Dodaj do ulubionych

zapalny rak piersi a chemioterapia

27.01.10, 14:13
moja babcia zachorowala wlasnie na ta chorobe i ma juz przerzuty do
węzłów chłonnych, czeka ją teraz chemioterapia, doradzcie mi proszę
bo jestem zielona w temacie jaka chemioterpia jest obecnie
najskuteczniejsza i daje najmniej skutków ubocznych, z góry dziękuję
za wszelkie informacje
Obserwuj wątek
    • anka.83 Re: zapalny rak piersi a chemioterapia 28.01.10, 12:29
      Nie ma czegoś takiego jak najskuteczniejsza czy dająca najmniej skutków ubocznych chemioterapia.

To, czy chemia będzie skuteczna, zależy od tego, czy guz jest na nią wrażliwy i w jakim stopniu.
      Są pewne przyjęte schematy leczenia chemią pewnych typów guzów (ale to chyba każdy szpital ma swoje), np. doświadczenia WCO wskazują, że dla guzów przez mutację BRCA1 dobrze działa doksorubicyna plus cyklofosfamid. Tylko niestety NIGDY NIE MA GWARANCJI, że guz dobrze zareaguje na chemię. Mam wrażenie, że to taki toto lotek, podamy to i zobaczymy jak będzie, jak nie zadziała, to zmienimy potem. Mówi się, że każdy przypadek raka jest jedyny i niepowtarzalny.

Co do skutków ubocznych - różne są chemie, bardziej i mniej agresywne, myślę, że babcia z racji wieku nie dostanie mocno wyniszczającej. Ale też dużo zależy od organizmu pacjentki, jedni tą samą chemię przechodzą lepiej inni gorzej...

Czyli wiemy, że nic nie wiemy.

Czy wyniki histopatu albo biopsji już były? TNM? Stopnień złośliwości? Babcia w ogóle jest przed czy po operacji?

Pozdrawiam,

Ania

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka