Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

czy to mozliwe ze mam za maly rower?

12.04.05, 08:23
    Mam 175 cm wzrostu. Kupilam treka (navigator 100, 16 cali). wczoraj
    przestudiowalam instrukcje i wg niej powinnam miec wyprostowane nogi w
    kolanach przy najnizszym polozeniu pedalu. Nie mam, nawet przy najbardziej
    wyciagnietym siodelku do gory. Podczas jazdy zahaczam o błotniki stopami
    (ukochany mowi ze to dlatego ze powinnam naciskac na pedaly palcamia nie cala
    stopa).
    Nie kupilam roweru w supermarkecie i panowie twierdzili, ze pasuje na mnie
    (przy "mierzeniu" roweru pytalismy sie czy siodelko nie jest za nisko i
    powiedzieli ze nie).
    Szczerze mowiac zalamalam sie wczoraj po przecyztaniu instrukcji.
    Pozdrawiam!
    Obserwuj wątek
      • skuter70 Re: czy to mozliwe ze mam za maly rower? 12.04.05, 08:36
        zolwik napisała:

> Mam 175 cm wzrostu. Kupilam treka (navigator 100, 16 cali). wczoraj
        > przestudiowalam instrukcje i wg niej powinnam miec wyprostowane nogi w
        > kolanach przy najnizszym polozeniu pedalu.

powinny byc leciutko ugiete gdy w najnizszym polozeniu pedalu gdy na pedale
        postawisz piete (o ile pamietam:))

Nie mam, nawet przy najbardziej
        > wyciagnietym siodelku do gory.

mysle ze wystarczy kupic dluzsza sztyce podsiodlowa
        a jeszcze lepiej wrocic do sklepu i opieprzyc fachowcow

w wielkosci roweru raczej wazniejsza jest dlugosc bo jej nie da sie za bardzo
        regulowac

Podczas jazdy zahaczam o błotniki stopami
        > (ukochany mowi ze to dlatego ze powinnam naciskac na pedaly palcamia nie cala
        > stopa).

i ma racje

>
        • el_gato_con_botas Re: czy to mozliwe ze mam za maly rower? 12.04.05, 14:05
          skuter70 napisał:

> zolwik napisała:

> Podczas jazdy zahaczam o błotniki stopami
          > > (ukochany mowi ze to dlatego ze powinnam naciskac na pedaly palcamia nie
          > cala
          > > stopa).
          >
          > i ma racje
          >
          z tego co pamietam, to winno sie 'naciskac' podbiciem, inaczej byloby to oznaka
          kompletnego debilizmu producentow butow, ze mocuja bloki w takim miejscu, prawda?
          ;-)
          pzdr

--
          'Niejaki El gato con botas jest (...) w mojej opinii utożsamieniem literatury
          francuskiej. Zbyt grube księgi na zbyt cienkie tematy (...) gość udziela się na
          forum dla ludzie przed 30 a sam ma prawdopodobnie grubo po 40 (...)'
          copyrights by egon_olsen
            • el_gato_con_botas Re: czy to mozliwe ze mam za maly rower? 12.04.05, 15:20
              mea culpa i moj skrot myslowy
              ;-)
              zerkajac na atlas anatomii dochodze do wniosku, ze punkt oparcia stopy to mniej
              wiecej kosci srodstopia, w moim przypadku niemal na granicy palcow (ale mozna
              sobie inaczej wybrac, np. po to jest taka tolerancja przy montazu blokow);
              nijak jednak nie zamontujesz blokow na srodku stopy (mniej wiecej kosci
              klinowate) ani pod samymi palcami, a chyba jest jakis powod po temu, prawda?
              ;-)
              pzdr
              --
              copyrights by egon_olsen
                • el_gato_con_botas Re: czy to mozliwe ze mam za maly rower? 12.04.05, 15:44
                  skuter70 napisał:

>
                  > > klinowate) ani pod samymi palcami, a chyba jest jakis powod po temu, praw
                  > da?
                  > > ;-)
                  >
                  > alez ja sie calkowicie zgadzam:)
                  >
                  > tylko , ze w moim przypadku miejsce ustawienia stopy okresla nosek a nie spd:)

a w moim okreslam to sam - nie mam ani noskow, ani spd (ani inszej masci zatrzaskow)
                  pzdr
                  --
                  copyrights by egon_olsen
        • el_gato_con_botas Re: czy to mozliwe ze mam za maly rower? 12.04.05, 14:04
          mimo wszystko pojdz tam i wyjasnij, ze sprzedali Ci za maly rower (bo taka jest
          prawda);
          jesli nie beda chcieli wymienic, ani nie zaproponuja satysfakcjonujacego
          rozwiazania (cos zaproponowac powinni), zawsze mozesz im uprzyjemnic zycie
          'reklama'sklepu i jego kompetentnej obslugi, tak na miejscu, jak i np. tutaj
          ;-)
          pzdr
          --
          copyrights by egon_olsen
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka