Dodaj do ulubionych

dobra klinika okulistyczna?

05.02.11, 12:55
prosze was o namiary na bardzo dobre waszym zdaniem kliniki okulistyczne? sprawa mojeje córeczki jest skomlikowana szukam pomocy w całym kraju.
bede wczęczna za pomoc.
--
MIA 08.09.07
Kruszynka Kaja 05.10.09
Edytor zaawansowany
  • izi66 05.02.11, 14:08
    Witam,

1) Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Świętej Barbary w Sosnowcu,
    Plac Medyków 1,41-200 Sosnowiec, nr tel. do sekretariatu na oddziale okulistycznym (0-32)3682571. Ordynator dr Dariusz Dobrowolski. Specjalizują się w chorobach rogówki, ale mają najlepszy sprzęt w Polsce. Wklejam artykuł o sprzęcie na tym oddziale:

"Okulistyka dziecięca 22.11.2010

W Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu działa Pododdział Okulistyki Dziecięcej.

Dziennik Zachodni o Pododdziale:

Szymonek urodził się już niewidomy, ze zmętnieniem rogówek. Na to, by znaleźć się na sosnowieckim oddziale czekał prawie rok. Od operacji wszczepienia prawej rogówki. Niestety, doszło do owrzodzenia i przeszczep został odrzucony. Rodzice Szymonka z utęsknieniem czekali więc na otwarcie takiego oddziału w Sosnowcu. Bo tylko tutaj pracują dwaj wysokiej klasy specjaliści od operacji rogówek dziecięcych
    - Trzeci taki lekarz specjalizujący się w tego typu operacjach pracuje w Londynie. Też tam byliśmy, ale nie podjął się zabiegu. Dalej to już tylko Japonia i Stany Zjednoczone. W Polsce w takich zabiegach specjalizują się sosnowieccy lekarze. To wspaniali ludzie, o wielkiej wiedzy i doświadczeniu. Nie mieli tylko tak naprawdę miejsca do przeprowadzania tego typu skomplikowanych operacji - mówi Agnieszka Jakubowska, mama Szymona. (...)

Pododdział okulistyki dziecięcej powstał przy okazji remontu jednego ze skrzydeł szpitala.
    - To zupełna nowość w Zagłębiu. Nawet w Centrum Pediatrii w sosnowieckim Klimontowie takiego oddziału nie mają. Do tej pory mali pacjenci z naszego terenu musieli jeździć więc do nielicznych ośrodków na Śląsku, czyli do Chorzowa lub do szpitala w Katowicach na ulicy Ceglanej. Teraz będą przyjmowani u nas. Przede wszystkim nastawiamy się na leczenie urazów, operacje zeza, będą także możliwe przeszczepy rogówki, ale oczywiście będzie przeprowadzana także diagnostyka - mówi Dariusz Dobrowolski, ordynator oddziału. (...)

Remont całego skrzydła i przystosowanie go do działalności okulistycznej kosztował półtora miliona złotych. Nowością, poza pododdziałem dziecięcym jest sala operacyjna tylko dla potrzeb okulistyki.
    - Do tej pory oddział okulistyczny gnieździł się w jednej części szpitala. Na salach dla trzech pacjentów tak naprawdę bywało i czworo - mówi szef okulistyki Dariusz Dobrowolski.

W nowym skrzydle znalazło się sześć sal, na których nie będzie leżało więcej niż trzech pacjentów. W dwóch salach, także trzyosobowych będzie się mieścił pododdział dziecięcy. Do tej pory pacjenci z okulistyki byli operowani na sali zabiegowej w Centralnym Bloku Operacyjnym szpitala. Dzięki nowej, drugiej sali, znacznie skróci się czas zarówno samych zabiegów, jak i oczekiwania na nie. - Bywały i takie sytuacje, że zabiegi odbywały się o godzinie 19, trwały długo, długo czekali też pacjenci - mówi ordynator Dobrowolski."

2) O klinice w Katowicach na ul. Ceglanej pewnie już słyszałaś, ale ja znam różne opinie.
    Mimo to wklejam namiary:
    Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ul. Ceglana 35, 40-952 Katowice
    tel. (0-32) 35 81 499, (0-32) 35 81 498
    www.okulistyka.katowice.pl/index.php
    Nic innego polecić Ci nie mogę, a mogę zapytać jakie problemy z oczkami ma Twoja córeczka???Pozdrawiam

• izi66 05.02.11, 14:56
    Jeszcze jeden artykuł o sosnowieckiej okulistyce:

"Kosmiczny laser 8.11.2010
    Wyobraź sobie nóż, spod którego w ułamku sekundy znika to, co ciął. Niemożliwe? A jednak! Tak właśnie działa nowy laser do operacji oka w Szpitalu św. Barbary.Laser femtosekundowy - tak nazywa się nowy aparat, który dla sosnowieckiego szpitala za 2,5 mln zł kupił urząd marszałkowski.Przedrostek "femto" oznacza dziesięć do minus piętnastej potęgi. A zatem wiązka emitowana przez laser trwa niewyobrażalnie krótko - ułamek ułamka sekundy.

- Laser działa w zakresie długości fali 1050 nanometrów czy w podczerwieni. Tnie tkankę oka, ale w tak krótkim czasie, że nie zdąży się ona nagrzać - nie ma pęcherzyków powstających w polu operacyjnym jak przy operacjach z użyciem innych laserów. Tu podczas cięcia powstaje plazma, która natychmiast wyparowuje - mówi prof. Edward Wylęgała, ordynator oddziału okulistyki w Szpitalu Kolejowym w Katowicach. W "Barbarze" pracują jego uczniowie, dlatego operacje na nowym aparacie będą przeprowadzać wspólnie.

- Do tej pory tylko jeden prywatny szpital w Warszawie miał taki laser, ale tam wykorzystywany jest on tylko do operacji korygujących wady wzroku. Nasz jest drugi, ale jako jedyny wyposażony w oprogramowanie umożliwiające przeszczepy rogówki - mówi dr Dariusz Dobrowolski, szef sosnowieckiej okulistyki.

Ten program komputerowy umożliwia zogniskowanie wiązki lasera na dowolnej głębokości rogówki. Okulista naciska guzik i laser tnie oko z dokładnością do tysięcznych części milimetra. Można nim z niespotykaną dotąd precyzją wycinać dowolnych kształtów fragmenty tkanki i formować w niej tunele o średnicy setnych części milimetra potrzebne, kiedy nie przeszczepia się choremu całej rogówki, a tylko jej tylną warstwę.

Ta niezwykła precyzja możliwa jest do osiągnięcia nie tylko dlatego, że nie ma efektu termicznego i pęcherzyków w polu operacyjnym. Także dlatego, że aparat sprzężony jest z nowoczesną platformą diagnostyczną wyposażoną w trzy urządzenia: tomograf, topograf i aberrometr. Pozwalają one zbadać kształt i strukturę chorej rogówki, wychwycić nierówności na jej powierzchni i bardzo dokładnie zaplanować cały zabieg.

- To duża korzyść dla chorych. Większa dokładność to mniejsza liczba powikłań po zabiegu. Każdy pacjent po przeszczepie rogówki ma też astygmatyzm, ale z laserem ta wada jest mniejsza niż po zwykłej transplantacji - mówi dr Dobrowolski.- Operacja przy użyciu tego lasera to będzie dla nas jak dla astronautów start promu kosmicznego, bo chyba z niczym poza kosmiczną technologią nie da się tego porównać. W przyszłości będziemy na tym aparacie wykonywać też usunięcie zaćmy i operacje jaskry - zapowiada prof. Wylęgała.

Dzięki laserowi femtosekundowemu szpital w Sosnowcu stanie się obok katowickiego Szpitala Kolejowego drugim co do wielkości w kraju ośrodkiem transplantacji rogówki z liczbą 200-300 przeszczepów rocznie na koncie. - Nie ma obaw, że to za dużo. Tylko my tak koncentrujemy się na transplantacjach rogówki, a pacjentów ich potrzebujących jest 1500 na rok. Dlatego można by ich wykonywać jeszcze więcej. Barierą jest jednak brak rogówek pobieranych od zmarłych dawców - mówi dr Dobrowolski.

Judyta Watoła, Gazeta Wyborcza"
  • pikum 07.02.11, 21:22
    Ja ostatnio byłam na konsultacjach w Klinice w Katowicach.Moje odczucia na temat tej wizyty są mieszane.P.doktor potwierdziła diagnoze mojego lekarza prowadzącego.W trakcie wizyty prócz mnie przyjmowane były jeszcze dwie osoby.Jedynie co udało mi się dowiedzieć to że zaćma u córki jest nieoperacyjna.Na następne pytanie p.doktor mi nie odpowiedziała,bo stwierdziła,że czas przeznaczony dla mnie przez NFZ się zakończył.Tam wszystko dzieje się bardzo bardzo szybko
  • amadeus123 24.02.11, 12:53
    no cóż, opinie o tej klinice nie są zbytt pochebne, przynajmniej takie uadło mi się znaleźć w nnym wątku na forum forum.gazeta.pl/forum/w,630,23945479,23945479,Laserowa_korekcja_wzroku.html
    moim zdaniem jeżeli chodzi o tak poważną sprawę to najlepiej od razu nastawiać się na przynajmniej w częsci prywatną wizytę, a jeżeli przy okazji część bedzie z NFZ zapłacona to wg mnie poprostu bonus
  • basik85waw 10.02.11, 19:00
    Byłam w klinice w Katowicach dwa razy w życiu, co prawda wizyta dotyczyła mnie samej, ale także mam mieszane uczucia. Z jednej strony w Katowicach jest masa świetnych specjalistów, ponadto w jednym miejscu wykonuje się masę specjalistycznych badań, bez zbędnych skierować i czekania. Z drugiej jednak strony w szpitalu człowiek czuje się jak na taśmie mnóstwo ludzi, do każdego gabinetu wchodzi się po dwie czy trzy osoby. Lekarz też za każdym razem inny. Mnie to osobiście bardzo nie odpowiada, ale na pewno warto tam pojechać i zasięgnąć opinii, ludzi którzy mimo wszystko mają na ten temat ogromną wiedzę!
  • awokado22 23.02.11, 19:03
    Jeśli nie do szpitala to może do kliniki prywatnej, która ma umowę z NFZ. Jest znana klinika w Warszawie Laser, tam pracuje prof. Szaflik krajowy konsultant ds okulistyki, albo też dr. Liberek, albo jeszcze mi się przypomniało, że jest centrum okulistyki dziecięcej w wawie, ale jacy tam specjaliści pracują to nie wiem, bo nie byłam.
  • zielona.32 24.02.11, 20:37
    jak klinika okulistyczna w Warszawie to tylko Laser, co prawda od niedawna do niej chodzę ale już zdążyłam się przekonać ze mają tam zarówno bardzo dobrą kadrę, nowoczesny sprzęt oraz duże doświadczenie,
  • blumch 05.03.11, 12:41
    Nie polecam Katowic o nie! Chyba, że chcesz co wizytę słyszeć różne opinie. Ja zrezygnowałam p-o 2 wizycie. Polecam panią doktor Johan z Zabrza, dr Wójcki, lub klinikę w Niemczech -cena konsultacji ok 500 zł może nawet mniej nazwy nei pamiętam ale mogę poszukać.
  • annia.m 06.03.11, 00:45
    chodzi ci o klinikę w Greifswaldzie? My byliśmy. Koszt ok. 80 euro
  • amadeus123 17.04.11, 20:51
    ile? 500zł? to sam prof. Szaflik - chyba najlepszy w Polsce specjalista bierze za wiztę 250zł, z tym, że to już wizyta kompleksowa, z potrzebnymi wstępnymi badaniami i szczegółowym wywiadem lekarskim, jak ja byłem to ok 2h trwały same przygotowania do konsultacji (wstępne badanie, ankieta itp.)
  • annia.m 19.04.11, 07:48
    No my przeliczając na złotówki zapłaciliśmy ok. 320 zł, ale nie mogę powiedzieć, mały też miał sporo badań. Pojechaliśmy tam, bo mieszkamy na Pomorzu i odległość mniejsza niż do Warszawy, i w sumie nie żałujemy, ale do Warszawy i tak musieliśmy koniec końców jechać. Myślę, że jeżeli prof. Clemens rzeczywiście jest tak dobry, jak można usłyszeć czy przeczytać, to warto tam pojechać, ale tylko jeśli do innych dobrych lekarzy mamy dalej
  • 2graszka25 18.03.11, 22:19
    Moje Dziecko ma 4 miesiące i jezdzimy do Sosnowca do Dobrowolskiego. Mały ma Anomalie Petersa, BIELMO ROGÓWKI.Mam nadzieje ze przeszczep tam się odbędzie i się uda. Grażyna
  • blumch 04.06.11, 23:00
    anium. odezwij sie do mnie na maila:) dziękuję
  • annia.m 07.06.11, 22:29
    witaj,mam zepsuty laptop wiec pisze z tel.,jak cos to napisz maila lub tu.w czyms moge pomoc??
  • blumch 04.07.11, 11:31
    Aniu podaj mi meila swojego.
  • annia.m 04.07.11, 23:13
    annia.m@gazeta.pl
  • aggaata 22.03.19, 20:52
    dobra klinika okulistyczna, to klinika eczo.pl
  • eewkkaa 23.03.19, 20:31
    nie słyszałam o tej klinice, ale chyba skorzystam szukam dobrego specjalisty
  • rob.aczek 20.04.19, 14:58
    tez szukam dobrego okulisty dla mamy, u której zdiagnozowano jaskrę, potrzebujemy kolejnej konsultacji
  • aggaata 21.04.19, 18:33
    to chyba najlepszym rozwiązaniem jest Europejskie Centrum Zdrowego Oka
  • amandi11 28.05.19, 18:09
    Jeżeli szukasz dobrego i sprawdzonego miejsca to nie zastanawiaj się i jedź do Warszawy, bo tam lekarze nierzadko pracują na najnowszych sprzętach, laboratoria są również na wysokim poziomie i oczywiście lekarze o wąskich specjalizacjach a to oznacza, że w przypadku postawienia diagnozy będziesz pod opieką prawdziwego specjalisty w danej dziedzinie. Polecam przychodnię, która wykona specjalistyczne badania [url=http://optomedica.com.pl/ortoptyka/]zobacz[/url].
  • amandi11 28.05.19, 18:10
    Jeżeli szukasz dobrego i sprawdzonego miejsca to nie zastanawiaj się i jedź do Warszawy, bo tam lekarze nierzadko pracują na najnowszych sprzętach, laboratoria są również na wysokim poziomie i oczywiście lekarze o wąskich specjalizacjach a to oznacza, że w przypadku postawienia diagnozy będziesz pod opieką prawdziwego specjalisty w danej dziedzinie. Polecam przychodnię, która wykona specjalistyczne badania optomedica.com.pl/badanie-oct/.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.