Dodaj do ulubionych

Rak żołądka, jak pomóc choremu?

03.02.11, 07:56
Witam wszystkich, mam na imię Tomek, właśnie dowiedziałem się o chorobie mojej mamy, ma raka żołądka... Ta informacja spadła na naszą rodzinę jak grom z jasnego nieba. Dopiero co pozbieraliśmy się po stracie mojej siostry, która w 2009 zmarła na aplazję szpiku kostnego(miałem być dla niej dawcą szpiku, ale nie doczekała do przeszczepu), a tu znowu hiobowa wieść. W piątek mama idzie do szpitala, w poniedziałek o ile zrobią wszystkie badania będzie operacja, cały żołądek do usunięcia. W sumie lekarz powiedział tylko tyle: rak żołądka i natychmiastowa operacja, nie ma na co czekać. Wiele więcej mama nie wie, a poza tym widać jaki ból jej to sprawia, gdy się o to pyta, oczywiście chce z nią o tym rozmawiać, wspierać ją, być oparciem. Szukam informacji na temat tego nowotworu, sposobów leczenia, jak to w ogóle wygląda? Jak wygląda życie po resekcji żołądka? Jak wygląda leczenie? Bo z tego co tu czytałem to chemioterapia, ale czy w każdym przypadku? Dieta specjalna to na pewno. Czy można z tym jakoś normalnie żyć? I ile czasu jej zostało? Bardzo proszę o informację, widzę, że wszyscy bardzo się tu wspieracie, ja tez o ile będę w stanie podziele się swoim doświadczeniem, o siostrę walczyliśmy przez 4 długie i okropne miesiące w szpitalu, nigdy nie zapomnę tej walki, powrotu taty do domu, który się popłakał ze szczęścia, bo Kasia zjadła 4 łyżki zupy...niezapomniane chwile. O mamę też musimy walczyć! Pomóżcie
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka