05.12.12, 11:38
Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
Edytor zaawansowany
  • kazik620 05.12.12, 13:07
    Ja też dostałem takiego maila z propozycją ugody od stowarzyszenia konsumentów patronus.
    Uważam że ta propozycja nie tylko jest na granicy prawa, ale śmierdzi wyłudzeniem.
    Straszą sądem i gigantycznymi karami, a po wpłacie już będzie wszystko w porządku i zapomną o sprawie. Bardzo dziwne. Będę wdzięczny jak napiszesz czego dowiedziałeś się w uokik.
  • caffe-late 05.12.12, 17:59
    Niestety do uokik nie udało mi się dodzwonić, spróbuję jutro. Podobne sprawy już były. Mam znajomą prowadzącą biuro nieruchomości, pozwała ją firma lexus z poznania. Pomimo zaangażowania prawnika musiała zapłacić "ugodę" (po wniesieniu sprawy do sądu podobno 2x większą niż wcześniej proponowana). W dodatku ci naciągacze do każdej klauzuli składają osobny pozew (ja mam 6) co potęguje koszty. Sprawą lexusa zajmował się Polsat, tutaj link www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/Archiwum__News,5800/Jedna_Sprawa__Siedem_Pozwow,1276550/index.html , a tutaj inne forum. Nie wygląda to najlepiej.
  • jael31 05.12.12, 22:20
    Treść postu jest niedostępna.
  • jakub-prawnik 14.06.13, 15:23
    Szanowni Państwo, jestem prawnikiem współwłaścicielem kancelarii prawnej specjalizującej się w tematyce klauzul niedozwolonych. Nie mam zamiaru pozyskiwać klientów w tym miejscu, chciałbym tylko poinformować o kilku faktach, które w wielu wątkach były przekłamane aby rozwiać Państwa wątpliwości. W tym celu założyłem konto, ponieważ widząc niektóre wpisy wręcz włos mi się na głowie zjeżył.

1. Przede wszystkim jeśli posiadacie Państwo klauzule niedozwolone, sugeruję najpierw sporządzić regulamin zgodnie z prawem. Nie każdy prawnik wbrew pozorom się w tym specjalizuje (firmy nie mające zaplecza prawnego tworzące regulaminy też bywają niekompetentne w temacie). Prawnik MUSI specjalizować się w tym temacie, w przeciwnym razie nie ma gwarancji sporządzenia odpowiedniej dokumentacji. Nasza kancelaria często poprawia dokumentację nawet po największych krajowych kancelariach.

2. Sugeruję nie opłacać ugody ze stowarzyszeniem, nie ma ona żadnej mocy wiążącej i tak jak już ktoś wcześniej wspomniał nie jest powiedziane, że nie zostaniecie Państwo pozwani przez to lub inne "zaprzyjaźnione" stowarzyszenie.

3. Zgłaszanie sprawy do prokuratury jest możliwe, ale z praktyki wiem, że w tym przypadku trudno doszukać się podstaw do wszczęcia postępowania z urzędu - pozostaje oskarżyciel subsydiarny. Dlaczego? Obrót między przedsiębiorcami nie jest tak restrykcyjnie usankcjonowany jak obrót z konsumentem. W skrócie podmioty gospodarcze mogą zawierać umowy "jakie chcą" i prokuratorowi nic do tego aby określać takie umowy jako nieuczciwe.

4. Pojawiające się stwierdzenia "po ugodzie" mam spokój nie są wiarygodne albo pisze je ktoś ze stowarzyszenia. Wątpię w ten spokój, wkrótce może być zaburzony...

5. Koniecznie trzeba odpowiedzieć na pozew, specyfika postępowania przed SOKiK jest jak w postępowaniach uproszczonych/nakazowych - nie odpowiesz przyznajesz się do winy!

6. Warto zgłosić się do prawnika w związku z odpowiedzią - często w pozwach wysyłanych "lawinowo" dochodzi do wielu błędów formalnych, które mogą pomóc Państwu w zakończeniu sprawy na Państwa korzyść. Sami w naszej kancelarii mieliśmy kilka takich przypadków!

Proszę sobie wziąć do serca te kilka rad. Życzę powodzenia w walce.
  • rosko25 17.06.13, 15:58
    Czy można prosić o kontakt?
  • jakub-prawnik 01.07.13, 14:59
    ensiskancelaria.com
  • tgroup 06.12.12, 06:19
    witam też dostałem takie pismo. toś już to wyjaśniał ??
  • cwwwaniak 06.12.12, 11:02
    Witam.

Również dostaliśmy takiego maila.

Według mnie jest to próba oszustwa. Przeszukując Internret nie znalazłem żadnej wzmianki o Stowarzyszeniu Ochrony Konsumentów PATRONUS, w KRS takie stowarzyszenie nie jest zarejestrowane. Kancelaria Adwokacja ABRA, również w Internecie nie istnieje, więc mało prawdopodobne jest, aby wogóle istniała, wiadomośc wysłana jest z poczty na wp.pl.

Traktuję to jako ostrzerzenie, aby dopracować regulamin w naszym Sklepie.
  • caffe-late 06.12.12, 11:25
  • cwwwaniak 07.12.12, 16:29
    caffe-late napisał(a):

> abra consulting jest zarejestrowana pod tym samym adresem co patronus, tu ich strona www www.abra-consulting.com.pl/ .

Posiadacie informacje, że PATRONUS zarejestrowany jest pod tym samym adresem co ABRA? W kolejnych wypowiedziach pojawia się potwierdzenie mojego przypuszczenia, że to stowarzyszenie nie istnieje.
  • caffe-late 07.12.12, 20:35
    Potwierdzenia nie mamy, jedynie adres w nagłówku pisma od firmy patronus (co oczywiście nie jest dowodem istnienia firmy).
  • hitchens 06.12.12, 18:57
    Cześć i czołem,

My też dostaliśmy propozycję ugody od Patronusa. Jestem po rozmowie z uczciwym prawnikiem z polecenia i doradzam ten krok wszystkim. Warto umówić się na konsultację, im szybciej tym lepiej, i zapłacić za uczciwą i fachową pomoc. Wstępne wnioski z rozmowy:
    - Absolutnie nie należy płacić haraczu Patronusowi (ani innym podobnym)! "Zbrodnia" jakiej się dopuściliśmy, czyli zamieszczenie niedozwolonych klauzul, przedawnia się po roku, więc jeżeli zapłacicie naciągaczom dziś, to możecie dostać za tydzień kolejną propozycję od innych - i tak jeszcze przez rok od zmiany regulaminu na prawidłowy. Droga sądowa i uzyskanie wyroku (lub umorzenia) odcina szantażystom możliwość nękania Was w przyszłości.
    - Patronus faktycznie nie figuruje w KRS ale po pierwsze nie wszystkie stowarzyszenia muszą, a po drugie każda osoba prywatna ma prawo złożyć na Was pozew o klauzule do XVII Wydziału Sądu OKiK w Warszawie, więc to kim jest Patronus nie ma wielkiego znaczenia.
    - Nie dajcie się zastraszyć liczbą pozwów (osobno za każdą klauzulę), co ma na celu zawyżenie szacowanych kosztów przegranych procesów. Wiele pozwów w podobnej sprawie przeciw jednemu podmiotowi można połączyć w jeden proces. Po otrzymaniu pozwów z sądu składacie wniosek o połączenie ich. Zainteresowani tym jesteście zarówno Wy (koszty) jak i sąd (ilość jałowej roboty).
    - Warto zmienić regulamin na legalny i poinformować o tym stowarzyszenie które Was nęka. Poproście prawnika o pomoc w zredagowaniu listu.
    - Polski system prawny nie jest do cna przegnity. Pracują tam ludzie, którzy też mają dość takich indywiduów, przyczyniających się do hamowania rozwoju gospodarki. Podobno prawnik, który jakiś czas temu zrobił podobną akcję z wysyłaniem propozycji "ugody" miał potem wytoczony proces dyscyplinarny.

To na razie tyle, dam znać jeżeli będzie ciąg dalszy.
  • caffe-late 06.12.12, 21:04
    Popieram. Ja podobne informacje uzuskałam telefonicznie od mojego prawnika, jestem jeszcze przed spotkaniem. Na pewno trzeba zmienić regulamin i poinformować o tym patronusa. Jest jeszcze jeden ważny atut na naszą korzyść - Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad obniżeniem stawek za zastępstwo procesowe w sprawach dotyczących klauzul niedozwolonych. Ma to ukrócić te nie etyczne praktyki stowarzyszeń pseudo pro-konsumenckich.
  • bedol_1 06.12.12, 22:11
    Witam, medluje się kolejna "ofiara" firmy ABRA CONSULTING ;-)
    Nie mam kontaktu z prawnikiem (maila dostałem dwie godziny temu). Pytanie, czy skoro ktoś proponuje ugodę nie powinien się przedstawić. Jaką wartość ma taka propozycja ugody, skoro nie jest określony jednoznacznie (KRS?) podmiot proponujący ugodę.

Chętnie zaangażuję się w nagłośnienie praktyk stosowanych przez firmę Abra Consulting Sp. z o.o. (nomen omen otrzymującą dofinansowanie z UE na rozwój działalności...)
  • adameekk 07.12.12, 00:45
    Jak najbardziej popieram pomysł zainteresowania mediów tym stowarzyszeniem i spółką. Niech się zrobi głośno wokół tej sprawy. Trzeba zainteresować ta sprawą nawet media lokalne, taka "reklama" sporo im "pomoże". Ciekawy jestem co opowiedzą o swojej pracy i ilu faktycznie zgłosiło się pokrzywdzonych klientów naszych sklepów do tego stowarzyszenia....
  • reki88 07.12.12, 10:35
    Małe sprostowanie:
    1) nie można pozwać o stosowanie klauzuli, jeżeli od zaniechania jej stosowania minęło 6 miesięcy, a nie 12 (ten ostatni czas ma znaczenia dla UOKiK w wypadku praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów). A zatem należy jak najszybciej zmienić regulamin na poprawny
    2) połączenie kilku spraw do jednego postępowania nie jest idealnym rozwiązaniem - owszem sąd połączy sprawy, ale i tak koszty zasądzi osobny co do każdej z nich (tak to niestety w większości wypadków wygląda).
    3) warto się bronić! Być może szanse nie są nie wiadomo jak duże, ale zawsze jest szansa. Dodatkowo lepiej zapłacić później niż wcześniej.
    4) w razie wyroku nie należy zapomnieć o wniosku o sporządzenie uzasadnienie - pozwoli to innym przedsiębiorcom, uniknąć tych samych błędów - piszą o tym tutaj i jest też wniosek darmowy do pobrania - prokonsumencki.pl/blog/dostales-pozew-od-stowarzyszenia-o-uznanie-klauzuli-za-niedozwolona/
  • adameekk 07.12.12, 00:14
    Witam, również dostałem taki e-mail z propozycją ugody. Nie mam zbyt bogatego zaplecza prawnego także chętnie skorzystam z propozycji dalszego działania. Jestem również otwarty na przyłączenie się do zbiorowego pozwu czy też doniesienia do prokuratury przeciwko temu stowarzyszeniu i tej spółce.
  • prokurator_okregowy 07.12.12, 08:46
    Znam sprawę Lexusa i innych pseudo STOWARZYSZEŃ, ale nigdzie nie znajdziecie nic o PATRONUSIE , który Wam wysłał e-maila.

W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić w UOKIK lub jakimś innym Organie Państwowym czy w ogóle takie Stowarzyszenie jest zarejestrowane i czy działa legalnie.

W obu przypadkach (czy Stowarzyszenie jest zarejestrowane czy nie) jest podstawa do pisemnego zgłoszenia do najbliższej prokuratury o podejrzeniu próby wyłudzenia lub jeśli ktoś już wpłacił pieniążki - o podejrzeniu wyłudzenia.

Wpłynięcie takich zgłoszeń od każdego z Was nie umknie organom ścigania, które dokładnie sprawdzą sprawę i dadzą Wam odpowiedź na piśmie.
    To nic nie kosztuje, wystarczy kartka papieru i kilka zdań. Każdy obywatel na prawo a nawet obowiązek zgłoszenia jeśli podejrzewa popełnienie takiego wyłudzenia i to w dodatku na skalę przemysłową.

Jakie są podstawy do tego aby takie podejrzenie każdy z Was miał:

1. E-mail wysłany z darmowego serwera. Każdy może się zarejestrować i wysłać taki e-mail ze swoim nr konta.
    2. Godzina wysyłki e-maila często nie pokrywa się z godzinami pracy jakiegokolwiek Urzędu, Stowarzyszenia itp.
    3. Brak podstawowych informacji na temat Stowarzyszenia, biura go obsługującego, o którym w internecie znalazłem tylko informacje, że to oszuści i naciągacze
    www.gowork.pl/opinie_czytaj,540733 , a Jarosław W. (może słup lub fikcyjna osoba) to jakiś pełnomocnik i ta osoba może nie być w żaden sposób powiązana z firmą ABRA ... której przecież jak w piśmie dobrowolnie wpłacacie pieniądze i w razie czego jest czysta jak łza.
    4. Podany nr konta i zapłać w ciągu 7 dni - aby szybko i bez pytań zapłacić nawet nie ma możliwości dowiedzieć się co powinno być w tytule przelewu. A fakturę wystawią zapewne jak Lexus za doradztwo, więc jaka jest gwarancja że mimo wpłaty (zakładając że to legalne stowarzyszenia) pozew nie zostanie wysłany ? A przecież mają pół roku na zgłoszenie, to skąd ten pośpiech 7 dni ?
    5. W ugodzie nie ma informacji kto komu i za co ma zapłacić, rzekomo jakimś klientom , klientowi nawet ich liczba nie jest określona i raz jest klient a raz Kleintów czyli z pisma wynika że jest ich więcej a temu jednemu trzeba zapłacić 360 x ilość klauzul.
    Ciekawe ile kasy będą chcieli pozostali klienci czy też 360 x ilość klauzul x 100 bo może tylu klientów złożyło im takie polecenie.
    W każdej chwili może się do nich zgłosić inny klient który będzie chciał ugody i możecie haracz płacić tak bez końca, a najlepiej co tydzień :)
    6. Kto poważy pisze e-maile w takiej sprawie, co najmniej pisemne zawiadomienie (oryginał) powinno do Was dotrzeć, oryginał pieczątki podpis itd. Ten sposób korespondencji to hurtowe działanie typu spam.
    7. Zapewne żaden Wasz klient nie skarżył się i wszyscy są zadowoleni z Waszej działalności.

Więc to trzeba od razu zgłosić nawet nie na Policję bo ona nie ma możliwości nic w tym temacie zadziałać tylko od razu pismo i do PROKURATURY - 15 minut trwało i kartka papieru ja dziś złożę takie pismo.

Oczywiście o czym nie pisałem wcześniej jeśli macie jakieś niedociągnięcia w regulaminie to jest jedyna niepowtarzalna okazja aby to natychmiast poprawić !!!

Zapewne nie działacie na niekorzyść konsumentów tylko z niewiedzy albo lenistwa macie w regulaminie klauzule niedozwoloną/e.

Zauważcie że wszyscy trąbili i trąbią o klauzulach ilości pozwów w jednej sprawie, ale nie ma informacji w jaki sposób na odbyć się ugoda , jaką mamy gwarancje że po dobrowolnej wpłacie pieniędzy pozew i tak nie zostanie wysłany lub nie będą od nas chcieli kolejnego haraczu. W interwencji też jasno nie określili czy jest sens zapłacić. Przestępcy nie mają skrupułów. Raz im dacie mogą chcieć więcej, wystarczy się złamać.
    W mojej małej Gminie jest tyle zgłoszeń na Policje o wyłudzeniu w ten sposób że nie zdajecie sobie sprawy. Ludzie się wstydzą swojej głupoty i nawet nie przestrzegą drugiego aby uważał.

Jeszcze jedno bardzo WAŻNE SPOSTRZEŻENIE.

Jak pisze jael31 każdy z Was może być dobrym duszkiem i doradzać tu czy na innym forum aby zapłacić, a przecież o to chodzi w tym całym czarnym interesie aby zastraszyć , przekonać że trzeba zapłacić bo nie ma innego wyjścia i skasować pieniądze bez roboty.

Ja mógłbym za dniówkę znaleźć przez google około 200 sklepów internetowych z niedozwolonymi klauzulami, sporządzić odpowiednie pliki .doc i w taki sam sposób wysłać z darmowego konta e-mail propozycję ugody, tyle że byłby tam mój nr konta , jestem ciekaw ile kasy w ciągu tygodnia wpłynęłoby na moje konto. A pomyślcie, że to są profesjonaliści i nie działają w pojedynkę, mogli się przygotować do takiej akcji kilka miesięcy wcześniej i wystarczyło tylko rozesłać e-maile i czekać na wpłaty zanim ktokolwiek zacznie działać.
    Na forach wszystko już jest przygotowane i ludzie piszą że trzeba płacić więc złoty interes. Niech tylko 1 % ludzi zapłaci to zyski można liczyć na setkach tysięcy zł.

Prokurator powinien o tym wiedzieć i zbadać sprawę.

Pozdrawiam wszystkich, jeszcze raz powtórzę UWAŻAJCIE !!! To Wasze pieniądze.
  • adameekk 07.12.12, 10:54
    Popieram! Kolejne ważne informacje. Nie mogę zbyt wiele napisać ale myślę że zainteresowani zrozumieją i przyłączą się do pozwu zbiorowego bo taki planuje zrobić. Póki co na pewno NIE WOLNO im nic płacić. Nie ma co się ich bać. Sprawdziliśmy ich wstępnie i jest dobrze tzn. żadnych większych sukcesów zawodowych, żadnego zaplecza .....Szukają małych firm licząc na zastraszenie i to że nie stać ich na mocną obronę. Dlatego potrzeba kilku osób żeby faktycznie udowodnić ich niecne działania a druga sprawa to pieniądze łatwiej będzie się złożyć na dobrą kancelarię w kilka osób niż ponieść koszty samemu. Po niedzieli będę miał więcej informacji.
  • yoanw 23.04.13, 09:42
  • bedol_1 07.12.12, 11:07
    Jestem po nieprzespanej nocy :-)

prokurator_okregowy - jeżeli nie jesteś prokuratorem, to się tak nie podpisuj. Ludzie w takiej sytuacji łapią się każdej dobrej wiadomości jak brzytwy, a tu są potrzebne wiarygodne informacje. To tylko taka dygresja - nic osobistego :-)

Najwięcej w necie znalazłem tutaj: forumprawne.org/prawa-konsumenta/324135-wezwanie-do-zaprzestania-stosowania-klauzul-niedozwolonych-czesc-ii.html

Sporo czytania, ale warto.
    Podsumowując dotychczasowe informacje, które udało mi się zebrać + uwagi własne:

Generalnie jest źle, stosowanie klauzul niedozwolonych to łamanie prawa i tyle

Frycowe trzeba płacić, ale...

NIE WOLNO PŁACIĆ tzw. "ugody", bo w ten sposób otwieracie drogę do szantażu - możecie zapłacić za to samo wielokrotnie. Sprawa sądowa = jednorazowa kara lub umorzenie na zawsze! Do sądu może podać każdy obywatel RP (więc każdy może proponować "ugodę") w nieskończoność. Pomijam fakt, że płacący nakręcają ten biznes, bo na łatwe pieniądze jest sporo chętnych, na mniejsze będzie mniej i "gorszej jakości", a na marne (już wkrótce wspomniane 360 zł ma zostać zmniejszone do 60 zł, więc zarobić będą mogli już tylko na płacących "ugody").

Proponuję uspokoić nerwy, poprawić regulamin i czekać na pozew z sądu.

Jeżeli "propozycja ugody", okaże się próbą naciągania, to na próbie (i naszych sporych nerwach) może się skończyć. Prawożądni obywatele mogą w takim wypadku zająć się ściganiem naciągaczy z pomocą prokuratury.

Jeżeli jednak STOWARZYSZENIE OCHRONY KONSUMENTÓW PATRONUS istnieje i faktycznie prowadzi swoją "działalność", trzeba przygotować się na koszty. Czasu jest sporo, bo od 6 mcy do 2 lat zajmuje sądowi rozpatrzenie sprawy. Warto też pomyśleć o pomocy prawnej w rozsądnym zakresie (większość podmiotów, które mają regulaminy copy+past i tak zapłaci), więc można jedynie obniżyć koszty, np. złożyć do sądu wniosek o połączenie kilku spraw w jedną. Jest jeszcze kilka możliwości oszczędzenia pieniędzy, ale o tym na forum, do którego podałem link. Nie chcę powielać informacji

Zakładając, że to "stowarzyszenie" faktycznie istnieje, można zastosować wobec niego działania wyprzedzające.
    prokurator_okręgowy nieco podpowiedział, za co dziękuj. Rozważam jeszcze kilka możliwości,np. upowszechnienie informacji na temat działalności tego "stowarzyszenia" (np. w miarę możliwości upublicznienie informacji o członkach stowarzyszenia w powiązaniu z ich działalnością, której staliśmy się "ofiarami"), firmy, na której konto mają zostać wpłacone pieniądze (mają ten sam adres, a firma ta prowadzi np. usługi księgowe - pytanie, kto chciałby korzystać z usług takiej firmy,...), upublicznienie zawartości KRS tej firmy, upublicznienie nazwiska "mecenasa" w powiązaniu z działalnością, którą prowadzi, skarga na "radcę" - środowisko nie lubi praktyk uważanych za nieetyczne. Mam jeszcze kilka pomysłów, ale nie przewiduję ich publikacji ze względu na "efekt zaskoczenia" ;-) Oczywiście wszelkie przeciwdziałania lub jak kto woli działania wyprzedzające muszą być zgodne z prawem, co podkreślam i czego weryfikacją się obecnie zajmuję.

Proszę nie biadolić, czytać, zgłaszać się. Jak się tu nazbiera kilkaset firm, warto pomyśleć o wynajęciu sensownej kancelarii, która poprowadzi sprawę we właściwym kierunku ;-)
  • adameekk 07.12.12, 11:26
    Zgadzam się, tak jak pisałem wcześniej, też to dostałem. Już ich przejrzeliśmy, nie ma się co ich bać. Szukają małych firm, sądząc że zastraszą. Nie chce więcej tu pisać.
    Z tego co mi wiadomo Sąd ma już dość tych spraw więc szanse rosną ale musi być wykazane że to masowe działanie a nie problem faktycznego klienta który coś kupił i sklep go oszukał.
    Po niedzieli będę miał więcej informacji. Ta sprawa pozwów to będzie jedna sprawa ale druga to musimy się zjednoczyć wynająć dobrą kancelarię i damy radę, też im namieszamy.
  • prokurator_okregowy 07.12.12, 11:38
    Rzeczywiście nie jestem prokuratorem chciałem tylko zaznaczyć że cała ta sprawa nadaje się w pierwszym kroku do złożenia zawiadomienia w prokuraturze i Każdy z nas z osobna może takie zawiadomienie złożyć.

Wątpliwe jest to aby w tak krótkim czasie wpłynęło tyle zawiadomień do jednego stowarzyszenia i było tam tylu ludzi aby wszystkie te zawiadomienia sprawdzić i udokumentować. Być może ktoś się podszywa pod owe Stowarzyszenie które o niczym nie wie.

Czy ktoś znalazł namiary na Stowarzyszenie Ochrony Konsumentów Patronus, nr telefonu, może warto zadzwonić czy ktoś się pod nich nie podszywa, a może ktoś jest z Łodzi albo okolic aby osobiście zapytać czy to nie jakiś blef.
  • tgroup 07.12.12, 11:58
    Witam dzwoniłem do tej firmy ABRA i na trzy telefony działał jeden. Tam też się dowidziałem, że reprezentują to stowarzyszenie PATRONUS i Pana Wagnera.
  • adameekk 07.12.12, 12:04
    tgroup napisał(a):

> Witam dzwoniłem do tej firmy ABRA i na trzy telefony działał jeden. Tam też się
    > dowidziałem, że reprezentują to stowarzyszenie PATRONUS i Pana Wagnera.

i co zamierzasz iść na ugodę ?
  • tgroup 07.12.12, 12:09
    Nie zdecydowanie nie.
    Na razie czekam na opinię prawną.
    Dobry pomysł Z PROKURATURĄ jest moim zdaniem.

Jak nas będzie więcej to damy radę.
    Może TVN lub POLSAT powiadomić ??

Już mnie naraz naciągnęli na sto parę złoty za wpis do rejestru PRZEDSIĘBIORCÓW" więc mam nauczkę.

adameekk napisał:

> tgroup napisał(a):
    >
    > > Witam dzwoniłem do tej firmy ABRA i na trzy telefony działał jeden. Tam t
    > eż się
    > > dowidziałem, że reprezentują to stowarzyszenie PATRONUS i Pana Wagnera.
    >
    >
    > i co zamierzasz iść na ugodę ?
  • adameekk 07.12.12, 12:26
    żeby powiadomić media musi być kilkanaście osób
    po niedzieli będę wiedział więcej, tak jak pisałem wcześniej można im wytoczyć proces są ku temu przesłanki tylko potrzeba paru osób
    ja już mam pierwsze ekspertyzy prawne, faktycznie mogą złożyć pozwy ale to dopiero będzie początek zabawy

• tgroup 07.12.12, 12:28
    Pewnie będzie nas więcej na dniach.
    pozakładajmy posty na innych forach.
  • kazik620 07.12.12, 13:42
    Zanim zgłosi się nas więcej, zróbmy rozgłos .Oni liczą że po cichu uda się nas zastraszyć, jak ktoś wykombinował tak parszywy biznes to na pewno nie chce rozgłosu.

• bedol_1 07.12.12, 14:08
    Stowarzyszenie patronus, o którym mowa w piśmie, nie istnieje.
    Urząd Miasta Łodzi potwierdził to telefonicznie i za chwilę będę to miał w mailu.
    Jest podstawa do zawiadomienia prokturatury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Nie dzwońcie już do UM Łódź, bo im się telefony w tej sprawie urywają ;-)
    A przede wszystkim... poprawcie PO CICHU regulaminy, bo przez pół roku od zmiany regulaminu każdy może zrobić to samo co "patronus", tylko na prawdę.

Teraz wypatrywać jedynie w TV rzecznika prokturatury w Łodzi ;-)
  • adameekk 07.12.12, 14:41
    Czy mógłbym otrzymać ten e-mail ? Chciałbym przekazać go Kancelarii i ana dalej zadziała
    z góry dziękuję
    jakie macie pomysły na zawiadomienie prokuratury? każdy indywidualnie czy robimy to zbiorowo ?
  • bk736 07.12.12, 14:07
    Hej, znam temat. Ja miałem podobną sytuacje. Byłem pozwany przez inne stowarzyszenie i też chcieli wymusić kasę za ugodę. Mam namiary na dobrą kancealrię, która załatwia te sprawy. Mnie pomogli. info na prov.
  • muud77 08.12.12, 11:13
    Witam jestem zainteresowana namiarem na kancelarię.
  • yoanw 23.04.13, 09:53
    Witam,
    jestem zainteresowany namiarami na kancelarię
  • caroline12 30.07.13, 15:28
    Można prosić o namiar do tej Kancelarii?
  • pegaztych 07.08.13, 20:01
  • kazik620 08.08.13, 11:28
    Witam, jest nas coraz więcej !

Info dla wszystkich zainteresowanych:
    E-mail konto9994@gazeta.pl został założony przez kilka osób poszkodowanych przez Stowarzyszenie Patronus z Łodzi.
    Celem jest:
    - wspólne działanie i obrona
    - wzajemna pomoc
    - informacja
    - i inne działania
  • alinkm 08.12.12, 12:23
    Przyłączam się do batalii. 06.12.2012 otrzymaliśmy również pismo o ugodzie. 9 klauzul w załączniku, co więcej sklep nawet nie zarobił na ugodę.

Czekam na szersze info od was - bo płacić nie ma z czego.
  • caffe-late 08.12.12, 21:29
    Minęło kilka dni, emocje opadły, mamy już pewną wiedzę w temacie - częściowo z forów i portali tematycznych, ale w głównej mierze od prawników. My dzisiaj po raz kolejny rozmawialiśmy z prawnikiem. Chciałabym, żebyśmy zrobili podsumowanie i wymienili się pomysłami, ale nie tu na forum. Proponuję następujący sposób kontaktu: prześlijcie do mnie maila na adres caffe-late@gazeta.pl a ja utworzę grupę mailingową. Żeby uniknąć sytuacji, że dopisze nam się ktoś z patronusa będziemy dopisywali tylko adresy mailowe z firmowych skrzynek (żadnych darmowych kont). W odpowiedzi do Was ja również wyślę maila z mojej firmowej skrzynki (dobrze by było gdybyście wyrazili zgodę aby Wasz adres mailowy mógł otrzymać każdy dopisany do grupy). A może ktoś z Was ma lepszy pomysł jak zorganizować naradę poza forum nie narażając się na obecność osób niepożądanych?
  • bk736 11.12.12, 10:42
    Ja mogę podać namiar na tą Kancelarię co pisałem, ale skoro to Stowarzyszenie wogóle nie jest nawet zarejestrowane to narazie nie ma sensu. To jest to ewidentana próba oszustwa i jedynie Prokuratura tutaj może coś zadziałać.
  • prokurator_okregowy 04.07.13, 17:52
    Czy owy e-mail jest nadal aktualny ?
  • misia_aaa 11.12.12, 19:24
    Witam,
    Ja natomiast szukam osób które otrzymały pozew od Pana Krzysztofa Rdesta z Kancelarii Radosław Kawalec w sprawie klauzul niedozwolonych. Takich pozwów Pan złożył mnóstwo. Ja również poproszę o email ze skrzynki firmowej. Pomóżmy sobie nawzajem.
  • misia_aaa 11.12.12, 19:31
    misia_aaa napisała:

> Witam,
    > Ja natomiast szukam osób które otrzymały pozew od Pana Krzysztofa Rdesta z Kanc
    > elarii Radosław Kawalec w sprawie klauzul niedozwolonych. Takich pozwów Pan zło
    > żył mnóstwo. Ja również poproszę o email ze skrzynki firmowej. Pomóżmy sobie na
    > wzajem.
    Adres mailowy: misia_aaa@gazeta.pl
  • pawel_pppp 29.12.12, 17:03
    rowniez dostalem pozew od Rdesta , z Kancelarii R. Kawalca. , odnosnie 2 pkt. w reglaminie,
    prosiłbym o wiecej informacji co robicie w tej sprawie
    pablo_r1@wp.pl
  • msupmero 01.01.13, 20:59
    Witam,
    Dołączyłem do grona pozwanych przez Krzysztofa Rdest ora adwokata Radosława Kawalca. W moim przypadku otrzymałem aż 4 pozwy. Proszę o kontakt lub informację na adres: supmero@op.pl.
  • baba-aga.dziecko 02.01.13, 22:21
    [b]Uwaga![/b]
    [i]Na osoby składające masowo pozwy na małe firmy stosujące niedozwolone postanowienia w regulaminach sklepów [/i]
    - bardzo często mali przedsiębiorcy robią to nieświadomie.
    Firmom zależy na Kliencie i na tym by do nich wracał- by był zadowolony zarówno z towaru jak i z obsługi. Często jednak małe firmy- regulaminy bezmyślnie kopiują i nieumyślnie popełniają wykroczenie- wpisując klauzule niedozwolone.

[b]PRAWDA- za nieświadomość trzeba płacić![/b]- firmy powinny być karane za łamanie prawa- czy to pieniężnie czy w pouczeniu- to kwestia już Sądu.
    [b]PRAWDA- przedsiębiorca powinien znać prawo i je respektować![/b]
    [b]PRAWA KONSUMENTÓW to rzecz nadrzędna! [/b]i powinniśmy wszyscy- przedsiębiorcy- o nie dbać.

"Biznes polegający na wyciąganiu pieniędzy od małych firm, które mają w regulaminach lub umowach klauzule niedozwolone, kwitnie od ubiegłego roku. Zarabiają na tym m.in. specjalnie w tym celu tworzone stowarzyszenia" - i o tym jest głośno w mediach
    Ale czy wiecie....
    iż istnieją na rynku potencjalni Klienci- masowo składające pozwy do Sądu z w/w tytułu na firmy- głównie sklepy internetowe- zarabiając na tym!

[u]Mechanizm jest prosty[/u] – [i]pozew o uznanie postanowienia za niedozwolone[/i] składa profesjonalny pełnomocnik- adwokat wynajęty przez potencjalnego Klienta. Jeżeli pozwana firma przegra, musi zapłacić koszty zastępstwa procesowego (360 zł za sprawę do max 6- krotność tej kwoty). Niedługo kwota ta ma być znacznie zmniejszona! ale na razie osoby te masowo składają pozwy!
    PRZEPIS na sukces!-
    1. wystarczy w wyszukiwarce wpisać daną klauzule niedozwoloną do tego sklep i regulamin.... wyskakuje kilkanaście firm
    2. znajomość prawnika- nie gardzącym żadna sprawą- nie przejmującym się etyką!
    wystarczy raz napisać pozew a potem jak leci wypisywać pozwy, zmieniając dane pozwanego- ewentualnie treść klauzuli- jest ich sporo na uoik.pl
    3. sąd przyjmuje sprawę- bądź co bądź to "potencjalny klient" urażony i skrzywdzony przez firmę danym postanowieniem, który chciał zrobić w sklepie zakupy, ale nie mógł bo przeraził się danym punktem regulaminu, bardzo go krzywdzącym;)
    4. w większości przypadków [i]właściciele małych firm nie odpowiadają na pozew[/i]- nie bronią się- wiedzą, że w/w Pan i jego pełnomocnik mają rację- nieświadomy przedsiębiorca miał klauzule niedozwoloną w regulaminie- przyjmuje więc karę "na klatę" (wyznaczona kwota zastępstwa procesowego + wpis do rejestru +/- 1000-1500 zł)- dla drobnych przedsiębiorców to dotkliwe kary!

no i koniec...

Pytanie tylko:
    [b]czy takie postępowanie "potencjalnego Klienta" i jego pełnomocnika jest etyczne[/b]?
    czy w rzeczywistości mają oni na celu obronę praw konsumentów?
    czy nie ma tu łamania podstawowych praw, wartości jakimi uoik się kieruje, tj.
    iż stowarzyszenie, itp. osoby składając pozwy do Sądu nie powinny za tym procederze zarabiać!
    Pełnomocnik- prawnik- to zawód- więc zgoda on musi z czegoś żyć
    ... ale jeżeli robi to masowo ze swoim klientem, który wysyła pozwy z "biurka do wynajęcia"- nie z siedziby, nie z miejsca zameldowania czy zamieszkania (może Klient boi się odwetu przedsiębiorców- musi się ukrywać- bidulka:(
    mi tu jednak bardziej podchodzi naciągaczem, który znalazł lukę prawną i postanowił się nachapać w imię prawa!)!
    Według mnie na takich adwokatów należy składać zawiadomienie do RADY ADWOKACKIEJ o nieetyczne postępowanie- niech uwieczni się to w ich życiorysie!- co zalecają inni adwokaci i prokuratorzy

a pod koniec o kim mowa...
    My ostrzegamy przed Panami:
    [b]Krzysztof R. i Radosław K. (Katowice)[/b]
    [b]biurko do wynajęcia[/b]- ciekawa lokalizacja- ciekawych firm: parabanki jak AMBER- NOVA NEW, mini pożyczki, skupy długów- cała szajka- [b]ul. Jagiellońska 16/7 Katowice[/b]

może mieliście styczność z Panami?
    a może znacie jeszcze inne osobliwości tego pokroju? piszcie
    to ich czas! czas na ich reklamę!
  • caffe-late 04.01.13, 18:36
    Z całą pewnością w towarzystwie panów Krzysztofa R. i Radosława K. z Katowic doskonale poczułby się Jarosław W. z Łodzi, który siedzi w swojej komóreczce i dzierga propozycje "ugód". A żeby było radośniej wspiera się firmą zarejestrowaną pod tym samym adresem, czerpiącą pełnymi garściami z funduszy UE. Że też ktoś nie zrobi z tym porządku....
    A swoją drogą ciekawe co widzą tacy patrząc w lustro (?)....
  • berezik 24.12.12, 13:07
    Witam
    Również dostałem takiego maila od patronusa. Chętnie przyłącze się do jakiejś grupy, która ma ten sam problem i chce coś z tym zrobić
  • tgroup 24.12.12, 17:11
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów w ten wigilijny wieczór.
    Widzę, że proceder trwa nadal.
    W ostatnich dniach każdy z nas działał na maksymalnych obrotach i temat tego forum osłabł.
    Myślę, że warto po nowym roku powrócić do tematu i zmobilizować się.

Korzystając z okazji chciałbym złożyć najserdeczniejsze świąteczne życzenia.

Pozdrawiam
  • caffe-late 31.12.12, 10:25
    Witam,
    Żeby dopisać się do grupy trzeba wysłać maila z firmowej skrzynki na adres caffe-late@gazeta.pl
    Dokładna instrukcja jest kilka postów wyżej.

Pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkiego dobrego w 2013 Roku.
  • mzzz33 21.02.13, 15:39
    Witam,

Jestem kolejną osobą do której przyczepiło się stowarzyszenie. Było to na początku grudnia 2012 roku. Po konsultacji z prawnikiem i radcą prawnym poprawiłem regulamin o czym poinformowałem stowarzyszenie. Sprawdziłem że stowarzyszenie nie jest zarejestrowane ani zgłoszone w urzędzie miasta - co wymagane jest przy stowarzyszeniach zwykłych. Dziś otrzymałem ponownego maila z podanym nr KRS - stowarzyszenie zostało zgłoszone.

www.krs-online.com.pl/stowarzyszenie-ochrony-konsumentow-krs-813567.html
  • tgroup 21.02.13, 16:00
    witam
    też otrzymałem

Zarząd Stowarzyszenia Ochrony Konsumentów PATRONUS (zarejestrowane pod nr KRS 0000448598) informuje, że w nadchodzącym czasie w Sądzie Okręgowym w Warszawie XVII Wydział Ochrony Konkurencji i Konsumentów zostaną złożone pozwy o naruszenie przez Państwa sklep internetowy prawa konsumenckiego poprzez stosowanie klauzul abuzywnych.
    Informuję również, że warunkiem odstąpienia od wytoczenia powództwa jest pozytywne ustosunkowanie się do przesłanej wcześniej propozycji. Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu 537439339. Z wyrazami szacunku. Jarosław Wagner
  • edbit77 24.02.13, 12:28
    Ja również dostałem takiego maila
    Od : STOWARZYSZENIE PATRONUS <STOWARZYSZENIE-PATRONUS@wp.pl>
    Do : abra <abra@abra-consulting.com.pl> o godz. 2:09
    temat: ostateczna propozycja ugody
    Zarząd Stowarzyszenia Ochrony Konsumentów PATRONUS (zarejestrowane pod nr KRS 0000448598) informuje, że w nadchodzącym czasie w Sądzie Okręgowym w Warszawie XVII Wydział Ochrony Konkurencji i Konsumentów zostaną złożone pozwy o naruszenie przez Państwa sklep internetowy prawa konsumenckiego poprzez stosowanie klauzul abuzywnych. Informuję również, że warunkiem odstąpienia od wytoczenia powództwa jest pozytywne ustosunkowanie się do przesłanej wcześniej propozycji. Pragnę również nadmienić, że skierowanie do Państwa propozycji ugody nie było próbą wyłudzenia, a jedynie próbą zaoszczędzenia Wam czasu, środków i niepotrzebnych emocji. Zawarcie ugody wstrzymuje bowiem proces wytaczania powództwa. Powództwo o uznanie postanowienia wzorca umowy za niedozwolone jest o tyle specyficzne, że raz złożonego nie da się wycofać. Państwu pozostawiam decyzję o wyborze rozwiązania. Z wyrazami szacunku. Jarosław Wagner<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
  • bedol_1 24.02.13, 12:33
    Nie płacić!
    Koszty postępowania procesowego zostały obniżone z 360 zł na 60zł z dniem 14 lutego 2013r, a "stowarzyszenie" to to jakiś niedouczony naciągacz prowadzący działalność w garażu.
    Poprawcie regulamin i czekajcie co dalej.
  • adameekk 24.02.13, 22:12
    Nie płacić to po pierwsze a po drugie zgłaszać do Prokuratury.
    Teraz dodaje informacje że to nie próba wyłudzenia ale to na nic. Mam wrażenie że w końcu i Prokuratura będzie miała tego cyrku dosyć.
  • lw73 25.02.13, 08:55
    Czyli poprzednie pisma rozsyłane przed nowym rokiem były nielegalne i miały podstawy wyłudzenia.
  • mzzz33 01.03.13, 13:49
    Uwaga! Pan Jarosław Wagner rozsyłając w zeszłym roku pisma powoływał się na stowarzyszenie PATRONUS które nie istniało. Nie funkcjonowało nawet jako stowarzyszenie zwykłe ponieważ nie zostało zgłoszone do urzędu miasta Łodzi. Wpis do rejestracji nastąpił dopiero 23.01.2013. Osoby które otrzymały pisma prze rejestracją mogą zgłosić do prokuratury zawiadomienie.
  • edbit77 05.03.13, 10:45
    Ostatnio znalazłem artykuł www.dzienniklodzki.pl/artykul/720037,lodzkie-stowarzyszenie-tropi-firmy-w-sieci-i-zarabia-na,id,t.html w którym Pan Mecenas informuje, iż w propozycji ugody "Stowarzyszenie powołuje się m.in. na przepis prawny, który został uchylony, podane są także niewłaściwe numery Dziennika Ustaw". Sprawdziłem i tak faktycznie jest, złe numery dziennika lub nie ma takiego pkt. rozporządzenia.
  • mzzz33 06.03.13, 10:30
    NIE PŁACIĆ nawet jeśli w regulaminie były błędy.
    Wyliczone kwoty przesyłane w ugodzie są wyssane z palca!

Nie bać się i nie patrzeć na innych. Próby wyłudzenia należy zgłaszać do prokuratury.
    gdow.malopolska.policja.gov.pl/default.aspx?docId=346
    Nie czekać aż sprawa sama się rozwiąże lub ucichnie.
  • reki88 06.03.13, 10:44
    widzę, że nie tylko ja znam ten problem. Podobne działanie stosuje inne stowarzyszenie, które jest dość skuteczne. Zainteresowanych odsyłam do wątku na centrumsprzedawcy.pl/temat/email-od-stowarzyszenia-clarity/
  • mzzz33 06.03.13, 11:00
    1. Nie płacić.
    2. Poprawić regulamin.
    3. Powiadomić o poprawieniu regulaminu.

NIE BAĆ SIĘ! Powiadomić odpowiednie organy!

NA TYM FORUM UDZIELAJĄ SIĘ OSOBY POWIĄZANE ZE STOWARZYSZENIEM PATRONUS!

• xxenia83 06.04.13, 20:01
    Witam wszystkich na tym forum. Ja dostałam "propozycję nie do odrzucenia" jakieś dwa tygodnie temu. Ponieważ posiadam niestety trzy sklepy internetowe zaproponowana kwota była spora. Oczywiście skontaktowałam się z radcą prawnym, który uświadomił mi, że takie Stowarzyszenie może mnie skubnąć na dużo więcej np przy pomocy członków Stowarzyszenia lub przyjaciół i znajomych, którzy niejako wspomagani przez radcę prawnego Stowarzyszenia będą pozywać o każdą klauzulę z osobna. Nawet przy stawce 60 zlotych za zastępstwo ... należy wydrukować 6X więcej pozwów na podstawione osoby i "wyjść na swoje" tym sposobem. Jedna przegrana sprawa za jedną klauzulę to dla nas CA 2000,- złotych na co sie składa 600,- opłat sądowych, 60 za zastępstwo i średnio 1500,- za publikację klauzuli w UOKiKu. Policzcie ile macie klauzul i czzy to Wam się opłaca. Ja policzylam. Zaproponowałam panu JW mniejsze pieniądze twierdząc, że na tą kase troche sobie poczeka (około roku) jesli sie nie zgodzi. Zgodził się bez zbędnych negocjacji. Naruszenie bylo niestety ewidentne z czego nie zdawałam sobie sprawy. Kupiłam gotowy sklep od Home.pl z trefnym regulaminem w pakiecie. Cóż, to, że Stowarzyszenie postępuje delikatnie rzecz ujmując nieetycznie ... ale to nie powinno odbierać nikomu rozumu. W końcu prowadzimy interesy. Mnie dało się z gościem porozumieć. Mam podpisaną ugodę w której zobowiązuję się do niestosowania wymienionych klauzul i ... dobrowolnej zapłaty w kwocie X. Osiągnęłam nietykalność przynajmniej ze strony tego Stowarzyszenia i mam nadzieje, że nikt więcej mnie nie skubnie. Proponuję zatem aby każdy z was rozważył samodzielnie czy płacić czy nie - za rok mogą być niemałe kłopoty z tego tytułu. Ale ... cóz - każdy robi jak uważa. Powodzenia
  • adameekk 09.04.13, 23:12
    Pozostaje tylko trzymać kciuki gdyż taka ugoda nie ma mocy prawnej, niestety!

Poza tym zgodnie z ustawą z dnia 16 lutego 2007 Art 100.1 "Każdy może zgłosić Prezesowi Urzędu na piśmie zawiadomienie dotyczące podejrzenia stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów" - czyli jak Pan JW udostępni dowolnej osobie/osobom informacje o klauzulach niedozwolonych które były w sklepie to każda z tych osób może zażądać kolejnej ugody i tak w koło.

Kodeksu Postępowania Cywilnego

Art. 219. Sąd może zarządzić połączenie kilku oddzielnych spraw toczących się przed nim w celu ich łącznego rozpoznania lub także rozstrzygnięcia, jeżeli są one ze sobą w związku lub mogły być objęte jednym pozwem.

więc spokojnie bo Sąd łączy sprawy, szczególnie gdy pozwy dotyczą właśnie takich małych biznesów

i jeszcze to o czym pisałem wcześniej

Art. 479(39). Z żądaniem uznania postanowienia wzorca umowy za niedozwolone można wystąpić również wtedy, gdy pozwany zaniechał jego stosowania, jeżeli od tego zaniechania nie minęło sześć miesięcy.

ale chyba najważniejsze jest to

Art. 479(41). W sprawach o uznanie postanowień wzorca umowy za niedozwolone sąd nie może wydać wyroku tylko na podstawie uznania powództwa. Niedopuszczalne jest też zawarcie ugody.

• tgroup 10.04.13, 07:26
    witam ja dostałem w nocy

Witam Państwa! Informuję, że właściciele sklepów internetowych, którzy nie zdecydowali się na polubowne załatwienie sprawy ze Stowarzyszeniem Patronus są sukcesywnie pozywani do Sądu Okręgowego w Warszawie. Pozwy wysyłane są codziennie ... do wyczerpania zapasów. Te sklepy, które nie zostały jeszcze pozwane mają szansę na ugodę. Ponieważ zgromadzone dowody naruszenia są datowane na koniec listopada/początek grudnia zostało nam już niewiele czasu na wytoczenie powództwa (6 miesięcy) - mamy więc czas do końca maja. Nie jesteśmy natomiast zainteresowani ugodą ze sklepami, które już zostały pozwane, ze względu na niemożność wycofania powództwa. Może zdarzyć się tak, że złożone zostało zaledwie kilka pozwów dotyczących jednego sklepu - w takim przypadku ugoda jest możliwa i wstrzymuje składanie kolejnych pozwów. Jeżeli chcielibyście Państwo uniknąć wysokich kosztów postępowania i publikacji - zapraszam do negocjacji. Pozdrawiam. Jarosław Wagner

Zapraszamy również do odwiedzenia naszego serwisu internetowego na stronie www.stowarzyszenie-patronus.pl gdzie znajdziecie Państwo wiele ciekawych informacji w temacie klauzul niedozwolonych ... jak również na bieżąco będziecie mogli śledzić licznik składanych pozwów.
  • tgroup 10.04.13, 07:28
    ..........................................!!!!!!!!!!!!!
  • lw73 10.04.13, 08:18
    Ja też coś takiego dostałem dziś (kolejny raz) jako ostateczne wezwanie do ugody. Ściema na maksa:
    1. poważna firma nie wysyła wiadomości w środku nocy
    2. poważna firma ma adres firmowy a nie wp.pl
    3. poważna firma podaje jakiś adres gdzie można się z nimi spotkać - czy aby boicie się spotkania z pozwanymi (zakładam że to czytacie)
    I najważniejsze bardzo dużo osób dostało pozew przed powstaniem stowarzyszenia a więc jest to wyłudzenie na które jest odpowiedni paragraf.
    Jeśli natomiast ktoś chce się spotkać z tymi "ludźmi" to bez problemu można ich odszukać w internecie i na portalach społecznościowych
  • mzzz33 10.04.13, 08:58
    Zdecydowanie nie płacić!

1. Osoby powiązane ze stowarzyszeniem wypowiadają się na tym forum pod różnymi nikami (jest parę takich osób) i powołując się na rozmowy z prawnikami, znane przypadki, oraz wyssane z palca wyliczenia próbują nakłonić do zapłaty. Nie dajcie się manipulować! Wysyłanie kolejnych maili z propozycją ugody, zakładanie stron z licznikami pozwów itp. - to działania mające na celu tylko i wyłącznie wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy od was!

2. W listopadzie i grudniu 2012 roku Stowarzyszenie Patronus nie istniało. Nie było zgłoszone do urzędu miasta jako stowarzyszenie zwykłe ani nie miało przypisanego KRS. W tych miesiącach wysłało najwięcej maili z propozycją ugody od nie istniejącego stowarzyszenia.

3. Radziłem się prawników, radców prawnych, byłem nawet w prokuraturze - wszyscy stwierdzili że sprawa jest podejrzana i najlepiej po otrzymaniu informacji o klauzulach niedozwolonych poprawić je i tylko powiadomić stowarzyszenie że zostały poprawione.

Ostatnie działania Stowarzyszenia mają na celu tylko i wyłącznie wyciągnąć od Was jak najwięcej pieniędzy!
  • mzzz33 10.04.13, 10:24
    Trochę praktycznej wiedzy. Przeczytajcie dokładnie a dowiecie się że koszta nie są aż tak duże i nie zawsze musimy być nimi obciążeni jeśli nawet sprawę do której by doszło (w co wątpię) byśmy przegrali.

sklepolandia.pl/wywiad-z-radca-prawnym-pawlem-madrym
  • evaliea 10.04.13, 15:48
    U mnie podobnie...
    W grudniu 2012 dostałam e-mail od rzekomego Stowarzyszenia Patronus, że mój sklep internetowy stosuje klauzule niedozwolone w regulaminie, więc złożą pozew do sądu, chyba że im zapłacę za ugodę. W grudniu również zamknęliśmy sklep, ponieważ nie przynosił oczekiwanych dochodów, a i sama domena jest własnością kogoś innego teraz. Dziś dostałam ponownego mejla, że wniosą pozew, jeśli nie zapłacę za ugodę. I teraz pytanie - mam się martwić, mimo że sklep już nie działa?
  • adameekk 11.04.13, 09:44
    evaliea napisał(a):

> U mnie podobnie...
    > W grudniu 2012 dostałam e-mail od rzekomego Stowarzyszenia Patronus, że mój skl
    > ep internetowy stosuje klauzule niedozwolone w regulaminie, więc złożą pozew do
    > sądu, chyba że im zapłacę za ugodę. W grudniu również zamknęliśmy sklep, ponie
    > waż nie przynosił oczekiwanych dochodów, a i sama domena jest własnością kogoś
    > innego teraz. Dziś dostałam ponownego mejla, że wniosą pozew, jeśli nie zapłacę
    > za ugodę. I teraz pytanie - mam się martwić, mimo że sklep już nie działa?

Sam sklep to za mało, musisz zamknąć firmę, wówczas nic Ci nie grozi.

Przestańcie się martwić tymi pozwami i walczcie!!! Zróbcie dokładnie to co napisał mecenas wywiadzie na Dziennika Łódzkiego.
  • evaliea 11.04.13, 15:04

> Przestańcie się martwić tymi pozwami i walczcie!!! Zróbcie dokładnie to co napi
    > sał mecenas wywiadzie na Dziennika Łódzkiego.

A możesz podać link, bo ze stresu nic nie widzę:(
  • mzzz33 15.04.13, 16:54

konsumentwsieci.pl/index.php/sokik-krytykuje-stowarzyszenie-za-jego-praktyki/
  • yem 24.07.13, 02:01
    każdy wpis na tym forum który sugeruje żeby płacić ( nawet mniej , co niby ma świadczyć że zyskujemy ) to w rzeczywistości podpucha ze strony tych którzy takie wpisy wnoszą . Chcą nam wmówić że jesteśmy bez szans , że jak to czy inne stowarzyszenie nas pozwie to jesteśmy bez szans , a to nieprawda , bo tak naprawdę to są wyłudzenia . jak się dostanie taką propozycję to na dzień dobry należy zawiadomić prokuraturę o próbie wyłudzenia , podać numer konta na jaki miała iść kasa , niech prok. sprawdza do kogo należy , zawrzeć w piśmie sugestię że jest to proceder masowy mający na celu osiągnięcie korzyści majątkowych a nie ochrony kons. jakąś linią obrony jest np. nie potwerdzanie że dana strona należy do was , zawsze ktoś mógł się posłużyć waszymi danymi . niech to skarżący udowodni że ten sklep to wasz biznes , chodzi o to żeb mnożyć im trudnosci , jak sprawa jest związana z trudnościami to oni odpuszczaja i szukają następnego jelenia który łatwo się da orżnąć .
  • pegaztych 24.07.13, 13:43
    masz rację! trzeba im namnożyć trudności. można zwrócić się do sądu o przeprowadzenie dowodu że pozywający był kiedykolwiek w naszym sklepie internetowym. można to prosto sprawdzić po IP komputera. yem kliknij na Konto9994@gazeta.pl
  • kazik620 24.07.13, 14:43
    E-mail konto9994@gazeta.pl został założony przez kilka osób poszkodowanych przez Stowarzyszenie Patronus z Łodzi.
    Celem jest:
    - wzajemna pomoc
    - informacja
  • caroline12 30.07.13, 00:23
  • adameekk 30.07.13, 11:00
    W zupełności się zgadzam. Co więcej śmiem przypuszczać że osoby, które udzieliły pełnomocnictwa nie są świadome skali wykorzystania ich pełnomocnictw.

Kolejna sprawa to sam materiał dowodowy jakim jest scan regulaminu.
    Pofatygowałem się o dokładne sprawdzenie i niestety w podanym dniu maiłem tylko jedno wejście na podstronę regulaminu......a pozwów już kilkadziesiąt.

Zbyt szeroko Panie Prezesie Pan poszedłeś a my tego tak nie możemy zostawić.
    To że Prokuratura odrzuciła zawiadomienia nie ma znaczenia, złożymy kolejne, tak jak Pan to napisał "do wyczerpania zapasów."
  • caroline12 30.07.13, 14:47
    Wydaje mi się, że Sąd przy takiej ilości spraw powinien zacząć od sprawdzenia, czy rzeczywiście te osoby miały zamiar coś kupić, czy wchodziły na stronę. Te osoby powinny być przesłuchiwane przez Prokuraturę ich wiarygodność winna być sprawdzona, czy rzeczywiście te osoby zostały karygodnie poszkodowane. Sąd do Prokuratury mógłby się zgłosić o pomoc Prokuratura by umarzała sprawy i by było po frytkach. A jak te same osoby zostałyby kilkaset razy wezwane w osobnej sprawie na przesłuchanie ich komputery byłyby sprawdzane - to odechciałoby im się kombinować. Bo Ci ludzie pewnie mają swoje życie i nie chcieliby go spędzać na przesłuchaniach. Dziwne, że zamiast sprawdzić czy rzeczywisty problem zaistniał - wysyłane są do ludzi pozwy. Skoro Sąd Okręgowy sam już narzeka na nadmiar pracy to przecież pierwsze co powinien zrzucić tę pracę na innych.
    A rodzina i znajomi Państwa Wegnerów być może mają płacone od każdego pozwu, więc tą skalą mogą się tylko cieszyć.
  • kazik620 30.07.13, 15:10
    Witam, jest nas coraz więcej !

Celem jest:
    - wzajemna pomoc
    - informacja
  • adameekk 30.07.13, 16:06
    O jakich komputerach piszesz ?:) przecież te dziadki z pozwów nie mają komputerów :)))

Dziwić się tylko można tym przedsiębiorcom łódzkim, którzy dali się wciągnąć w tą grę.

Co do przesłuchań to się zgadzam i myślę że do tego w końcu dojdziemy.

• caroline12 30.07.13, 20:47
  • to-me1 30.07.13, 21:34
    Myślę, że po wszystkim Wagnerowie znów zmienią nazwisko, haha
  • to-me1 30.07.13, 21:50
    Oj widać, że szanowna Pani Wagner vel Utratny czyta nasze forum...(bo usunęła swoje konto na NK) Co za zaszczyt !!!!!! I tak się Pani nie wyprze powiązań !!! Trzeba było myśleć przed atakiem na nas, a nie teraz chować się jak szczur w norze. Lepiej było na koniku jeździć, prawda??? Jak jesteście tacy odważni to nie kasujcie swoich profili, pokażcie się ludziom, przecież konsumenci was potrzebują, jesteście dla nich wsparciem...A konta swoich przyjaciół też Pani usunie????Wkurzyliście zbyt wiele osób i chyba ze swoich długów nigdy nie wyjdziecie. Kojarzysz stronkę www.marketdlugow.pl a dokładny link marketdlugow.pl/szukaj/osoba/4178090/UTRATNY,JAROSŁAW i piękną sumkę 101 621,23 zł????? To na to zbieracie???Żałosne!!!! I tak nie uzbieracie ani na długi ani na znaczki, ha ha
  • caroline12 30.07.13, 23:03
    A niech to syn Igor też usunął konto. Kto jeszcze? Tak nawiasem mówiąc to uczyć syna tak brutalnego stylu życia To nie zbyt dobry przykład. Na szczęście z google maps nie usuną swojego pięknego domu. A na spłatę zadłużenia niech nie zarabiają na krzywdzie innych. Bo karma się odwróci.
  • adameekk 30.07.13, 23:29
    Wrzućcie sobie też adres "biurowca" Nad Jasieniem 33A i zobaczycie ile podmiotów ma tam siedzibę. Jak oni to tam upchali....?

Chciałbym też wszystkim przypomnieć że Stowarzyszenie Patronus ma mega fajną usługę a mianowicie certyfikację regulaminów sprzedaży. Można otrzymać certyfikat w postaci dokumentu a co więcej regulamin można opatrzyć ich logo.

Dla mnie bajka tylko niestety nie stać mnie już na dobrowolne składki na cele statutowe Stowarzyszenia :) a bez wpłaty się nie da. Oto cytat ze strony Stowarzyszenia "Certyfikat taki będzie wydawany na wniosek właściciela sklepu, po dokonaniu uzgodnionej wcześniej dobrowolnej wpłaty na cele statutowe Stowarzyszenia, po gruntownym sprawdzeniu i zaakceptowaniu regulaminu."

Najbardziej podoba mi się zapis ...po dokonaniu uzgodnionej wcześniej dobrowolnej wpłaty....

Tak sobie myślę że my powinniśmy otrzymać ten pakiet w promocji przecież nasze regulaminy zostały już gruntownie sprawdzone :))

Trzymajcie się!
  • mr-e-commerce 31.07.13, 10:51
  • adameekk 31.07.13, 11:01
    to jeszcze nie wszystkie....
    jeszcze jest Fundacja Avanti
    poza tym "nasz" Prezes miał nawet firmę marketingowo-budowlaną
    MW & SON FIRMA MARKETINGOWO-BUDOWLANA. UTRATNY JAROSŁAW
    i pewnie znalazły by się inne ale szkoda czasu na poszukiwania.....
    trzeba pisać do Sądu, wszystko trzeba opisać!
  • caroline12 31.07.13, 11:52
    www.imsig.pl/szukaj/osoba,JAROS%C5%81AW,UTRATNY,afd979f9ace Fundacja dziewczynka z zapałkami :D Mają poczucie humoru trzeba im to przyznać
  • to-me1 31.07.13, 00:19
  • mr-e-commerce 31.07.13, 10:49
    udało się komuś porobić printscreeny ich kont?
  • caroline12 31.07.13, 11:50
  • mr-e-commerce 31.07.13, 10:13
    wklejcie link do google maps
  • lw73 31.07.13, 10:19
    Ja podrzuciłem temat do Uwagi TVN-u i być może się tym zajmą
  • adameekk 31.07.13, 11:31
    lw73 napisał:

> Ja podrzuciłem temat do Uwagi TVN-u i być może się tym zajmą

Myślę że jest potrzebna taka debata z udziałem urzędników, przedsiębiorców, Stowarzyszenia Patronus oraz z jego niezadowolonymi klientami, czyli rodziną, sąsiadami i znajomymi.

Zapewne większość konsumentów w sieci tak naprawdę nie rozumie o co chodzi w tym całym zamieszaniu. Dla większości z nich czepiamy się porządnie działającego Stowarzyszenia w ich imieniu.
    Dlatego należą się im słowa wyjaśnienia. Nikt przynajmniej z nas pozwanych nie chce nikogo oszukiwać bo to nasz chleb.

Tak naprawdę my się zgadzamy z tym że mieliśmy takie czy inne klauzule niedozwolone lub podobnie brzmiące. Do tego się przyznajemy i niezwłocznie je poprawiliśmy!. Co więcej mogliśmy zrobić!?
    Każdy kto siedzi w tym temacie wie że napisanie regulaminu wolnego od klauzul niedozwolonych jest raczej niemożliwe, gdyż nie wiemy co jutro zostanie uznane za wpis niedozwolony. To długi wątek. Ktoś nie do końca dobrze sprecyzował przepis a ktoś inny próbuje na tym zarobić.

Dlatego należałoby się wyjaśnienie wszystkim potencjalnym konsumentom jak działa taka maszynka do robienia pieniędzy.

Jest to naprawdę sprawa na której można było zarobić bardzo dużo z tym że "małą łyżeczką". Nikogo z nas nie stać na proponowane przez Stowarzyszenie ugody. Wystarczyło gdyby Pan Prezes pomyślał a przede wszystkim znał realia biznesu internetowego. Gdyby ze Strony Patronusa padła propozycja rzędu 100-200 zł wszyscy by wpłacili i miał by gość realne pieniądze. A jeszcze gdybyśmy w tej cenie dostali logo Patronusa i gwarancję regulaminu na 100 lat to nie widzę lepszej reklamy dla Stowarzyszenia. Myślę że wówczas marzeniem każdego przedsiębiorcy byłoby znaleźć się pod skrzydłami Patronusa.....

....się rozmarzyłem ......czas wracać do pisania odpowiedzi na pozwy :))))

a następnie wniosek o zamknięcie działalności, szkoda moich nerw, za młody jestem....

czas poznać inne kraje....

życzę wszystkim powodzenia i dotarcia do PRAWDY!!!!
  • caroline12 31.07.13, 13:56
    Sklepikarze mieli już problem z życzliwymi obrońcami praw konsumenta z Tarnowa. Polecam wątek wywiadu "Sąd dysponuje podstawą prawną
    do tego, aby tej ochrony prawnej grupie konsumentów z Tarnowa odmówić. Może się
    to skończyć zarówno oddaleniem powództwa, jak i przegraniem sprawy przez przedsiębiorcę, ale obciążeniem kosztami wnoszącego powództwo konsumenta. Jest
    to element, którego z pewnością pod uwagę nie brali konsumenci z Tarnowa składając masowo pozwy. Mam wrażenie, że również nie wzięli pod uwagę tego, że za moment mogą spędzać całe dnie w sądzie, zeznając w charakterze strony lub świadka." www.sklepolandia.pl/wywiad-z-radca-prawnym-pawlem-madrym
  • lw73 31.07.13, 14:11
    Ja bezpośrednio z Panem Tomaszem Kubatem na FB rozmawiałem powiedział że rozpoczynają pracę na początku sierpnia i przedstawi sprawę na kolegium.
    Tak więc panie wagner będzie pan sławny (zakładam że to czytasz)
  • mr-e-commerce 31.07.13, 14:33
    Świetnie! świeże 7 pozwów!
  • adameekk 31.07.13, 14:43
    mr-e-commerce napisał(a):

> Świetnie! świeże 7 pozwów!

Ja dzisiaj 9!!! i z każdym pozwem nabieram więcej sił od działań. Dawno już mnie tak nikt nie zmotywował.
  • caroline12 31.07.13, 12:00
    też napisałam wczoraj I wszyscy powinni napisać to się zainteresują, jak będzie więcej sygnałów uwaga.tvn.pl/kontakt.html
  • to-me1 31.07.13, 16:51
    WAŻNE!!! PISZCIE MASOWO RÓWNIEŻ NA:
    - celownik@tvp.pl
    - sprawa.dla.reportera@tvp.pl
    - interwencja@polsat.com.pl
    - kontakt24@tvn.pl
    - redakcja@ttv.pl

Jeżeli macie jakieś ważne informacje, dowody obciążające PATRONUS piszcie, trzeba zebrać materiał dowodowy, wszystko na maila - albo na mój: to-me1@gazeta.pl, albo też na maila stworzonego przez P.Kazimierza: konto9994@gazeta.pl
    Nie piszcie żadnych ważnych faktów na forum, czyli tych, które przydadzą się do pozwu zbiorowego, w sprawie karnej.
    A Wagnerowie i przyjaciele niech już powoli zaczną zbierać pieniądze na bilety do Warszawy, bo często będą gośćmi naszej stolicy.

• pegaztych 07.08.13, 20:00
  • sklepinternetowy111 15.08.13, 23:07
    Trzeba będzie zrobić akcje mailową po wakacjach,bo teraz zdaje sie maja przerwe.Koniecznie jak najwiecej maili od wielu osób,bo nie jest tak łatwo ruszyc uwagę:)
  • caroline12 31.07.13, 11:07
  • mzzz33 12.08.13, 11:48
    Dzięki osobom które złożyły zawiadomienie wiem już że odpowiednie organy sprawą się zajęły - wkrótce będę wiedział więcej na ten temat na razie są to nie oficjalne ale pewne informacje. Warto składać zawiadomienia i przedstawiać pozwy - można w ten sposób ustalić powiązania między "klientami" i stowarzyszeniem.

Pod lupą jest nie tylko stowarzyszenie ale przede wszystkim "klienci" - wszyscy zamieszkali w mieście Łódź, często sąsiedzi i często spokrewnieni.

Warto przemyśleć także złożenie skargi do Krajowej Rady Radców Prawnych na radcę który reprezentuje stowarzyszenie ponieważ jego działanie stwierdzam za naprawdę nie etyczne.

• m_pli 12.08.13, 11:56
    Ja też chcę złożyć zawiadomienie. Macie jakieś dobrze przygotowane pisma do organów.
  • mzzz33 22.10.13, 13:08
    Idziesz na policję i zgłaszasz próbę wyłudzenia nie tylko na stowarzyszenie ale na każdego "klienta" stowarzyszenia który cię pozwał. Z tego co wiem to cześć osób których danymi się posługuje stowarzyszenie nie ma o tym pojęcia. Jeśli taka babcia 80 letnia która występuje w roli klienta stowarzyszenia przejdzie się parę razy na Policję to wszystko im powie czy i dla czego udostępniła swoje dane.

Druga sprawa to skarga na radcę prawnego który reprezentuje stowarzyszenie. Jego działanie jest nie etyczne i takie powinno być zgłaszane do:

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi
    ul. Tylna 14, 90-324 Łódź

tel. 042-673-41-05
    tel./fax 042-674-88-16

oraz

Krajowy Zespół Wizytatorów;
    Komisja ds. Etyki;
    Komisja ds. Wykonywania Zawodu,

tel. +48 22 319 56 04
    e-mail: sito@kirp.pl

Pisma pisać własnymi słowami. Opisać sprawę. Wiem że takie pisma już wpływają i nie zostaną pozostawione bez echa.
  • mzzz33 16.04.13, 08:48
    Warto przeczytać te dwa artykuły:

konsumentwsieci.pl/index.php/sokik-krytykuje-stowarzyszenie-za-jego-praktyki/
    konsumentwsieci.pl/index.php/o-stowarzyszeniach-zwyklych-i-ich-zdolnosci-sadowej/
  • antykasz 16.04.13, 13:57
    ciekawe informacje można znaleźć. Polecam przeczytać ten artykuł jeszcze:

klauzuleniedozwolone.pl/blog/dostales-pozew-od-stowarzyszenia-o-uznanie-klauzuli-za-niedozwolona/
  • mzzz33 16.04.13, 10:18

www.dzienniklodzki.pl/artykul/720037,lodzkie-stowarzyszenie-tropi-firmy-w-sieci-i-zarabia-na,id,t.html
  • mzzz33 16.04.13, 10:22
    "...Stowarzyszenie powołuje się m.in. na przepis prawny, który został uchylony, podane są także niewłaściwe numery Dziennika Ustaw - mówi Jarosław Szczepaniak. - Ugoda nie gwarantuje tego, że sprawa nie trafi do sądu. Nie można też wykluczyć, że po zapłaceniu ugody nie zgłosi się kolejne stowarzyszenie, które przedstawi podobną propozycję. W tym przypadku nie ma mowy o obronie interesu społecznego, mamy do czynienia z próbą wyłudzenia. Przedsiębiorcy powinni o tym poinformować prokuraturę..."

Całość:
    www.dzienniklodzki.pl/artykul/720037,lodzkie-stowarzyszenie-tropi-firmy-w-sieci-i-zarabia-na,id,t.html
  • antykasz 16.04.13, 13:54
    ruszyła chyba nowa fala maili dla sprzedawców dotyczących klauzul niedozwolonych. Tym razem Patronus z Łodzi ostrzega. Warto przeczytać ten artykuł o błędach w regulaminach:

prokonsumencki.pl/blog/klauzulowe-bhp-dlaczego-sprzedawcy-internetowi-wciaz-popelniaja-te-same-bledy/
  • lw73 16.04.13, 22:03
    A ja mam takie pytanie gdzie właściciele Stowarzyszenia Ochrony Konsumentów Patronus na swojej stronie mają regulamin?
  • xxenia83 17.04.13, 14:27
    Po tym co mnie ostatnio spotkało postanowiłam bliżej przyjrzeć się problematyce klauzul abuzywnych. Proponuję wszystkim przeczytanie zawartości tego forum.

forumprawne.org/prawa-konsumenta/423407-stowarzyszenie-patronus.html
  • 3beatabeata 12.11.14, 15:36
    Aby nie obawiać się klauzul niedozwolonych wystarczy posiadać właściwie napisany regulamin / wzorzec umowny, który można nabyć m.in. na stronie kodeksymp3.pI Regulamin zawiera treść dostosowaną do nowej ustawy o prawach konsumenckich (oraz wymagane wzory), bo przecież już w grudniu tracą moc dotychczasowe normy konsumencki!
    Wzorzec został napisany przez mgr prawa, specjalizującego się w prawie konsumenckim, który prze lata był przedstawicielem jednego ze Stowarzyszeń na rzecz ochrony praw konsumenckich!
  • to-me1 06.05.13, 13:01
    Jest maj, mnóstwo sklepów pozwanych, a TEMAT UMARŁ!!!!!!!!!!!
    Ludzie - zgłaszajcie się, nie bójcie się rozmawiać, możemy sobie pomóc, ale pod warunkiem, że się zjednoczymy. Nie dajmy się szantażować!!!!!! Trzeba poruszyć niebo i ziemię, w końcu tu chodzi o nasze pieniądze, o nasz dobytek, który ktoś zachłanny,cwany i skorumpowany (pod płaszczykiem luki w prawie), w "białych rękawiczkach" chce nam zagarnąć. Piszcie, zgłaszajcie się na maila: to-me1@gazeta.pl CZEKAM NA ODZEW - PISZCIE - NIE BÓJCIE SIĘ -NIE JESTEM Z PATRONUSA!!! TAK SAMO JAK WY MAM Z NIMI PROBLEM;)
  • mr-e-commerce 06.05.13, 15:14
    Chciałem się dowiedzieć czy już ktoś zgłaszał do prokuratury te próby wymuszenia?

N 2012-12-02

STOWARZYSZENIE OCHRONY KONSUMENTÓW PATRONUS
    z siedzibą w Łodzi, Al. Nad Jasieniem 33a

pisze:
    Dzień Dobry! W załączeniu przesyłam propozycje ugody. Dokumenty te dotyczą stasowanych przez Państwa klauzul niedozwolonych w Waszym sklepie internetowym (w załączeniu). Liczę na rychłą odpowiedź. Pozdrawiam. Jarosław Wagner

załącza:
    Szanowni Państwo

Niniejszym informuję, iż w wyniku kontroli przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Ochrony Konsumentów PATRONUS z siedzibą w Łodzi, wykryto w Państwa Regulaminie sprzedaży zamieszczonym na stronie www. klauzule niedozwolone. W związku z powyższym w najbliższym czasie do Sądu Okręgowego w Warszawie Wydział XVII Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na zlecenie tego Stowarzyszenia wpłyną pozwy o uznanie za niedozwolone postanowień umownych stosowanych we wzorcu zamieszczonym na Waszej stronie www.
    W związku z powyższym informuję Państwa, iż suma kosztów, którą możecie ponieść w efekcie wydania wyroków przez ww. Sąd opiewać będzie na ok. 8.000 zł (na kwotę tą składają się koszty zastępstwa procesowego na podstawie §18 ust.2 pkt.2. rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 r w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu (Dz. U. 2002. 162. 134, koszty opłat sądowych oraz koszty obligatoryjnego wpisu do Rejestru Klauzul Niedozwolonych i obowiązkowej publikacji wyroku w Monitorze Sądowym i Gospodarczym na podstawie §8 ust.4 rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 15.04.1996 r w sprawie organizacji, sposobu wydawania i rozpowszechniania oraz podstawy ustalenia ceny numerów Monitora Sądowego i Gospodarczego i wysokości opłat za zamieszczenie w nim ogłoszenia lub obwieszczenia (Dz. U. 1996. 45. 2004).
    Jednocześnie na polecenie moich Klientów pragnę zaznaczyć, iż istnieje możliwość nie składania tych pozwów i zapobieżenie zapadnięcia wyroków w tych sprawach. Mój Klient gotowy jest nie składać pozwów pod warunkiem niezwłocznego zaprzestania stosowania niedozwolonych klauzul oraz dobrowolnej zapłaty przez Państwa kwoty 1.440,- zł + VAT (słownie jeden tysiąc czterysta czterdzieści złotych), która to kwota jest iloczynem minimalnych kosztów zastępstwa procesowego i ilości niedozwolonych klauzul użytych przez Państwa w regulaminie. Po dokonaniu zapłaty wystawiona zostanie faktura VAT. Powyższej zapłaty oczekujemy w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od dnia wysłania niniejszego maila. Po bezskutecznym upływie terminu wytoczone zostanie powództwo narażając Was na ogromne i zbędne koszty.
    Stosowanie zapisów wpisanych do rejestru jest dodatkowo czynem ściganym przez UOKiK jako rażące naruszanie zbiorowych interesów konsumentów. Zatem konsekwencje mogą być jeszcze dotkliwsze, jeżeli UOKiK zdecyduje się wymierzyć przewidziane prawem kary. Nawet nieumyślne stosowanie przez przedsiębiorcę praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów zagrożone jest karą pieniężną wymierzaną przez prezesa UOKiK w wysokości do 10% przychodu osiągniętego w roku rozliczeniowym poprzedzającym rok nałożenia kary na podstawie przepisu art. 106 ustawy o OKiK. Ponadto karę tą prezes UOKiK może nałożyć również na przedsiębiorcę, który już zaprzestał stosowania niedozwolonych postanowień wzorca umowy - art. 11 ustawy o UOKiK.
    Konstatując, w tym stanie rzeczy propozycja mojego Klienta dotycząca możliwości cofnięcia pozwów jest dla Państwa z finansowego punktu widzenia bardzo korzystna.
    Informuję również, że jakakolwiek próba obejścia problemu mija się z celem, ponieważ mamy sześć miesięcy na wniesienie powództwa, nawet po poprawieniu niedozwolonych klauzul. Posiadamy również niezbite dowody na stosowanie takich klauzul w Waszym sklepie internetowym.
    Jesteśmy gotowi pomóc Wam i przesłać specyfikację wadliwych klauzul i wykaz korespondujących z nimi klauzul niedozwolonych publikowanych na stronie UOKiK, jak również dostosować Wasz regulamin do obowiązującego w tym zakresie prawa (usługa płatna dodatkowo).
    Wszelkie uwagi proszę kierować na: stowarzyszenie-patronus@wp.pl
    Informuję również, że obsługę naszego sekretariatu powierzyliśmy firmie Abra Consulting Sp. z o.o.
    Zapłaty proszę dokonać na rachunek:
    ABRA CONSULTING Sp. z o.o.
    44 2490 0005 0000 4520 3512 1860
    Łódź,dn.01.12.2012

Ponownie przychodzi mail
    Wt 2013-04-09

Witam Państwa! Informuję, że właściciele sklepów internetowych, którzy nie zdecydowali się na polubowne załatwienie sprawy ze Stowarzyszeniem Patronus są sukcesywnie pozywani do Sądu Okręgowego w Warszawie. Pozwy wysyłane są codziennie ... do wyczerpania zapasów. Te sklepy, które nie zostały jeszcze pozwane mają szansę na ugodę. Ponieważ zgromadzone dowody naruszenia są datowane na koniec listopada/początek grudnia zostało nam już niewiele czasu na wytoczenie powództwa (6 miesięcy) - mamy więc czas do końca maja. Nie jesteśmy natomiast zainteresowani ugodą ze sklepami, które już zostały pozwane, ze względu na niemożność wycofania powództwa. Może zdarzyć się tak, że złożone zostało zaledwie kilka pozwów dotyczących jednego sklepu - w takim przypadku ugoda jest możliwa i wstrzymuje składanie kolejnych pozwów. Jeżeli chcielibyście Państwo uniknąć wysokich kosztów postępowania i publikacji - zapraszam do negocjacji. Pozdrawiam. Jarosław Wagner

Zapraszamy również do odwiedzenia naszego serwisu internetowego na stronie www.stowarzyszenie-patronus.pl gdzie znajdziecie Państwo wiele ciekawych informacji w temacie klauzul niedozwolonych ... jak również na bieżąco będziecie mogli śledzić licznik składanych pozwów.

• to-me1 06.05.13, 17:21
    Pisz proszę bezpośrednio na maila, (piszcie WSZYSCY, którzy macie PROBLEMY Z POWODU PATRONUSA ŁÓDŹ, jak nie chcecie podawać swoich nazw sklepów, tak jak już ktoś wcześniej pisał - chyba caffe-late, to chociaż stwórzcie nowe skrzynki mailowe, opiszcie krótko problem, cokolwiek, co Was dręczy, jakieś wskazówki, może stworzymy "coś ciekawego" do walki z Patronusem). W nas SIŁA, przegonimy ten oszukańczy twór! Ludzie nie bójcie się, z nimi trzeba walczyć, bo jeśli nie spróbujemy, będziemy żałować! I pamiętajcie nie jesteście sami, jest nas podobno 250 sklepów (taka wartość podana była w artykule prasowym) więc do dzieła. Czekam!!!!!!!!! Jak już się nas trochę zbierze, poinformuję na forum o liczbie zgłoszonych osób, może to zmotywuje inne osoby, które czytają, a boją się. Nie dajmy się zastraszyć!!!!!! Mail powtarzam: to-me1@gazeta.pl Wszystkie maile od Was pozostawiam tylko do swojej wiadomości. Na każdy mail odpiszę.
  • mzzz33 20.05.13, 11:32
    Chcesz walczyć z Patronusem to zacznij od złożenia zawiadomienia na policję.
  • mzzz33 20.05.13, 11:30
    Spokojnie temat nie umarł. Nie ma o czym tu za bardzo pisać. Sprawa jest prosta dostałeś wiadomość od stowarzyszenia to zgłaszasz to na policję - wcześniej już o tym pisałem parokrotnie. Nie ma co się zmawiać i dyskutować tylko każdy powinien złożyć zawiadomienie.
  • destiny1968 25.05.13, 14:27
    Złożyłem zawiadomienie w sprawie innego stowarzyszenia w ubiegłym roku. Dostałem odpowiedź o odmowie wszczęcia postępowania. Zamiast 360 zł za ugodę zapłaciłem ponad 2 tys. do sądu. Tak działa nasze państwo niestety.
  • to-me1 25.05.13, 17:03
    No nie do końca to tak działa. Masz prawomocny wyrok. Dzięki niemu inne stowarzyszenia mogą Ci "skoczyć". Gdybyś zapłacił za ugodę, jaką byś miał pewność, że Cię nie pozwą znowu w ciągu 6 miesięcy (bo takie maja prawo)? Takim pseudo stowarzyszeniom, się NIE WIERZY!!! Natomiast zgodzę się z Tobą, że nasze polskie prawo jest do d...Dzięki lukom w prawie pseudo stowarzyszenia czują się bezkarne niestety.
  • destiny1968 27.05.13, 19:21
    Przejrzałem dużo wpisów na różnych forach, nie znalazłem nikogo, kto skarżył się, że po zawartej ugodzie dostał nowe pozwy. Wyszedłem na frajera i teraz sam mam kłopot z prokuraturą. Nie miałem zarejestrowanego zbioru danych, ktoś złożył donos. Teraz czekam na grzywnę, oby tylko na grzywnę...:(
  • mzzz33 03.06.13, 09:06
    Przestań pisać bzdury i wprowadzać ludzi w błąd. Zamiast czytać wypowiedzi osób na forach idź zasięgnąć opinii prawnej.

NA TYM FORUM NIE MA SENSU NIC PISAĆ. OSOBY POWIĄZANE ZE STOWARZYSZENIEM WYPOWIADAJĄ SIĘ TU POD RÓŻNYMI NICKAMI. WPROWADZAJĄ W BŁĄD! WSZYSTKO PO TO BY ZAPŁACIĆ STOWARZYSZENIU ZA UGODĘ!

Z MOJEJ STRONY MOGĘ POWIEDZIEĆ ŻE ODPOWIEDNIE KROKI JUŻ PODJĄŁEM. WSZYSTKO IDZIE W DOBRĄ STRONĘ.

NIE BAĆ SIĘ I NIE CZEKAĆ ŻE "A MOŻE WSZYSTKO PRZYCICHNIE" - NALEŻY BRAĆ SPRAWY W SWOJE RĘCE.

STOWARZYSZENIE DZIAŁA NA TAKIEJ ZASADZIE:
    WYSYŁA UGODY I CZEKA NA "JELENI" KTÓRZY ZAPŁACĄ. CI KTÓRZY ZAPŁACĄ DOSTANĄ FAKTURĘ NP ZA "KONSULTACJĘ" LUB PODOBNĄ. W MIĘDZY CZASIE ŻEBY NAGONIĆ SOBIE NOWYCH "JELENI" ZAKŁADANE SĄ RÓŻNE WĄTKI NA FORACH W KTÓRYCH OSOBY KTÓRE DOSTAŁY PROPOZYCJĘ UGODY NAKŁANIANIE SĄ DO ICH ZAWARCIA. INNYM SPOSOBEM ZASTRASZENIA I ZMUSZENIA DO ZAWARCIA UGODY JEST "LICZNIK POZWÓW" NA STRONIE STOWARZYSZENIA.

• adameekk 14.06.13, 10:53
    Nie opowiadaj Pan Panie Prezes tu kolejnych bajek i nie strasz ludzi. Od kiedy to Prokuratura zajmuje się zbiorami danych?!
    Frajerów to próbujecie zrobić z ludzi.
  • pegaztych 03.07.13, 20:50
  • kazik620 04.07.13, 12:55
    Tak mam z tymi osobami do czynienia
    Myślę że dostałeś pozwy
    Czekam na odpowiedź
  • pegaztych 04.07.13, 15:21
    tak. dostałem. a ty kiedy dostałeś i co zrobiłeś ? daj jakieś namiary na siebie i się zdzwonimy
  • kazik620 04.07.13, 15:27
    660 740 610
    Kazik
  • pegaztych 04.07.13, 21:08
    Moja propozycja jest taka: kazdy kto dostał takie zawiadomienie z sądu , w sprawie założonej przez PATRONUS niech się skontaktuje z "kazik620" . Tam możemy połaczyć siły i dobrać sie do skóry tym oszustom. W grupie siła! Pojedynczo możemy sobie nie poradzić. Proponuję zweryfikować pełnomocnictwa , bo moim zdaniem są podpisane bardzo podobnym charakterem pisma. Mozemy to zweryfikować dopiero po zebraniu wszystkich pełnomocnictw.
    Jesli ktoś już poczynił jakies działania , to również prosze o informację , bo pewnikiem pomoże to pozostałym w wyjściu z opresji. pegaz
  • pegaztych 08.07.13, 13:56
    proszę o kontakt osoby pozwane przez PATRONUS - sprawa pilna
  • goskapm 20.08.13, 14:30
    czy można do Pana zadzwonić?
  • goskapm 18.08.13, 21:07
    Witam
    otrzymaliśmy 21 pozwów
    Pomocy!!
  • sklepinternetowy111 19.08.13, 00:14
    Kontaktujcie sie z p.Kazikiem konto9994@gazeta.pl
  • sklepinternetowy111 19.08.13, 01:27
    m.pb.pl/3222446,62792,uokik-chce-powstrzymac-szantaz-paragrafami
  • sklepinternetowy111 19.08.13, 01:37
    www.krs-online.com.pl/stowarzyszenie-ochrony-konsumentow-krs-813567.html
  • sklepinternetowy111 19.08.13, 01:56
    ensiskancelaria.com/pozew-prawie-zbiorowy/
  • sklepinternetowy111 19.08.13, 01:59
    www.antynaciagacz.pl/stowarzyszenie-ochrony-konsumentow-patronus-pozew/
  • goskapm 20.08.13, 14:27
    Jeżeli prowadzisz sprzedaż internetową to nie musisz nic rejestrować w GIODO
  • mmmwaski 20.08.13, 15:17
    goskapm napisała:

> Jeżeli prowadzisz sprzedaż internetową to nie musisz nic rejestrować w GIODO

Tu się nie zgodzę - trzeba to zrobić - konsultowałem to z prawnikiem i jak Klienci się rejestrują w sklepie i jak mam newsletter to te zbiory podlegają rejestracji. Jeżeli nie byłoby rejestracji konta tylko jednorazowe zamówienia i bez newslettera to wtedy dane osobowe są tylko do realizacji umowy i wystawienia faktury - wtedy nie trzeba.
  • mzzz33 03.06.13, 10:22
    NA TYM FORUM NIE MA SENSU NIC PISAĆ. OSOBY POWIĄZANE ZE STOWARZYSZENIEM WYPOWIADAJĄ SIĘ TU POD RÓŻNYMI NICKAMI. WPROWADZAJĄ W BŁĄD! WSZYSTKO PO TO BY ZAPŁACIĆ STOWARZYSZENIU ZA UGODĘ!

NIE BĄDŹ NAIWNY!
  • destiny1968 04.06.13, 16:25
    Nie mam nic wspólnego ze stowarzyszeniem Patronus. Pozew dostałem od stowarzyszenia Executio Iuris. Nie zawarłem ugody, napisałem do prokuratury, walczyłem. W rezultacie zapłaciłem 2078 zł zamiast 360, zmarnowałem masę czasu i nerwów. Jeszcze moje kłopoty się nie skończyły.
    mzzz33 ma widać interes w tym, żeby namawiać wszystkich do walki, pewnie sam/a przegrał/a sprawę a może po prostu to lubi, ma na to czas i pieniądze.
    W końcu każdy ma swój wybór.
  • adameekk 06.06.13, 08:51
    Trudno uwierzyć w to co piszesz. Ewidentnie zależy Ci na tym żeby namówić sklepy do wpłat bo to łatwy pieniądz dla stowarzyszenia. W chwili gdy trzeba wysłać pozwy pojawia się niepewność i długa droga do tego żeby dostać pieniądze a "biznes" trzeba prowadzić.

Nie chcę tu za dużo pisać bo nie ma sensu. Ludzie są na szczęście przytomni i wiedzą co mają robić.

Być może i ja przegram i zapłacę a nie stać mnie na to. Natomiast mam swój honor i za taką "pracę" nie płacę!!!! To nie ma nic wspólnego z ochroną konsumentów.

Póki piłka na boisku wszystko może się zdarzyć...

Nie pisz że wysłanie pisma do Prokuratury do walka bo mylisz pojęcia.

Poza tym nie znalazłem takiego wyroku o którym piszesz.
  • destiny1968 07.06.13, 20:49
    Nikogo do niczego nie namawiam - w przeciwieństwie do Ciebie. Przeszedłem swoją drogę i piszę o tym co było. Ty za to koniecznie chcesz namówić wszystkich do walki. Ciekawe, jaki masz w tym interes?
    Honor? Mój honor wygląda tak - kiedy zrobiłem błąd, przyznaję się i staram usunąć skutki. Tak napisałem do sądu, prosząc o nieobciążanie kosztami. Niestety, sąd tego nie uwzględnił. I tyle.
    Jedyna różnica mojej i Waszej sytuacji polega na tym, że ja najpierw dostałem pozew z sądu a dopiero później propozycję ugody i cofnięcia pozwu. Resztę znacie. Dzisiaj, mądry po szkodzie, zawarłbym ugodę, gdyby tylko była dobrze napisana. Ale masz rację, ludzie są przytomni i każdy sam zdecyduje.
  • mzzz33 10.06.13, 15:04
    Witam,

1. Temat tej dyskusji dotyczy stowarzyszenia PATRONUS. Twoje doświadczenie nikomu tu nie pomoże wręcz wprowadza zamieszanie ponieważ Ty dostałeś pozew a stowarzyszenie PATRONUS wysłało kilkaset propozycji ugody choć tak naprawdę nie istniało. Stowarzyszenie PATRONUS wysyłało propozycje ugody w grudniu 2012r. nie było wtedy zgłoszone do urzędu miasta ani nie miało przydzielonego KRS. Dopiero w lutym tego roku się o to postarało.

Masz zapłacić za ugodę stowarzyszeniu które nie istnieje - czy twoim zdanie jest to ok. i czy nie warto złożyć zawiadomienia w tej sprawie?

2. Zawarcie ugody wcale cię nie chroni przed pozwem. Na ten temat wypowiedziało się oficjalnie już paru prawników - linki znajdziesz we wcześniejszych postach. Istnieje duże prawdopodobieństwo że gdy zapłacisz za ugodę to zgłoszą się inne stowarzyszenia z propozycjami ugody (możliwe że ze sobą w dziwny sposób powiązane).

3. Ja poczyniłem odpowiednie kroki być może dlatego że mam dostęp do bezpłatnej pomocy prawnej i mogę liczyć na zaangażowanie przyjaciół którym temat nie jest obcy.

4. Minęło 6 miesięcy od wysłania przez stowarzyszenie pierwszych propozycji ugody. Na stronie stowarzyszenia widziałem jakiś czas temu informację że zostało złożone ponad 1700 pozwów. Jak myślisz ile wpłynęło? ;)

5. Licznik pozwów na stronie, wyssane z palca koszty sądowe którymi straszą w propozycji ugody, błędne podstawy prawne na które stowarzyszenie się powołuje itp. - Przeciętny Kowalski bez wiedzy i dostępu do pomocy prawnej zapłaci - i może o to tylko chodzi.

Moim zdaniem osoby które otrzymały propozycje ugody mają podstawy do złożenia zawiadomienia. Zrobią jak chcą.

Nie będę się już wypowiadał na tym forum. Wszystko zostało powiedziane a każdy zrobi jak chce.

Pozdrawiam
  • to-me1 10.06.13, 17:21
    destiny1968 a jaki ty masz interes w tym aby ludzie płacili???
    Po pierwsze wszyscy możecie sobie sprawdzić czy macie pozwy w sądzie (wystarczy zadzwonić) ci co dostali propozycje ugody i tak będziecie prawdopodobnie na liście sądowej tj zamrażalce (sąd jest zawalony sprawami od PATRONUSA) i nie macie jednego pozwu a kilkanaście jak nie kilkadziesiąt.
    Jeżeli zapłacicie ugodę to dajecie im kasę na kolejne listy a do tego nie macie gwarancji że sprawa nie trafi do sądu.
    Sąd ugodę też może odrzucić.
    Nie płacić bo na jakiej podstawie Patronus oblicza koszty zasądzenia skore te określa dopiero sąd??
    Czy walczyć? Wolę zapłacić swojemu prawnikowi a nawet sądowi niż temu szantażyście. Nigdy nie ma pewności jak sąd zasadzi kary więc tak czy siak koszty będziecie mieć. Tylko pytanie komu lepiej zapłacić JA WYBIERAM SĄD. GNOJOWI CO MU SIĘ W ŻYCIU NIE UŁOŻYŁO NIE DAM ANI ZŁOTÓWKI GOŃ SIĘ PANIE JAROSŁAW
  • muud77 14.06.13, 12:47
    Sprawiedliwość jednak istnieje. Sąd odrzucił dwa pozwy przeciwko mojej firmie i zasądził od Executio Iuris zwrot kosztów zastępstwa procesowego za każdy pozew osobno. Można? Można. Ludzie nie poddawajcie się, walczcie, szansa zawsze istnieje.
  • caffe-late 14.06.13, 13:11
    Gratulacje! Czekamy na więcej dobrych wieści.
    Nie martwcie się, jesteśmy uczciwymi ludźmi a sędziowie doskonale potrafią rozpoznać krętaczy.
  • jakub-prawnik 14.06.13, 15:24
    Szanowni Państwo, jestem prawnikiem współwłaścicielem kancelarii prawnej specjalizującej się w tematyce klauzul niedozwolonych. Nie mam zamiaru pozyskiwać klientów w tym miejscu, chciałbym tylko poinformować o kilku faktach, które w wielu wątkach były przekłamane aby rozwiać Państwa wątpliwości. W tym celu założyłem konto, ponieważ widząc niektóre wpisy wręcz włos mi się na głowie zjeżył.

1. Przede wszystkim jeśli posiadacie Państwo klauzule niedozwolone, sugeruję najpierw sporządzić regulamin zgodnie z prawem. Nie każdy prawnik wbrew pozorom się w tym specjalizuje (firmy nie mające zaplecza prawnego tworzące regulaminy też bywają niekompetentne w temacie). Prawnik MUSI specjalizować się w tym temacie, w przeciwnym razie nie ma gwarancji sporządzenia odpowiedniej dokumentacji. Nasza kancelaria często poprawia dokumentację nawet po największych krajowych kancelariach.

2. Sugeruję nie opłacać ugody ze stowarzyszeniem, nie ma ona żadnej mocy wiążącej i tak jak już ktoś wcześniej wspomniał nie jest powiedziane, że nie zostaniecie Państwo pozwani przez to lub inne "zaprzyjaźnione" stowarzyszenie.

3. Zgłaszanie sprawy do prokuratury jest możliwe, ale z praktyki wiem, że w tym przypadku trudno doszukać się podstaw do wszczęcia postępowania z urzędu - pozostaje oskarżyciel subsydiarny. Dlaczego? Obrót między przedsiębiorcami nie jest tak restrykcyjnie usankcjonowany jak obrót z konsumentem. W skrócie podmioty gospodarcze mogą zawierać umowy "jakie chcą" i prokuratorowi nic do tego aby określać takie umowy jako nieuczciwe.

4. Pojawiające się stwierdzenia "po ugodzie" mam spokój nie są wiarygodne albo pisze je ktoś ze stowarzyszenia. Wątpię w ten spokój, wkrótce może być zaburzony...

5. Koniecznie trzeba odpowiedzieć na pozew, specyfika postępowania przed SOKiK jest jak w postępowaniach uproszczonych/nakazowych - nie odpowiesz przyznajesz się do winy!

6. Warto zgłosić się do prawnika w związku z odpowiedzią - często w pozwach wysyłanych "lawinowo" dochodzi do wielu błędów formalnych, które mogą pomóc Państwu w zakończeniu sprawy na Państwa korzyść. Sami w naszej kancelarii mieliśmy kilka takich przypadków!

Proszę sobie wziąć do serca te kilka rad. Życzę powodzenia w walce.
  • destiny1968 15.06.13, 16:01
    jakub-prawnik napisał(a):

jestem prawnikiem współwłaścicielem kancelarii prawnej specjalizującej się w tematyce klauzul niedozwolonych. Nie mam zamiaru pozyskiwać klientów w tym miejscu - haha
    >
    > 1. Przede wszystkim jeśli posiadacie Państwo klauzule niedozwolone, sugeruję najpierw sporządzić regulamin zgodnie z prawem. Prawnik MUSI specjalizować się w tym temacie, w przeciwnym razie nie ma gwarancji sporządzenia odpowiedniej dokumentacji.
    > Nasza kancelaria często poprawia dokumentację nawet po największych krajowych kancelariach.

> 6. Warto zgłosić się do prawnika w związku z odpowiedzią -

Tylko punkt 6 Pańskiej wypowiedzi jest rzetelny, a i tak wymaga uzupełnienia. Otóż zgłaszając się do prawnika, a w szczególności do jakuba-prawnika, warto zapytać go na wstępie, czy podejmie się prowadzenia sprawy na zasadach success fee, to znaczy czy wynagrodzenie pobierze tylko od wygranej sprawy.
    Na forach roi się od "prawników" którzy chętnie podejmą się wszystkiego, byle tylko klient wpłacił zaliczkę. Najlepiej niech jeszcze zamówi i zapłaci za regulamin. Później to już jego zmartwienie. Pan prawnik i tak jest wygrany, dlatego zawsze będzie namawiał do walki a nie do ugody. W końcu z tego żyje.
    Tymczasem regulamin można sobie sporządzić za darmo samemu, a dobry poradnik jak to zrobić można znaleźć tutaj:
    forumprawne.org/prawa-konsumenta/400528-jak-stworzyc-poprawny-regulamin-sklepu-internetowego.html
  • jakub-prawnik 15.06.13, 16:50
    Szanowny Panie, musi sobie Pan uświadomić, iż większość spraw toczących się przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów niestety jest z góry przegrana, jeżeli prawnik zapewnia, że jest inaczej, żądając wynagrodzenia w zamian za wygraną sprawę najzwyczajniej w świecie mija się z prawdą i świadczyć może to o tym, iż nie ma absolutnie żadnego doświadczenia w związku z tematem. Dla przedsiębiorcy powinien być to sygnał aby poszukał innego prawnika.

Istnieje bardzo mało przesłanek, które mogą wpłynąć na oddalenie pozwu, są to głównie przesłanki formalne jak braki w pozwie czy w niektórych przykładach res iudicata. Nie należy też wierzyć w ugodę po skierowaniu sprawy do Sądu, ponieważ w tym postępowaniu nie ma instytucji wycofania powództwa - nie jest to bowiem spór między stronami, a postępowanie mające na celu ustalenie czy stosowane są zapisy niezgodne z prawem w dokumentacji dotyczącej konsumentów.

Podobnie jest ze zgłaszaniem działalności stowarzyszeń w zawiadomieniach do prokuratury - jest to ewidentna strata czasu ponieważ ustawodawstwo krajowe nie zabrania tego typu działania.

Większość spraw dotyczących sporów przed sądem przyjmujemy na zasadzie success fee pod warunkiem, że jest szansa na wygraną, jeśli takowej nie ma Klient powinien wiedzieć o tym nim jakakolwiek kancelaria podejmie się tego typu sprawy - nie chce komentować praktyk innych kancelarii, zdaję sobie sprawę z nadużyć jakich wiele z nich się dopuszcza.

Nie rozumiem uszczypliwości z Pana strony pod moim adresem. Rozumiem żal wynikający z kar jakie musiał Pan uiścić w związku z niewłaściwym regulaminem. Jestem jednak ostatnią osobą do której powinien kierować Pan swoje pretensje. To nie ja stworzyłem dla Pana niezgodny z prawem regulamin. Jednocześnie (proszę nie odbierać tego jako atak) ale jeśli po swoich doświadczeniach uważa Pan, że rzetelnym źródłem informacji pozostaje forum prawne, to mam wrażenie, że dotychczasowe doświadczenia wiele Pana nie nauczyły.

W internecie jest dużo więcej, rzetelnych źródeł niż forum. Również firma, której jestem udziałowcem dostarcza darmowe, stale aktualizowane pod kątem zgodności z prawem regulaminy, które dla małych sklepów internetowych są wystarczającą wymaganą przez prawo dokumentacją. Jeżeli sam udostępniam tego typu regulaminy za darmo, raczej nie mam interesu w pozyskiwaniu pojedynczych podmiotów na forum :) Jednak raz na jakiś czas zdarza mi się zajrzeć na jakieś forum i kiedy widzę frustrację ich użytkowników lub też zupełny brak kompetencji wśród komentujących, podających się za znawców tematu rzeczywiście w porywie chęci pomocy zabieram głos.

Życzę lepszych doświadczeń we współpracy z prawnikami, proszę mi wierzyć nie wszyscy są bezdusznymi krwiopijcami, jednak jak z każdym usługodawcą - trzeba trochę poszukać żeby znaleźć odpowiedniego.

Pozdrawiam!
  • destiny1968 15.06.13, 18:16
    Szanowny Panie Mecenasie
    Prawnik do którego poszedłem, na dzień dobry powiedział 200 zł, za samą wstępną rozmowę. Za całą sprawę chciał 500, z czego 360 miałem sobie odebrać po ewentualnym zwycięstwie. Jestem teraz pewny, że z góry wiedział że nie wygram. Podziękowałem mu za współpracę i chyba tylko tyle zaoszczędziłem na całej sprawie. Śledzę jednak w sieci informacje od 9 miesięcy i wiem, nie z wpisów internautów, tylko z zamieszczonych wyroków sądowych, że jest możliwość wycofania powództwa. Pan się specjalizuje w temacie i Pan tego nie wie? Co najmniej dziwne.
    również pozdrawiam
  • jakub-prawnik 16.06.13, 19:52
    Przede wszystkim należy odróżnić wycofanie powództwa od instytucji oddalenia lub odrzucenia pozwu. Nie chcę szczegółowo pisać o powyższych nie mniej jednak większość spraw zakończonych w pozytywny sposób dla przedsiębiorcy wynika z dwóch ostatnich instytucji.

Wycofanie powództwa nie jest możliwe co do zasady. W szczególnych przypadkach Sąd może dopuścić do wycofania powództwa np. w przypadku kiedy tożsama klauzula niedozwolona była już wpisana do Rejestru. Są to jednak przypadki tak znikome, iż wręcz nie wskazanym jest powoływanie się na tego typu orzecznictwo. Podobnie Sąd w sprawie dotyczącej morderstwa w wyjątkowych okolicznościach mógłby doprowadzić do uniewinnienia domniemanego mordercy ale czy w związku z tym można mówić, iż mamy do czynienia z taką praktyką?

Wobec tysięcy prowadzonych postępowań takie sprawy stanowiły wręcz promil, przywoływanie powyższego może spowodować dla Konsumenta więcej złego niż dobrego. Mam tu na myśli chociażby duże pole do nadużyć dla prawników, którzy mamiąc wygraną przyjmą zlecenie, które z góry skazane jest na porażkę pomijając już fakt, iż "robienie komuś nadziei" nie jest zachowaniem moralnym.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź jest dla Pana zadowalająca, proszę pamiętać, że jeśli o czymś się nie wspomina nie jest to równoznaczne z brakiem wiedzy na ten temat. Osobiście mogę zapewnić, że poświęcam więcej pracy i czasu na zajmowanie się tego typu sprawami niż Pan, w dodatku o wiele dłużej niż 9 miesięcy :)
  • destiny1968 17.06.13, 09:53
    "Znane jest także Sądowi z urzędu, że w innych sprawach toczących się z udziałem powoda, w których pozwani przystali na propozycję powoda złożoną po wytoczeniu powództwa i zobowiązali się do zaprzestania stosowania kwestionowanego wzorca umowy w obrocie z konsumentami oraz uiścili na rzecz powoda koszty zastępstwa procesowego, powód cofał pozwy ze zrzeczeniem się roszczenia (np. sprawy AmC: 2734/11, 2951/11, 4931/11, 5468/11 i setki innych)"

Wyrok w sprawie Towarzystwa Lexus z dnia 10 kwietnia 2012 r. sygn. akt XVII Amc 656/12. Było o nim głośno, bo dawał nadzieję. Niestety został zmieniony wyrokiem SA. Proszę jednak zwrócić uwagę na zapis: powód cofał pozwy, po wytoczeniu powództwa ... setki razy. A następnie proszę wskazać informację, że tych setek cofnięć sąd nie uwzględnił. Ja takiej informacji nie znalazłem.
  • jakub-prawnik 17.06.13, 11:44
    Skutecznie zniechęcił mnie Pan do dalszego komentowania. Nie wiem jaki jest cel na siłę udowadniania jakiejś tezy. Rozumiem, że jest Pan specjalistą, życzę w związku z tym powodzenia w dalszym stosowaniu przepisów prawa oraz wpłatach z tytułu kar i zwrotu kosztów zastępstwa tak jak miało to miejsce dotychczas.

W Pana przypadku nic się już chyba nie da zrobić, mam tylko nadzieje, że nikt - zbyt dla Pana dotkliwie - nie wykorzysta tej Pańskiej "wiedzy".

Pozwolę sobie nie komentować Pańskich dalszych wpisów, ponieważ mija się to zupełnie z celem tej rozmowy.
  • adameekk 17.06.13, 12:33
    Nie ma wchodzić w polemikę z destiny1968 z kilku względów o których nie che mi się tu pisać. Generalnie zaczyna się robić gorąco nie tylko na zewnątrz. Był pomysł na biznes, mieli wpłacać a pozostało mieć nadzieję ze wyroki coś zmienią...a jak wyjdzie to zobaczymy.

My też zamierzamy korzystać z prawa, z prawa do obrony!

Wierze tylko że w przypadku tego stowarzyszenia SĄD podejmie właściwe czynności.
  • to-me1 17.06.13, 13:53
    Po tych wszystkich wypowiedziach od destiny1968, śmiem przypuszczać, że pisze to nasz ulubieniec JAROSŁAW, bo nawet rocznik się zgadza...(???) Przestań już się "cietrzewić", daj ludziom spokój, niech sami dokonają wyboru. Dlaczego tak usilnie chcesz nas przekonać do ugód??? Zastanawiające...Podobno pozwał cię Executio Iuris i dowalili ci "aż" 1 klauzulę. Pewnie strasznie to przeżyłeś...., tak strasznie, że masz problem z tym do dzisiaj, mimo wydanego jakiś czas temu wyroku. Nasze forum jest o Patronusie i niech tak zostanie. I mamy zdecydowanie więcej zmartwień (mówię tu o ilości pozwów) niż ty. Więc wyluzuj i zapisz się na takie forum, w których będziesz wysłuchany i zrozumiany, bo tutaj tylko ludzi wkurzasz!!!!!!!!!!!
  • destiny1968 18.06.13, 14:26
    Zabawne, jak prawda i fakty wkurzają obie strony sporu. :D

Nie jestem waszym ulubieńcem Jarosławem, jeżeli ktoś tu jest z Patronusa, to chyba jakub-prawnik. Będąc na Waszym miejscu Patronusowi na mailowe wezwanie też bym nie zapłacił. Wątpię, czy oni są w stanie faktycznie złożyć pozwy. Zawsze to jednak praca, ryzyko i koszty. Wyrzuciłbym spokojnie maila do kosza jak każdy spam, a martwić zacząłbym dopiero, kiedy przyjdzie oficjalne pismo z sądu. (a może nie przyjdzie?)
    Ale to tylko mój wybór, nikogo do niczego nie namawiam, ostatecznie każdy sam odpowiada za swoje wybory.

• to-me1 01.07.13, 14:24
    Polecam artykuł:
    www.gazetakrakowska.pl/artykul/930475,rada-adwokacka-zajela-sie-mecenas-ktora-zasypuje-pozwami-esklepy,id,t.html
  • cwwwaniak 01.07.13, 18:31
    Szczególnie kolega Jarosław i jego wspólnicy niech sobie dokładnie przeczytają ten artykuł.
  • ociepieron 11.07.13, 11:28
    Można z nim słówko zamienić tutaj
    konsumentwsieci.pl/index.php/z-jednej-klauzuli-duzy-deszcz/comment-page-1/#comments
  • inesh 19.07.13, 17:01
    Gratulacje dla muud77 wygranej sprawy!

Dla waszej wiadomości - zostało złożone kilkanaście tys. pozwów przez to stowarzyszenie, walczmy i nie dajmy się. Najprawdopodobniej sprawy będą łączone ze względu na ekonomikę procesową.
    UOKIK też działa mensis.pl/aktualnosci/uokik-klauzule-niedozwolone/

Nie dajmy się - poprawmy błędy - i walczmy o sprawiedliwe zakończenie spraw.
  • caffe-late 19.07.13, 22:18
    widzieliście to www.kdi.pl/ ?? :)
  • caffe-espresso 23.07.13, 22:49
    Myślę, że radość jest przedwczesna. Polecam poczytać sobie na temat odrzucenia pozwu :forumprawne.org/prawa-konsumenta/324135-wezwanie-do-zaprzestania-stosowania-klauzul-niedozwolonych-czesc-ii-99.html str 99 i 100. Takie "sprawiedliwe" orzeczenia generują dodatkowe koszty dla pozwanego - 60zł zażalenie, kolejne 120zł apelacja.
  • caffe-late 24.07.13, 12:14
    O proszę, mamy na forum kolejną "życzliwą" osobę. Pozdrawiamy rodzinę wagner i przyjaciół.
  • pegaztych 24.07.13, 13:32
    ja też mam tych samych , odezwij się na Konto9994@gazeta.pl
  • caroline12 01.08.13, 14:40
    Jak ktoś wygrał to niech się wygraną podzieli Proszę przesłać wzory pism na konto9994@gazeta.pl Niech inni też mają szanse A Pan Kazik porozsyła je dalej do nas nieszczęśników. I się Wegnerowie nigdy nie wypłacą
  • pegaztych 07.08.13, 19:59
  • pegaztych 24.07.13, 13:30
    to-me1 , masz rację. Nic mu nie zapłacę. Sąd zna doskonale tego jegomościa. jeśli dotrzymamy terminów i formy - to jestem pewien że sprawę wygramy! a po wyroku mam zamiar wytoczyć sprawy WSZYSTKIM osobom które uprawomocniły PATRONUS do zakładania spraw. Jak zaczną przychodzić do sądu na tłumaczenie to szybko zrezygnują z procederu. A jak zbierzemy większą grupkę pozwanych - to odszkodowanie jakie zapłaci Jarosław i reszta załatwi ich do końca życia. proponuję wszystkim pozwanym żeby zgłaszali się na adres : Konto9994@gazeta.pl i tam w grupie szybciej zamkniemy sprawę. w większej grupie wyjdzie nas to taniej!
  • inostraniec11 23.07.13, 19:36
    Jak mogę się z tobą skontaktować odewij się proszę na e-miał inostraniec1@interia.pl
  • m_pli 07.08.13, 22:27
    Czy ktoś próbował łączyć sprawy? Ja mam pięć klauzul i 25 pozwów!!!!! W różnych konfiguracjach osobowych oczywiście z państwem Wagner na czele!!! Ja chcę spróbować połączyć wszystkie bo z jednego regulaminu czy coś to da?
  • kazik620 08.08.13, 11:34
    W sprawie łączenia spraw
    zadawoń do mnie
    660 740 610
  • caroline12 09.08.13, 21:43
    Chciałam zadedykować piosenkę dla wszystkich członków Stowarzyszenia Ochrony konsumentów Patronus.
    www.youtube.com/watch?v=Pqaxe5o2Apo
    Poszkodowanych "sklepikarzy" niech piosenka poniesie do walki, zabawmy się z tą "rodzinką", niech nie robią drugiemu tego czego nie chcą sami !!!
    pozdr.
  • muud77 23.08.13, 10:54
    Tez miałam 2 pozwy od Executio Luris i wygrałam. Sąd oddalił pozwy, a Exexutio musi mi jeszcze zapłacić po 700 zł od pozwu.
    Od Patronusa mam 40 pozwów i też będę walczyć.
  • kazik620 23.08.13, 14:41
    Proszę zadzwoń do mnie
    660740610
    lub skontaktuj się w tej sprawie na mailu
    konto9994@gazeta.pl
  • to-me1 23.08.13, 19:19
    Napisz proszę na maila, jak tego dokonałeś, jaką przyjąłeś linię obrony?
    Daj znać. Mój mail: to-me1@gazeta.pl
  • malcez 10.08.13, 01:12
    Witajcie, czy ktoś otrzymał pozwy od nowego w branży? Bezat
  • caffe-late 10.08.13, 01:56
    On nie jest nowy. Wagner = Bezat.
  • malcez 10.08.13, 11:35
    Witaj, do mnie wysłał jako pełnomocnik pozwy od 12 osób. Jakie powiązania ma ze stowarzyszeniem Wagnera?
  • muud77 10.08.13, 18:47
    Do mnie w tym tygodniu doszło 29 pozwów w dwóch transzach. Wagner nie próżnuje, a biorąc pod uwagę, że mój sklep od dokładnie roku i 5 miesięcy nie funkcjonuje, to dość ciekawe :)

Nie dajmy się. Musimy wreszcie złożyć pozew grupowy, to się kwalifikuje pod sprawę karną. W grupie siła.
  • kazik620 10.08.13, 19:40
    Celem jest:
    - wzajemna pomoc
    - informacja
    - i inne działania
  • sklepinternetowy111 15.08.13, 22:11
    Witam.Też mam mnóstwo pozwów od patronusa,nie wiem jak się za nie zabrać.Będę się kontaktować.Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych sprzedawców.
  • sklepinternetowy111 15.08.13, 23:20
    W grudniu dostałam "propozycję ugody" i wpłaty zdaje sie ponad tysiąc zł,podpisane: prawnik jarosław wagner i podane konto ,które okazało się po wklejeniu w google nie być kontem żadnego stowarzyszenia,tylko biura rachunkowego Abra z Łodzi.Prawnika Jarosława Wagnera nie znalazłam ani na łódzkiej liście,ani na żadnej innej.Stowarzyszenie konsumentów patronus również nie istniało w KRS.Tak więc uznałam to za próbę wyłudzenia pieniędzy i zapomniałam o tym.A teraz żałuję,że nie poszłam z tym od razu na policję.Biuro rachunkowe nie jest w myśl prawa żadnym konsumentem,ani nie ma prawa od wyciągac pieniędzy od ludzi.To nie ja powinnam się bać tylko oni.
  • m_pli 16.08.13, 08:51
    Czy ktoś z Was dostał już jakiekolwiek pozytywne reakcje z Sądu w sprawie ostatniej fali pozwów. Niestety mam złe przeczucia. Skoro mamy już sprawy o sygnaturze wpływu zarówno 9.000 jak i 17.000 t znaczy że p. W nie próżnuje. A trudno mi sobie wyobrazić że ryzykowałby aż tak bardzo. Proszę odezwijcie się jeżeli macie jakieś dobre informacje. Ja wkrótce wysyłam odpowiedzi na pozew, na razie 42 ale spodziewam się kolejnych pozwów (5 razy x czyli ilość słupów znalezionych przez "potwora")
  • pegaztych 16.08.13, 10:03
    spokojnie , spokojnie. sąd już odpowiada i odrzuca te pozwy. ważne żeby tylko dotrzymać terminu udzielenia odpowiedzi. w celu uzyskania więcej informacji - kontaktuj się z Kazikiem na konto9994@gazeta.pl; tam jest pomoc.
  • to-me1 10.08.13, 19:41
    Na wszystko przyjdzie pora. Na temat pozwu i innych ważnych kwestii toczących się przeciwko patronusowi nie piszemy już na forum. Jest od tego główny mail konto9994@gazeta.pl. Musisz się tylko tam "zautoryzować", o ile już tego nie zrobiłeś.
    pozdrawiam
  • mmmwaski 20.08.13, 01:04
    Znalazłem całkiem dobry wzór odpowiedzi na pozew: www.antynaciagacz.pl/odpowiedz-na-pozew-stowarzyszenie-ochrony-konsumentow-patronus/
  • 2marex 27.08.13, 14:18
    witam
    Jak w temacie chcemy nawiązać kontakt, połączyć sily z osobami, na których probuje "zarobić" stowarzyszenie PATRONUS
    Prowadzimy sklep interentowy kilka miesięcy temu otrzymalismy "propozycje" wartą 2 tys zł dotyczącą klauzul w naszym regulaminie.
    W chwili obecnej mamy 35 pozwów w w/w sprawie występuje w nich 19 prywatnych osób. Mamy wrażenie, że są to tzw "słupy" znajomi pracowników stowarzyszenia, a nie "strażnicy" praw konsumentów. Podejrzewamy, że osoby te nawet nie wiedzą o istnieniu naszego sklepu, a tym bardziej nie mają pojęcia co oznacza " klauzula niedozwolona", ponadto osoby o tym samym nazwisku zamieszkuja pod wspolnym adresem.
    Chcemy uzyskać informacje czy jako skarżący wystąpiły w Państwa przypadku także te osoby, z przyczyn oczywistych nie podajemy pełnych danych, szczegóły w prywatnej korespondecji.
    Nigdy nie weszlismy w relacje kupno-sprzedaz z żadną z tych osób
    Danuta P., Jacek M. Paweł P. Joanna M. Wiesława M. Emil H. Jadwiga P. Piotr M. Iwar H. Monika P-H. Igor W Jarosław W. Agnieszka W. Józef R. Tomasz A. Jerzy M. Anna M. Sylwia L.
    Władysława H. PS mail podany na forum konto9994@gazeta.pl nie działa
    pozdrawiam

• pegaztych 27.08.13, 14:49
    tak
    to są te same osoby.
    sprawdź jeszcze raz ten adres - powinien działać.
  • kazik620 27.08.13, 16:28
    Mail działa przed chwilą sprawdzałem, coś źle wpisałeś
  • evaliea 28.08.13, 16:30
    2marex napisał(a):

> Nigdy nie weszlismy w relacje kupno-sprzedaz z żadną z tych osób
    > Danuta P., Jacek M. Paweł P. Joanna M. Wiesława M. Emil H. Jadwiga P. Piotr M.
    > Iwar H. Monika P-H. Igor W Jarosław W. Agnieszka W. Józef R. Tomasz A. Jerzy M
    > . Anna M. Sylwia L.
    > Władysława H. PS mail podany na forum konto9994@gazeta.pl nie działa
    > pozdrawiam
    >

2marex jak się z tobą skontaktować? Możesz podać jakiś e-mail? Do mnie też już przychodzi masa pozwów...:(
  • 2marex 28.08.13, 16:44
    polecam maila ktory jednak dziala ;-)
    konto9994@gazeta.pl
    skontaktuj sie z tą osobą, która ma już uzasadnienie odrzucenia przez sad pozwu patronusa, jest znacznie dalej zaawansowana w wiedzy w tym temacie i skupia wokół siebie ludzi, ktorzy chcą się przeciwstawić temu co sie dzieje i Panu J.W.
  • anty_patronus 21.10.13, 22:09
    tak u mnie te same osoby ... nigdy nic nie kupiły

pozwów 10 ... i wielka załamka

pracujemy z mężem po nocach żeby dzieci wykarmić i jakoś żyć a takie .....

nie no mam dosyć :(
  • agnieszka_cs 21.10.13, 22:36
    U mnie dokładnie tak samo, najgorsze jest to, że jesteśmy teraz kompletnie bez pieniędzy...
    Mam dwoje dzieci i pracuję w budżetówce. Kancelaria prawna za pełną reprezentację w sprawie żąda równowartości dwóch moich pensji. Tym sklepem chciałam podciągnąć domowy budżet, nie udało się, splajtowałam po 4 miesiącach, zostałam z kredytami, a teraz jeszcze to...płakać się chce... ciekawe czy Ci ludzie chociaż raz pomyśleli co podpisują...
  • malcez 28.08.13, 18:06
    Uff, dzisiaj pocztą przyszły 22 odrzucenia. Wszystkim życzę.
  • goskapm 28.08.13, 18:43
    Gratuluję :)
    Ile czekaliście na rozprawę bo mi mija 30 sierpnia rok ?
    Jeszcze raz gratulacje :)
  • malcez 28.08.13, 18:46
    03.08.2013 wysłałem odpowiedzi na pozwy. Posiedzenie niejawne 13.08.2013, ekspress.
  • goskapm 28.08.13, 18:51
    a wnioskowaliście o posiedzenie niejawne?
    bo ja zawnioskowałam o przesłuchanie tych drani może dlatego tak się wlecze?
  • goskapm 28.08.13, 19:03
    Bardzo proszę napisz na jaki paragraf powołał się Sąd że rozpoznał Ci na posiedzeniu niejawnym. Złożę wtedy wniosek i może też mi się uda przyspieszyć.
  • malcez 28.08.13, 19:09
    Napisałem tylko odpowiedzi na pozwy nie wnosiłem o pełną rozprawę(z automatu są szybkie posiedzenia z jednoosobowym składem).
  • adameekk 28.08.13, 23:07
    Gratuluje i jednocześnie bardzo proszę abyście kontaktowali się na podany wcześniej e-mail.
    Ta sprawa nie może zakończyć się na otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi z Sądu. Będziemy walczyć dalej. Jest już nas naprawdę duża grupa. Dołączcie do NAS.

Zostaliśmy zaatakowani grupą i grupą odpowiemy ...i to każdemu ....więc myślę że jeszcze sporo emocji przed nami ....i mam nadzieję że tylko i wyłącznie pozytywnych emocji :)))
  • reki88 30.08.13, 13:21
    fajny art, gdzie w jednym miejscu zebrano powody odrzucania pozwów przez SOKiK: klauzuleniedozwolone.pl/blog/sokik-odrzuca-pozwy-o-klauzule-niedozwolone-czy-nowa-linia-orzecznicza-sie-utrzyma/

Ze swojej strony dodam, że warto aby ta linia się utrzymała :)
  • kazik620 31.08.13, 16:09
    Celem jest:
    - wzajemna pomoc
    - informacja
    - i inne działania
  • adameekk 31.08.13, 22:27
    kazik620 napisał(a):

> Info dla wszystkich zainteresowanych:
    > E-mail konto9994@gazeta.pl został założony przez kilka osób poszkodowanych prze
    > z Stowarzyszenie Patronus z Łodzi.
    > Celem jest:
    > - wspólne działanie i obrona
    > - wzajemna pomoc
    > - informacja
    > - i inne działania

I najważniejsze nie płaćcie i płaczcie!!! Pamiętajcie że jak zapłacicie to dajecie im pieniądze na dalsze działania.

Nie bójcie się o odpowiedzi do Sądu, jeśli nie stać Was na adwokatów - pomożemy!
    Póki co dajemy radę!

Oczywiście pamiętajcie że trzeba zmienić regulamin i to błyskawicznie!

Niestety póki co te pseudo prokonsumenckie Stowarzyszenia działają w ten sposób że kopiują klauzulę z rejestru wrzucają do wyszukiwarki i chcą po kilka tysięcy za tzw. sprawdzenie regulaminu.
    Tą się ma zmienić i mamy nadzieję że nastąpi to bardzo szybko.
  • saint83 01.10.13, 09:56
    miesiąc minął a w temacie jakoś cisza nawet Patronus przestał aktualizować licznik pozwów i od bodajże 3 tygodni stoi na 19 tys. Skądinąd słyszałem, że SOKiK oddala a Patronus składa zażalenia. Ktoś wie jak w takich sytuacjach można dalej postąpić?
    I jeszcze jedna sprawa, czy ktoś już składał albo ma zamiar składać doniesienie/zażalenie/wniosek o wykreślenie na Piotra B do OIRP w Łodzi w związku z naruszeniem zasad etyki zawodowej.
  • stosiek6 01.10.13, 23:33
    Podpisuję się również pod tym pytaniem. Druga sprawa to czy istnieje jakieś forum albo inne narzędzie gdzie osoby zaiteresowane walką z Patronusem mogą wymieniać na bieżąco informacje?
  • pegaztych 02.10.13, 13:30
    już we wcześniejszych postach i wpisach możesz zauważyć że jest założony adres kontaktowy dla zainteresowanych
    stosiek6 zapamiętaj :
    konto9994@gazeta.pl
    ten adres został założony przez kilka osób poszkodowanych przez Stowarzyszenie Patronus z Łodzi.
    Celem jest:
    - wzajemna pomoc
    - informacja
    - i inne działania

pozdrawiam
  • sklepinternetowy111 02.10.13, 19:58
    Dawno minęło już 30 dni odkąd wysłałam odpowiedzi na pozwy,a "odrzuceń' nie dostałam.Straciłam nadzieję:(
  • saint83 02.10.13, 20:13
    Nie smuc sie, trzeba być dobrej myśli. Dla pocieszenia powiem że w MSiG publikowane obecnie są odrzucenia do spraw o sygnaturze wskazujacych na 2012 rok więc co najmniej 9 m-cy poślizgu.
  • adameekk 03.10.13, 22:54
    ......zaczął się nowy rok akademicki..... co dla niektórych.......
    słyszałem że modny kierunek to Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Łódzkim....,
    wybrali go najlepsi :)
  • mzzz33 22.10.13, 13:39
    też jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi ale bez względu na nią działam

1. Zgłoszenie na policję
    2. Zgłoszenie do prokuratury w Jaworznie
    3. Skarga na radcę prawnego reprezentującego Stowarzyszenie. Jego działanie jest nie etyczne.

tel. 042-673-41-05
    tel./fax 042-674-88-16

oraz

Komisja ds. Etyki;

tel. +48 22 319 56 04

Pisma pisać własnymi słowami. Opisać sprawę. Wiem że takie pisma już wpływają i nie zostaną pozostawione bez echa.
  • anty_patronus 21.10.13, 22:41
    licznik bije zapewniam ja dziś dostałam 10 pozwów
  • aga33311 23.10.13, 01:22
    a ja juto wysyłam pierwsze odpowiedzi na pozwy>>>
  • kazik620 29.10.13, 16:33
    Celem jest:
    - wzajemna pomoc
    - informacja
    - i inne działania
  • 3beatabeata 12.11.14, 15:35
    Czy nie lepiej zaopatrzyć się w dobry regulamin? Czy warto kupić regulamin dostosowany do nowego rpawa (wchodzi w grudniu 2014 r.) ze sklepu kodeksymp3.pl ?
  • jakub-prawnik 12.11.14, 16:06
    3beatabeata napisał(a):

> Czy nie lepiej zaopatrzyć się w dobry regulamin? Czy warto kupić regulamin dost
    > osowany do nowego rpawa (wchodzi w grudniu 2014 r.) ze sklepu kodeksymp3.pl ?

Nie polecam, już w samej ofercie na ich stronie są błędy i odwołanie do przepisów od dawna nieobowiązujących. Jak ktoś nie zna podstaw to marna szansa, że dobry regulamin sporządzi.
  • lw73 02.09.13, 18:32
    Batman znajdź sobie inne forum
  • lazienka24 01.10.13, 21:20
    Utratny ze swoją bandą zaczyna sie denerwować. Oj zaczyna sie palić grunt pod nogami złodziejaszkowi a pętelka się zaciska wokół rodziny utratnych i jego kumpli.
    Jasiu proponuję lusterka by dobrze oglądać się za siebie
    Życzę dobrej nocy i jeszcze miłych snów
  • saint83 02.10.13, 10:48
    A ja proponuje darować sobie takie wpisy na forum publicznym bo narazasz sie na groźby karalne i również niespokojne sny
  • kazik620 02.10.13, 13:28
    Celem jest:
    - wzajemna pomoc
    - informacja
    - i inne działania
  • agnieszka_cs 20.10.13, 00:19
    Witam
    A z ciekawostek...
    Właśnie przeglądam moje pozwy (mam ich jak dotąd 41 ) i wśród pozywających mnie osób najstarsza ma 81 lat!!!
  • mzzz33 22.10.13, 13:20
    Idziesz na policję i zgłaszasz próbę wyłudzenia nie tylko na stowarzyszenie ale na każdego "klienta" stowarzyszenia który cię pozwał. Z tego co wiem to cześć osób których danymi się posługuje stowarzyszenie nie ma o tym pojęcia. Jeśli taka babcia 80 letnia która występuje w roli klienta stowarzyszenia przejdzie się parę razy na Policję to wszystko im powie czy i dla czego udostępniła swoje dane.

Druga sprawa to skarga na radcę prawnego który reprezentuje stowarzyszenie. Jego działanie jest nie etyczne i takie powinno być zgłaszane do:

tel. 042-673-41-05
    tel./fax 042-674-88-16

oraz

Komisja ds. Etyki;

tel. +48 22 319 56 04

• mzzz33 22.10.13, 13:31
    To tu powinno się składać zawiadomienie dotyczące Stowarzyszenia Patronus.

ul. Inwalidów Wojennych 14, 43-603 Jaworzno
    Tel.: +48 (32) 615-57-01, Fax.: przez centralę, wew. 11
    e-mail: jaworzno@po.katowice.pl

Należy dokładnie opisać cała sprawę. Koniecznie podać imiona i nazwiska oraz adresy "klientów" stowarzyszenia (tych z pozwów) - jest to grupa ok 20 osób powtarzających się w kilku tysiącach pozwów często spokrewnionych większości z Łodzi.
  • aga33311 23.10.13, 01:24
    ja mam 82 i myślę, że to nie koniec... niestety
  • rafikdywanik 28.10.13, 17:52
    dziś dostałem ponad 20 Pani Prawnik już się tym zajęła, ale nie ważne ile będzie mnie kosztowało nie cierpię cwaniakowania i to będę tępił.

Czytałem ten post co do zgłoszenia na policję to chyba nie dostałem prośby o ugodę chyba że z rozpędu poszło do kosza, teraz dostałem pisma ze sądu kłopot w tym że sprawy założone w sierpniu a w lipcu zmieniłem regulamin na LEGALNY, niestety ale te 6 miesięcy w stecz mnie dopadło ktoś sobie porobił zrzuty z ekranu w Kwietniu. Tylko tak sobie właśnie myślę że takie zrzuty mogły by mieć datę z monitora ale niestety ktoś zwinoł dolny pasek że widać tylko godzinę czy to coś daje??

Kolejna sprawa czy można złożyć jakiś pozew cywyliny a najlepiej zbiorowy ( wydaje mi się że wtedy łatwiej było by wygrać) przeciwko takiej firmie koszty takie chętnie poniosę tylko do kogo uderzyć ??
  • kazik620 29.10.13, 16:31
    Celem jest:
    - wzajemna pomoc
    - informacja
    - i inne działania
  • 1merkury123 12.11.13, 23:41
    Ja dostałam 53 sztuki pozwów od podstawionych osób rzekomo zlecających sprawę Patronusowi, nie zapłaciłam haraczu, postawiłam się i weszłam na drogę sądową. Sąd umorzył wszystkie pozwy i zauważam, ze coraz częściej się tak dzieje. W końcu się za tych gnojów zabiorą. To tylko kwestia czasu. Ja natomiast teraz zajmę się Panami radcami. Mam nadzieję, że działania, które podejmę i do których mnie zmobilizowali przyniosą oczekiwany skutek, żeby nie byli tacy pewni, że wiecznie i bezkarnie będą okradać ludzi. Idźcie do Sądu i absolutnie nie płaćcie im haraczu!!!!!! Życzę powodzenia wszystkim i sprawiedliwości dla tych Panów!!
  • 1vega007 02.12.13, 11:58
    Ciekawe jak długo jeszcze oszuści będą górą nad zwykłymi przedsiębiorcami.
  • sklepinternetowy111 03.12.13, 18:49
    Dopóki prawo będzie im na to pozwalać.
  • kazik620 06.12.13, 15:55
    Celem jest:
    - wzajemna pomoc
    - informacja
    - i inne działania
  • caffe-late 10.12.13, 07:36
    Czytaliście ten artykuł? www.rp.pl/artykul/92106,1070918-E-sklepy-pozywane-za-regulaminy.html
    Może prokuratura zajmie się teraz rzetelnie tematem, zamiast tylko oddalać podobne sprawy.
  • oppungo_vipera 10.12.13, 18:17
    No i p.Jarek musi szukać księgowej.

tablica.pl/oferta/ksiegowa-z-doswiadczeniem-zatrudnie-ID4juS9.html#3499eaf0cf
    Czyżby ostatnio zatrudniona zorientowała się, że nie dostanie już żadnej pensji.
    Może p.Jarek "Utracił" kolejny interes życia...
    Dobrze, że syna puścił na zarządzanie jest szansa, że w drugim pokoleniu dzięki dobremu zarządzaniu spłaci długi ojca.
  • caffe-late 10.12.13, 19:34
    Rzeczywiście. Szukają też operatywnego radcy prawnego:
    tablica.pl/oferta/podejme-wspolprace-z-radca-prawnym-ID4jj3d.html#3499eaf0cf
    Czyżby dotychczasowy radca "już" spostrzegł jaki interes życia zrobił? A może jest już do skreślenia z listy ORIP. Teraz kolejnemu zniszczą nazwisko.
  • lw73 10.12.13, 20:25
    I ciekawe czy teraz też zmieni nazwisko?
    Utratny
    Wagner
    a teraz jak???
  • oppungo_vipera 11.12.13, 09:40
    Wychodzi na to, że nasz "ulubiony" Radca Prawny również zdezerterował.

Teraz tylko trzeba uważnie patrzeć czy znajdzie się dostatecznie nieświadomy następca aby wejść w ten mocno niepewny interes.
    Ostatni i tak długo się utrzymywał, choć po wizycie kilku naszych kolegów z telewizją p.Jarek nie był w stanie wysyłać nowych pozwów przez minimum 10 dni.
    Czyżby miał drobną "kłótnię małżeńską" ze swoim radcą prawnym???

Panie Jarku "my personalnie do Pana nic nie mamy" ale musi Pan pamiętać aby nie łamać prawa !!!

P.S.
    Podobno materiał nakręcony z pamiętnego spotkania jest już dostępny w sieci. Premiera na forum niebawem. Na razie słyszałem, że p.Jarek na co dzień nie chodzi ubrany dostatecznie reprezentacyjnie aby wzbudzić powszechne zaufanie - buty ma raczej marne....
  • konto9994 11.12.13, 22:10
    W takim razie czekamy na linka do filmu. Na pewno będzie miał wzięcie ;)
  • inesh 11.12.13, 22:42
    Firma się rozwija!
    alegratka.pl/ogloszenie/time-office-obsluga-korespondencji-i-21613235.html
  • to-me1 12.12.13, 21:00
    Patronus puścił ekologicznego bąka:)))
    www.youtube.com/watch?v=QSCgc91wP4Y
  • lw73 23.12.13, 12:35
    Panie wagner (zakładam że to czytasz) życzę panu by ość stanęła ci w gardle i następne Święta byś oglądał świat w kratkę
  • goskapm 24.12.13, 00:54
    Życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt
    oby ludzie pokroju Wagnera nigdy już nas nie nękali
    Małgorzata
  • 3beatabeata 12.11.14, 15:31
    od grudnia zmienia się prawo i pewnie UOKiK, Lexus i inni będą znowu ścigać przedsiębiorców za klauzule niedozwolone, dlatego czy ktoś może podzielić się opinią na temat regulaminów oferowanych na stronie kodeksymp3.pI ? Podobno ich regulaminy są dostosowane do nowych wymogów (i posiadają obowiązkowe wzory w cenie) i pisze je przedstawiciel Stowarzyszenia, który zna się na tym nowym prawie konsumenckim, które wchodzi w życie już w grudniu 2014 r.
  • amsta.pl 12.11.14, 15:50
    ja za 399 netto poprzez nokaut.pl nawiazalem wspolprace z kancelaria prawna, pisza dla mnie regulamin, wraz z akalizacja GIODO i zalacznikami, dodatkowo w pakiecie "serwis" przez rok - mysle ze niewiele, zwlaszcza ze oferta innej kancelarii wynosila 2x wiecej tylko za regulamin.
  • jakub-prawnik 12.11.14, 16:09
    amsta.pl napisał(a):

> ja za 399 netto poprzez nokaut.pl nawiazalem wspolprace z kancelaria prawna, pi
    > sza dla mnie regulamin, wraz z akalizacja GIODO i zalacznikami, dodatkowo w pak
    > iecie "serwis" przez rok - mysle ze niewiele, zwlaszcza ze oferta innej kancela
    > rii wynosila 2x wiecej tylko za regulamin.

Co to jest aktualizacja GIODO?
  • jakub-prawnik 12.11.14, 16:05
    Nie polecam, już w samej ofercie na ich stronie są błędy i odwołanie do przepisów od dawna nieobowiązujących. Jak ktoś nie zna podstaw to marna szansa, że dobry regulamin sporządzi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka