Dodaj do ulubionych

Zabawki dla dzieci słabowidzących

14.02.11, 20:08
Witam Kochani,
moja córcia kończy w tym tygodniu 9 miesięcy. Może macie jakieś propozycje zabawek dla dzieci słabowidzących w tym wieku? Może korzystacie z jakiś ciekawych sklepów internetowych i możecie coś podpowiedzieć. Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki
Edytor zaawansowany
  • blueish 15.02.11, 14:11
    Jak dla widzących, kolorowe, skontrastowane i takie, z którymi można coś zrobić. U nas (trzynastomiesięczniak na pokładzie) szalenie atrakcyjne są oczywiście samochody starszego brata, wyposażenie kuchni i duplo. Zwłaszcza duplo gorąco polecam, wcale nie trzeba czekać do magicznych 18-24 mies. opisanych na pudełku.

Kiedy przypominam sobie starszego synka w tym wieku to tak szczerze mówiąc, bardzo podobne mają zainteresowania zabawkami. Poza pluszakami, starszak je kochał, a młodszy woli się przytulać do ludzi:)

Myślę, że większą uwagę trzeba zwrócić potem przy doborze książeczek, żeby miały czytelne, dobrze skontrastowane ilustracje, puzzle z wyraźnymi obrazkami etc.

--
    Jesteśmy na miarę tego w co wierzymy i kogo słuchamy :)
    Mąż i żona dobrze zgadzający się wzajemnie...♥
    Sępik Rekinek
  • fajnakasia233 15.12.11, 14:59
    W takim przypadku lepiej po prostu kupować duże i kolorowe zabawki jak
    cudownaplaneta.pl/pl/dla-dzieci cena też nie jest wysoka,wiec warto. Opinie na temat samego sklepu bardzo pozytywne.
  • tabaluga0 16.12.11, 11:13
    Kupuj takie z wyraźnymi kolorami, teksturami, są takie książki, w których cześć obrazka zastąpiona jest materiałem, np. baranek ma wełnę, itp. Na pewno muzyczne zabawki, bębenek, jakieś grzechotki, coś co ma ruchome części, do obracania. I przede wszystkim duże. Żadne tam małe koraliki, bo dziecko może tego nie widzieć i sie zniechęci. Albo takie projektory kolorowe i świetlne, nawet latarka do ręki, jakaś malutka-u nas najfajniejsza zabawka.
    Moje dziecko nie lubi lego, są za małe i trudne do układania, ale duże klocki to co innego.
  • mia80 17.12.11, 15:25
    A ja polecam obrazki czarno-białe dla niemowląt, po ich drugiej stronie są kolorowe właśnie o różnych fakturach - firmy Taf Toys

www.taftoys.com/view.php?itemid=10635
  • izi66 17.12.11, 15:37
    Mamy tą książeczkę:)

Sama zaczęłam ten temat parę miesięcy temu, a teraz mogę napisać, że ja polecam zabawki firmy Lamaze www.minibobas.pl/lamaze-m-12.html , na allegro też jest ich sporo. Nie są tanie, ale mają bardzo kolorowe i dobrze widoczne faktury. Odkryłam tą firmę stosunkowo późno i w rezultacie nie mamy żadnej zabawki tej firmy:), ale gdybym miała małe dziecko ze słabszym wzrokiem na pewno z czystym sumieniem bym je poleciła.

Przy okazji wkleję tu jeszcze link do czarno-białych rzeczy dla niemowlaków:
    sklep.whiteandblack.pl/

• danike 08.12.12, 10:33
    hej, okres świąteczny to dobry czas na zaopatrzenie się w różne "zabawki". świetne są korale = im bardziej błyszczące tym lepiej, szklane koraliki, oglądanie podświetlonej choinki, lusterka i bombki - rzecz jasna pod twoją opieką.
    nie wiem czy twoje dziecko jest sprawne fizycznie, czy ma problemy ruchowe.
    polecam wszystko co wydaje dźwięki - maty muzyczne są szczególnie fajne dla młodszych dzieci, jak twoje i dla dzieci z problemami ruchowymi. wybieraj wszystkie zabawki które maja kontrastowe kolory, najlepsze są w czarno - bieli. w tej chwili w księgarniach są już książeczki dla najmłodszych i one właśnie są zrobione na zasadzie kontrastu. moje dziecko lubiło wszystko, co wydaje dźwięki. Bardzo dobra jest gra co to , kto to - ale to dla troszkę starszego dziecka i w zależności od stopnie niedowidzenia lepsza lub gorsz
    zabawki można także zrobić samemu z kolorowych koralików, taśm halogenowych, lusterek montowanych np. na pudełku.
    jeśli jesteś z warszawy polecam ci - jeśli jeszcze nie korzystasz - poradnię i stowarzyszenie rodziców i przyjaciół dzieci niewidomych i słabowidzących Tęcza, w internecie znajdziesz namiary.
    jeśli mogę jeszcze coś podpowiedzieć pytaj - jestem psychologiem i sama mam dziecko niedowidzące
    przede wszystkim dobrze się bawcie na święta...
  • andra1 23.04.19, 21:17
    Cześć, szyję bezpieczne zabawki materiałowe, sensoryczne, edukacyjne. wśród nich również dla dzieci słabowidzących. W obecnej chwili "kompletuję" stronę www gdzie można podejrzeć różne pomysły. Zerknij w wolnej chwili, może coś Ci przypasuje: kaktussensorykadla.wixsite.com/kaktus/dla-slabo-widzacych. Pozdrawiam Marta

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.