Dodaj do ulubionych

Magnez z wit b

16.09.11, 14:53
6 lat temu zdiagnozowano u mnie ziarnicę zlosliwą. Od ponad 5 lat jestem w remisji. Mam klopoty hormonalne po leczeniu i byc moze dlatego ostatnio ogromne problemy ze snem. Do tego stresy, praca, jak w życiu.... Lekarz rodzinny nie bardzo chce mi przepisywac tabletki nasenne i zalecila magnez. Ja sie jednak zastanawiam nad tym, bo preparaty magnezowe sa tylko z wit b a jakos mi się kojarzy, ze wit b nie powinno brac się przy przebytych nowotworach. Może ktos z Was cos wie, na temat?
Edytor zaawansowany
  • ambosz 22.09.11, 21:20
    Preparaty magnezu bez witamin są dostępne w aptekach. Poza tym w preparacie Aspargin znajduje się magnez w połączeniu z potasem. Zapytaj w aptece. Zdrowia życzę.
  • coisinha 22.09.11, 23:09
    Mojej mamie, która choruje na chłoniaka lekarz powiedział by nie przyjmowała witamin zwłaszcza z grupy B. Wit b6 pomaga wchłanianiu magnezu (z tego co pamiętam, mogę się myslić) i występuje w połączeniu prawie z każdym magnezem. Chyba najlepiej zapytać swojego lekarza. Moja mama się wystrzega witamin bo tak zalecił lekarz.
  • lady.godiva 23.10.11, 21:51
    A dlaczego nie można brać magnezu z witaminą B? Moja mama ostatnio miała anemię, tiki nerwowe i lekarz w szpitalu zalecił branie magnezu, bierze też witaminy, aby uzupełnić niedobory żywieniowe (ma kłopoty z apetytem).
  • coisinha 24.10.11, 14:47
    Jeśli lekarz zalecił witaminy, to na pewno wie co mówi :) Nam lekarz mówił, żeby raczej witamin nie przyjmować (przede wszystkim tych z grupy B) bo mogą stanowić "pokarm dla nowotworu". Może chodziło o przyjmowanie witamin jako suplement diety, nie wiem. O magnezie się nie wypowiadał, tylko o witaminach. Ale najlepiej dowiadywać się u swojego lekarza, może ja coś przekręcam albo niedokładnie pamiętam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka