Dodaj do ulubionych

Wszczep soczewki u dziecka po zaćmie

30.07.19, 15:22
Witam. Zwracam sie z prośbą do rodziców dzieci które przeszły taki zabieg. Opiszcie prosze jak wyglądało u was gojenie sie oczka. My w trzeciej dobie mamy łzawienie i spore przekrwienie oka i zastanawiam sie czy to tak wygląda zawsze? Jeśli tak to jak dlugo u Waszych dzieci goiło się oczko bo troche sie denerwuje. Syna to operowane oko nie boli ani nie piecze. Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
  • liger22 30.07.19, 16:25
    W ubiegłym roku moja córka miała wszczep w oku robiony przez prof. Prosta z Warszawy. Oko było czerwone minimum przez tydzień i również łzawiło. Niestety nikt nas nie uprzedzał jak to będzie wyglądać stad w czwartej dobie udaliśmy się na kontrolę do profesora który stwierdził ze wszystko jest ok. Niestety po upływie ok 1 miesiąca oko znów się zaczerwieniło, akurat mieliśmy wizytę u Pani optometrystki w Poznaniu w celu rehabilitacji oka, która stwierdziła ze córka ma w oku nierozpuszczony szew który je podrażnia i już jest stan zapalny. Nasz znajomy okulista wyjął ten szew i od tamtego czasu wszystko jest ok. Minął już rok.
  • tina33 30.07.19, 16:55
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. U nas przed zabiegiem leczyłam u syna nużeńca powiek i rzęs i boję się żeby nie wdarł się do oka stąd też wystraszyło mnie to zaczerwienienie. Zaczekam jeszcze 3 dni i zobacze co się będzie dziać z tym okiem. Do profesora mam ponad 400 km wiec na kontrole jak bedzie cos sie dziac pojade do inego okulisty. Też nam profesor Prost nie powiedział nic na temat wyglądu gojącego się oka. Pozdrawiam
  • tina33 30.07.19, 20:04
    Iiger22 a możesz mi napisać czy Twoja córka miała zaćmę jedno czy obuoczną? I jak teraz funkconuje? Nosi okularki?
  • liger22 30.07.19, 20:49
    Moja córka miała tzw. Phpv leczenie polega na usunięciu soczewki jak przy zaćmie (wielu okulistów diagnozuje to dokładnej jako zaćmę - np. Pani prof z centum zdrowia dziecka) córka ma 9 lat wykryta choroba w drugim miesiącu życia, w trzecim miesiącu życia usunięcie soczewki i od tamtego czasu noszenie soczewek twardych ok 20 dioptrii. W wieku 8 lat wszczep soczewki. Funkcjonuje bardzo dobrze (okulary powinna zakładać do odrabiania lekcji jedynie) poza tym jeździ na rowerze, biega, jest radosna dziewczyną. Jesteście już po wszczepie teraz może być tylko lepiej :) życzę zdrowia i powodzenia
  • tina33 31.07.19, 06:46
    Dziękuję Ci bardzo. Również życzę Wam zdrówka i pozdrawiam☺

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka