• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

rower trójkołowy dla dorosłych...

• IP: *.aster.pl 06.04.09, 21:29
    mam drobne problemy z równowagą, które nie przeszkadzają mi w normalnym
    funkcjonowaniu, ale jeździć na rowerze nigdy nie mogłam się za diabła nauczyć.
    a bardzo chciałabym móc go używać. dlatego od jakiegoś czasu zastanawiam się
    nad rowerem trójkołowym dla dorosłych. na pewno wszyscy by się śmiali, ale to
    nie szkodzi. zastanawiam się czy istnieje możliwość samodzielnego
    skonstruowania roweru, nie mam ochoty wydawać 1700 zł na gotowy. znam ludzi,
    którzy się tym zajmują, ale zanim będę zawracać im głowę, jestem ciekawa, czy
    to w ogóle ma szanse powodzenia.
    Edytor zaawansowany
    • Gość: gandzia IP: *.adsl.inetia.pl 07.04.09, 10:12
      tu jest za 800 używany www.allegro.pl/item597238984_rower_trojkolowiec.html
      tu za mniej niż 1000
      www.allegro.pl/item593482572_trojkolowiec_kola_20_cali.html
      w krajach welfare na takie rowery można dostać dofinansowanie jak się wykaże
      problemy zdrowotne, np. w Czechach jest to ok. 800 pln. W Polsce nie wiem jak
      jest, ale zważywszy na to ze mamy największy odsetek emerytów i rencistów, może
      takie dopłaty tez istnieją.
    • 07.04.09, 10:45
      z tego by się nikt nie śmiał, szkoda że cena trochę za wysoka jak na polskie
      realia... też bym taki chciała, ale byśmy z synusiem śmigali... :)
      obejrzyj film:
      www.taga.nl/stores.asp
      • 07.04.09, 19:50
        Rower wielośladowy (uogólniając, bo i o czterokołowcach można mówić) ma w polsce jedna "drobną" wadę... Mianowicie legalnie nie można nim poruszać sie po żadnych drogach dla rowerów - pozostaja wyłącznie drogi (jezdnie) i nieliczne chodniki (ponad 2m szerokosci przy ulicach z dopuszczonym ruchem powyżej 50km/h)...
        Jedynie legitymacja inwalidzka uprawnia do poruszania sie pojazdem wielosladowym (ale nie samochodem) po drodze dla rowerow...
        --
        Szymon "Xun Vixx" Kurzacz - Ożarowska Grupa Rowerowa
        Zbiórka na WMK na parkingu przed hotelem Mazurkas o godzinie 16:15.
        • 08.10.10, 14:20
          Hmm... Tak sie teraz zastanawiam dlaczego sie mowi, ze rowerem nie wolna cignac przyczepki... PRzeciez mozna chyba uznac, ze przyczepka jest czescia roweru, a rowerem jezdzic wolno... A moze wolno, tylko nie wolno wozic w niej dzieci ? No ale jesli jest czescia roweru to mamy rower z fotelikiem dla dziecka, a w foteliku rowerowym przeciez wolno...
          • Gość: hiiiiiiiiii IP: 41.82.154.* 04.10.12, 14:39

I am Vera I got your contact at www.telix.pl i am interested in knowing you & have a good friendship with you .
            I would appreciate it if you can reach me through my private e-mail [verababyone4u@yahoo.com] i will send my picture to you and tell you more about me.
            Remember To Have A Good Friend Is Important In Life, distance does not matter what matters is the truth love, please write me back with my email verababyone4u@yahoo.com
            thank and God bless you,
            yours Vera
        • Gość: Typek IP: *.brochow.net 11.05.14, 11:56
          Piszesz głupoty
          • 11.05.14, 12:12
            Ale sprawdziłeś datę postu na który odpisujesz? Bo w 2009 takie było właśnie prawo.

--
            http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/vc/qa/zitu/gTYWw3SgMMW9n6SHMX.jpg http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/vc/qa/zitu/gf086XeaJeOdwIYlbX.jpg http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/vc/qa/zitu/QGaij74S3YINOaacsX.jpg
    • 08.04.09, 11:54
      Najpierw zadaj sobie pytanie czy będziesz miała gdzie ten rower
      trzymać. Jak domek z ogródkiem i garażem - to da radę. Jeśli
      zamierasz jednak trzymać taki rower w mieszkaniu to może być problem
      (zajmuje dużo miejsca i trudno to wtargać na pięterko).
      • Gość: jendrasm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.09, 20:31
        Wykonuje takie rowery. Ich wymiary są dopasowane do wzrostu
        użytkownika,oraz sposobu przechowywania.
        Są różne rozwiązania techniczne napędu, zależnie od warunków
        eksploatacji ( jazda w terenie równinnym, pagórkowatym, górzystym).
        Można zbudować rower posiadający 2 koła z przodu lub z tyłu.
        Wykonanie takiego roweru jest dość trudne. Potrzebne jest
        odpowiednie wyposażenie warsztatowe, miejsce do pracy , czas i
        pomysłowość.
        Dwa wykonane przeze mnie rowery można zobaczyć na fotosik.
        www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/83d7de1becb8538a.html
        www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f5e60b376421b18f.html
        www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/804bea34df4b1154.html
        • 11.05.09, 10:14
          Mam pytanie co do ceny łącznej takiego roweru - ile chciałbyś za taki rower?
          --
          Arek
          • Gość: jendrasm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.09, 20:42
            To zależy od tego jaki to ma być rower.
        • Gość: Bartek12 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.07.09, 13:38
          Dzień dobry, chętnie bym u pana zamówił taki rower, ile by to kosztowało?
        • 06.05.12, 09:17
          A ile by kosztował taki rower na teren pagórkowaty i z dwoma kołami z tyłu
          Zakładając, że mam zwykły rower byłaby to przeróbka.
        • Gość: Adrian IP: 80.50.4.* 11.05.12, 20:45
          Witam
          Jestem zainteresowany kupnem takiego roweu u pana ile by to kosztowało proszę o odpowiedź
          Pozdrawiam
          • Gość: lucky IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.12, 23:45
            mam do sprzedania rower trzykolowy tolek w razie pytan prosze pisac lukasznwk5@gmail.com
    • 07.05.09, 13:45
      Gość portalu: pokręcona napisał(a):

> mam drobne problemy z równowagą, które nie przeszkadzają mi w
      normalnym
      > funkcjonowaniu, ale jeździć na rowerze nigdy nie mogłam się za
      diabła nauczyć...

Nawet osoby z większymi problemami z równowagą mogą nauczyć
      się jeżdzić na rowerze jeżeli tylko chcą.

Jeżeli nie masz problemu z chodzeniem, nie wpadasz na otaczające cię
      przedmioty czy przechodniów na chodnikach to opanowanie jazdy
      rowerem jest formalnością.
      To nie problem z równowagą lecz twoje nastawienie uniemożliwia
      opanowanie jazdy rowerem.
      Nie sugeruj się tym co mówią neurolodzy.

Znam osoby,które ubzdurały sobie,że mają problem z błednikiem
      i dlatego nie nauczyły się jeżdzić rowerem.
      Chodzenie w szpilkach jakoś błednik im nie przeszkadza.
      Podobnie przy prowadzeniu samochodu.

Nawet osoby z porażeniem mózgowym, mające trudności z chodzeniem
      można nauczyć jazdy na rowerze.
      Jazda na rowerze jest łatwiejsza niż chodzenie.

Zamiast zakupu trójkołowca radziłbym skorzystać z usług dobrego
      psychologa i doświadczonego bikera.

Spector

• Gość: jasek IP: *.home.aster.pl 01.05.10, 23:19
        tylko głupoty czytam tutaj; mam syn niepelnosprawny; jest zdrowy
        fizicznie, ma 16 lat ale nie jest stanie jezdzic na zwykly rower.
        wszystkie rowery trikolowe nie tylko ze sa drogie ale sa tez
        strasnie brzydkie...to jest nonsens..
        • 02.05.10, 01:25
          W swojej dzielnicy, widuję kilkanaście osób jeżdżących na takich rowerkach. Poruszają się zarówno po chodnikach jak i ścieżkach rowerowych. Straż miejska i policja nie reaguje na to, raczej traktując te pojazdy jako wózki dla niepełnosprawnych. Nie widziałem, żadnego nowego trójkołowca. Jedynym wyjątkiem jest młoda niewiasta wożąca swym pojazdem bliźniaki. Taki, fajny dający frajdę na spacerach wehikuł na kółkach 20 calowych.
          • 07.10.10, 19:54
            Mam rower trójkołowy,holenderski.Nie mam go gdzie trzymać,aby w dogodny sposób korzystać z niego.Z tego powodu byłabym skłonna do negocjacji ceny.
            • Gość: Gośka IP: *.blich.krakow.pl 16.10.10, 22:30
              witam.Jestem zainteresowana, ale czy moglabym prosic o zdjecie ,rozstaw tylnich kol,wage i oczywiscie cene.Moj mail ofi@eu1.pl Pozdrawiam
            • 08.12.10, 16:03
              Witam,
              czy sprawa jeszcze aktualna, byłbym zainteresowany?

Pozdrawiam,
              tzielinski@o2.pl

adria231 napisała:

> Mam rower trójkołowy,holenderski.Nie mam go gdzie trzymać,aby w dogodny sposób
              > korzystać z niego.Z tego powodu byłabym skłonna do negocjacji ceny.
            • Gość: 3mkm IP: 89.231.203.* 09.12.10, 21:46
              Witam,
              czy oferta sprzedaży jest jeszcze aktualna. jestem zainteresowana takim trójkołowcem.
            • 06.05.12, 10:15
              Jeśli jeszcze ten rower jest to proszę o przesłanie zdjęcia i podanie ceny Justyna
            • Gość: jstasiak@gmail.com IP: *.dynamic.chello.pl 14.10.12, 14:29
              Prosze podac opis roweru (wymiary) icene.Pozdrawiam
    • Gość: konrad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.10, 13:22
      Moze rower ktory jest na Allegro >>LINK<<
      • Gość: rower 3 kolowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.11, 16:31
        www.hungarpol.pl/rower_trojkolowy.html koszt 1400zł
        • Gość: to ja IP: *.adsl.inetia.pl 13.09.11, 21:38
          www.nowiny.pl/76549-trojkolowiec-kamrad-quot-przyjacielem-seniora.html
    • Gość: zgred IP: *.net.stream.pl 14.09.11, 11:20
      Od 2 lat, w godzinach 12.00-15.00, na trójmiejskiej ścieżce rowerowej [odcinek: Jelitkowo - Brzeźno] pedałuje małosprawny pan, w sile wieku [chyba ponad 80].
      Osoba b. zainteresowana może go "upolować" i odpytać skąd wziął takie cudo.
      Przedtem widywałem go na normalnym dwukołowcu ale było widać, że kondycyjnie nie wytrzymywał odcików powyżej 500m.
      • Gość: benek IP: *.adsl.inetia.pl 18.09.11, 08:00
        jak szukacie rowera trójkołowego to wpisać w google rower trójkołowy KAMRAD.
        pozdrawiam
        • 19.09.11, 00:26
          albo Tolek
          www.rowertolek.pl/
          przynajmniej nie jest tak szpetny, jak ten prezentowany powyzej z wytworni garazowej.
          Wlasnie kupilam taki rower dziecku ( Tolek, nie te szpetote), zobaczymy,co jest wart, gdy juz do nas dotrze i dziecko zacznie na nim jezdzic.
          • Gość: czesc mruwa IP: *.adsl.inetia.pl 24.09.11, 20:34
            i jak sie rowerek sprawdza? bo znajomy ma taki (tolek) i mówi ze sie na nim nie da jezdzic !
            pozdro
            • 24.09.11, 23:43
              Nie strasz... dopiero za tydzien zobacze ten rower z bliska.
    • Gość: maciek.k62@interia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.11, 13:54
      tak zbudowalem trojkolowca dwa kola przod i jedno tyl na kolach ..20'' z biegmi 6 - biegow i mam ponad 10 lat seabilny bezpiczny... ale kupujac czesci w sklepach nowe.. i majac dobry plan rysunek wymjary .. to bedzie kosztowal okolo 3000 zl ,moze byc tanszy ale musi ci go ktos zrobic za darmo byle .. wedlug/ dobrego rysunku . bo moze byc rower gotowy ale nieda sie nim jezdzic..pozdrawjam.. maciej
      • 11.10.11, 16:16
        no wlasnie gotowy trojkolowiec na 20-calowych kolach kosztuje 1350 - 1600zl? Czyli o polowe taniej, niz twoj. Mozesz wrzucic zdjecie tego swojego cuda?
        Pierwsze wrazenia z uzytkowania Tolka bardzo pozytywne. Calkiem ladny, dziecko zadowolone, dobrze sobie radzi. Mozna z czystym sumieniem polecic.
        • 13.10.11, 16:13
          Kilka lat temu (chyba ze cztery) pomagałem kupić rower Tolek babci.
          Babcia jeździ nim i jest bardzo zadowolona.
          Żadnych technicznych problemów przez ten czas nie było.
          Dla osoby mającej kłopoty z poruszaniem się to idealny środek lokomocji.
          Niestety brak świadomości i spory koszt rowerów trzykołowych powodują, że jest ich bardzo mało.
          • 13.10.11, 17:04
            No bez przesady. Cena Tolka miesci sie w granicach ceny przecietnego roweru (no, moze ciut wiecej, niz przecietnego). Nie jest to wielokrotna roznica, jak w przypadku inmnych krajow, gdzie trojkolowiec kosztuje 10 razy wiecej od zwyklego dwukolowca.
            • Gość: bonifacy IP: *.adsl.inetia.pl 19.10.11, 15:31
              www.kamrad.pl
              • Gość: makavelli IP: *.adsl.inetia.pl 19.10.11, 20:19
                www.youtube.com/watch?v=b8L3f_gXYlM
            • 21.10.11, 12:52
              Pisząc posta miałem na mysli polske emerytury, bynajmniej nie mundurowe.
              Aczkolwiek główny problem leży raczej w mentalności.

mruwa9 napisała:

> No bez przesady. Cena Tolka miesci sie w granicach ceny przecietnego roweru (no
              > , moze ciut wiecej, niz przecietnego). Nie jest to wielokrotna roznica, jak w p
              > rzypadku inmnych krajow, gdzie trojkolowiec kosztuje 10 razy wiecej od zwyklego
              > dwukolowca.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.