Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Rowerowe stroje w kolorach maskujących

  13.10.15, 00:33
  Zwracam się do wszystkich kochających jazdę na rowerze. Co sądzicie o rowerowych strojach w ciemnych - wręcz maskujących kolorach? Sądzę, że wśród producentów rowerowej odzieży zapanowała jakaś dziwna moda na szycie ubrań, które są w ponurych, mało widocznych na drodze kolorach! Mam tutaj na myśli większość kurtek jakie są na rynku. Kiedy widzę czarną kurtkę rowerową to mi się nóż w kieszeni otwiera! Czy nie byłoby warto poprosić szanownych producentów o tworzenie takiej odzieży, która będzie bardziej kolorowa i przez to widoczna na drodze? Przecież bycie widocznym jest priorytetem rowerzysty, bo ma to bezpośredni związek z jego bezpieczeństwem. Może Polska na Rowery zainicjuje jakąś ogólnopolską akcję? Idzie jesień - pamiętajmy o oświetleniu, odblaskach i odpowiednim stroju!
  Edytor zaawansowany
  • zbyfauch 13.10.15, 07:18
   Nie każdy lubi się przebierać za kolorową papugę a stricte rowerowe, także czarne, ciuchy mają odblaski. Jeśli ktoś chce czy musi jeździć po ciemku po jezdni, może sobie kupować kolorowe, takie też są albo narzucić odblaskową kamizelę.

   --
   Pustelnia
  • poohdell 13.10.15, 10:07
   Mam czarne długie spodnie - na każdych są odblaski. Czarny softshell z odblaskami. Odblaski na butach i na kasku. Nie uważam, aby czarne było mniej bezpieczne. W takim razie zabrońmy aut w kolorze czarnym.
  • zbyfauch 13.10.15, 10:24
   Auta w Polszcze powinny być zabronione w obojętnie jakim kolorze, samochody natomiast niech sobie jeżdżą.

   --
   Pustelnia
  • h_hornblower 13.10.15, 11:11
   Nie no, Kolego, nie popadajmy w przesadę. Ale rzeczywiście kwestia widoczności jest istotna. Wystarczy jednak wozić po siodełkiem "kamizelkę"/taśmę odblaskową (3M np. takie robi - kosztuje to grosze) i w razie czego myk na siebie i jesteśmy widoczni. Nawet jak mamy czarną kurtkę czy bluzę.

   pzdr
   horny  • gom1 20.10.15, 08:28
   h_hornblower napisał:
   > jest istotna. Wystarczy jednak wozić po siodełkiem "kamizelkę"/taśmę odblaskową

   Ale po co? Oświetlenie + odblaski stanowiące obowiązkowe wyposażenie roweru w zupełności wystarczą.
  • uniwersalny_login 13.10.15, 21:29
   nie jest aż tak źle z tymi kolorami. w "moim" sklepie internetowym większość kurtek rowerowych to właśnie kolorowe w całości, bądź częściowo "pokolorowane".
  • uthark 19.10.15, 16:51
   Na ciemnych ciuchach nie widać od razu brudu ;-), a jak ktoś chce być lepiej widocznym, to można założyć kamizelkę odblaskową, a w nocy przede wszystkim oświetlić rower. Do tego można założyć opaski z diodami na ręce (bardzo pomocne przy sygnalizacji zamiaru zmiany kierunku jazdy) i nogi.

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka