Dodaj do ulubionych

Zmieniając lekarza... WROCŁAW!

13.03.12, 20:06
Prawda jest taka, że w momencie kiedy dowiedzieliśmy się o chorobie naszych dzieci wklepaliśmy w wyszukiwarkę nazwę choroby by dowiedzieć się więcej o wrogu i poszukać specjalistów by skutecznie wroga zwalczyć. Zdecydowana większość z nas trafiła na nazwisko Prost i tu wszyscy zgodnie pocałowalibyśmy bozię w nóżki za ręce pana profesora, jego profesjonale podejście do małych pacjentów i do nas- klientów z portfelami. Tymczasem marketing szeptany pana profesora kieruje nas do pani doktor.
Małżonki.
Jakież jest nasze zdziwienie prawda?
Wiem, że dobrze wiecie o czym mówię. Niejednokrotnie o tym pisaliśmy, o tym czytaliśmy...
I tyle o ile byłabym w stanie wziąć na klatę gierki słowne pani doktor, to błędów technicznych wziąć nie mogę (jeśli kogoś interesują szczegóły ujutno@gmail.com).
W porę uciekliśmy. W innym przypadku i leczenie nie szło by odpowiednio i stracilibyśmy mnóóóóóóstwo pieniędzy.

I tu mój apel do wszystkich rodziców zdołowanych wizytami u pani doktor i grubością portfela.

Dziś byliśmy we Wrocławiu w Spectrum.
www.spektrum.wroc.pl/
Pani dr. Turska i pani ortoptyk. Dwie cudownie ciepłe osoby zajmowały się moim dzieckiem. Pomiarów i badań dokonywały nie na siłę (mają taki sam sprzęt jak u Prostów). Wszystko po dobroci z uśmiechem, CZASEM, ludzkim podejściem. Mnóstwo zadanych pytań, jeszcze więcej udzielonych odpowiedzi... Byłam zachwycona!
Koniec końców za wizytę zapłaciłam 250zł, a za soczewkę 400zł CZYLI 50% mniej niż u poprzedniego lekarza.
Po wizycie dostaliśmy na kartce dokładnie opisane co w czasie wizyty było wykonywane. To znacznie wyższa jakość dostępnych danych niż odkserowana kartka z bazgrołami za 20zł.

Jestem ZACHWYCONA! Kamień spadł mi z serca!

DZIĘKUJĘ rena_ta_s!!!!!!!!!!!

Macie jakieś pytania? Chcecie zmienić lekarza? Piszcie.

Pozdrawiam
uju
tno
Edytor zaawansowany
  • tata_gabrysi 13.03.12, 20:34
    cześć,

z niepokojem czytam twoją wiadomość, jesteśmy po operacji usunięcia zaćmy przez prof. Prosta, 28.I, 04.II i przeczytawszy wszystkie niepochlebne opinie zdecydowaliśmy jednak spróbować wystartować leczyć bezsoczewkowość Gabrysi u dr. Oleszczyńskiej-Prost i po pierwszej wizycie dot. doboru soczewek nie mogę mieć zastrzeżeń co do podejścia do Bąbelka, było po mału, z czasem na uspokojenie, dokarmienie, nic na siłę...

jeśli chodzi o doświadczenie i osiągnięcia Pani dr. to obecne w sieci opracowaniania wskazują, że ws. leczenia wad wzroku dzieci, a w szczególności reahabilitacji przez stosowanie RGP jest wiodącą postacią w kraju i nasz wybór padł na Panią dr. choćby z prozaicznego braku przekonywującej konkurencji, pomijać fakt lokalizacyjny - mamy na Hertza 40 minut autem

czytałem oczywiście o Spektrum, dr. Jaworskim z Katowic jednak skłądając +/- wybór padł na Panią dr., okulistyka dzieciąca w spectrum to w moim odczuciu temat ciągle nowy, zwróciłem uwagę np. na sympozjum dot. okulistyki dziecięcej organizowane przez spectrum pod koniec 2011 roku gdzie zdecydowana większość wykładów była prowadzona przez prof. Prosta i dr. Oleszczyńską-Prost...

jeśli chodziło by o dobór kolejnej soczewki w ujęciu stricte zdjęcia parametrów technicznych to może mielibyśmy inne kryteria, jednak po bardzo poważnych operacjach, które miała Gabrysia i pozaćmowym oczopląsie, niedowidzeniu, zezie w moim przekonaniu rzecz idzie o nakreślenie planu rehabilitacji wzroku na kilka lat do przodu co musi być poparte wieloletnim doświadczeniem z tak małymi Bąbelkami i badaniami, statystyką, publikacjami, wynikami...

->ujutno
    jeśli się mylę i nie chcesz pisać tutaj to mój mail: tomek.sadowski@gmail.com

pozdr.,
    Tomek
  • tata_gabrysi 13.03.12, 20:58
    w uzupełnieniu, wspomniana konferencja: www.spektrum.wroc.pl/244.html
    czy też np. ta publikacja na potwierdzenie doświadczenia w temacie: medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/10672/tytul/zez-oleszczynska-prost-elsevier-urban-&-partner

wiemy, że choroba Gabrysi, aby wyszła z tego bez szwanku wymaga najlepszych specjalistów i takich też chcemy jej zapewnić, prof. Prost to jakby wybór niekwestionowany i z naszego doświadczenia dwóch operacji i kilku wizyt jesteśmy pod wrażeniem, klasa i profesjonalizm, ufamy profesorowi

z Panią dr. Prost dopiero zaczynamy :)
  • ujutno 13.03.12, 21:04
    Rozumiem i to co piszesz ma sens, przekonuje. Pani Prost ma ogromne doświadczenie, ale pamiętaj też, że niezbędne jest świeże podejście i należy pamiętać, że niejednokrotnie uczeń przerósł mistrza. Te panie zaliczyły wszystkie wykłady i sympozja państwa Prost, stosują tę wiedzę... i... nie nabijają portfela marża na soczewki!

Zresztą napiszę na maila i prześlę Tobie maile rodziców którzy zdecydowali się na zmianę lekarza.
  • ujutno 13.03.12, 21:05
    i zaznaczam, że ja też jestem fanką prof. Prosta:)
  • rena_ta_s 14.03.12, 09:50
    Cieszę się że wizyta udana;)
    Zmiana lekarza to zawsze trudny temat. Myślę, że póki uważa się że nie jest bardzo źle to nie ma motywacji.
    U nas prawdziwym kopem był okres gubienia soczewek w 2011 roku (zaliczyliśmy 8 szt). Koszty, dojazdy 550km do Warszawy by były wręcz dla nas nierealne w takich odstępach czasu.

Oczywiście nie ma wątpliwości że GURU jeśli chodzi o problemy w leczeniu bezsoczewkowości jest profesor Prost, nadal do niego jeździmy na konsultacje i tego nie chcę zmieniać. Jemu ufam bezgranicznie.
    Jednak soczewki to nasza codzienność i do ich dobierania potrzebny jest sprzęt, doświadczenie i duuuużo cierpliwości zarówno dla dziecka jak i rodzica. Trzeba kogoś kto wytłumaczy, zmotywuje, da odczuć że tu i teraz nasze problemy i wątpliwości są najważniejsze na świecie. Do tego nie są potrzebne żadne tytuły naukowe za to dużo serca do pracy i doświadczenie nie tylko do leczenia ale i "pracy" z dzieckiem.
    W Spectrum mają to COŚ.
  • asiak2007 14.03.12, 10:52
    Powiem szczerze że nie miałam styczności z prof. Prostem ani jego żoną ale z tego co pisza rodzice wywnioskowałam że może warto zmienić "front". Po operacjach w CZD moja córka już teraz 7 latka jest w sumie od początku pod opieką dr Turskiej w Spektrum i mogę Ją z czystym sumieniem polecić. Własnie wczoraj byłyśmy na kolejnej wizycie i doborze okularów. Wszystko jak zawsze bez stresu, spoglądania na zegarek i miło z uśmiechem. POLECAM !!!
  • rena_ta_s 14.03.12, 11:42
    Asiu, Tobie bardzo dziękuję że mnie w pewnym momencie przekonałaś dodatkowo do dr. Turskiej. Bo choć co do doboru soczewek nie miałam wątpliwości (powody powyżej) o tyle do zmiany lekarza nie byłam przekonana.
    To Ty pierwsza powiedziałaś mi (niezależnie od wyboru lekarza) o ośrodku na Kamiennogórskiej. Później okazało się że dr Turska współpracuje z nimi. To ośrodek wspomagający dzieci niepełnosprawne dla których bardzo często oczy są tylko jednym z wielu problemów. Myślę że dlatego pani doktor jest taka cierpliwa i dlatego pyta na wizycie o sprawy dotyczące rozwoju (zachowań w grupie, rysowania, aktywności fizycznej). Po takim wywiadzie sama nas skierowała na konsultacje do ośrodka (bezpłatne).
    Pamiętam jak mały miał pół roku i przez jednooczność miał napięcie mięśniowe jednej strony ciała, wykrzywiał się w "C". Zgłosiliśmy to na wizycie w Warszawie słysząc w odpowiedzi że "tak bywa"... Wówczas pomyślałam, no tak to przecież okulistka ale teraz z perspektywy czasu wiem ze to nie tak musi wyglądać.
  • roccan 14.03.12, 13:57
    Mam podobną historię z dr Prost, o czym już pisałam na forum. Byłam tylko na dwóch wizytach, o dwie za dużo. Zmieniliśmy na dra Jaworskiego w Katowicach, a jestem z Warszawy.
  • onunka 14.03.12, 16:03
    Ja tez byłam u dr Prost niejako w "pakiecie" z wizytą u prof Prosta,też 2 lub 3 razy i o tyle też za dużo.Po soczewke jeździmy do Katowic.Szkoda że o tym "Spektrum" nie wiedziałam wczesniej.My sie już pzryzwyczailiśmy do naszego "zestawu" lekarz(szt 3).Dla mnie już chyba sensu w tej chwili nie ma ich zmiana,bo jeździmy od 5 lat do tych samych.Jesteśmy zadowoleni z jakości usług.Na sam dobór soczewki i tak do Wrocławia nam by sie nie opłacało bo do Katowic mam po drodze i tylko 100km.Echhh te wybory i decyzje:/
    Ale...dobrze wiedziec że jest coś innego i tańszego:)
    Często ktoś ze znajomych/a nawet i obcych-znających naszą historie/ pyta mnie o dobrego lekarza okuliste,no to mam kolejne miejsce gdzie moge ich posyłać:)
  • ujutno 14.03.12, 14:55
    Prostując i uzupełniając. Pani dr. Turskiej towarzyszyła pani Murawska optometrysta- kontaktolog. Niesamowicie ciepła osoba!
  • magda_mati1 14.03.12, 17:40
    witam,
    jestem z Wrocławia, ale nadal jezdze po soczewki do Katowic do dr Jaworskiego, Prostowa dobierala nam soczewki na samym poczatku, ale po wpadce i złym doborze jednej soczewki, zrezygnowaliśmy z jej uslug. Co do pani dr Turskiej i pani Murawskiej zgadzam sie z opiniami, mają niesamowite podejscie do dzieci. Z miłą chęcia zamieniłabym Katowice na Wrocław, ale nurtuje mnie jedna rzecz, czemu w spektrum placiacie za jedna soczewke 400 zl a w Katowicach płace 750 zl, - czy soczewki nie różnią sie materiłem z jakiego sa wykonane bo to dość znaczaca róznica biorąc pod uwagę, że synek musi nosic dwie.
    pozdrawiam
  • tata_gabrysi 14.03.12, 19:36
    a na czym polegało złe dobranie soczewki przez dr Prost i kto to stwierdził?
  • magda_mati1 15.03.12, 19:23
    Mati powinnien miec dwie takie same soczewki, po 2 wizycie dr Prost zwrócila mi uwage, ze otwieram jednoczesnie pojemnik i moga mi sie pomylic soczewki, to jej pokazalismy,że soczewki róznią sie od siebie (bylo to dość widoczne) i od razu kazala nam zamówić nową soczewke. I to była juz nasza ostatnia wizyta u niej.
  • rena_ta_s 14.03.12, 20:36
    Parametry wszystkich twardych soczewek gazoprzepuszczalnych są zbliżone. Kwestia producenta, większość naszych lekarzy ma umowę z lens (u nich wszystko poufne i użytkownicy nawet nie mają informacji o parametrach, sprzedaż tylko dla lekarzy). W Spectrum mają firmy Hecht. Nie mają się raczej czego wstydzić bo firma ma oficjalną stwonę w necie i sprzedają też bezpośredbio dla pacjentów jeśli się podpisze oświadczenie że parametry dobrane przez lekarza. Mnie przekonało że pani Murawska, dobierająca soczewki w Sectrum sama je nosi i jest zadowolona.
    Przez 2 lata dobierakiśmy soczewki w Poznaniu, tam lekarz zamawiał z USA, gdzie był szkolony, koszt podobny jak wszędzie bo też koło 700, podobno super jeśli chodzi o gazoprzepuszczalność ale powiem szczerze że mając te 3 źródła do wyboru nie widzę poza ceną żadnej różnicy w użytkowaniu przez małego. Myślę że to taka polityka lekarzy podobna jak z lekami, dogadują się z producentem, jeżdżą na sponsorowane szkolenia z dobierania i później w zamian przedstawiają je jako najlepsze- jedyne...
  • tata_gabrysi 14.03.12, 20:52
    Renata,

A jakie parametry mają twarde, gazoprzepuszlane soczewki RGP (grubość, promienie krzywizn, średnica, cylinder, itd.)?

chciałbym wiedzieć jak technicznie opisuje się soczewkę co by przy odbiorze te parametry uzyskać i mieć dane do ewentualnych, późniejszych konsultacji

pozdr.,
    T.
  • rena_ta_s 14.03.12, 21:41
    Pewnie każde oko innaczej na tym polega ten problem nawet lekarzy z dopasowaniem żeby nie wypadała ani nie latała, ale jak odbieramy soczewki w Spectrum to dostajemy w pudełku, oryginalnie zapkowane przez producenta z naklejką gdzie są parametry, numer zamowienia i takie tam więc pewnie nie byłoby problemu gdybyśmy chcieli zamówić bezpośrednio. Lecząc w Sectrum nie mam jednak takiej potrzeby bo jak potrzebuje dubla to załatwiam z nimi na telefon, jak przyjdzie to Spectrum mi wysyła pocztą, płacę nadal tylko 400zł tzn nie doliczali nic za "fatygę".
    U innych lekarzy jak dostawaliśmy nową soczewkę to aplikacja była na oko i do domu dostawaliśmy już w zwyczajnym pojemniku na soczewki a nie w tym od producenta więc po pewnym czasie juz nawet nie ogarniałam jaka jest aktualna moc nie mówiąc o reszcie. W spectrum aplikują na oko, sprawdzają czy ok jeśli po nowych pomiarach ale dostaje się też cały kartonik z ulotkami producenta, pojemniczkiem w którym przyszło i naklejką z parametrami itp.
  • ujutno 14.03.12, 21:09
    Powiem tak u dr. Prost to nawet 900zł.

Wiem, że za soczewki do korekcji astygmatyzmu płaci się więcej.... Zauważ też, że centy soczewek od producenta są nieporównywalnie mniejsze. Kto zarabia? We Wrocławiu najwyraźniej nie zarabiają.
  • papa-para 10.04.12, 19:07
    Witam,
    jestem mama 11-miesiecznej dziewczynki, ktora urodzila sie z zacma wrodzona obuoczna. Byla operowana w Greifswaldzie, niestety po operacjach wdala sie komplikacja w postaci jaskry, ktora nastepnie byla operowana 4-krotnie. Tak wiec nasza coreczka byla operowana w sumie 6-krotnie (!......) W miedzyczasie chodzilismy w Polsce do kontroli do roznych okulistow, az w koncu, wlasciwie to przypadkiem, trafilismy do dr Turskiej. To naprawde swietna lekarka, polecam ja z czystym sumieniem. A jesli chodzi o osrodek Spectrum, to napisze tyle:
    Po 6 operacji dr Turska stwierdzila, ze niestety znowu w operowanym oczku robia sie zrosty i znowu szykuje sie jaskra (przed kazda z poprzednich 4 operacji przeciwjskrowych zawsze bezblednie diagnozowala jaskre). Kolejna operacja byla dla nas nie do wyobrazenia, wiec w Spectrum zaproponowano nam specjalna terapie, byc moze kiedys opis jej szczegolow zostanie zaprezentowany na jakiejs konferencji. Powiem tylko tyle, ze ta terapia u naszego dziecka zadzialala, czym Spectrum wraz z cala kadra zdobyli sobie u nas podziw oraz dozgonna wdziecznosc.
    Jesli ktos boryka sie z problemem jaskry pooperacyjnej, prosze o informacje na mojego maila papa-para@gazeta.pl - moge poopowiadac o naszych doswiadczeniach.

Reasumujac: absolutnie polecam zarowno dr Turska, jak i caly osrodek Spectrum (w ktorym notabene uratowano pare lat temu wzrok u mojej wowczas 25-letniej kolezanki, u ktorej wdala sie jaskra, z ktora w innych osrodkach lekarze nie mogli sobie poradzic).

Pozdrawiam!
  • ujutno 12.04.12, 13:55
    Tak naprawdę to nie wiem jakie słowa mogłyby opisać moją radość.
    Używamy nowej soczewki i już teraz wiem, że poprzednia od dr. Prost była źle dobrana. Za stroma, o zbyt małej średnicy, pływająca i przesuwająca się. Myślałam, że to normalne, że to moje dziecko coś wiecznie kombinuje przy oczku a ja w porę nie reaguję. Zaakceptowałam to, że przynajmniej raz dziennie soczewka ucieka pod powiekę. To, że moja córka stara się potrzeć oko też uznałam za normalne. Bo przecież soczewkowanie jest trudne.

Otóż nie.
    Jeśli soczewka jest dobrze dobrana to leży idealnie, nie ucieka, nie podchodzi powietrzem (nie ma prawa podchodzić powietrzem! W innym wypadku jest za stroma. Gdybyśmy zdecydowali na kolejną od dr. Prost byłaby jeszcze bardziej stroma), jest nie wyczuwalna.
    Moje, życie wróciło do normy. Nie chodzę za dzieckiem i nie spinam się cały czas tym czy ma soczewkę na oku czy pod powieką czy już na podłodze.

Kochani szczerze polecam raz jeszcze...
    Spectrum Wrocław. Pani dr. Turska okulista i Pani mgr. Anna Murawska optometrysta- kontaktolog.
  • mamanikosia11 02.05.12, 09:46
    My również polecamy Spektrum we Wrocławiu. Nasz Nikoś ma pierwszą soczewkę właśnie tam dobraną, z racji tego że mamy blisko do Wrocławia bo jakieś 30 km. Nikoś jest po operacji PHPV oka prawego w CZD w Warszawie.
    Obsługa w spektrum jest na najwyższym poziomie, nie robią nic na siłę.
    Co do wypadania soczewki po odklejeniu plasterka to również nam wypadała, ale dr Turka poradziła abyśmy zakrapiali sztucznymi łzami przed odklejeniem (teraz zakrapiamy 2-3x dziennie) i powiem że nawet to zdaje egzamin. Teraz mu wypada na sam wieczór. Sporadycznie wypadnie jak mamy jeszcze zaklejone oczko.
    Teraz czeka nas wizyta kontrolna 19 maja.

W sumie dzięki Wam nie musieliśmy szukać dobrego ośrodka. Zaoszczędziło nam to czasu i nerwów, bo nie wiadomo gdzie byśmy trafili, oczywiście w grę wchodził Wrocław od początku.
  • ujutno 02.05.12, 20:56
    No to cztery forumowiczowe pociechy odwiedzą dr Turska i panią mgr Murawską 19 maja :)

Pozdrawiam
  • mamanikosia11 03.05.12, 08:00
    My mamy na 8 rano, jak to pani dr powiedziała najgrzeczniejsze na rano :-) ale wątpię aby tym razem był grzeczny.
    A Wy na którą godzinę macie?
  • mia80 03.05.12, 11:28
    A może któraś z was wolałaby godzinę 12-tą? Pytam, bo my wolelibyśmy na jak najwcześniejszą godzinę, ponieważ jedziemy 300 km i od razu po wizycie wracamy. Czeka nas całodzienna wyprawa z maluszkiem. Gdyby wizyta mogłaby odbyć się wcześniej, jechalibyśmy w nocy i synek nie odczułby tak bardzo tej męczącej podróży. Spałby sobie słodko.
  • mamanikosia11 04.05.12, 13:55
    Mia80 ja ostatnio byłam przy ustalaniu grafiku i wiem że oni podają późniejszą godzinę wizyty tym co są z bardzo daleka aby mogli spokojnie dojechać. Przy wizycie powiedz że następnym razem chciałabyś na rano, bo Ci wygodniej tak dojechać.
    Sama wiem jak to jest jak się jedzie 300 i więcej km po to tylko aby panie zajrzały do oka, na przysłowiowe 5 minut wizyty. My tak właśnie jeździliśmy do wawy na wizytę w CZD. My zawsze jechaliśmy dzień wcześniej z noclegiem ( o tyle dobrze że mam brata w wawie więc nocleg za darmo)
  • ujutno 03.05.12, 13:40
    Na 8.30 :)
  • mamanikosia11 27.06.12, 10:55
    My mamy teraz wizytę na 29 sierpnia na 15:20 do dr Turskiej, jak powiedziałam pani w rejestracji że dr Turka jest zawsze z dr Murawską przy kontroli, to mi odpowiedziała że do tego czasu dr Turska sama będzie robić kontrolę soczewki.
    Czy wy też tak macie?
  • mamanikosia11 21.10.12, 18:13
    Na kiedy macie teraz wizyty w Spektrum?
  • maria_mama_iguni 14.02.14, 16:42
    Witam serdecznie wszystkich rodziców dzieciaczków po operacjach oczek. Zwracam się do Was o pomoc... potrzebuję namiary do kontaktologa. Moja córeczka Iga ma 6 miesięcy i jest po operacji zaćmy wrodzonej obu oczu u profesora Prosta. Kontaktowałam się SPEKTRUM Ośrodek Okulistyki Klinicznej53-334 Wrocław,ul. Zaolziańska 4, jednak termin jest odległy, przynajmniej tak mi się wydaje... bo na 5 kwietnia... dr Turska i Murawska, co prawda nic mi te nazwiska nie mówią, ale jak czytam Wasze opinie to chyba są dobrymi specjalistami. Może znacie jeszcze jakiś dobrych i godnych polecania specjalistów? Pozdrawiam Marysia
  • kosmoss100 17.02.14, 00:14
    Witaj,
    myślę, ze warto spróbować poprosić o PILNA wizyte dr Turska, tłumacząc jejpowage sytuacji. Jeśli jest jak rozumiem, czyli Twoja corka jest po operacji i na dzień dzisiejszy nie ma rehabilotowanego wzroku w sposób optymalny czyli soczewkami twardymi (RGP) to każdy dzień jest na wagę złota! Jeśli nie udałoby sie w Spectrum, ja jechalabym jak najszybciej do dr Jaworskiego (Optomed Katowice). Jeśli jest na miejscu, można uprosic w rejestracji i nawet przyjmie z dnia na dzień.

Pozdrawiam
  • maria_mama_iguni 24.02.14, 23:11
    Przepraszam ze dopiero teraz odpisuję. Nie udało się umówić wcześniejszej wizyty do dr Turskiej mimo próśb, recepcjonistka nie mogła nam dać bliższego terminu, a nr do dr osobiście nie mam. Udało się za to umówić wizytę u dr Jaworskiego w Katowicach 4 marca. Córka miała operację 1 lutego i 8lutego u prof Prosta 2 marca mamy wizytę kontrolną u prof, zapisze nam pewnie okulary, bo wpominał ostatnio. Do dr Turskiej będę chciała później się "przenieść", bo mam 100 km, a do dr Jaworskiego 400km. Z tego co czytałam tu na forum to oboje używają soczewek tej samej firmy i oboje mają dobrą opinie. Teraz jak najszybciej Iga musi mieć okulary i soczewki.
    Pozdrawiam
    M.
  • lolka1999 29.05.17, 22:45
    Cześć, sporo czasu minęło. Czy mogłabyś opisać jak się ma córka i jak przebiegała rehabilitacja? Dostaliście się do Spektrum w końcu?
  • karbo7 12.07.17, 13:23
    Dr Turska jest absolutnie genialna. Ona wciąż przyjmuje w tej samej klinice, nie wiem czy gdzieś przyjmuje jeszcze dzieci. Ale również bardzo polecam ze względu na doświadczenie i samo podejście do pacjenta.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka