• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

rak jelita grubego - jakie są rokowania? Dodaj do ulubionych

• 12.09.10, 10:26
    Witam,
    u mojego brata wykryto raka jelita grubego, jest po operacji, jednak są przerzuty :węzły chłonne, miednica, lewa noga,małe zmiany na wątrobie, płucach,markery około 85. Bardzo proszę o jakieś informacje odnośnie rokowań, Jest po 3 chemiach, w domu bierze doustną.Pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • 12.09.10, 16:47
      Witam
      ja opisałem swój przypadek.Też rak jelita grubego.
      Jst to w temacie czy komuś się udało.
      Jeżeli tego nie znajdziesz to napisz mi na priva prześle link.
      Pozdrawiam.
      • 12.09.10, 19:17
        Witam,
        niestety nie udało mi się tego znaleźć. bardzo proszę o link i jakąkolwiek pomoc. Niestety wyników histopatologicznych nie znam:( Pozdrawiam
    • 12.09.10, 16:57
      Podaj opis histopatologii (tego co mu wycieli). trudno tak pisac "w ciemno" jest duzo w net informacji na ten temat. kazdy przypadek jest indywidualny.
      • 12.09.10, 19:57
        Witam my z mamusią walczyłyśmy 3 lata najważniejsza jest psychika i trzymam kciuki za was dacie radę pozdrawiam
    • 13.09.10, 06:41
      forum.gazeta.pl/forum/w,37372,89799181,115525482,Re_Czy_komus_sie_udalo_.html
      to jest z tego forum.
      Pozdrawiam
      • 13.09.10, 18:09
        Witaj;
        Historia mojej mamy jest podobna do twojej, tyle że u mojej mamy wykryto raka esicy!zdiagnozowano w lipcu podczas kolonoskopii Adenocarcinoma tubulare G2 następnie zrobiliśmy usg które wykazało zmiany w wątrobie,szybka decyzja o operacji wybraliśmy lekarza niewiem czy dobrego bo mam wątpliwości co do postępowania.Mama jest już po operacji na wypisie okazalo się że operacja była paliatywna resekcja esicy wraz z lewymi przydatkami,targały nami pytania dlaczego paliatywna a nie lecznicza resekcja!!!teraz czekamy na wyniki histo-pat z wątroby .
        Zanim się wybierze lekarza radze wszystkim o diagnostyke u kilku onkologow teraz wiem że paliatywna nie leczy raka a jedynie polepsza życie na jakiś czas!to samo paliatywna chemia!
        Moja mama nie miała żadnych objawów ani krwawienia ani kłopotow z oddawaniem stolca!to wszystko spadło na nas jak grom z jasnego nieba,jesteśmy kompletnie bezradni i wściekli że operacja była paliatywna lekarz widać że poszedł na łatwizne i postawił wielkie X na mojej mamie,będę chciała to konsultować jeszcze z innym lekarzem.
        Walcz !!!!!!i sie nie poddawaj!!!
        • 14.09.10, 16:16
          mój tata miał taką samą diagnozę jak Twoja mama, w sierpniu miał operację, wycięli guza a dziś trafił na onkologię i od jutra pierwsza chemia. Miał przerzuty do węzłów chłonnych, ale na usg i rtg tuż przed operacją nie było przerzutów, dziś zrobili mu dopiero TK, zobaczymy co tam wyjdzie. życzę Ci dużo siły i jeśli chcesz to pisz na dathi@op.pl, wymienimy się informacjami, może sobie jakoś pomożemy
      • 16.09.10, 17:03
        Witam,
        dziękuję bardzo za link. wysłałam go bratu i powiem że to jest przykład na to że da się z tym żyć i można walczyć! Mnie osobiście bardzo poruszyła ta historia. Życzę dużo zdrowia i wszystkiego dobrego:) Pozdrawiam
    • 27.09.10, 01:23
      Witaj,

Moja mama jest po operacji raka jelita grubego, której poddała się w grudniu ubiegłego roku. Operacja została przeprowadzona poza ośrodkiem typowo onkologicznym, co - biorąc pod uwagę wyniki kolonoskopii oraz skrócony czas pomiędzy postawieniem diagnozy oraz rekomendacją lekarz przeprowadzającego to badanie - miało zbawienny wpływ na wynik operacji oraz komfort życia pacjentki.

Mamie nie została podana chemia. Jest pod stałą opieką lekarza i wykonuje badania zgodnie z intstrukcjami. Wyniki są dobre, natomiast czeka ją w październiku operacja na przepuklinę, będącą skutkiem łącznym operacji oraz faktu, że od ponad 30 lat cierpi na astmę.

Jeśli miałabym coś doradzać: szukaj rozwiązań wykraczających poza oferowany standard/ schemat, staraj się o kontakt z lekarzami/ placówkami niekoniecznie specjalizującymi się w leczeniu nowotworowym, ale takich, które mają w tym duże doświadczenie - jest łatwiej o przyjęcie, a stosunek lekarzy jest też zupełnie inny... Poza tym: nie bój się zadawać pytań i drąż temat...

POWODZENIA!
      • 27.09.10, 15:41
        Witam, mój brat miał ostatnio robione usg jamy brzusznej, na poprzednim badaniu wyszły trzy guzy, teraz pani doktor stwierdziła że widzi jeden, ale może to nie być nowotworowy! Brat jest po trzeciej chemii, chciałam zapytać co to może oznaczać dla niego? Rezonansu magnetycznego nie zrobiono więc nie wiem jak z innymi narządami. Czy to możliwe by rak się cofnął?????????????????????? Pozdrawiam i czekam na jakąś podpowiedź co mam myśleć o tym
        • 27.09.10, 21:06
          Witam
          wszystko możliwe.
          • 03.10.10, 13:58
            Witam,
            wysłałam bratu jeszcze tytuł tej książki, może spróbuje, faktycznie nie ma nic do stracenia... Zastanawiam się jak odczytać wynik tego usg jamy brzusznej? Kiedy można zrobić jakieś dokładniejsze badania, jeżeli brat bierze chemię? a przynajmniej powinien, bo właśnie przesunął termin o tydzień:( Sama nie wiem co myśleć? lekarze nie dają mu nadziei, tutaj takie zmiany? czy Jego decyzja może być słuszna żeby nie brać dalej chemii? Poradźcie coś!!!!!!!!! Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie informacje.
            • 03.10.10, 19:53
              Witam
              Ewcia nic na siłę nie zrobisz.To co mogłaś to zrobiłaś.
              A odnośnie chemii weźmie będzie źle będziesz się gryzła.
              Nie weźmie to niestety jego wybór.
              Możesz jedynie coś zasugerować, ale nie możesz do niczego zmuszać.
              Ani do medycyny tradycyjnej ani do medycyny niekonwencjonalnej.
              Pozdrawiam.
              • 07.10.10, 14:18
                Witam,
                Co racja to racja nic na siłę, mój brat robi wszystko żeby się nie dać. Ma dla kogo żyć i mam nadzieję że to Go trzyma od strony psychicznej. Mam natomiast inne pytanie, zdecydował nie iść na chemię, nie wiem czy dobrze robi czy źle... teraz stosuje cieciorkę, nie wiem czy słyszeliście, ale na pewno czy ktoś ją stosował??? wiem bo wyczytałam na necie że cieciorki nie można łączyć z chemią. czy to rzeczywiście przynosi skutki??????? Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie komentarze, opinie i porady.
                • 14.10.10, 22:10
                  poczytaj cały temat do habibi będziesz wiedziała.
                  Pozdrawiam
                  • 20.02.11, 22:31
                    Witam, potrzebuje informacji na temat walki z bólem spowodowanym przerzutami na kręgosłup/kości/ jakie kombinacje leków mozna zastosować żeby mniej bolało??? Bardzo dziękuje za wszelkie sugestie
                    Pozdrawiam
                    • 21.02.11, 17:59
                      wydaje mi się ,ze dobrze by było,gdybyś założyła nowy wątek,łatwiej będzie Cie znaleźc...
                      leczenia p.bólowe zleca lekarz,wszystkie leki mocniej działające wymagają recepty i kontrolowanego podawania.kosci bolą,pewnie będą to silne leki.tym bardziej muszą byc podawane i przepisane przez kogoś kompetentnego.czy chory jest pod opieką lekarza?
                      --
                      www.boniowka.pl/
    • 28.09.10, 15:41
      Mój tata rok temu w lipcu miał operowanego guza w esicy. Rok chemioterapii. Na kontrolnych badaniach w czerwcu pokazał się guz w pęcherzu moczowym i 2 guzy w płucach. Nie wiem co będzie dalej.
      • 29.09.10, 21:20
        www.prosalute.info/forum/viewtopic.php?f=6&t=1059

poczytajcie warto spróbować,nic nie kosztuje a moze pomoże.
        Pozdrawiam.
    • 23.06.11, 18:47
      Witam,
      Dawno się nie odzywałam, ale musialam się pozbierać :(
      Mój brat odszedł od nas ale walczył do końca...
      Tego życzę wszystkim, którzy walczą z tą chorobą oraz ich rodzinom...
      Nie dajcie się!!!
      Pozdrawiam
      • 23.06.11, 18:57
        ściskam serdecznie
        +
        --
        www.uroczysko.net.pl/
        • 28.06.11, 22:35
          przytulam:(
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.