28.12.10, 10:33
mam nadwrażliwego syna, który we wrześniu skończył 5 lat. od najwcześniejszego okresu syn jest nadwrażliwy na dźwięki, do niedawna jeszcze były zapachy. jako małe dziecko nie oglądał tv, nie lubił grających zabawek, migających świateł, tłumów, dobrze czuje się tylko w sytuacjach schematycznych, te nowe, nawet jeśli śa pozytywne, wywołują u niego nadmierny stres.jest i był przesadnie ostrożny.
totalnie nie wiem, jak mu pomóc.
--
Blue Angels 2006
To nie prawda, że Henryka Krzywonos zatrzymała tramwaj. To Jarosław Kaczyński wyłączył prąd!
Obserwuj wątek
    • kratka5 Re: witam 28.12.10, 11:58
      Kochana ja nie na temat zupełnie-ale mam bardzo wazne pytania do Ciebie (nawet nie wiem czy mnie pamietasz gadałysmy pare lat temu)
      Moje gg 352510.
      Przepraszam ze tutaj zawracam głowe
    • kratka5 Re: witam 28.12.10, 12:01
      Przeczytalam dokładnie twoj post-ja mam coreczke 2 letnia i cholera ona zachowuje sie podobnie..takie rozne dziwne zachowania wlasnie zwiazane z dzwiekami i nowymi sytuacjami.
      Ale miałam nadzieje ze to jakos minie,ze wyrosnie...
      • ewelkagda Re: witam 28.12.10, 12:43
        to co rodzic może i powinien zrobić to wg mnie poszukać dobrego psychologa dziecięcego który pomoże rodzicom zrozumieć dziecko i nauczy ich jak postępować z kochanym wrażliwcem
    • oliwe Re: witam 02.06.11, 17:58
      I ja nie wiem. Znam z autopsji te wszystkie lęki, łzy, emocje, z którymi nie umiem sobie radzić. Miotam się pomiędzy ugłaskiwanie ich a rzucaniem dziecka na głęboką wodę bo zauważyła, że w pewnych kwestiach to jednak skutkuje. Choć czasem mam ochotę bezwzględnie ochraniać to jednak nakręcam na nowe sytuacje i zanim się połapie musi sobie radzić. Jednak mamy problemy, z którymi sobie nie radzę dlatego muszę udać się po wskazówki do psychologa.

U nas największy problem to opór, złość czy fochy i beznadziejna nieumiejętność określania choćby zalążka przyczyny. Kompletnie nam to destabilizuje codzienność.

--
      Majcia-Smyk

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka