Dodaj do ulubionych

Mapa Mizielińskich

14.09.14, 13:25
Nie jestem pewna, czy mojego pierwszego wpisu na ten temat nie skasowano, czy może po prostu się nie zapisał, więc próbuję raz jeszcze, a administratora poproszę o informację, czy był jakiś powód do usunięcia.

Otóż na nieocenionym forum o książkach dla dzieci i młodzieży znalazłam informację o tym, że w kancelarii premiera można bezpłatnie zamówić mapę Polski autorstwa państwa Mizielińskich z dodatkowymi informacjami o polskiich symbolach narodowych, kilku podstawowych informacjach z historii, kultury i geografii itd. - nie miałam jeszcze w rękach, ale na stronie wygląda bardzo zachęcająco.

mapa.premier.gov.pl/index.html?status=1#First
Według regulaminu mapę można zamówić także za granicę, instytucjom przysługują maks. do 5 egzemplarzy, osoby prywatne po 1 sztuce. Przy zamówieniu nie ponosimy kosztów ani mapy ani przesyłki.

Ja zamówiłam dla naszego polskiego przedszkola 5 sztuk, zobaczymy, czy i kiedy i w jakiej ilości do nas dotrą. Dajcie znać, czy i Wam uda się zamówić i czy wszystko zostanie przesłane zgodnie z deklaracją na stronie.
Edytor zaawansowany
  • 14.09.14, 13:39
    A myslalam, ze o o ksiazce bedzie smile

--
    http://lb4f.lilypie.com/UnoDp2.png
    http://lb1f.lilypie.com/tWwup2.png
  • 14.09.14, 13:42
    I tez zamowilam, dla siebie. Dziekuje!
  • 14.09.14, 20:06
    Tez zamowilam i czekam. MAPY mamy i kochamy wink
  • 15.09.14, 00:03
    Wpis nie zostal usuniety,widocznie sie nie pojawil.Inicjatywa zacna
  • 15.09.14, 00:25
    Dzięki za informację, bo zachodziłam w głowę, dlaczego taką przydatną informację ktoś chciałby usuwać - może system wylogował mnie w trakcie pisania, albo faktycznie nie odesłałam?

A tak przy okazji map, to polecam też bardzo mapę Mizielińskich w wersji mapy ściennej, którą można sobie zawiesić
    www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/?psearch[prodkey]=%C5%9Acienna+mapa
    nie jest to tania przyjemność, ale prezentuje się wspaniale, jest świetnie wykonana, fantastyczna i bardzo estetyczna kolorystyka i wykonanie i gwarantuje długie godziny spędzone przed.

Natomiast wracając do mapy premierowskiej, to jest do niej załączony plik audio - jeszcze nie zdążyłam wysłuchać całości (około 30 minut), ale pierwsze minuty zrobiły na mnie całkiem sensowne wrażenie, tym bardziej, że są to informacje o kraju i jednocześnie komentarz do mapy, więc można sobie usiąść przed tą mapą i wodzić palcem według usłyszanego tekstu - dajcie znać proszę, co sądzicie o tym nagraniu.
  • 15.09.14, 00:40
    Link do wersji audio:
    mapa.premier.gov.pl/mapa.html

i do transkrypcji całego tekstu nagrania:
    mapa.premier.gov.pl/transkrypcja.html
  • 15.09.14, 00:43
    Przeczytała transkrypcję i uważam, że tekst i w ogóąle samo nagranie są niezłe do zajęć z naszymi dziećmi, chociażby jeszcze nieczytającymi - jest to dość szczegółowy opis samej mapy z nazwaniem praktycznie każdego narysowanego na niej szczegółu, więc można sluchać tekstu i wodzić paluchem po mapie i tym samym sprawdzać rozumienie tekstu ze słuchu, jednocześnie przyswajając informacje z zakresu geografii, historii, kultury itd.

Może ktoś ma jeszcze inne pomysły na wykorzystanie map i pliku audio na zajęciach? Z góry dzięki za odzew
  • 15.09.14, 12:11
    Dzieki za linki. Mape zamowilam, ale o wersji audio nie wiedzialam. Mapy sama uwielbiam I mam spora kolekcje najrozniejszych pokupowanych w antykwariatach I podczas podrozy. Mapy Mizielinskich mi sie bardzo podobaja, ale corke trudno mi nimi zainteresowac. Sama z siebie sie nimi nie interesuje, a ja nie znalazlam jeszcze sposobu jak je wplescw inne zabawy. Uwielbia za to globus I regularnie bawimy sie na rozne sposoby z "mapami piratow", bo ten temat jest u nas walkowany przez ostatnie pol roku. Za dwa tygodnie bedzie w przedszkolu temat piratow, wiec juz zacieram rece!
  • 19.09.14, 17:13
    effie, opowiedź proszę trochę o tych waszych pirackich mapach - jak wygląda taka zabawa?

A jaki macie globus? Mi się marzy taki w wersji trójwymiarowej, duży, stojący, i jeszcze do tego podświetłanysmile ale to niestety droga zabawka

Jeżeli chodzi o mapy Mizielińskich, to w wersji książkowej też są na razie za poważne dla nas, ale za to w wersji ściennej rewelacja - szukamy wszystkich znanych nam regionów i miejscowości, ilustrowanych ciekawostek, nie mówiąc już o świetnym ćwiczeniu do nauki czytania - jeżeli Młody chce się dowiedzieć, co to za zwierz czy przedmiot, to musi słówko przeczytać metodą sylabową.

U nas w przedpokoju wiszą obok siebie mapa Niemiec i Polski i chociaż taki zestaw kosztował ponad 500 zł, to nie mam wątpliwości, że to świetna inwestycja na wiele lat - polecam

W temacie piratów bardzo podobała nam się książka
    Pod piracką banderą z serii Bawidoc,
    allegro.pl/bawidoc-pod-piracka-bandera-i4611048846.html
    Nakręcany statek piracki (to wbrew pozorom, jakie wywarła na mnie ta cała seria, całkiem ciekawa historyjka)
    bonito.pl/k-90162438-nakrecany-statek-piracki
    gra Haby Glückspiraten
    www.amazon.de/Haba-931-4320-HABA-Gl%C3%BCckspiraten/dp/B001ECBT08/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1411138688&sr=8-1&keywords=gl%C3%BCckspiraten (nie jest aż taką rewelacją, nie sposób zagrać w nią więcej, niż 3 razy pod rząd, ale od czasu do czasu faktycznie wyciągamy i świetnie pasuje do tematu piratów)
    i świetne książki do wyszukiwania szczegółów i nauki fachowego pirackiego słownictwa:
    Piraci 1001 rzeczy do odkrycia
    antykwariat.kolobrzeg.pl/bajki-i-wierszyki/2007-piraci-1001-rzeczy-do-odkrycia.html
    Piraci, autor Ali Mitgutsch
    bonito.pl/k-33831991-piraci
    Super seria o piracie Patch-u
    stasiekpoleca.blogspot.de/2014/02/patrz-patch.html
    Oczywiście nieżmiertelny pirat Rabarbar - robiliśmy kilka podchodów, chyba jeszcze trochę za trudne, ale mam wrażenie, że tuż, tuż nadejdzie jego pora
    bonito.pl/k-90206033-burzliwe-dzieje-pirata-rabarbara-audiobook
    (właśnie na dniach ma ukazać się zupełnie nowiutko napisana 4 część tych historii)
    Jest jeszcze takie cudo:
    czytajki.blogspot.de/2012/09/piraci-ksiezniczki-100-kreatywnych.html
    nie testowaliśmy jeszcze, ale według wpisu chyba warto dla mocno zapiraconego dziecka

Może pokusimy się wspólnie o jakiś scenariusz?smile
  • 13.10.14, 23:22
    Zamówiłam za granicę i jeszcze nie dostałam. Czy ktoś już dostał mapy?

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6qps6iqm4hkkm.png
  • 13.10.14, 23:33
    Do nas też jeszcze (?) nic nie dotarło, żadnej wiadomości, kiedy wysyłka, cisza....

Za to w Polsce dziewczyny już podostawały.

A co mi szkodzi, wyślę maila z zapytaniem, zobaczymy, czy tu przynajmniej dostanę odpowiedź.
  • 14.10.14, 07:38
    Zamowilam z zagranicy na polski adres rodzicow I tez nic crying
  • 14.10.14, 07:55
    A ja dostalam za granice w zeszlym tygodniu, bardzo sie ciesze.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yrjjg7twb4xvg.png
  • 14.10.14, 09:20
    A kiedy zamowilyscie? Ja zamowilam 14 tego wrzesnia. Czyli rowno miesiac temu.
  • 14.10.14, 11:44
    Nie pamietam juz, ale tez dosc dlugo czekalam, cierpliwosci!
  • 14.10.14, 11:47
    Tez zamowilam do rodzicow do
    Polski I jeszcze nie doszla. Zamawialam pierwszego dnia rano.
  • 26.10.14, 18:58
    Uff, i nasza mapa dotarła do Niemiec smile Bardzo się cieszę.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6qps6iqm4hkkm.png
  • 27.10.14, 07:28
    a nasza nadal w drodze, siostry tez ;-(
  • 29.10.14, 17:45
    bachula_gr napisała:
    > a nasza nadal w drodze, siostry tez ;-(

Odszczekuje. Mapa dotarla dzis o swicie I juz ponownie w drodze - do Grecji tym razem.
  • 14.10.14, 08:30
    nie po to wyjezdzalem z kraju, zeby teraz dziecko w jakis patriotyzm wpedzacsmile

wie, ze urodzil sie w Polsce, bedzie chcial sie czegos wiecej dowiedzie cto sie dowie, ale mieszka w Niemczech i przedewszytskim o tym kraju ma sie uczyc.
  • 14.10.14, 08:34
    bardzo dobrze, więcej dla nas zostanie (o ile w ogóle dośląsmile
  • 14.10.14, 19:28
    Jeśli matka Twojego dziecka jest Niemką, to OK - dziecko jest pół Niemcem.
    Ale jeśli jest Polką, to co za Niemiec z Twojego dziecka???

To tak tylko off topowo, nie musisz odpowiadać.
  • 15.10.14, 11:12
    Nie musi, ale ja sie przylacze do pytania smile
  • 15.10.14, 14:02
    Zarowno ja, jak i matka dziecka jestesmy Polakami smile

Choc jakby glebiej siegnoc to i Francuzi by sie znalezli smile
  • 14.10.14, 20:48
    nie myslalalm przy zamawianiu mapy o patriotyzmie.
    raczej: mily prezent, polskie znane nam dzieci lubia mape, ksiazke znamy i bede sie cieszyla, jak mapa dojdzie i bedziemy mogly dalej "uczyc" sie nowych rzeczy

I slownictwo noe dojdzie...
    odebralam to jako krytyke. camel... dziwnie...
  • 15.10.14, 14:00
    niee..to nie miala byc krytyka.

Po prostu napisalem czemu nie zamawiam i tyle smile

• 26.10.14, 16:47
    Dziekuje, zamowilam mape.

--
    ------------------------------------------------------------------
    Being aware of your crap and actually overcoming your crap are two very different things.-Christina Yang wink
  • 12.11.14, 10:56
    Dotarla tez do nas, do DE.
  • 12.11.14, 12:09
    I jak Wasze wrażenia z mapy?

A u nas nadal cisza i mam coraz słabszą nadzieję, że jednak dojdzie. Pisałam w między czasie maila z prośbą o informację i tu też niestety żadnej odpowiedzi.
  • 12.11.14, 12:28
    Do nas tez nie doszla, a zamawialam do rodzicow do Polski.
  • 12.11.14, 20:15
    Ladna smile Bardzo "napakowana". Taka Wimmelweltkarte smile
  • 19.11.14, 21:32
    Juhu, mapy doszły na nasz niemiecki adres - bardzo niefrasobliwie zapakowane, bo tylko w cienką folię, nawet bez żadnej koperty, ale jakimś cudem nic się nie zniszczyło, a materiał wspaniały: fajny format: w złożonym stanie można ją bez problemu wziąść ze sobą a rozłożona to już porządny kawał mapy. I jest na niej dużo więcej szczegółów, aniżeli w książce czy nawet na mapach ściennych, więc szykuje nam się kolejna zabawa w wyszukiwanie różnic i ich obgadywanie. Przede wszystkim cała paleta ciekawych ludzi, nawet Boznańska znalazła swoje miejsce. Bardzo podoba mi się też bonus w postaci ulotki ze zwierzętami, żyjącymi w Polsce. Warto było czekać.

A jakie są Wasze wrażenia po obejrzeniu mapy? Może przy okazji wspólnego oglądania wykluły Wam się ciekawe pomysły na zabawy z mapą?
  • 19.11.14, 21:57
    Hej, ciesze sie, ze do was tez doszla.
    Co do zabaw to Mloda zaczela od wyciecia wszystkich "polskich zwierzat" i ponaklejaniu ich na swoje projekty artystyczne big_grin Wiecej sie jeszcze nie udalo.
  • 27.11.14, 01:59
    Do Kanady jeszcze nie doszła... ale nie tracę nadziei, że przed Gwiazdką zdąży dojść. wink
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/k0kde6ydg6lrwcq2.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/relg82c3t3m20vxn.png
  • 04.12.14, 02:29
    Mapa dotarla do nas do Japonii ! smile
    Bedziemy miec jak znalazl material do omowienia na lekcji polskiego. Dziekuje Leammchen za zamieszczenie informacji o tej akcji tu na forum.

--
    ------------------------------------------------------------------
    Being aware of your crap and actually overcoming your crap are two very different things.-Christina Yang wink
  • 31.03.15, 08:51
    Czy ktos wie, czy z ta mapa to jeszcze aktualne? Klikam na link i nie dziala... Dzieki!
  • 31.03.15, 16:48
    Mi też strona się nie otweira, więc podejrzewam, że projekt zakończono - zresztą była tam gdzież na stronie informacja, że po wyczerpaniu nakładu inicjatywę uzna się za zakończoną. Wrzuć może jeszcze pytanie na forum z książkami, tam kręci się sporo ludzi, może ktoś coś wie, albo mógłby przekazać mapę?

--
    Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
  • 31.03.15, 19:52
    Juz znalazlam na stronie ministerstwa, ze to bylo tylko do 11 listopada 2014 sad
  • 31.03.15, 20:07
    Szkoda bardzo, akurat to jedne z niewielu sensownych akcji tego premiera, ale jeżeli Tobie bardzo zależy na tej mapie, to myślę, że warto wrzucić zapytanie na forum książkowe - mi tam wiele osób już bardzo pomogło zdobyć książki, wydawałoby się nie do zdobycia - może i Tobie dopisze szczęście i ludzka życzliwość?

--
    Forum Domowe przedszkole - polskie mamy na emigracji i ich pomysły na zabawy rozwijające znajomość języka polskiego u dzieci
  • 03.04.15, 09:15
    smile dzieki, no calkiem sie teraz na ta mape napalilam, ale poprosilam mame,zeby mi kupila, w empikach ponoc sa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.