Dodaj do ulubionych

nie dostaliśmy punktu 7 w orzeczeniu - odwołanie?

28.08.14, 11:50
Witajcie,

kto nas pamięta zna historię Mai, od urodzenia brak wodzenia, oczopląs, potem intensywna rehabilitacja, jezdzenie po całym świecie, diagnoza : podejrzenie zaniku nerwów wzrokowych, obniżenie ostrości widzenia do 12% w lepszym oku, oczopląs, krótkowzroczność -3, -5.

Byłam z Mają na komisji dla niepełnosprawnych. Przyznali nam wszystkie punkty, kartę parkingową, ale oczywiście bez punktu 7....

Na odwołanie się od decyzji komisji mam od dziś 14 dni.

Na codzień uczestniczę we wszystkich zajęciach Mai, poprzez szykowanie jej, ubieranie, prowadzenie po ulicy (odprowadzam ją do przedszkola na 4 godziny dziennie)
pracy zarobkowej nie mogę podjąć, od kiedy Maja się urodziła...Na prawdę poświęcam jej cały czas "wolny" ... Liczyłam na świadczenie pielęgnacyjne, bo mężowi ciężko nas wszystkich utrzymać, a tu taka przykra niespodzianka :(

Czy tabaluga0 bądz inne mamy dzieci z kłopotami z nerwem wzrokowym/ znacznym obniżeniem ostrości widzenia są jeszcze na forum i mogą mi pomóc, nie wiem co napisać w tym odwołaniu :(
--
[url=http://lilypie.com][img]http://lbym.lilypie.com/jK3np1.png[/img][/url][url=http://lilypie.com][img]http://lb3m.lilypie.com/4TMep1.png[/img][/url]
Edytor zaawansowany
  • aneta-1989 28.08.14, 22:47
    Witam niech pani się odwołuje bez żadnego zastanawiania się to jest poważna choroba oczu i córka zdecydowanie wymaga opieki wiem bo sama mam choroby oczu m in zanik nerwu wzrokowego.
  • ladybarque 01.09.14, 09:28
    oczywiście będę się odwoływać ale nie wiem czy argumentacja wystarczy :( wczoraj do nocy pisałam w czym muszę pomagać córce, no ale komisja wie swoje. Swoją drogą to absurd, że czasem dzieci z atopowym zapaleniem skóry dostają punkt 7 i 8, a dzieci z poważnymi schorzeniami narządu wzroku nie...
    --
    [url=http://lilypie.com][img]http://lbym.lilypie.com/jK3np1.png[/img][/url][url=http://lilypie.com][img]http://lb3m.lilypie.com/4TMep1.png[/img][/url]
  • alicja044 03.09.14, 23:03
    Witam, mam pytanie czy Pani odrazu składała coś innego zeby dostać oba punkty? Wyjaśnie krótko że mój syn ma też tylko jeden punkt 7 i dostajemy 153 zł a ma; atopowe zap. skóry, astme,alergie na wszystkie wziewne, jest odczulany na alergie, koślawość kolan i zez rozbieżny i akurat jestesmy po zabiegu. Jak mam to oddać na komisje aby sprubować choć aby przyznali mi zasiłek ten drugi wyzszy? Mamy szansę bo choroby nas zrzerają ,leki i paliwo :(
  • alicja044 03.09.14, 23:13
    Pomyłka mamy 8 a punktu 7 nie mamy, a niepełnosprawnosć mamy do stycznia i nie wiem czy w ogóle próbować na to drugie a jak tak to nie wiem jak ?

• zawsze_zielonatrawka 06.09.14, 18:36
    przez przypadek trafilam na ten post, bo nie mam zwiazku z ta choroba, ale mam dziecko ze spora wada wzroku i podczytuje to forum. nie wiem czy pomoge, ale poczytaj te ustawe i moze na nia sie powolaj?

www.niepelnosprawni.gov.pl/rozporzadzenia/dzu0217162/
    dodam, ze ja na inna chorbe mojego dziecka (a wymieniana w tej ustawie) dostalam swiadczenie z odwolania bez mrugniecia okiem przez komisje. panie nawet powiedzialy, ze mam racje, przeciez jest to zagwarantowane ustawa.
  • alicja044 07.09.14, 21:02
    dziękuję, pierwszy raz widzę taką stronę z ustawami, zobaczę może się uda, żeby w Polsce choć leki były za darmo to byłby jakis plus.
  • malaw-ek77 18.03.16, 19:43
    Witam
    Chciałabym prosić o pomoc mojemu synkowi zabrali tez pkt 7.Macie może takie odwołanie bo w tym momencie nie maja porad prawnych.a link z ustawa nie działa.Z góry dziekuję.
    malaw-ek@tlen.pl
  • aneta-1989 24.09.14, 00:41
    Witam czy odwoływała się pani?
  • ladybarque 26.09.14, 10:35
    Oczywiście, powoływałam się w odwołaniu na przepis z ustawy, odrzucili mi odwołanie i dali na komisję wojewódzką, czekam teraz na wyznaczenie terminu tejże :(....
  • ada16 28.09.14, 22:28
    Ale odwołanie pisze się własnie do komisji wojewódzkiej za posrednictwem tej zwykłej ( miejskiej)
    . Nasze odwołanie było rozpatrywane własnie przez wojewódzką .
  • ladybarque 07.10.14, 14:29
    Tak właśnie napisałam za pośrednictwem meijsckiej do wojewódzkiej, od miesiąca czekam na wyznaczenie terminu...
  • ladybarque 17.10.14, 18:54
    Taaaaa i po komisji. Pani pytała corke czy sama sie ubiera myje i czy chodzi do Pla. Okulistka stwierdziła ze co ja właściwie chce zmienić w decyzji... Już widze jaki bedzie wynik komisji :( tłumaczenie ze dziecko widzi na 1-3 M i wpada w panikę będąc 4 kroki ode mnie nic nie dało :(
  • alicja044 17.10.14, 21:18
    proszę się jeszcze odezwać czy Pani sie udało ,mam nadzieję ze tak ...
  • ladybarque 30.10.14, 12:50
    Podtrzymali decyzję, teraz sąd :( Czy ktoś był w takiej sytuacji?
  • onunka 30.10.14, 21:08
    Ja byłam, dostaliśmy wezwanie na badanie do biegłego orzecznika sądowego specjalizacja- okulistyka, po badaniach pani powiedziała nam bardzo szczerze jak w Polce wygląda procedura otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego i że nie mamy szans- dziecko jest dzieckiem i każde wymaga opieki rodzica, musiałby być niewidomym żeby to świadczenie teraz dostać bo zmieniły się przepisy itd itd. potem było wezwanie na rozprawę, mąż coś powiedział, sędzia zażyczyła sobie jakiś wyjaśnień właśnie od w.w okulistki i wyznaczyła kolejną rozprawę, na drugiej sprawie pani orzecznik nie było, natomiast przeczytano nam jej odpowiedź na nasze "zarzuty i wątpliwości",na tej sprawie podtrzymano w mocy orzeczenie wojewódzkiej komisji ...nie odwoływałam się dalej bo stwierdziłam że to jest bez sensu, wszystko trwało niemal rok, szkoda czasu i nerwów( szczególnie że "zwykłe " orzeczenie dostaliśmy wtedy bodajże na 2 lata), wstrzymano nam zasiłek( bo nie wiadomo było jak wypłacać) jednym słowem nie zyskaliśmy nic a straciliśmy tylko nerwy.
    Wyznacznikiem jest "samoobsługa " dziecka, a skoro nasze samo jadło, poruszało się , załatwiało potrzeby fizjologiczne i ubierało to takiej pomocy nie potrzebowało w stopniu większym niż dzieci w jego wieku, pani orzecznik wszystko rozumiała, i czas poświęcany dziecku i koszty związane z leczeniem i stresy z wypadającą soczewką ale..ale takie mają przepisy i koniec.
  • ladybarque 12.11.14, 15:31
    Onunka dzięki za informecje, czy może jeszcze ktoś ostatnimi czasy miał ten problem ,badź odwrotnie - dostał punkt 7 tylko "na oczy" ... ? Każdy wpis jest dla mnie jakąś wskazówką proszę odezwijcie się..
  • dankaps 14.11.14, 14:42
    Mój syn z zaćmą wrodzoną oka lewego dostał orzeczenie z punktem 7 i 8, do wniosku dołączona była dokumentacja (dosyć uboga, bo na moment składania dokumentów był 2 miesiące po operacji, miał wtedy 5 miesięcy). Wydaje mi się, że ważne było zaświadczenie lekarskie, na którym pani doktor w klinice napisała, że wymaga opieki. Nastawiłam się na dyskusję, opowieści o konieczności opieki itd, a poszło bezproblemowo. Może też wiek dziecka oraz fakt, że w okolicy nie ma takiego przypadku pomógł?
  • onunka 20.11.14, 10:28
    Młody zaraz po operacji też dostał pkt 7 i 8, ale miał wtedy ok roku i dostał na rok i to w sumie tez z odwołania ale Wojewódzka ten punkt dołożyła, potem myśle,że właśnie ze względu na wiek już tych obu pkt nie dostał bo umiał co umiał, reszta była nie ważna.Czas na jaki dostajemy orzeczenie tez jest różny, dopiero teraz mamy orzeczenie wydane na 2 lata, w styczniu musimy znów składać papiery.Oczywiście jedynie z pkt za który dostajemy 153 zł. W sumie co śmieszne punkt 7 i 8 mieliśmy 2 razy i to z roczną przerwą...czyli miał rok, potem nie i potem znów rok i aż do teraz nie.
  • paty13 20.11.14, 17:17
    witam mam córkę w wieku 8l ma oczopląs,zez rozbieżny nadwzrocznosc i astygmatyzm obu oczu, poza tym padaczke astme oskrzelowa niedoczynnosc tarczycy i tez nie dostałysmy punktu 7 dlatego ze dziecko samo sie ubiera i zje kanapke.
  • ladybarque 26.11.14, 15:07
    paty13 to chyba niestety nie mamy szans na ten punkt 8, ech :( dokładnie - sama je ubierze się, ale kurczę, nikt nie przewidział, że jak wyjdzie sama na ulicę to ją pierwszy samochód przetrąci :(
  • ladybarque 26.11.14, 15:07
    a tak w ogóle to my dostaliśmy to orzeczenie na 10 lat może i dlatego nam poskąpili tego punktu 7
  • aneta-1989 26.11.14, 21:55
    ladybarque napisała:

> a tak w ogóle to my dostaliśmy to orzeczenie na 10 lat może i dlatego nam poską
    > pili tego punktu 7Myślę,że to nie ma znaczenia,czy nie dostaliście punktu7 czy 8? Orzecznicy wogóle nie wiedzą co to znaczy mieć poważną dysfunkcję wzroku niech się pani nie poddaje i walczy do końca.
  • ella_nl 28.11.14, 12:24
    Moje dziecko też ma wadę wzroku + inną chorobę.
    Odwołaliśmy się do sądu. Biegła powołana przez sąd wydała dla nas pozytywną opinię.
    W środę odbyła się rozprawa, wygrałam. Dostaliśmy pkt 7 i przedłużyli orzeczenie.
    Walczcie bo warto. Sędziny nie obchodziło czy dziecko je samo lub się sama ubiera.
    Pozdrawiam.
  • ladybarque 06.12.14, 21:57
    Ella_ni powiedz a w jakim mieście? Co sąd to biegły i sędzia inny, niestety. No nic, czekamy na wyznaczenie terminu w sądzie. Nic nie tracimy, prawda?

A oczywiście nie mamy punktu 7 (pomyliłam się wyżej).
  • ella_nl 09.12.14, 19:46
    ladybarque napisała:

> Ella_ni powiedz a w jakim mieście? Co sąd to biegły i sędzia inny, niestety. No
    > nic, czekamy na wyznaczenie terminu w sądzie. Nic nie tracimy, prawda?
    >
    > A oczywiście nie mamy punktu 7 (pomyliłam się wyżej).

Bielsko.
    Jeszcze jestem w nerwach bo WZON ma jeszcze tydzień na odwołanie.
    Opinia biegłego jest dla Was korzystna?
  • kasia-101 23.08.15, 12:46
    mam pytanie moja corka jest po operacji kregoslupa skolioza ma wstawione na stale 2 druty i 13 srub oraz wade wzroku niedowidzenie oka prawego brak widzenia trojwymiarowego na to oko (+7.5) oko drugie +2 astygatyzm na oba oka do tej pory mialam punkt 7 obie komisje uznaly ze juz nie potrzebuje mojej pomocy narazie zlozylam dokumenty w sadzie i jest narazie po badaniu psychologicznym (chodzi do klasy integracyjnej 1 klasa gimnazjum nie moze nosic powyzej 2 kg jest po sepsie chrobie krwotocznej i miala pekniety obojczyk oraz wylew krwi do mozgu przy urodzeniu oraz badal ja neurochirurg ma jeszcze miec badanie ortopedyczne i byc moze bedzie ja badal okulista jaka jest szansa ze mi przywroca pkt 7 mam odpis badania neurochrurga jest komiczne tak samo jak uzasadnienie komisji z warszawy ktora powolala sie na slownik jezyka polskiego powiem tak corcia sie niby sama ale wolno komunikuje sie ale jest latwowierna jak to dziecko niepelnosprawne moze sie poruszac ale powoli sa problemy z dluzszymi dystansami szybko sie meczy wiec wszystko idzie powoli ale wedlug komisji jest zdrowa
  • aneta-1989 22.09.16, 15:03
    Ladybargue czy po odwołaniu macie punkt 7 w orzeczeniu?
  • ladybarque 24.09.16, 21:05
    tak mamy wygraliśmy po roku
  • aneta-1989 24.09.16, 23:40
    To wspaniale :-) warto walczyć :-) Na ile Wam przyznali? Jeździ Pani z córką na kontrolę do prof Prosta?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka