Niech
    ci co sie boją przestaną a ci co jak często tu słyszę - `zdejmują` innych
    rowerzystów z roweru - koło mostu grota i nie tylko, zobaczyli zalew rowerów!
    Tylko, że może zabrzmi to jak absurd powiem wam jedno - trochę rozumiem tych
    kolesi, łysych. Dlaczego?
    Jedyny czynny ośrodek sportowy Polonez jest szczelnie okratowany, z
    komercyjną drogą pływalnią, uwaga teraz - hit absolutny - dwupoziomowym
    parkingiem(sic!) na terenie, i jeszcze szkoła jazdy dla kierowców po
    bieżniach no bo klub musi z czegoś żyć! zobaczyłem jeszcze dwa zrujnowane
    place zabaw i piekny ale zaniedbany park z oczkiem wodnym - bródnowski.
    Na całym terenie brak jakiegokolwiek zespołu boisk do kosza, piłki itd.
    Trudno się dziwić, że lepiej miejscowym (nie wszytkim) zajmować sie
    zdejmowaniem nas z rowerów.
    Dlatego jeźdźmy dalej...

pozdr z refleksją

czajnik
    Obserwuj wątek
      • direct3d Re: Masa sierpniowa a Bródno i dresy 27.08.04, 12:04
        Witaj !

Mieszkam na Brodnie od urodzenia i chyba cos ci sie w glowie popzewracalo.
        Jesli uwazasz te osiedle za bardzo dresowe to jest ono takie samo jak np.
        Bemowo, Jelonki. Z pewnoscia wiecej dresow w jednym miejscy znajdziesz na
        Pradze, gdzie stoi jeden na drugim. Co do parku to uwazam, ze inne parki sa
        jakies super...pod wzgledem czego - utrzymania uhuhuhu - moze i sa ladniejsze
        kosze czy lawki lecz jaj sobie nie rob. Uwazam, ze nasz park jest niczego
        sobie, wszystkiego w nim znajdziesz po trochu, drzewka i trawa utrzymane. Ławek
        dosyć sporo i nie popsute. Place zabaw ? - hmm.. do czego to porownujesz do
        osiedli zamknietych ?
      • roweroraffi Dresy jeździć muszą...;-) 27.08.04, 12:09
        czajnik74 napisał:

> Jedyny czynny ośrodek sportowy Polonez jest szczelnie okratowany, z
        > komercyjną drogą pływalnią, uwaga teraz - hit absolutny - dwupoziomowym
        > parkingiem(sic!) na terenie, i jeszcze szkoła jazdy dla kierowców po
        > bieżniach no bo klub musi z czegoś żyć! zobaczyłem jeszcze dwa zrujnowane
        > place zabaw i piekny ale zaniedbany park z oczkiem wodnym - bródnowski.
        > Na całym terenie brak jakiegokolwiek zespołu boisk do kosza, piłki itd.
        > Trudno się dziwić, że lepiej miejscowym (nie wszytkim) zajmować sie
        > zdejmowaniem nas z rowerów.

Bo skoro grać w nogę, kosza i pływać nie mogą, to muszą chociaż mieć rowery do
        jeżdżenia, skoro ścieżki są. Hahahaha... a co do Bródna i Targówka, to problem
        rzeczywiście istnieje, choć przyzznam szczerze, że z tym zdejmowaniem z roweru
        nie jest tam tak źle. Zdarza mi się ciąglę jeździć tam o różnych porach
        (ostatnio po 1 w nocy) i uważam to za bezpieczne.
      • skeler Re: Masa sierpniowa a Bródno i dresy 27.08.04, 12:23
        > Jak wiecie jedziemy na Bródno, dzielnicę m.in. chłopców gładko ogolonych i w
        > zdobnych szatach jakim są dresy. Nie jedziemy tam przez przypadek. Bardzo
        > zjechać rzeczone Bródno, chciałem by wszyscy ci kolesie dla których celem
        > jest tylko rozbój i picie, zobaczyli nas wszystkich ROWERZYSTÓW z Masy
        > Krytycznej i może choć jeden na stu wpadnie w `zadumę` gdu zobaczy 1000
        > kolesi w sile

a po chwili zadumy wpadna na pomysl ilu kolesi do skrojenia im pod oknem
        jedzie...

> oczywiście weżcie dzwonki, trąby, air zoundy, gwizdki i cokolwiek co sygnał
        > wydaje.

a takze noze, tasaki, lancuchy, i gazy cs, itp. (regulamin masy dolaczany do
        zgloszenia tego zabrania, ale dzisiaj z czajnikiem przymkniemy na to oko ;-)

> Jedyny czynny ośrodek sportowy Polonez jest szczelnie okratowany, z
        > komercyjną drogą pływalnią, uwaga teraz - hit absolutny - dwupoziomowym
        > parkingiem(sic!) na terenie

jak cos sie nazywa polonez, to musi miec duzy parking i szkole jazdy na
        terenie...
        • yoshee Re: Masa sierpniowa a Bródno i dresy 27.08.04, 12:30
          skeler napisał:
          > a takze noze, tasaki, lancuchy, i gazy cs, itp. (regulamin masy dolaczany do
          > zgloszenia tego zabrania, ale dzisiaj z czajnikiem przymkniemy na to oko ;-)

Naprawdę, mogę? :D A taką śliczną maczetę dostałem od Ani na urodziny! :)))
      • yoshee Re: Masa sierpniowa a Bródno i dresy 27.08.04, 12:29
        czajnik74 napisał:
        > chciałem by wszyscy ci kolesie dla których celem
        > kolesi (...)

Tzn. te wszystkie drechy, które JESZCZE nie zdały sobie sprawy z tego, że na
        kradzieży rowerów można zarobić, dzisiaj zobaczą masę rowerzystów na swoich
        pięknych maszynach i uznają, że może jednak warto zacząć napadać na ludzi. Eh..
        IMHO nie ma co ich wkurzać. Masy nie rozbiją, ale po co im jeździć przed nosem.
        Potem pojedynczych ludzi (niekoniecznie z masy) będą tłukli tylko za to, że
        jeżdżą na rowerze.

No ale co tam, trasa masy jest, przejadę nawet koło Dw.Wileńskiego :P

Myślę jednak, że nie robią tego dla sportu :)) Ale fakt, biedne te nasze
        warszawskie drechy :P
      • pawelec_xxx Re: Masa sierpniowa a Bródno i dresy 27.08.04, 13:10
        ej sory
        Ja też jestem z Bródna i popieram kolege z osiedla, chyba coś wam się
        poprzewracało

Jeżdżę często na swoim nie tanim rowerze i jakos mi nikt go nie ukradł. Fakt
        faktem dresów u nas troche jest, ale raczej żadko który kradnie, zwłaszcza pod
        własnym blokiem.

Cieszę się bardzo że masa bedzie biegła przez Bródno, poniewarz to ładne
        osiedle.
        Park Bródnowski zaniedbany?? ty chyba żartujesz, może i te oczka wodne to
        żeczywiście syf, nie radze nikomu tam się kompać(One nie są od tego!!!).Dwa
        lata temu postawiono tu dużą iloś ławek, W głównych alejkach nawek co 20 m,
        jest dużo drzew, sła górki w których w zime można zjeżdżać na sankach, Ją
        boiska do kosza, do piłki nożnaej, jest plac zabaw, nawet 2, więc nie wiem o co
        ci chodzi, może bałeś się objechać cały park Bródnowski?
        A byłeś w lasku? Co prawda jest mały ale są świetne scieżki po którym mozna
        jeździś, są ławki, plac zabaw. Jest stok narciarski! Na ulicy Krasnobrodzkiej
        za pętlą na podgrodziu są usybane świetne chopki, może tam mozna by było
        zajechać kiedyś.

pozatym w tej chwili bródno to jedno z kolorowszych osiedli, jes tu durzo drzew
        (i komarów sic!)

więc nie wiem co ty chcesz od bródna, mieszka tu wiele Normalnych osób, sporo
        jeździ na rowerze, zwłaszcza moja grupka. Dziś mamy zamiar pierwszy raz jechać
        na masę, i nie dlatego że jest przez bródno ale bo chcemy się spotkać z innymi
        rowerzystami, takimi jak my, a wy tu mi wyskakujecie, i obrażacie moje osiedle.

Bardzo przepraszam że tyle sie rozpisałem
        Pozdro i do zobaczenia na masie.
      • olecky Re: Masa sierpniowa a Bródno i dresy 27.08.04, 13:47
        a co do meritum - wez dowolnie wybrane osiedle, a znajda sie osoby, ktore beda
        twierdzic ze jest super, i takie, ktore widza tylko dresow. Z rowerow kroja na
        Targowku i na Ursynowie, na Bielanach i Ochocie, a takze w ukochanym Czajnika
        Srodmiesciu. Brodno miesci sie w warszawskiej przecietnej, a ze dla wiekszosci
        jest "nie po drodze", to i obroslo mitami...

--
        pozdr,

olek
      • maly_armstrong Re: Masa sierpniowa a Bródno i dresy 29.08.04, 12:52
        Czećś.Strasznie zjechałeś moje Bródno.Mieszkam tu od urodzenia czyli już 25 lat
        i włos mi z głowy nie spadł-inna sprawa że znajomi z
        podstawówki,liceum,znajome "ryje"spod bloku.Może anioły tu tu nie mieszkają ale
        w ostatnich latach znacznie sie poprawiło.Taką "zablokowaną" młodzież można
        spotkać na wszystkich blokowiskach w Polsce a jeżeli chcesz stada drechów to
        jedz na Szmulki,Stalową,Wileńską i.t.d.Bródno to fajne miejsce.Pozdrawiam
        przedmówców z Bródna(chyba troche sie po Was powtarzałem).Do następnej masy...
      • 5.5stopy ZERO tolerancji 29.08.04, 13:54
        Witam,

nie wnikam w to, w której dzielnicy jest więcej nierobów. Tacy są wszędzie, nie
        trzeba ich opisywać. Nie wszyscy stanowią zagrożenie dla rowerzystów.

a ja się bardzo dziwię Czajnikowi, że staje w ich obronie. Złodziejstwo zawsze
        pozostanie złodziejstwem. Nikt w Warszawie nie przymiera głodem, a rozrywkę
        każdy powinien zapewnić sobie sam, nigdy kosztem innych.

Idąc torem myślenia Czajnika, entuzjasta motoryzacji powinien przyznać bandytom
        bez samochodu prawo do wysadzania kierowców na światłach.

Tylko nieuchronne kary powstrzymają falę przestępczości. Przy okazji każdego
        wyroku kilku młodych schodzących na złą drogę zrozumie, że nie warto.

Z utęsknieniem czekam, aż nieporadnego ofermę Kaczyńskiego zastąpi rodzimy
        odpowiednik Rudolfa Giulianiego. Ci, którzy nade wszystko cenią browerowanie
        mogą się ze mną nie zgodzić.

Pozdrawiam,
        5.5

PS. Państwowe pływalnie zawsze będą drogie, bo to idealna okazja do skoku na
        kasę. Prywatna "Wesolandia" zatrudnia 36 osób a sporo mniejszy basen na
        Potockiej - 70. "Warszawianka" zbudowana za Piskorskiego kosztowała podatników
        120 mln zł i nawet nie należy do miasta...
      • ashimi Re: Masa sierpniowa a Bródno i dresy 29.08.04, 19:23
        czajnik74 napisał:

> Jak wiecie jedziemy na Bródno, dzielnicę m.in. chłopców gładko ogolonych i w
        > zdobnych szatach jakim są dresy. Nie jedziemy tam przez przypadek. Bardzo
        > zjechać rzeczone Bródno, chciałem by wszyscy ci kolesie dla których celem
        > kolesi w sile czyli nas wszystkich!

No i mieliśmy małe rozpoznanie okolicy. W pewnym momencie jeden z widzów z
        omawianej okolicy postanowił się rozerwać i zrzucic uczestnika masy z roweru...
        prosto pod koła innego. Jeszcze trochę i wywołałoby to niezłą bijatykę.
        Sympatycznie, nie?!
        • roweroraffi Re: Masa sierpniowa a Bródno i dresy 29.08.04, 19:56
          ashimi napisała:

> No i mieliśmy małe rozpoznanie okolicy. W pewnym momencie jeden z widzów z
          > omawianej okolicy postanowił się rozerwać i zrzucic uczestnika masy z
          roweru...
          > prosto pod koła innego. Jeszcze trochę i wywołałoby to niezłą bijatykę.

Tak, bo z tego co wiem to potem mało Jego by nie rozerwali Masowicze za takie
          rozrywki. Swoja droga na Masie przynajmniej 10 osob samo spadło z roweru więc
          nie wiem o co robić aferę, że jedna spadła z pomocą ;-) Poza tym z tego co
          wiem, to nie było na Targówku, ino na Ząbkowskiej, czyli na Pradze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka