Czy można Seicento przewozić rower??? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Może to głupie pytanie a może jednak nie????. Mam Seicento i zastanawiam się,
    czy na taki samochód można zainstalować bagażnik na rower??? Wiadomo w
    mieście ograniczona ilość ścieżek rowerowych :(((.

• Bagażnik- bez najmniejszego problemu. A jak zdejmiesz przednie koło i położysz
      oparcie z tyłu, to wejdzie do środka.
      .
    • Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.05, 20:04
      Na matizie jak najbardziej można.seicento chyba nie gorsze :-)
    • Gość: Adek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.05, 21:06
      Mozna mozna
      Mimo , ze 3drzwiowe toczydełko to nie musisz kupowac bagaznika z elementem "3d"
      jak np Ja -(
      Polecam zakup lepszejszego bagaznika np Thule , pozniej wymieniasz tylko kity
      do mocowania do konkretnego wozidełka.
      Nie musisz za zmiana samochodu zmieniac calego bgaznika a taki jest na lata.
    • Gość: maxi IP: *.chello.pl 20.06.05, 09:31
      Serdeczne dzięki wszystkim za praktyczne rady.
      pozdrowienia
      maxi
      • Gość: marcelino IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.05, 22:10
        Witaj maxi,
        Adek radzi bagażnik thule i pewnie ma rację bo to znany producent, tylko że
        drogawy. Ja od kilku lat używam bagażnika-bazy włoskiej firmy CAM. Trzyma się
        dobrze nie rdzewieje. Kupowałem go w sklepie specjalistycznym żeby mieć pewność
        że będzie pasował do mojego samochodu. Uchwyty na rowery też mam z takich
        tańszych, ważne żeby rynienka była z jednego kawałka blachy a chwyt do ramy był
        do niej dopasowany kształtem. Wadą bagażnika dachowego jest mało wygodne
        zakładanie i zdejmowanie rowerka.

Pozdrawiam
        P
    • Gość: Roberto IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.05, 12:16
      Gość portalu: maxi napisał(a):

> Wiadomo w
      > mieście ograniczona ilość ścieżek rowerowych :(((.

I co z tego? Przeciez sa jezdnie i jak najbardziej mozesz po niej rowerem
      jechac. A ty myslales, ze jezdnia jest TYLKO dla samochodów?
      • jasne że można .Ja posiadam cc900 i najtańszy włoski bagażnik dachowy (dwie
        belki)do tego autka , nawiasem mówiąc ten sam typ pasuje do seicento.Od kilku
        lat woże rowery na wyjazdy wakacyjne , czasami nawet 3 sztuki.Cała konstrukcja
        bagażnika wygląda dość delikatnie , ale tylko wygląda. Sprawdza się nawet przy
        140km/h. Ale autku wyrażnie brakuje wtedy mocy przy wyprzedzaniu i potrafi
        spalić nawet do 12 l/100km więc nie warto sie specjalnie śpieszyć.Przy jeżdzie
        do 100km/h dodatkowego oporu pow. prawie się nie zauważa , spalanie wzrasta o 1
        -1,5l.
        Uwaga , włoskie bagażniki przeważnie przystosowane są do wersji samochodu z
        uchylnymi szybkami bocznymi , ale można sobie i w tańszych wersjach poradzić .
        Sprawdzone.
        • Gość: sd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.05, 13:35
          140 cc? Boże widzisz i nie grzmisz.
          • Gość: Adek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.05, 17:36
            i to z rowerami,
            a sśrodek cięzkści tego wozu to gdzie wtedy jest?
            • Gość: merckx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.05, 18:17
              środek ciężkości jest wtedy za samochodem ;-). Ja na miejscu twojej rodziny
              trzymałbym rower od ciebie z daleka nie mówiąc o samochodzie. To do WSK. 14o
              cinquecento to chyba ktos nie ma wyobraźni co zostaje z auta i zawartości po
              utracie kontroli nad tym maleństwem.
              • Za samochodem może ale jakieś parenaście metrów-)
                Bagażnik dachowy dobrej klasy plus uchwyty na rowery to jakieś min 10 kg.
                3 rowerki to policzmy 50 kg.
                Dodajemy na dach wystające 60 kg i mkniemy 140 taką puszeczką -(((
                aaaaaa

jak bede Cie widział to zmykam-)
                --
                zdrawim
                • Gość: wsk175 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.06.05, 09:24
                  no nie mówcie mi tylko że jesteście święci i zawsze trzymacie się
                  przepisów,zwłaszcza gdy szosa jest gładka , prosta ,pogoda super i ruch znikomy.
                  Pisząc o tych 140 chciałem tylko tylko podkreślić fakt , że tak małym autkiem da
                  sie przewozić rowery nie będąc zawalidrogą tj jechać równo z innymi samochodami
                  na szosie.Te 140 , a nawet trochę ponad to wynik uzyskany z dwiema osobami
                  dorosłymi , dwójką dzieci ,masą napojów o różnej zawartości wody, sprzetem
                  turystycznym ,(dwa malutkie namiociki,cztery śpiwory , dwa podwójne
                  materace,butla z gazem ,dwa kszesła,masa ciuchów)i ulubionym jamnikiem.Zdolności
                  przewozowe tego autka są niesamowite.Wiem że taka prędkość niewiele miała
                  wspólnego z rozsądkiem ,bezpieczeństwem i ekonomią ale jest możliwa !Wszystko
                  zależy od sposobu pakowanie i mocowania bagażu.Znam przypadek znajomych , którzy
                  przy 90km/h "zgubili"dwa całkiem drogie rowery .
                  • Gość portalu: wsk175 napisał(a):

.Te 140 , a nawet trochę ponad to wynik uzyskany z dwiema osobami
                    > dorosłymi , dwójką dzieci ,masą napojów o różnej zawartości wody, sprzetem
                    > turystycznym ,(dwa malutkie namiociki,cztery śpiwory , dwa podwójne
                    > materace,butla z gazem ,dwa kszesła,masa ciuchów)i ulubionym jamnikiem.mATKO b

MATKO BOSKA JEZUSIE NAZAREŃSKI

Ciebie chyba pogięło!!!!!!!

--
                    hip-hopp
                    Fiat 125p Pickup TDI 4x4
                    Polonez 2,9 Cosworth 4x4
                    Skoda Octavia Kombi VR6BT 4x4
                    • Gość: łapie się za głowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 17:49
                      Jamnik musiał mieć niezłego stresa. nie chciałbym tu nikogo umoralniać, ale jak
                      miałbyś zostać zawalidrogą skoro jak piszesz mało kto tą drogą jechał. Napisz
                      też o owym cudzie co tak załadowany mknie po szosie jako speedster. A żone to
                      chyba ci zatkało w trakcie szarży bo moja to by mi kierownic z ręki wyrwała. O
                      teściowej to nie wspomnę. Jestem pełen podziwu. A tu nie o przepisy chodzi tylko
                      o zdrowy rozsądek bo kto z dzieciakami pędzi 140. fiacikiem w dodatku?
                      • Gość: wsk175 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.05, 09:20
                        teściowej nie wożę a jamniorowi prędkość obojętna ,ważne żeby dostał michę z
                        wodą co pół godziny (klimy w aucie rzecz jasna nie ma).Natomiast żona przywykła
                        do mojej jazdy i nie protestuje.Powtarzam raz jeszcze , wątek był o tym ,czy
                        można sc przewozić rowery i tylko dlatego wspomniałem o max szybkości z rowerami
                        tym malutkim samochodzikiem.Nie chce być utożsamiany z drechem co to chwali się
                        walorami swego bolida i jaki z niego kozak.Na codzień jeżdzę "normalnie",
                        100-120/h .Ostatni mandat, za prędkość i w ogóle , 10 lat temu, konto punktowe
                        zawsze zerowe.Mam już swoje latka niestety i jeżdzę spokojnie , zreszta przy 39
                        koniach mechanicznych inaczej dość trudno.
                        ps. moje cc ma chyba najsztywniejsze dostępne zawieszenie , stąd tak dobre
                        prowadzenie przy dużych szybkościach po równym asfalcie.Za to na bruku tragedia.
    • Gość: Lucasb IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.07.05, 11:45
      Ja wozilem rower nawet na dachu malucha, a do CC to wkladalem kilka razy rower
      na tylna kanape (bez kol i siodelka)
    • Gość: alha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.14, 18:41
      Można,osobiście przewoziłem: dwa na dachu ,jeden zdemontowany w bagażniku.
      Teraz mam ten bagażnik do sprzedania bo zmieniłem samochód.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.