• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Czy komus pomogl Ovosan podczas chemioterapii??? Dodaj do ulubionych

• 29.03.11, 20:46
    Mam zapytanie odnosnie Ovosanu, ktoremu przypisuje sie cudowne wlasciwosci.Czy komus pomogly te kapsulki podczas chemioterapii??? Moj tata zostal zdiagnozowany z chloniakiem nieziarniczym rozlanym i musi przejsc chemie. Chcialabym jakos wspomoc jego organizm, ale nie chce kupowac kota w worku:( Z gory dziekuje za wszystkie informacje!!
    Zaawansowany formularz
    • 30.03.11, 10:30
      Moja koleżanka z rakiem piersi próbowała ale nie pomogło, tzn nie ma poprawy i nie czuje żadnych zmian na lepsze.
      Natomiast mój lekarz uważa,że im mniej wspomagaczy w czasie leczenia tym lepiej bo nie wiadomo jak organizm zareaguje na samą chemię i na połączenie różnych metod leczenia.
      I jeśli wystąpią jakieś skutki uboczne to trudno będzie stwierdzić od czego...
      --
      manualus.pl
      • 30.03.11, 12:33
        Dziekuje za odpowiedz!! Mam jeszcze pytanie odnosnie anemii. Czy podanie chemii, gdy pacjent ma niedokrwistosc moze byc opozniona???
        • 30.03.11, 13:05
          ulas, a jakiego chłoniaka dokładnie ma twój tata?
          I jaką chemię dostaję?
          Gdzie tata się leczy?

Ja też mam chłoniaka nieziarniczego i po każdej chemii dostawałam Neulastę, żeby nie było problemów z krwinkami.
          --
          manualus.pl
          • 30.03.11, 13:37
            Tata ma chloniaka nieziarniczego rozlanego. Jutro ma wizyte w CO w Warszawie- to najwieksze centrum badajze. Jutro sie okaze co i jak. Ja nie mieszkam w Polsce i niestety martwie sie na odleglosc. Codziennie szukam w necie "cudownych" wspomagaczy. Tonacy brzytwy sie chwyta:( Dodam, ze taty wezel chlonny na charakter bulky i to dosc okazalych rozmiarow:((( Strach jest wielki, ale zyjemy nadzieja!!
            • 30.03.11, 14:24
              Ulas, ja też się tam leczę i chyba większość ziarniaczych dziewczyn na tym forum :)

To prawda, że na początku jest wielki strach bo nie wiadomo o co chodzi.
              Ale ogólnie chłoniaki nieziarnicze poddają się chemii i można doprowadzić do remisji choroby.

Tobie jest ciężko, bo jesteś daleko od taty...
              Ale głowa do góry.
              W CO są dobrzy specjaliści, znają się na tym co robią.

Jak tata będzie po wizycie to napisz jakie leczenie dostanie, jeśli zechcesz o tym pisać...
              I jak masz jakiekolwiek pytania to pisz śmiało...
              --
              manualus.pl
              • 30.03.11, 14:54
                Dziekuje bardzo!!Na forum jestem krotko, ale czytam juz je od jakiegos czasu !! Twoj przepis na zakwas buraczany juz mam i przekazalam dalej, aby tacie go serwowali:) Czuje ogromna bezsilnosc z dala od ojca, ale juz poczatkiem kwietnia to sie zmieni, bo zawitam w ojczyznie:) Tata leczenie w Warszawie wybral ze wzgledu na szybkosc jego rozpoczecia ...w najblizszym CO w Bielsku podobno czeka sie "tylko" 6 tygodnii! na wawe czekal tydzien, ale to i tak jakby wieki!! To czekanie na wszystko jest dobijajce, kiedy czas taki cenny:(( Zycie Nas nie rozpieszcza niestety!! Pozdrawiam, Ulka!!ps.odezwe sie po jutrzejszej wizycie w CO.
        • 30.03.11, 15:59

Mam jeszcze pytanie odnosnie anemii. Czy podanie chemii
          > , gdy pacjent ma niedokrwistosc moze byc opozniona???

Decyzja zawsze należy do lekarza i zauważyłam, że mają różne "normy". U mnie HGB i RBC dużo się nie zmieniały przed i po chemii. Podstawowym parametrem, na który lekarz patrzył były WBC bo to one po chemii najbardziej spadały w dół. Z tego co pamiętam WBC poniżej 2 mogłoby oznaczać przesunięcie chemii. Gdy było niebezpieczeństwo takiego spadku lekarz zapisywał mi leki krwiotwórcze np. neulastę. Dzięki temu nigdy w dzień chemii nie miałam tak kiepskich wyników... Dwa razy zdarzyło się nawet, że miałam dużo powyżej normy np. WBC=30 lub nawet poza granicą pomiaru:-)

--
          Pesymista twierdzi, że wszystkie kobiety to nierządnice. Optymista twierdzi, że nie, ale ma nadzieję.
          • 30.03.11, 16:54
            Dziekuje za Wasza pomoc!! Jutro sie wszystko wyjasni. Pozdrawiam serdecznie!!!
      • 03.04.11, 22:07
        Jestem w trakcie leczenia raka pierwsi - i moi onkolodzy zabronili mi brac zadnych srodkow na wzmocnienie. Chemia ma za zadanie rozbijac i zabijac komorki rakowe we krwi (zabija rowniez zdrowe) i po okresie nadiru krew powinna sama sie odnawiac. Biorac rozne odzywki wzmacniasz rowniez komorki rakowe - a to nie jest celem chemii. W okresie pomiedzy wlewami nie pozwolono mi rowniez jesc swiezych warzyw i owocow, tym samym pic sokow. Wszystko ma byc gotowane, prozone czy tez pieczone. Dodam tez, ze nie wolno jesc steakow (chyba, ze nie sa krwiste, tylko dobrze wypieczone)
        Jutro zaczynam juz radiacje i mam miec jej 39 tygodni (od poniedzialku do piatku) i ma mnie obowiazywac ta sama dieta jak przy chemii.
        Pozdrawiam serdecznie
        Zoska
    • 30.03.11, 23:02
      Na podstawie:
      www.docsimon.com/article/ovosan-cps-180-2x-90
      www.ovosan.eu/eng/
      sklad: Egg extract (150mg), containing min. 75mg of egg phospholipids PNAE, edible sunflower oil (350 mg) and cholesterol (max. 1mg) in one gelatin capsule.

Jajem i slonecznikiem w raka za 190EUR.

Zobaczmy badania:
      5 publikacji np

1) KÁRA J.: Ether Phospholipid PNAE against tumour cells. Prevention and therapy of metastases, 2001

bez podania czasopisma ma to ciezkosc mojej osobistej publikacji:
      Jan Sceptycki "Masc antygrawitacyjna 'Latak', zastosowania w lotach miedzygwieznych, 2006"

Kolejny kwiatek:

4) KOBAYASHI E., NAKANO H., MORIMOTO M., TAMAOKI T.: Calphostin C (UCN - 1028C), a novel microbial compound, is a highly potent and specific inhibitor of protein kinase C. Biochem. Biophys.Res.Commun., 159, 548-553, 1989.

hmm, Calphostin C jest z grzyba a nie z jaja ani slonecznika:
      en.wikipedia.org/wiki/Calphostin_C
      za diabla nie da sie bezkrytecznie cytowac artykulu chocby o tej samej grupie zwiazkow jako dowodu na skutecznosc jakiegos wybranego komponentu w okreslonej chorobie. Ba to nawet nie jest ten sam zwiazek tylko jeden z wielu zwiazkow dzialajacych na protein kinase C.
      Bez publikacji wykazujacej dzialanie w/w Ether Phospholipid PNAE na protein kinase C ma to wartosc zerowa.

Zeby bylo jeszcze smieszniej to owa znamienita firma opierajaca swoje preparaty o badania naukowe nie zdolala podac istniejacej publikacji J. Kára:

J. Kára, N. I. Zimakova, E. A. Serebryakova, V. Dêdková and A. E. Zolotaryov
      Pharmacokinetics and metabolism of a new antitumor semisynthetic ether phospholipid,14C-labeled plasmanyl-(N-acyl)ethanolamine, in mice bearing sarcoma Mc11
      JOURNAL OF CANCER RESEARCH AND CLINICAL ONCOLOGY
      Volume 120, Number 11, 662-667, DOI: 10.1007/BF01245378 1994

plasmanyl-N-acyl-etanolamin
      Publikacje cytowano dwukrotnie, nie, bynajmniej nie w kontekscie leczy raka/wspomaga cokolwiek == nipotwierdzone badania.

=> na tym etapie nonsens.
      • 01.04.11, 14:04
        I jak tata po wizycie w CO?
        --
        manualus.pl
        • 01.04.11, 16:44
          ammazuko_powrot napisała:

> I jak tata po wizycie w CO?

Jestem zalamana:( znowu trzeba czekac, bo wyniki z badania histopat.pdp.sa zle opisane i lekarze w wawie badanie musza powtorzyc!! Masakra!! Podobno znowu to zajmie tydzien, a choroba nie spi:((
          • 01.04.11, 18:12
            Po ostatnim telefonie okazalo sie, ze tata chemie rozpocznie w poniedzialek:) cos tam przyspieszylo z tym badaniem...ulga niesamowita:D
            • 01.04.11, 18:20
              jakby co,to załóż nowy wątek
              tutaj trudno Cie znaleźc
              • 01.04.11, 22:40
                Dobrze, że coś się ruszyło, jak będziesz miała potrzebę to pisz...
                Jak radziła Dorota, załóż nowy wątek...
                --
                manualus.pl
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.